بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال

فوتبال در زیر شاخه های این تالار اصلی به مطالب مرتبط به فوتبال داخلی و خارجی پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

زندگينامه: اکبر میثاقیان (1332-)

اکبر میثاقیان در سال ۱۳۳۲ در شهر گنبد کاووس استان گلستان به دنيا آمد
وي از بدو شروع فوتبال در پست دفاع يازي مي‌كرد و فوتبال را از باشگاه دیهم تهران آغاز کرد و تا سال 1350 در آن باشگاه بود و همان سال به استخدام شرکت بوتان گاز درآمد و لاجرم به تیم بوتان پیوست.

میثاقیان سپس برای زندگی به مشهد رفت و همراه با تیم فوتبال ابومسلم بازی کرد و دو سال سربازی خود را در تیم فوتبال ملوان بندرانزلی گذراند.

بعد از انقلاب، میثاقیان به استقلال پیوست ولی بعد از ۳ سال بازی برای احیای مجدد ابومسلم به این باشگاه پیوست و تا ۳۷ سالگی در این تیم به فوتبال خود ادامه داد.

وي دو سال بعد توسط حشمت مهاجرانی به اردوی تیم ملی دعوت شد اما اسم او خط خورد.

اکبر میثاقیان مربی حرفه‌ای و دارای مدرک A کنفدراسیون فوتبال آسیا است و سابقه مربيگري در تيم‌هاي ابومسلم، راه‌آهن و ملوان بندر انزلي را در كارنامه دارد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

زندگينامه: محمد احمدزاده (1339-)

فوتبال- همشهري آنلاين:
محمد احمدزاده در سال 1339 به دنيا آمد
وي در سال 1354 و در سن 15 سالگي با تيم نوجوانان ملوان، فوتبال را آغاز كرد.

احمدزاده در سال 1357 به عضويت تيم بزرگسالان ملوان درآمد و در ليگ هفتم براي اين تيم بازي كرد.

وي در شهريور 1357 و براي مسابقات قهرماني آسيا و كان فرانسه به عضويت تيم ملي نوجوانان ايران درآمد و در سال 1359 به تيم ملي جوانان دعوت شد.

احمدزاده در سال 1360 در تيم فوتبال تهران‌جوان بازي مي‌كرد و در بين سال‌هاي 61 تا 64 رشته ورزشي خود را به بسكتبال و تنيس روي ميز تغيير داد و در اواخر سال 1364 به فوتبال و جمع ملوانان بازگشت.

وي در سال 1365 به مربيگري صالح نيا با تيم ملوان قهرمان جام حذفي ايران شد و در سال 1365 قهرمان منطقه 4 آسيا در سريلانكا با همين تيم شد.

برخي از افتخارات احمدزاده:

آقاي گل مسابقات منطقه 4 آسيا با تيم ملوان با زدن 10 گل زده
زدن ركورد دست نيافتني 9 گل در يك مسابقه در مسابقات قهرماني منطقه 4 آسيا در سريلانكا
آقاي گل مسابقات ليگ گيلان با تيم ملوان
نايب قهرمان جام حذفي كشور با تيم ملوان در سال 1366
نايب قهرمان جام حذفي ايران با تيم ملوان در سال 1367
آقاي گل ليگ آزادگان با به ثمر رساندن 16 گل
قهرمان جام حذفي ايران در سال 1369 با تيم ملوان
شروع مربيگري با تيم جوانان بانك تجارت در تهران در سال 1372
محمد احمدزاده در 1375 مربيگري را با تيم ملوان آغاز كرد و سابقه مربيگري در تيم‌هاي مس كرمان، برق شيراز، تيم ملي نوجوانان ايران و تيم ملي المپيك ايران را دارد.

وي داراي مدرك مربيگري A آسيا است.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

زندگينامه: افشین قطبی (1343-)

افشین قطبی پنجم بهمن 1343 در شیراز به دنیا آمد
او از UCLA (دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس) درجه مهندسی برق گرفته و دارای گواهینامه A مربی‌گری حرفه‌ای فوتبال است.

سابقه ورزشی او با عضویت در تیم فوتبال مردان دانشگاه UCLA در سال 1981 آغاز می‌شود که چهار سال ادامه یافت. او از سال 1984 تا 1988 به عنوان سرمربی تیم فوتبال زنان همین دانشگاه کار کرد.

قطبی از سال 1998 به مدت سه سال مدیر فنی و سر مربی مدرسه جهانی فوتبال آمريكا بود و پس از آن عضو هیات فنی و گزینشگر ارشد بازیکنان تیم ملی آمریکا و تیم جام جهانی آمریکا در سال 1998 شد.

او به عنوان تحلیل‌گر فنی دستیار گوس هیدینک مربی هلندی تیم ملی کره جنوبی در جام جهانی 2002 بود که کره در آن به مقام چهارم رسید.

پس از این مسابقات او در سال‌های 2002 تا 2004 به عنوان دستیار مربی تیم "سامسونگ بلووینگز" قهرمان لیگ کره کار کرد. قطبی سال بعد به عنوان دستیار مربی به تیم لوس‌‌آنجلس گالاکسی در آمریکا پیوست.

در سال 2005 به کره جنوبی بازگشت و دوباره به عنوان تحلیل‌گر فنی دستیار ریچارد ادووکات مربی هلندی جدید تیم کره جنوبی شد.

او از سال 2007 سرمربیگری تیم فوتبال پرسپولیس ایران را آغاز کرده است.

او همچنین به عنوان مشاور فنی تیم‌هایي مانند آژاکس آمستردام، گالاکسی لس‌آنجلس، اومیا آریجای ژاپن، KFA کره و انجمن فوتبال چین کار کرده است.

قطبی به عنوان مربی با تفکر هجومی شهرت دارد.

او در ارديبهشت سال 1388 سرمربیگری تیم ملي فوتبال ایران را آغاز کرد
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

زندگينامه: علي‌ دوستي ‌مهر (1343-)

علي دوستي‌مهر در سال 1343 به دنيا آمد
وي مربيگري را از سن 17 سالگي و از تيم نوجوانان كشاورز آغاز كرد.

علي دوستي توانست براي اولين بار تيم فوتبال نوجوانان ايران را به مقام قهرماني آسيا برساند.

وي سال‌ها در سنين پايه فوتبال كار كرده و بازيكناني چون مهدي مهدوي‌كيا و جواد كاظميان از جمله شاگردان او هستند.

دوستي در مورد مهدوي كيبا مي‌گويد: «شبي كه با آمريكا بازي داشتيم. وقتي مهدي مهدوي‌كيا توپ را از نيمه زمين برداشت و رفت، احساس كردم خودم هم دارم پشت سر مهدي در زمين مسابقه مي‌دوم. خودم يادم نيست چه‌كار مي‌كردم، ولي مي‌گويند

دقيقا گارد دويدن گرفته بودم. مهدي كه شوت زد، انگار دنيا را به من داده بودند.»

در سال 1387 تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در رقابت‌هاي قهرماني آسيا با شکست دادن 5 حریف خود (بحرین، ازبکستان، سنگاپور، سوریه و امارات) به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

تيم ملي نوجوانان ايران با سرمربيگري علي دوستي در فينال با کره جنوبی ديدار كرد و با نتيجه 2 بر 1 پيروز شد و براي اولين بار قهرمان آسيا شد.

همچنين تيم ملي نوجوانان ايران به جام جهانی ۲۰۰۹ نیجریه هم صعود کرد و علي دوستي در آن سال نيز سرمربي اين تيم بود.

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

زندگينامه: خداداد عزيزي (1350-)

خداداد عزيزي در اول تير ماه سال 1350 در مشهد متولد شد و با گلي كه آذرماه 1376 در ملبورن به استراليا زد خود را در تاريخ فوتبال ایران جاودانه كرد.
عزيزي در جام‌جهاني 1998 فرانسه و جام‌ملت‌هاي آسيا 1996 امارات براي تيم ملي ايران به ميدان رفت. وي در سال 1996 به عنوان بهترين بازيكن جام‌ملت‌ها و بهترين بازيكن آسيا شناخته شد.

گلي كه عزيزي در نوامبر 1997 و در چارچوب رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 1998 به استراليا زد و صعود ايران را به جام‌جهاني قطعي كرد، يكي از حماسي‌ترين لحظات تاريخ فوتبال ايران است.

دوران باشگاهي
عزيزي رسما فوتبال را در سال 1367 (1988) با تيم ابومسلم مشهد آغاز كرد و تا سال 1992 در اين تيم بازي كرد. در اين سال عزيزي به تيم فتح تهران پيوست تا خدمت مقدس سربازي را در اين تيم پشت سر بگذراند.

پس از پايان دو سال حضور عزيزي در اين تيم، تيم بهمن خداد را به خدمت گرفت. وي تا سال 1997 در اين تيم بازي كرد. عزيزي در سال 1997 به صورت بازيكن قرضي چند بازي براي پرسپوليس تهران در جام باشگاه‌هاي آسيا انجام داد.

پس از درخشش در جام‌ملت‌هاي 1996 امارات، عزيزي در سال 1997 به همراه علي دايي و كريم باقري به بوندس ليگا پيوست و تا سال 2000 كلن بازي كرد.

عزيزي در سال 2000 يك فصل براي تيم سن خوزه آمريكا بازي كرد و پس از آن در سال 2001 به النصر امارات پيوست. عزيزي در اين تيم هم يك فصل بيشتر بازي نكرد و از سال 2001 تا 2005 در تيم پاس تهران توپ زد.

عزيزي پس از تيم پاس به آدميرا واكر اتريش پيوست اما به دليل مشكلاتي كه با سرمربي و كادر فني اين تيم داشت هرگز در هيچ بازي رسمي اين تيم به ميدان نرفت.

عزيزي اين بار به تيم دسته دومي عقاب تهران پيوست و آخرين قرارداد دوارن بازيگري خود را به مدت يك فصل در سال 2006 با راه‌آهن امضا كرد. راه‌آهن آخرين تيمي بود كه عزيزي در آن به عنوان بازيكن به ميدان رفت.

دوران ملي
عزيزي اولين بازي ملي خود را در سال 1991 و در برابر كامرون انجام داد. عزيزي در اين سال از سوي حسن حبيبي و علي پروين به تيم ملي دعوت شده بود. وي در مجموع 47 بار به عنوان بازيكن تيم ملي ايران به ميدان رفت و 47 بار براي تيم ملي گل‌زني كرد. عزيزي در سال 2005 از تيم ملي خداحافظي كرد.

عزيزي پس از خداحافظي از فوتبال به عنوان مشاور مديرعامل ابومسلم به اين تيم پيوست و سال 2006 به عنوان سرمربي اين تيم انتخاب شد.

اما مسئولان باشگاه ابومسلم پس از بازي با پاس همدان در روز 21 مهر 86 و درگيري خداد عزيزي سرمربي اين تيم با شفق مدير عامل اين باشگاه، وي را از سمت خود بركنار كردند.

خداداد عزيزي در ليگ نهم سكان استقلال اهواز را به دست گرفت

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

زندگينامه: حمید رضا استیلی (1346-)

حمید رضا استیلی در سال 1۳۴۶ در تهران محله ۴۰۰ دستگاه نازی آباد به دنيا آمد
استيلي در گروه سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان تیم ملی حضور داشته و ۸۲ بازی ملی رسمی بزرگسالان و ۱۵ گل زده در كارنامه دارد.

وي همچنين سابقه حضور در باشگاهاي استقلال جنوب، پاس تهران، پرسپولیس، بهمن تهران، القادسیه کویت و گیلانگ سنگاپور را دارد.

وي از سال 63 در ترکیب اصلی پاس جای گرفت و 8 سال بعد به پرسپولیس رفت.

استيلي در سال 72 از پرسپولیس جدا شد و در سال 77 مجددا بازگشت. او در سال 68 توسط علي پروین به تیم ملی دعوت شد و در دیدار با شوروی سابق اولین بازی خود را انجام داد.

وی در جام جهانی ۱۹۹۸ توانست با ضربه سر دروازه تیم ملی فوتبال آمریکا را باز کند و گلی فراموش نشدنی به ثمر برساند.

استيلي از سال ۸۲ به سمت مربیگری مشغول شد و در این سال‌ها با مربیان بزرگی چون علی پروین، ناصر ابراهیمی، پرویز کماسی، راینر سوبل، مصطفی دنیزلی، آری هان، تئودور یونگ و افشین قطبی همکاری داشته است.

وی در زمان افشین قطبی به عنوان مربی اول در پرسپولیس فعالیت می‌کرد.

استيلي در نهمين دوره ليگ برتر به عنوان سرمربي تيم فوتبال استيل آذين حضور داشت.

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

زندگينامه: احمدرضا عابدزاده (1345-)

احمدرضا عابدزاده در سال 1345 در آبادان به دنيا آمد
وي اوایل دهه ۶۰ در تیم هلال احمر اصفهان بازی می‌کرد و پس از آن سال‌ها در تیم تام اصفهان زیر نظر حسین چرخابی حضور داشت.

عابدزاده پنج بار اسمش از منتخب جوانان خط خورد ولی سماجت وی باعث شد تا سال ۱۳۶۴ جوانان اصفهان همراه با وي بازی کنند.

وي ۱۸ سال بیشتر نداشت که به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد و در اواخر همین سال عضو ثابت تیم ملی شد.

عابدزاده در سال ۱۳۶۸ به تهران آمد و پیراهن استقلال تهران را به تن کرد. وی سپس به تیم سپاهان اصفهان رفت و بعد به تیم پرسپولیس تهران منتقل شد و از دوم دی ماه ۱۳۷۳ رسما به حفاظت از دروازه اين تيم پرداخت.

وی دارای ۷۸ بازی ملی و ۵۲ گل خورده می‌باشد که از این جهت یک رکورد جالب توجه ‌است.

وی در بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه یکی از ارکان موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در راه صعود به جام جهانی بود.

اوج شهرت احمد رضا در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ بود که با وجود آسيب ديدگي از ناحيه انگشتان دست، با مهار ۳ پنالتی در فینال مسابقات در برابر کره شمالی، ایران را به قهرمانی آسیا رساند.

احمدرضا عابدزاده در نهمين دوره ليگ برتر به عنوان مربي دروازه‌بان‌هاي تيم پرسپوليس، روي نيمكت اين تيم حاضر شد

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

زندگینامه: علي دايي (1348-)

علي دايي كاپيتان سابق تيم ملي و ركوددار گل‌هاي زده ملي متولد متولد اول فروردين 1348 (21 مارس 1969) اردبيل است.
وي كه در حال حاضر سرمربي تيم سايپا است فارغ‌التحصيل مهندسي متالورژي از دانشگاه صنعتي شريف است. دايي به همراه رحمان رضايي و علي‌رضا اكبرپور از جمله بازيكناني است كه توسط ناصر حجازي به فوتبال ايران معرفي شده است.

دوران باشگاهي
اولين تيم باشگاهي علي دايي استقلال اردبيل است. پس از آن دايي يك فصل براي تاكسي‌راني تهران بازي كرد و از آن‌جا به بانك تجارت رفت. دايي چهار سال براي بانك تجارت توپ زد و بالاخره در سال 1373 به تيم محبوب پايتخت پرسپوليس پيوست.

در سال 1375 و پس از درخشش در جام‌ملت‌هاي آسيا، دايي يك فصل در تيم السد قطر بازي كرد و از آنجا به همراه كريم باقري به تيم آرمينيا بيله‌فيد در بوندس ليگا پيوست.

وي پس از اين تيم با نظر مساعد فرانتس بكن‌باوئر و با يك قراردا چشمگير - بالاترين مبلغ قرارداد يك بازيكن آسيايي- به تيم بايرن‌مونيخ پيوست.

دايي در بايرن منونيخ عنوان اولين بازيكن آسيايي را كه در جام‌باشگاه‌هاي اروپا بازي كرده است را به دست آورد. دايي در مونيخ بازيكن مورد علاقه طرفداران تيم بايرن به شمار مي‌رفت اما مربيان اين تيم همچون طرفداران به وي علاقه نداشتند و به همين خاطر دايي فرصت زيادي براي بازي در اين تيم را به دست نياورد.

دايي پيش از آن كه قراردادش با بايرن مونيخ تمام شود و در سال 2000 راهي هرتا برلين شد. دايي در هرتا برلين دوران خوشي را پشت سر گذاشت و بهترين بازي‌هايش در جام باشگاه‌هاي اروپا را در اين تيم انجام داد. وي با تيم هرتا برلين و در چارچوب جام باشگاه‌هاي اروپا در يك بازي دو بار دروازه چلسي را گشود و يك بار در سن‌سيروي ميلان دروازه آث‌ميلان را فرو ريخت.

اما با اين حال هرتا هم ديگر جاي ماندن براي دايي نبود. در اين تيم هم به دايي بازي نمي‌رسيد و كاپيتان تيم ملي ايران با اين‌كه پيشنهاداتي از تيم‌هاي ليگ‌برتر انگليس، جي ليگ ژاپن و راپيد ويت اتريش داشت در سن 34 سالگي به خاورميانه و تيم الشباب قطر بازگشت.

پس از آن دايي در سال 2003 به پرسپوليس بازگشت و پس از يك سال حضور در اين تيم به صبا باتري رفت. دايي يك سال هم در صبا باتري بود و پس از آن در حالي كه همه فكر مي‌كردند از فوتبال خداحافظي خواهد كرد به تيم سايپا پيوست.

وي در سايپا سرمربي و بازيكن اين تيم شد و سايپا را براي اولين در ليگ‌برتر كشور قهرمان مسابقات كرد[سابقه موضوع]. دايي پس از قهرماني با سايپا براي هميشه از فوتبال به عنوان يك بازيكن خداحافظي كرد.

دوران ملي
دايي اولين بازي ملي خود را در خرداد ماه 1373 در تهران و در برابر پاكستان انجام داد. وي در سال 1994 با 5 گل‌زده در 4 بازي بهترين گل‌زن رقابت‌هاي مقدماتي جام‌جهاني 1994 آمريكا لقب گرفت.

سال 1996 علي دايي از سوي كميته تاريخ و آمار فدراسيون بين المللي فوتبال با 20 گل‌ زده به عنوان برترين مهاجم تيم‌هاي ملي سال انتخاب شد. دايي 4 گل از اين گل‌ها را در يكي از به يادماندني‌ترين بازي‌هاي تيم ملي به كره جنوبي زد. ايران در مرحله نهايي جام‌ملت‌هاي آسيا 1996 در امارات كره جنوبي را با نتيجه 6 بر 2 درهم شكست كه 4 گل اين بازي را علي دايي به ثمر رساند.

گل‌زني‌هاي دايي همچنان ادامه پيدا كرد تا اين كه عنوان برترين‌ گل‌زن بازي‌هاي ملي جهان را از فرانس پوشكاش مجارستاني ربود.

وي در سال 2003 هشتاد و پنجمين گل ملي خود را به لبنان زد و خود را در تاريخ جاودانه كرد. اما اين پايان كار علي دايي در تيم‌ ملي نبود. وي در سال 2004 و در چارچوب مقدماتي جام جهاني 4 بار دروازه لائوس را گشود و اولين مردي لقب گرفت كه 100 گل ملي به ثمر رسانده است. آخرين حضور ملي دايي به بازي تيم‌ ملي ايران و آنگولا در جام جهاني 2006 آلمان باز مي‌گردد. دايي در اين جام با انتقاداتي بسيار زيادي از سوي منتقدانش روبه رو و پس از جام جهاني 2006 بدون اين كه اجازه دهد برايش يك بازي خداحافظي ترتيب داده شود از فوتبال ملي خداحافظي كرد.

دايي 149 بار براي تيم ملي به ميدان رفته است كه با اين ركورد در جمع 10 بازيكن برتر تاريخ فوتبال از لحاظ تعداد بازي‌هاي ملي‌ قرار مي‌گيرد.

دايي در سال 2007 در تيم منتخب جهان براي بزرگداشت تولد هشتاد و نه سالگي ماندلا به ميدان رفت [سابقه موضوع]و در همين سال به عضويت كميته فوتبال فيفا در آمد[بيشتر].

دوران مربیگری

علی دایی در تاریخ 12 اسفند 86 (2 مارس) به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد.

افتخارات

دو بار حضور در جام جهاني در سال‌هاي 1998 و 2006
سه بار حضور در جام‌ ملت‌هاي آسيا و كسب يك عنوان سومي در سال 1996
قهرماني در بوندس ليگا 99-1998
قهرماني در باشگاه‌هاي ايران پرسپوليس 96-1995 سايپا 07-2006
جام حذفي آلمان بايرن مونيخ 99-1998
جام حذفي ايران صبا باتري 05-2004
بهتريان بازيكن آسيا 1999

ولی نه...!! باید ترک کنم

ویرایش توسط Omid7 : 02-15-2010 در ساعت 10:01 AM
قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

زندگينامه: عبدالصمد مرفاوی (1343-)

عبدالصمد مرفاوی سال 1343 در خرمشهر به دنيا آمد
مرفاوی در دوران بازیگری، عضو باشگاه استقلال تهران و تیم ملی ایران بود. وي مهاجم اول تیم ملی ایران در اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ است.

صمد سابقه بازي در تيم‌هاي نيرو زميني، ستادمشترك تهران، دارايي، الكويت، تيونگ بارو و بهمن را دارد.

در سال ۱۳۶۵ و پس از استعفاي ۱۴ نفر از بازیکنان تيم ملي، مرحوم دهداري بازيكنان جواني را به تیم دعوت كرد كه مرفاوي ۲۱ ساله نيز يكي از آنها بود.

مرفاوي در مسابقات مقدماتي المپيك مقابل كويت، اولين بازي ملي خود را انجام داد.

وي در فصل 1389-1388 سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران بود.
ولی نه...!! باید ترک کنم

ویرایش توسط Omid7 : 02-15-2010 در ساعت 10:00 AM
قدیمی 02-15-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

زندگی نامه آقای غلام پیروانی (1333)

نام :
غلام (معروف به شاغلام)

نام خانوادگی :

پیروانی

تاریخ تولد :
اسفند 1333

تاریخ ثبت :
9 فروردین 1333(برای مدرسه رفتن)

تعداد برادر و خواهر :
8 برادر و 3 خواهر

آغاز فوتبال :
از زمین خاکی محله فخر آباد با تیمی که خودشان با نام 25 شهریور راه انداخته بودند بعدها به نوجوانان برق پیوست

چه ورزشی دیگری را انجام می داده
: در کشتی جزو نفرات اول شیراز بوده در مسابقات انفرادی در کشتی و در مسابقات تیمی در فوتبال شرکت کرده بوده که به گفته آقای فرخیان می توانسته کشتی گیر خوبی شود اما بعد ها با پیوستن به تیم نوجوانان و جوانان تیم ملی فوتبال ایران دیگر کشتی را کنار گذاشته است.

مقام های به دست آورده در فوتبال :
سال 53 یا 54 قهرمانی در آسیا - قهرمانی جام بین المللی در شیراز که با حضور تمام تیم های مطرح برگزار شد (آرژانتین، یوگسلاوی، شوروی، انگلیس، برزیل، مجارستان، مکزیک، اروگوئه و ...) – در جام تخت جمشید طی 6 سال 179 بازی انجام داده و فقط یک بازی را از دست داده که خود یک رکورد است.

بهترین خاطره :
در مسابقات منطقه ای هافبک نفوذی بودم در 24 بازی 52 گل زده و آقای گل شده است.

چرا فقط در شیراز مانده؟ :
در اوج جوانی پاس و پرسپولیس پیشنهاد دادند اما پدرم اجازه نداد. بیشتر از 10 بار در زمان آقایان حبیبی، یاوری، دهداری ولی به دلیل مشکلاتم نرفتم. برق خانه من بود از 58 تا 73 در این تیم بازی کردم تا 40 سالگی دفاع آخر بودم که افشین گفت : می خوام دفاع آخر باشم به خاطر او فوتبال رو گذاشتم کنار.

از چه زمانی علاقه به مربیگری پیدا کرد؟ :
از سال 73 دو سال دستیار محمودخان یاوری و حسن آقایی بوده. بعد به عنوان سر مربی برق شد اما در سال 78 برقی ها عذر او را خواستند. از آن سال تا پایان لیگ 87-1386 در تیم مقاومت(فجر) سپاسی بود البته گفته می شود لیگ هشتم را با تیم ابومسلم وارد گود می شود.

چه عناوینی در مقام مربی کسب کرده؟ :
قهرمانی جام حذفی و پنجم لیگ، با فجر قهرمان و نایب قهرمان حذفی و کسب عنوان بهترین تیم شهرستانی حضور در جام در جام آسیا و جام پادشاهی عربستان.

آیا بعد از انقلاب مذهبی شده:
اما پدر ایشان 83 سال پیش هیئت داشته است در محله فخر آباد هیئت امام حسن مجتبی در مسجد ساجدین 50 سال پیش پدرشان در بیت العباس و بعدها در کوچه گو درویش ها هیئت داشت.

از چه منابعی برای به روز بودن علم فوتبال استفاده می کنند؟ :
افشین و امیرحسین برایشان فیلم های آموزشی می آورند. آقای آذر هوشنگ انالیزور تیم بهشان کمک می کند.

چرا افشین را تشویق می کند که بهتر شود
: زمانی آقای بهزادی به ایشان و آقای قشقایی پیشنهاد داده است که برای دو سال به هر کدام 40 هزار تومان می دهد تا برای پرسپولیس بازی کند اما پدرش به او 100 هزار تومان داد تا از شیراز نرود اما افشین را فرستاد تا به آنچه لیاقتش را دارد برسد.

چندتا کارت قرمز گرفته؟ :
تنها یک کارت در جام تخت جمشید.

اتفاقات جالبی که در بازی های ایشان افتاده :
با تیم برازجان بازی می کریم که شوت زدم تیر دروازه شکست البته شوت آنقدر محکم نبوده جوش تیر مشکل داشته است. یکبار هم منتخب فارس یک گلری داشته با نام علی نور افکن که ادعا می کرده کله سفتی داره ایشان با کله بهش زده و سرش شکسته.

تا چه زمانی به مربیگری ادامه میدهد؟ :
می گوید مربیگری جسارت می خواهد تا زمانی که جسارتش ته نکشد ادامه می دهد.

سخت ترین مهاجمی که مقابلش بازی کرده کیست؟ :
حسن روشن.

کدام مدالش را بیشتر دوست دارد؟ :
مدال قهرمانی در کویت اما از آن بیشتر مدال قهرمانی در بانکوک به عنوان کاپیتان جوانان.

معلم کلاس اول :
دبستان ایگار آقای پرورش

چرا اینقدر خاکی است ؟ :
پدرشان به ایشان می گفتند : گر به دولت برسی مست نگردی مردی – گر به نکبت برسی پست نگردی مردی، و اشاره می کنند به این گفته علی (ع) : دنیا دو روز است، یک روز به کام توست مغرور مشو، روز دیگر بر علیه توست مایوس نشو.

شغل پدر :
معمار ساختمان

از چه زمانی دیگر دستش داخل جیب خودش بوده است؟ :
پدرش دامداری داشته ایشان نیز با برادرشان به دهکده سلامی رفته و دامداری راه انداختند. حدود 18 سالگی دستشان در جیب خودشان بود و زمانی که پدر بهشان می گفته : بیا با هم کار کنیم پاسخ می داده می خواهم دستم تو جیب خودم باشد دسته چک تو جیب داشته باشم.

کی گواهینامه گرفته؟ :
سال 53 با شوروی بازی داشتند رئیس راهنمایی رانندگی شخصی بود به نام کرمانشاهی می دانست شوروی را نمی برند گفت : اگر بردید گواهینامت رو می دم. بردند و گواهینامه را صادر کرد.

اولین ماشینی:
فیات. زمانی که قهرمان آسیا شدند 70 هزار تومان جایزه گرفتند 68 هزار تومان دادند و فیات خریدند و 2 هزار تومان هم یک پخش نصب کرده اند.

کدام خواننده را دوست دارد :
شجریان و افتخاری.

چه cd هایی در ماشین دارد :
مذهبی و دشتی.

بین مداحی و مربیگری کدام را انتخاب می کند :
مداحی

چرا تلفن همراه ندارد؟ :
چون مزاحم همراه است.

در منزل به همسرتان کمک می کنید؟ :
اصلاً.

آشپزی بلد است یا خیر؟ :
عذاهای ساده.

سفر خارجی دوست دارد؟ :
فقط سفر زیارتی. دو خواهر و دو برادرشان در آمریکا هستند اما ایشان می گویند: اگر امریکا بیاید دروازه کازرون باز هم به امریکا نمی روم.

چه سالی ازدواج کرده؟ :
سال 1361 بنا به وصیت پدرم.

مهریه همسرشان چقدر است؟ :
یک میلیون تومان.

تعداد فرزندان :
یک پسر با نام علی و یک دختر به نام زهرا.

حیوان مورد علاقه :
شیر سلطان جنگ چون 7 سال عمر می کند اما عمر با عزت فقط گردن شکار را می خورد.

شده به بازیکنان بگویید دیگر گل نزنند؟
در بازی با پرسپولیس گفتم که دیگه گل نزنید فقط توپ را بدوانید در بازی با ملوان هم همینطور در بازی با پیکان وقتی علی محمد گل سوم را زد گفتم : خفه بشی نباید گل می زدی مربی آنها اخراج می شود. تیم مقابل هم آبرو دارد روزی هم این مصیبت سر خودم می آید.
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)