بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما

ایران ما در این تالار هرآنچه به استانها و شهرهای ایران عزیز ما مرتبط میشه قرار داده میشه به طور ویژه تر کاربران مختلف از نقاط مختلف ایران در این تالار به معرفی شهر و استان خودشون میپردازند.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-24-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض سفر نامه نوروز

نمیخوام زیاد صحبت های فرعی بکنم یه پست با طول و عرض کم میزنم که نگن چرا پست نزدی !

بریم سر اصل مطلب !

نوروز امسال یه مقداری هوا سرد بود ما قصد داشتیم تا برای سال تحویل تهران یا قم باشیم قسمت شد که سال را در حرم حضرت معصومه خواهر امام رضا ((ع)) تحویل کنیم

آن شب هوا در قم خیلی سرد بود و من و مادرم بودیم پدرم چون رانندگی کرده بود خسته و خوابیده بود که البته او هم تا اخر نتوانست بخوابد و بلاخره برای تحویل سال بیدار شد

فکر کنم یه چیزایی حدود ساعت 3 بود که سال تحویل شد

بعد از اون ما رفتیم به خونه برگشتیم (یه مهمانپذیر روبروی حرم ) که فردا یه زیارتی کنیم و آماده عزیمت به شهر زیبای اصفهان شویم

از قم تا اصفهان را پدرم رانندگی کرد گاهی اوقات من هم به ماشین یک حالی میدادم

در هر صورت به اصفهان که رسیدیم اونجا یک فامیل داشتیم که رفتیم خانه آنها (شب رسیدیم ) اولین چیزی که در دومین سفرم به اصفهان متوجه شدم این بود که این شهر چقدر دور برگردون داره !!

ظاهر شهر خیلی تغییر کرده و بهسازی شده بود پروژه ساخت مترو هم در شهر در دست احداث بود که البته از فامیلمون اون چیزهایی که شنیدیم دال بر این بود که مثل اینکه در حفاری انحرافی وجود داشته کلی خسارت به پروژه وارد شده یه حرف خیلی جالبی زد و اون هم این بود که گفت اگر میبینی که تهران الان مترو داره به خاطر این هست که حفاری های مترو تهران از قبل از انقلاب شروع شده بود.

از معماری مدرن اصفهان که بگذریم میرسیم به ساختار سنتی شهر که واقعاً زیباست هر چند ما به محض اینکه رسیدیم خسته بودیم و نتوانستیم زیاد از فضای شهر استفاده کنیم ولی هر چی رو بتونی بیخیال شی بازار میدان امام اصفهان رو نمیتوانی بیخیال شی پر از اجناس جور واجور گران ولی واقعاً زیبا اصفهان فکر کنم از لحاظ صنایع دستی در کشور حرف اصلی را بزند

من به همراه پسر فامیلمون و پدر و مادرم رفتیم بازار و حسابی گشتیم چقدر قشنگ بود

بستنی و فالوده هم خوردیم البته اگر اصفهان رفتی و بریونی نخوردی واقعاً کم سعادتی لقمه هایی به اندازه کلوچه فوق العاده خوشمزه !

پر چونگی نکنم چند تا عکس گرفتم که اینجا میزارم البته توضیحاتی هم زیرش مینویسم

این عکس از یه سماور هست البته چون خودم گرفتم و شب بود زیاد خوب نیوفتاد دیگه ببخشید (عرضی زدم که طول صفحه رو زیاد اشغال نکنه !!

این سماور یه چیزی حدود 10 میلیون تومن قیمت داره و از جنس برنز هست یه عکس دیگه هم از یک سماور داخل مغازه هست ظاهراً مشتری اینجور اقلام فقط ارمنی های اصفهان هستند (خیلی مایه دارن ××!!))

و در اینجا میرسیم به ظرفهای فیروزه ای فوق العاده زیبا (هنر دست) 200 تومن به پایین نبود !

حیف شد خیلی کم سعادت بودیم که نتونستیم بیشتر تو اصفهان بمونیم به هر حال مطمئنم ایندفعه رفتم اصفهان یک هفته سر فامیلمون خراب میشیم
و همه جاش رو میگردیم
یه سری عکس ها هست که رضا توشون هست شاید راضی نباشه من هم اون عکس ها رو نمیزارم
یکی یه قوری بزرگ بود و یک قیلون بزرگ فکر کنم قیمت هر کدوم از اونها هم حدود 1 تا 2 میلیونی بود

ادامه دارد.............

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 04-25-2011 در ساعت 12:45 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-25-2011
bigbang آواتار ها

بهر حال نتونستیم همه اصفهان رو ببنیم امارت عالی قاپو رو تماشا کردم

ظاهرا در حال بازسازی بود اما نمیدونم چرای بالای عمارت آنتن مخابراتی گذاشتند

چیزی که من رو بیشتر متاسف میکرد این بود که انگار بسیاری از نقوش روی دیوار از روی قصد از بین بردن (ظاهرا نقاشیهاش مورد داشت )

ولی باز هم این توجیه گر خراب کردن آثار فرهنگی نیست

ما دوره ای داشتیم به نام دوره ی صفوی با ویژگی های فرهنگی و هنری خودش

خیلی از چیزها اون دوره مذموم بوده که در دوره ما مذموم نیست و برعکس (روش رو حتی یه پرده میکشیدن کافی بود)

قرار شد حرف زیادی نزنم ، بله اون شب مقداری هم خرید کردیم از اجناس چوبی معرق کاری شده تا جامدادی و..............

برگشتیم خونه تا برای سفر به شیراز فردا صبح زود حرکت کنیم

شیراز یکی شهرهایی بود که من تا به حال بهش سفر نکرده بودم

و خیلی هیجان زده بودم صحبت راه و سفر و نمیکنم به شیراز که رسیدیم خیلی خوب ازمون استقبال شد اونجا شهرداری یک سری رو مسئول اسکان مسافرین کرده بود ما هم در باغ جنت محل کانکس ها مستقر شدیم هر چند میتونستیم هتل بریم ولی پدرم گفت ترجیح میدم جایی که بقیه مردم هستن باشم

باغ جنت مال یکی از افراد بانفوذ در شیراز (فکر کنم اسمش دکتر دهقان یا همچین چیزی) در زمان پهلوی بوده که بعد از انقلاب مصادره شده

مکان بسیار زیبا پر از آبشار و فواره الان که میبینم تاسف میخورم چرا عکس نگرفتم

در محوطه بسیار بزرگی که بود فستیوالها و نمایشگاه هایی هم بود و همچنین سالن سینمای روباز خیلی زیبا بود

فقط یه مقدار جای کانکسها تنگ بود پدرم گفته بود اول که شنیدیم کانکس فکر کردیم این کانکس همون کانس هایی هستند که در دشت عباس برای جهاد سازندگی بودند بزرگ و جادار با همه امکانات (دستشویی و حمام و آشپزخانه )ولی این که اصلاً شکل کانکس نبود (دوباره دارم پرچونه میشم )

از شیراز بگم شیرازی ها خیلی باصفا هستند هوای شیراز مخصوصاً توی اردیبهشت و فروردین دل آدم رو میبره

اگه شیراز بری و نشونی از کسی بپرسی همون نفر اول یه طوری بهت نشونی میده که دیگه نیاز نباشه از کسی چیزی بپرسی خیلی خاکی و گرم برخورد میکنن مردم با صفایی هستند

شیراز شهر بزرگی هست و کمربندی زیاد داره !

مهمترین چیز شیراز مردم و هواش هستند که باعث میشه اونجا اصلاً احساس غریبی نکنی

اول امامزاده شاهچراغ رو زیارت کردیم

مستقر که شدیم استراحت کردیم و شروع کردیم به گشتن شهر یه سری عکس میزارم و توضیح میدم زیرشون :

خانه زینت المولوک یکی از شاهزاده های قاجار که زن خیری بود و مجالس بزرگی رو برگزار میکرده و اطعام یتیمان بسیاری رو انجام داده
و خانه او امروز به عنوان موزه هست

مجسمه شاهان هخامنشی (موزه تاریخ در همان خانه زینت الملوک که شخصیتهای برجسته استان فارس را در همه ادوار تاریخی ایران نشان میدهد ) این دو تا عکس رو هم بزور گرفتم !!
چون اگر میدیدند ضبطش میکردند !
حتما ً اگر شیراز رفتید یه سر به خانه زینت الملوک بزنید و موزه رو هم حتماً ببنید از مجسمه سعدی و حافظ گرفته تا خلبان ارتش و سرباز قاجار همه رقمه هست !
و اینها هم یکسری عکس های دیگه از خانه زینت الملوک
اونروزی که ما اومده بودیم دانشجوهای معماری هم بودند که داشتند از طرح و نقش خانه الگو برداری میکردند :

غیر از خانه زینت الملوک نارنجستان هم بود و خانه های دیگر قاجاری که هیچکدام از آن یکی چیز کم نداشتند در واقع یک مجموعه نزدیک به هم هستند که با فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند
یک سری عکس از نمای ببیرونی یکی دیگر از این خانه ها که برای بازدید عموم می باشد

این هم نقش و نقوش دور دیوار

و البته آینه کاری بینظیر و زیبای ایرانی

ادامه دارد ..............

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 04-25-2011 در ساعت 10:35 PM
قدیمی 04-26-2011
bigbang آواتار ها

سعدیه و حافظیه بهترین جاهایی هستند که میتوانید در شیراز ببینید که البته معمولاً شلوغ هستند و هر جای شلوغ بازار سیاهی هم برای بلیت دارد !!

در هر صورت در عین شلوغی می ارزد که به این مکانها هم گذری بندازیم بد نیست

در حافظیه و سعدیه در هر دو مکان توامان در حال ساخت و ساز و منبت کاری برای بقاع متبرکه بودند و بازدید از روند تولید این اقلام برا ی بازدید کنندگان فراهم بود واقعاً که زیبا بود هنر ایرانی !! و البته نیت این هنر !

در حافظیه در مکانی که بازدید برای عموم گذاشته بودند مکانی بود که اگر می خواستی برای تو نامت در یک صفحه ی گلی منقش میکردند آن هم به خط میخی .

البته اگر میتوانستی آن قطعه گلی را تا آخر سالم نگه داری نمایشگاه کتاب و آثار حافظ هم بود

در حافظیه جایی برای نماز خواندن هم بود واقعاً مکان با صفایی بود حتماً هر ایرانی موظف هست قبل از مرگش یک سر به حافظیه برود ×!

حال و هوای آنجا آدم را به وجد می آورد در هر صورت بعد از حافظیه به سعدیه رفتیم و آنجا صفای خاص خودش را داشت باورت نمیشد به آرامگاه اسطوره ی استعداد شعر ایرانی پا گذاشته ای ! سعدی شاعری که هفت اقلیم را سفر کرد و آثاری را به نظم در آورد که در سردر سازمان ملل مزین میکنند اشعارش را !! هر چند سازمان ملل هم در مقابل عزمت کلام این شاعر باهوش و با استعداد باید سر تعظیم فرود آورد

آرامگاهی زیبا هنگام ورود آهنگی ملایم با دکلمه شعری و نقل قولی از شاعر به نام ! هر چند در آن اطراف اشخاص زیادی هستند که به جای توجه به مکان و حال آن دم به دم در حال عکس گرفتن و ژست گرفتن این طرف و آن طرف هستند

که مثلاً فردا عکس را نشان بدهند بگویند ما آرامگاه سعدی را فتح کردیم !!! ای روزگار ! هر چند خودپرستی خیلی ها آزار دهنده بود و فضا را خراب میکرد ولی باز نمیشد دست از توجه به مکان زیبایی چون سعدیه برداشت باغ کاری شده و فوق العاده زیبا زیر آرامگاه هم استخری بود که جالب بود

در اینجا چند تصویر از آرامگاه سعدی میگذارم از آرامگاه حافظ متاسفانه چون اینقدر شلوغ بود حتی نتوانستیم یک عکس از در و دیورا آرامگاه هم بگیریم

هر چند بقاع متبرکه در آرامگاه حافظ را به هر زحمتی بود (مشت و لگد ) گرفتیم !! ::

دو عکس از نمای بیرونی آرامگاه سعدی

این هم یک عکس از آرامگاه قدیمی سعدی

خط میخی رو که گفته بودم یادتون هست یا نه ؟ دو تا عکس میزارم ازش

این هم همون تصویری هست که بهتون در مورد استخر گفتم دقیقاً جلوی بقاع متبرکه هست

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 04-27-2011 در ساعت 12:20 AM
قدیمی 04-26-2011
کارگر سایت آواتار ها
کارگر سایت کارگر سایت آنلاین نیست.
ادمین در لباس کارگر!

سپاسها: : 907

4,878 سپاس در 836 نوشته ایشان در یکماه اخیر
کارگر سایت به Yahoo ارسال پیام

مرسی بیگ بنگ که سفرنامه ت رو نوشتی ..
خوش به حالت که رفتی پیش سعدی ...

لطفا عکهات رو با این سایز نذار حتما بذار تامبنیل باشه هر کی خواست روش کلیک میکنه سایز بزرگش رو ببینه

یااساسا گاهی نیاز نیست کلا با سایز خیلی بالا ادم عکس بندازه حالا اگرم انداخت میتونه به ده ها نرم افزار سبک و پرتابل سایزش و حجمشم بیاره پایین .

درست رو بخون گله از بابا مامانتم نکن ندیده و نشناخته من طرف اونا رو میگیرم حتی اگر حق با شما باشه.
موفق باشی.
قدیمی 04-26-2011
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر

به حوصله یکه خرج داری و از سفرت گفتی منم احسنتو میگم...

امیدوارم هر جا هستی شاد و پیروز باشین...

جناب کارگر سایت شوخی میکنه..هر وقت گله و شکایت داشتی بگو

عکسات هم اگه ویرایش کنی خیلی خوب میشه

من همین امشب از این سایت استفاده کردم

www.irfreeup.com

وقتی اپلود کردی ادرس این گزینه Thumbnail for Forum رو فقط کپی کن
در جایی که داری مطلب تو ارسال میکنی...مرسی

قدیمی 04-27-2011
bigbang آواتار ها

ای به چشم از شما اشاره از ما عمل !! خیلی لطف کردین شما نمیدونین وقتی میایین تو پست میزنین من چه کیفی میکنم ایکاش همیشه اشتباه کنم شما بیاین ! اونطوری که سایه تون هم اینطرفا نمیاد !!!!!!
لینک های بالایی رو یادم رفت حقیقتش ولی از این به بعد متدم رو تغییر میدم قوللللللللل!
عکس بقاع متبرکه یه جور دیگه میزنم اگه دیدم خوب شد
همونطوری ادامه میدم از دوستان عذرخواهی میکنم
اینجا اینترنت ما نزدیک مخابرات هست 128 میگیریم سرعت دانلود و اپلودمون 200 کیلوبایت است !!!
خیلی دیگه دارن به ما حالشو ببر میدن حواسم نبود این امتحانا هم باعث شد یه مقدار خنگ بشم !!

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

ترفند هایی براي ويندوز 7

ویرایش توسط bigbang : 04-27-2011 در ساعت 12:23 AM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)