بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام ملتها

جام ملتها مسائل مربوط به جام ملتهای قاره ها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نحسي 35 ساله را پايان مي‌دهيم
رشيدي: اين‌بار به‌عنوان مربي جام قهرماني را بالاي سر مي‌برم

خبرگزاري فارس: مربي دروازبانان تيم‌ملي فوتبال گفت: اين‌بار مي‌خواهم به‌عنوان مربي قهرمان آسيا شوم و جام قهرماني را بالاي سر ببرم.

منصور رشيدي در گفت‌و‌گو با خبرگزاري فارس، درباره شرايط تيم‌ملي براي حضور در جام‌ملت‌هاي آسيا اظهار داشت: 35 سال از آخرين قهرماني در آسيا مي‌گذرد و در آن‌سال من به‌عنوان بازيكن جام‌قهرماني را بالاي سر بردم. اين‌بار مي‌خواهم به‌عنوان مربي قهرمان آسيا شوم و اميدوارم به نحسي 35 ساله فوتبال ايران در جام‌ملت‌هاي آسيا پايان دهيم.

وي ادامه داد: سطح آمادگي ملي‌پوشان مناسب است و بازيكنان از روند پيشرفت خوبي برخوردار هستند. گلرهاي تيم‌ملي نيز آمادگي بالايي دارند.
مربي دروازبانان تيم‌ملي درپاسخ به‌اين‌سوال كه كداميك از دروازبانان آمادگي بالاتري دارند گفت: به‌طور طبيعي رحمتي از آمادگي مناسبي برخوردار است و در اكثر بازي‌هاي تيم‌ملي فيكس بوده است.
وي درباره شرايط كاري پس از پايان جام‌ملت‌هاي آسيا و خاتمه قرارداد با تيم‌ملي عنوان داشت: با تعدادي از باشگاه‌هاي داخلي صحبت‌هايي داشته‌ام اما از قطر و امارات نيز پيشنهاد دارم و پس از جام‌ملت‌ها دراين‌باره تصميم‌گيري خواهم كرد.
رشيدي درباره حضور در ژاپن به‌همراه قطبي گفت: چنين پيشنهادي به‌من نشده است و پس از پايان ديدارهاي تيم‌ملي درباره شرايط كاري آينده تصميم‌گيري مي‌كنم.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

/آخرين اخبار از وضعيت تيم ملي در دوحه/
تمرينات با نشاط بازيكنان و حضور رئيس فدراسيون در هتل

خبرگزاري فارس: بازيكنان تيم ملي فوتبال با نشاط تمرينات خود را در دوحه دنبال مي‌كنند تا براي اولين ديدار در جام ملت‌هاي آسيا برابر عراق آماده شوند.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، علي كفاشيان، رئيس و مهدي محمدنبي، دبير كل فدراسيون فوتبال امروز وارد هتل فورسيزن دوحه، محل استقرار تيم ملي شدند و با بازيكنان و كادر فني ديدار و گفت‌گويي داشتند.

تمرينات تيم ملي از فردا سبك خواهد شد و روزانه در يك نوبت به تمرين مي‌پردازند. ملي‌پوشان تاكنون در دو نوبت خود را براي رقابت‌هاي جام ملت‌ها آماده مي‌كردند.
خسرو والي‌زاده، مدير امور رسانه‌اي تيم ملي فوتبال در گفت‌وگو با فارس درباره مسائل مطرح شده در خصوص درگيري‌هاي بازيكنان تيم ملي و بي‌انگيزگي آنها اظهار داشت: تمام مسائلي كه برخي افراد مطرح كرده‌اند شايعه است و چنين مواردي به هيچ وجه وجود ندارد.
وي ادامه داد: بازيكنان با انگيزه و نشاط بالا تمرينات خود را دنبال و خود را براي اولين ديدار برابر عراق آماده مي‌كنند. صبح امروز نيز جلسه بازيكنان و كادر فني برگزار شد و تمام هماهنگي‌هاي لازم صورت گرفت.
والي‌زاده خاطرنشان كرد: ملي‌پوشان موفق نشدند بازي افتتاحيه را تماشا كنند، اما اين ديدار ضبط شده و كادر فني تمام مسائل مهم اين بازي را به بازيكنان يادآور خواهد شد.
وي با اشاره به برگزاري جلسه هماهنگي ديدار تيم‌هاي ايران و عراق به خبرنگار فارس گفت: جلسه هماهنگي اولين ديدار ايران فردا در هتل فورسيزن با حضور اصغر حاجيلو، پرويز خانلري و من برگزار خواهد شد.

قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض اخبار گروه دوم:عربستان سعودي-سوريه-اردن-ژاپن

هوندا تنها به حمله فکر می کند

Keisuke Honda

دوحه: کیسوکه هوندا، ستاره تیم ملی ژاپن در جام جهانی آماده است در مقابل تیم های دفاعی آسیا رهبر ارکستر فوتبال تهاجمی «سامورایی ها» باشد.

ستاره ژاپنی زسکا مسکو در این باره گفت:«هدف شخصی من و تیم یک چیز است. این که بدون اهمیت به رقبا به قهرمانی برسیم. همه بازیکنان ما می خواهند تهاجمی بازی کنیم.»
ژاپن در گروه B با تیم های سوریه، عربستان و اردن هم گروه است. او در مورد این گروه ادامه داد:«اگر ما نتوانیم برند فوتبالمان را مقابل اردن و سوریه نشان دهیم هرگز نمی توانیم حتی تا نیمه نهایی پیش برویم.»
او که در اروپا لقب «قیصر کیسوکه» را دارد در مورد پستش هم گفت:«نقش من در تیم این است که به حرکات تهاجمی سرعت بدهم و توپ را به سرعت از دفاع به حمله برسانم.»

قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

کیم دونگ جین، داور بازی عربستان و سوریه شد

کیم دونگ جین، داور کره ای، قضاوت بازی دو تیم عربستان صعودی و سوریه را در روز یکشنبه و در ورزشگاه الرایان بر عهده دارد.

کیم دونگ جین کره ای در تاریخ 9 ژوئن 1973 در کره جنوبی به دنیا آمد و در حال حاضر در دائه جو زندگی می کند. او یک داور حرفه ای است. زبان مادری او کره ای است، اما کیم به راحتی انگلیسی صحبت می کند. کیم در سال 2005 به عنوان داور بین المللی شناخته شد و اولین قضاوت بین المللی او در تورنمنت بین المللی جوانان در قطر بود. تنها سرگرمی این داور کره ای فوتبال است و بهترین دوران زندگی او زمانی است که او داور فدراسیون بین المللی فوتبال شد.
دستیاران او در مسابقه عربستان و سوریه، جئونگ هائه سنگ و جنگ جون مو خواهند بود.

قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

رو در رو: ژاپن مقابل اردن

ژاپن و اردن تا کنون تنها یک بار در جام ملت های آسیا به مصاف هم رفته اند.

آن ها در سال 2004 در چین با یکدیگر روبر شدند که در وقت 90 دقیقه به تساوی یک - یک رسیدند. ژاپن اما موفق شد در ضربات پنالتی 4 بر 3 حریفش را شکست دهد.
این دو تیم روز 19 دی ساعت 16:45 به وقت تهران در ورزشگاه قطر اسپورتس کلاب به مصاف هم می روند.

قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

رو در رو: سعودی مقابل سوریه

عربستان سعودی و سوریه تا کنون تنها دوبار به مصاف هم رفته اند و سعودی ها هر دو بار به پیروزی رسیده اند.

این دو تیم اولین بار در سال 1984 در سنگاپور به مصاف هم رفتند. عربستان در آن بازی یک بر صفر پیروز شد. دومین بار هم در جام ملت های 1988 قطر بود که سعودی ها 2 بر صفر بازی را بردند.
عربستان که در دوره قبلی مسابقات دوم شده بود ساعت 19:45 یکشنبه 19 دی به وقت تهران در ورزشگاه الریان به مصاف سوریه می رود.

قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

ماجد عبدالله: پسيرو لياقت مربيگري عربستان را ندارد

ماجد عبدالله نامي آشنا براي فوتبالدوستان ايراني است. چهره‌اي که الهام‌بخش تيم ملي عربستان در قهرماني 1988 در قطر بود.

این اسطوره فوتبال عربستان که زمانی که بیشترین تعداد بازی ملی در سطح جهان را نیز در اختیار داشت، یکی از جماعت کثیری است که اعتقاد دارد جوزه پسیرو مربی پرتغالی عربستان، شایسته هدایت قهرمان سابق آسیا نیست.
ماجد عبدالله در مصاحبه‌ مفصلی با روزنامه الشرق عربستان، پسیرو را متهم کرد که از شرایط فنی لازم برای قهرمان کردن تیم ملی عربستان در جام‌ملت‌های آسیا 2011 در قطر برخوردار نیست. ماجد عبدالله می‌گوید: پسیرو با عملکرد خجالت‌بارش باعث حذف عربستان از مسابقات مقدماتی جام‌جهانی شد و به نظر من ادامه همکاری با وی کاملا اشتباه بود. چراکه با هر مربی دیگری می‌توانستیم به مرحله پلی‌آف صعود کنیم و به جام‌جهانی برویم. تیم او، تیم خوبی نیست و اشکالات زیادی دارد و همه در بازی آنگولا دیدند که از نظر فنی در این مدت هیچ پیشرفتی نداشته ایم. به نظر من، توقف عربستان مقابل تیم 9 نفره آنگولا در خانه خجالت‌بار و تاسف‌انگیز است.
شرایط فعلی پسیرو را می‌شود با افشین قطبی در ایران مقایسه کرد. یک مربی‌ای که بخشی از ناکامی عدم صعود بر جام‌جهانی بر دوش اوست و در فضایی نسبتا مبهم به کار ادامه می‌دهد. پسیرو که در مسابقات مقدماتی از نیمه راه سرمربی عربستان شد، ایران را در تهران شکست داد و موجبات حذف علی دایی و انتخاب افشین قطبی را فراهم آورد. اما باخت به بحرین در مرحله پلی‌آف کار را خراب کرد.

قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض اخبار گروه اول:قطر-كويت- چين -ازبكستان

مربی کویت: به چین احترام می گذارم اما به بازیکنانم ایمان دارم

دوحه: گوران توفگژیچ، سرمربی کویت امیدوار است جام ملت های آسیا 2011 در قطر فرصتی باشد برای بازگشت تیمش به دوران طلایی.

«آبی ها» حدود سه دهه پیش یکی از تیم های درجه یک فوتبال آسیا بودند و جام ملت های آسیای سال 1976 برای اولین و تنها بار به مقام قهرمانی رسیدند.
این تیم در سال 1982 نیز به جام جهانی اسپانیا رسید و از آن روز تا کنون نتوانسته به مرحله حذفی جام ملت های آسیا در هیچ دوره دیگری برسد.
اما درخشش این تیم در جام قهرمانی فدراسیون فوتبال غرب آسیا و مسابقات جام خلیج در سال 2010 مربی این تیم را بسیار امیدوار کرده است:«نتایج ما در هر دو مسابقه انگیزه زیادی به ما داده است. اما جام ملت ها از آن جا که سطح بسیار بالایی دارد ما کار خیلی خیلی سختی داریم. سال گذشته این نسل از بازیکنان به موفقیت های زیادی رسیدند و من مطمئنم آن ها در آینده نسل طلایی فوتبال کویت خواهند بود.»
کویت روز شنبه با چین بازی خواهد کرد. این دو تیم که همراه ازبکستان و قطر میزبان در گروه A هستند پیشتر پنج بار با هم بازی کرده اند که سهم هر یک تنها یک پیروزی بوده است:«این اولین بازی ما خواهد بود و برای همین اهمیت بسیار بالایی دارد. من چین را آنالیز کرده ام و سعی کرده ام تیم را برای این بازی به آمادگی برسانم. چینی ها تیم بسیار منظمی دارند و به لحاظ فردی بازیکنان توانایی در این تیم بازی می کند. راجع به نتیجه حرفی نمی زنم اما ضمن احترام به چین به بازیکنانم ایمان دارم.»

قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

سرمربی چین: روزی را می بینم که قهرمان آسیا شده ایم

دوحه: گائو هونگ بو، سرمربی چین می گوید جام ملت های آسیا 2011 در قطر یک آزمایش واقعی است برای این که همه ببینند ستاره های جوان چینی تا کجا می توانند پیش بروند.

چین سال 2002 به جام جهانی صعود کرد و در جام ملت های آسیا 2004 در حالی که میزبان بود به مدال نقره دست یافت. بعد از آن اما نه به جام جهانی 2006 صعود کرد و نه به جام جهانی 2010. در جام ملت های آسیا 2007 نتایج بدی گرفت.
به همین دلیل هونگ بو همه بازیکنان قدیمی تیمش را کنار گذاشت و روی آورد به انتخاب استعدادهای جوان چینی. در میان این بازیکنان البته هائو جون مین که در شالکه بازی می کند حضور دارد اما تیم ملی چین در این مسابقات جوان ترین تیم تاریخ این کشور است:«بازیکنان من روحیه خیلی بالایی دارند و با هم متحد هستند. می خواهیم با همین منوال ادامه دهیم. با این که تیم جوانی هستیم از هیچ کس نمی ترسیم و می خواهیم بهترین بازی هایمان را در آسیا به نمایش بگذاریم.»
چینی ها شنبه 8 ژانویه - 18 دی با کویت اولین دیدارشان را برگزار می کنند:«من حس می کنم این کویت نسل طلایی فوتبال این کشور است پس ما برای این که موفق شویم باید بهترین بازی مان را انجام دهیم. هدف ما در این تورنمنت استفاده از بهترین تاکتیک ها و نشان دادن فلسفه فوتبالمان است. در 10 سال اخیر نیمکت تیم ملی چین مربیان زیادی به خود دیده است که هر کدام با سبک خودشان کار می کردند. ما در این مدت موفقیت هایی داشته ایم اما گاهی هم این طور نبوده پس به نظر من این مسابقات می تواند آزمایش خوبی باشد. من روزی را می بینم که چین قهرمان آسیا شود.»

قدیمی 01-08-2011
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

رخشش هافبک چین در قطر

دوحه: هرچند چین در سال های اخیر سختی های زیادی در فوتبال کشیده اما یو های، هافبک این تیم معتقد است موفقیت کشورش در مسابقات شرق آسیای سال 2010 اعتماد به نفس هم تیمی هایش را بالا برده است.
چین در فوریه سال 2010 کره جنوبی را با سه گل شکست داد و با ژاپن به تساوی رسید و در نهایت جام قهرمانی مسابقات فوتبال شرق آسیا را بالای سر برد. با این حال عدم صعود به جام جهانی 2010 و قبل از آن 2006 به اضافه بازی های ضعیف در جام ملت های آسیا 2011 باعث شده بود این کشور سال ها جایی در میان قدرت های برتر قاره نداشته باشد.
با این حال یو در مورد قهرمانی تیمش در مسابقات شرق آسیا گفت:«این قهرمانی روحیه زیادی به ما داد. بعد از آن مسابقات ما تجربه و اعتماد به نفس بالایی پیدا کردیم. از آن موقع تا کنون ما رشد زیادی کرده ایم و امیدوارم بتوانیم توانایی هایمان را نشان دهیم.»

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)