بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان > آرایشی بهداشتی

آرایشی بهداشتی مسائل مربوط به مواد آزایشی بهداشتی و مسائل مربوط به زمینه آرایش

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-31-2011
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Smile بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست؟

بوتاكس چيست؟

تزريق بوتاكس روشي آسان و كم دردسر براي زدودن علائم پيري است. در اين روش، جاي زخم باقي نمي‌ماند و نيازي به دوران نقاهت نيست. كشف اثرات زيبايي و ضد چروك بوتاكس،از پيشرفت‌هاي شگفت انگيزطب زيبايي است. بوتاكس براي درمان بيماريهاي ناشي از اختلالات انقباض عضلات اطراف چشم و پلك به كار مي رود.
اين دارو نوع خاصي از پروتئين خالص شده بوتولينوم است كه با اثر بر روي نقاط اتصال عصب به عضله سبب فلج موقت مي شود،بنابراين چروكهاي موضعي باز مي‌شوند و وضعيت ظاهري بهبود مي‌يابد.
اين دارو براي برطرف شدن چين و چروك در نقاط پيشاني، بين دو ابرو (خط اخم)، كناره هاي چشم، كناره بيني، دور لب، بالا كشيدن ابرو در برخي موارد بالا كشيدن كناره فك به كار مي رود.
از اين دارو براي پيشگيري و درمان استفاده مي شود. تزريق آن نيازي به بي‌حسي موضعي ندارد. از ديگر مصارف پزشكي ماده بوتاكس كه به تازگي به آن توجه شده است، تزريق آن براي سردردهاي عروقي مانند ميگرن و نيزكاستن از دفعات عود سردردهاي كششي يا عصبي است

وقتی فردی به دلیل ناراحت بودن از به وجود آمدن چین و چروک و خطوط روی صورتش به پزشک مراجعه می‌کند، برحسب وضعیت پوستش، درمان‌های متفاوتی از جمله بوتاکس به او پیشنهاد می‌شود.
این نوع درمان در کلینیک‌ها و مراکز پزشکی انجام می‌شود. تنها چند دقیقه طول می‌کشد و پیش از آن نیز آزمایش انجام نمی‌شود چون بوتاکس آلرژی‌زا نیست. متخصص مربوطه مقداری از این ماده را طی چند مرحله به ماهیچه‌هایی که مسبب بروز خطوط روی پیشانی، خطوط خنده و خطوط کنار چشم‌اند، تزریق می‌کند.

نتایج حاصل از بوتاکس چگونه است؟
به طور معمول نتایج حاصله از بوتاکس بعد از سه روز ظاهر و بهترین نتیجه 15 روز بعد نمایان می‌شود. ماهیچه‌ای که بوتاکس به آن تزریق می‌شود به هیچ‌وجه فلج نمی‌شود بلکه قدرت حرکتی خود را تا حدی از دست می‌دهد.

بوتاکس دوام همیشگی ندارد و چهار تا شش ماه بعد، ماهیچه قدرت اولیه خود را پیدا می‌کند و خطوط بازمی‌گردند. برای آنکه بوتاکس کاملا موثر باشد باید یک سال تمام هر سه ماه یک بار عمل بوتاکس تکرار شود.
در سال دوم، دو بار تزریق کافی است و از این پس باید هر سال یک بار بوتاکس تزریق شود تا تاثیرش همیشگی باشد.

آیا عواقب ثانویه دارد؟
این احتمال وجود دارد که بوتاکس به اشتباه به ماهیچه‌های کناری تزریق شود یا حتی در اثر تزریق عمیق روی آنها تاثیر بگذارد. تزریق بوتاکس به ماهیچه بالا برنده پلک موجب افتادگی کامل یا بخشی از پلک به مدت شش تا هشت هفته می‌شود.
از جمله تاثیرات ثانویه تزریق بوتاکس می‌توان به خشکی موقتی چشم، اشک، تورم پلک، خطای دید، التهاب قرنیه، هماتوم یا تراوش و تجمع موضعی خون که به زودی منعقد می‌شود،دردهای موقتی و سوزش خفیف اشاره کرد. به گزارش موسسه سوئیسی محصولات درمانی، حتی اگر بوتاکس به درستی به وسیله یک متخصص تزریق شود، باز هم در 24درصد مراجعان، سردرد، هماتوم، تورم، افتادگی پلک و دردهای خفیف مشاهده می‌شود.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟
بوتاکس به وسیله سوزن‌های بسیار ظریف تزریق می‌شود و تقریبا بدون درد است. افراد بسیار حساس می‌توانند یک ساعت قبل از تزریق از کرم‌های بی‌حس کننده استفاده کنند.

آیا یک ماده مضر و خطرناک نیست؟
باکتری کلوستیریدیوم سمی را می‌سازد که جذب آن به وسیله بدن موجب بوتالیسم می‌شود.
بوتالیسم یک نوع مسمومیت غذایی نادر است. برای آنکه چنین مسمومیتی برای بدن خطرساز باشد باید میزان این سم تزریقی به بدن چند هزار برابر آن چیزی باشد که در روش درمانی بوتاکس مورد استفاد قرار می‌گیرد.
آسپرین نیز ماده مفیدی است اما اگر 10 برابر بالاتر از مقدار تجویزی مورد مصرف قرار گیرد کشنده خواهد بود.

آیا به تنهایی کارساز است؟
غیر از بوتاکس راه‌های دیگری هم برای از بین بردن چروک‌ها وجود دارد. در واقع بوتاکس با از کار انداختن ماهیچه‌ها، خطوط عمیق را برطرف می‌کند نه خطوط سطحی را برای از بین بردن خطوط سطحی پوست می‌توان از کولاژن، گوتکس، پیلینگ، تزریق چربی یا لیزر استفاده کرد.
از نظر برخی پزشکان، لیپوساکشن و بوتاکس از جمله کشفیات بزرگ در علم زیباشناسی بوده‌اند.

گرچه نزدیک به 30 سال است که بوتاکس کشف شده اما تنها 10 سال است که در زیبایی مورد استفاده قرار گرفته و به نظر می‌رسد جایگزین مناسبی برای لیفتینگ و انواع جراحی‌هاست که در نهایت رضایت فرد را نیز جلب نمی‌کنند.
از نظر برخی پزشکان، بوتاکس عوارض جانبی ندارد ولی در نظر برخی نیز بوتاکس روش ناشناخته‌ای است که تاثیرات درازمدت آن روی بدن مشخص نشده است.
به هر حال بوتاکس روش گران قیمتی است ولی با این وجود فروش این ماده جادویی بسیار بالا بوده به طوری که از 25میلیون یورو در سال 1993 به 430 میلیون یورو در سال 2002 رسیده است

ویرایش توسط shokofe : 12-31-2011 در ساعت 02:12 PM
2 کاربر زیر از shokofe سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 12-31-2011
shokofe آواتار ها

پیش فرض آيا بوتولينوم هر چروكي را از بين مي‌برد؟

شما هم اگر مي‌خواهيد درباره بوتاكس اطلاعاتي به دست بياوريد،اين گفت‌وگوي پزشكي را بخوانيد:

آيا بوتولينوم هر چروكي را از بين مي‌برد؟

ردپاي گذشت زمان بر چهره فرد، دو نوع چروك ايجاد مي‌كند: چروكهاي ديناميك و چروك‌هاي استاتيك.چروكهاي استاتيكي در حالت استراحت پوست مشخص مي شوند و معمولاً از عوامل مضر و آسيب‌رسان خارجي مانند آفتاب به وجود مي‌آيند و در بافت اصلي پوست تغييراتي ايجاد نمي‌شود و به همين علت در برابر درمان با تركيبات اسيدهاي ميوه و ويتامين A (ماليدني)، روش لايه‌برداري شيميايي و ليزردرماني براي نوسازي پوست به خوبي پاسخ مي دهند اما چروكهاي ديناميك كه معمولاً عميق ترند در برابر درمان با تزريق بوتاكس (ماده بوتولينوم) به خوبي پاسخ مي دهند.

تزريق بوتاكس تا چه اندازه از عمق چروكهاي ديناميك مي‌كاهد؟
تزريق اين ماده به خاطر زيبايي 90 درصد نتيجه‌بخش است و حدود 80 درصد از مصرف كنندگان از تزريق آن راضي هستند. به اعتقاد برخي از پزشكان، در فاصله زماني يك تا دو هفته بعد از تزريق ماده مي‌توان تا 10 سال جوانترشد.

آثارتزريق بوتاكس از كي نمايان مي شود و تا كي ادامه دارد؟
در فاصله دو روز تا دو هفته بعد از تزريق، آثار تزريق ظاهر مي‌شود. دوام آثار مثبت در افراد مختلف متفاوت است و معمولاً حدود سه تا هفت ماه پابرجاست. در تعداد كمي از افراد نيز تاثيراولين تزريق 9 تا 12 ماه و حتي در موارد نادر تا يك سال و نيم ادامه دارد.

فاصله نوبت‌هاي تزريق چقدر است؟
تزريق دوم معمولاً سه تا چهار ماه بعد از نوبت اول انجام مي‌شود.

آيا تزريق بوتاكس محدوديتي هم دارد؟
بله... تزريق بوتاكس براي گروههايي كه نام مي‌برم، ممنوع است: زنان باردار، زنان شيرده، كودكان زير دوازده سال، افرادي كه از تزريق ماده انتظارات غير واقعي دارند، بيماراني كه ثبات رواني ندارند، افرادي كه با سابقه حساسيت نسبت به هر كدام از اجزاي دارو، افرادي با سابقه بيماريهاي عصبي- عضلاني مانند كساني كه تحت درمان با داروهاي آنتي بيوتيكي نظيرجنتامايسين قرار دارند و نيز مصرف‌كنندگان گروهي از داروهاي قلبي.

آيا تزريق بوتاكس دردناك است؟
درد تزريق ماده بوتولينوم معمولاً بيشتر از درد تزريق براي بي‌حسي موضعي نيست كه آن هم با استفاده از كمپرس يخ، قبل و بعد از تزريق، به حداقل مي‌رسد. از چهار روز قبل تا چهار روز بعد از تزريق ماده بوتولينوم نبايد داروهاي رقيق‌كننده خون و مسكن هاي غيراستروئيدي مصرف شود.

آيا بوتولينوم عوارضي هم دارد كه خطرناك باشد؟
تزريق بوتولينومA روش كم عارضه اي است. عارضه‌هاي احتمالي و بي‌اهميت و نگراني بعد از تزريق عبارتند از: قرمزي محل تزريق، ورم موضع، خون مردگي، به ويژه در نواحي دور چشم، درد محل تزريق، سردردي كه ممكن است تا سه ساعت طول بكشد، تهوع مختصر، ضعف عمومي و خارش.
بعضي عوارض احتمالي ديررس كه اهميت بيشتري دارند نظير دوربيني، افتادگي پلك و ابرو نيز مطرح هستند كه اگرپزشك و بيمار نكات ظريفي را رعايت كنند، قابل پيشگيري هستند و مرور زمان و خود به خود برطرف مي شوند.
توجه داشته باشيد كه در صورت بروز ورم شديد در ناحيه تزريق، خون مردگي وسيع و نيز مشاهده افتادگي در پلك و ابرو بايد به پزشك خبر داد.

آيا ممكن است بعد از تزريق، هيچگونه تغييري در وضعيت ظاهري چهره فرد مشاهده نشود؟
اگر بعد از گذشت دو هفته تغييري ديده نشد، بايد به پزشك خبر داد.

كساني كه بوتاكس را تزريق كرده اند بايد چه نكاتي را رعايت كنند؟
بهتر است يك ساعت پس از تزريق از كمپرس سرد استفاده شود. در چهار ساعت اول با عضلات ناحيه تزريق بازي كنند.
يعني آنها را مدام منقبض و آزاد كنند. مالش محل تزريق و قرار گرفتن در وضعيت خوابيده در چهار ساعت اول بعد از تزريق ممنوع است. افراد بايد سعي كنند در وضعيت نشسته يا ايستاده قرار گيرند.

منبع:نشريه اطلاعات هفتگي،
قدیمی 12-31-2011
shokofe آواتار ها

Post تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص چه خطراتی دارد؟

تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص چه خطراتی دارد؟

متخصصان پوست و زیبایی نسبت به خطرات انجام هر گونه تزریق جهت امور زیبایی در آرایشگاه‌های زنانه هشدار داده اند و فقدان قانون مدون برای برخورد با آرایشگران متخلف را موجب تداوم دخالت آنان در امور تخصصی پزشکی دانسته اند.

تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص و بدون توجه به نکات ایمنی آن خطرآفرین است، زیرا این ماده به هر حال یک نوع “سم” است و چنانچه درست تهیه، خالص و نگهداری نشده باشد و همچنین درست تزریق نشود، موجب بروز عوارضی می‌شود که گاهی جبران‌پذیر نیست.

حتما این را هم شنیده‌اید که دوز استفاده از این سم دارویی خیلی اهمیت دارد، به‌طوری که مسمومیت شدید با این سم، به ‌علت فلج کردن عضلات تنفسی، می‌تواند منجر به مرگ شود.

دکتر شربیانی، متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:

“تزریق غیر کارشناسانه بوتاکس بروز خطرات گوناگونی مثل نامتقارن شدن صورت و ابروها، افتادگی پلک چشم و یا فلج صورت را به‌ دنبال دارد.
انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی کشورمان هم نسبت به خطرات تزریق بوتاکس که در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی انجام می‌شود، هشدار داده است و بزرگ‌ترین مشکلات آرایشگاه‌های زنانه‌ را دخالت مستقیم و غیرمستقیم آرایشگران در امور پزشکی می‌داند.”

دکتر محمد علی ماپار، متخصص پوست و مو هم خواستار تدوین سریع‌تر قانونی برای برخورد با آرایشگران متخلف شد و اظهار داشت:
“آرایشگران به بهانه انجام پیرایش و زیبایی مراجعان خود، در حوزه عمل متخصصان پوست و مو دخالت می‌کنند. تجویز کرم‌ها و پمادهای مختلف، تزریق ژل برای پف صورت و سایر نقاط بدن، تزریق بوتاکس زیر چشم و در پیشانی همگی از مواردی هستند که در حوزه تخصصی پزشکان حاذق پوست و مو یا جراحان پلاستیک است، در حالی ‌که بسیاری از آرایشگرها، خودسرانه به تجویز این مواد اقدام می‌کنند.

وزارت بهداشت و ارگان‌های مربوطه باید هر چه سریع‌تر به تدوین قانون موارد تخلف آرایشگران اقدام و از کارهای غیرعلمی آنان جلوگیری کنند.”

دکتر سیما رسایی، متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز گفت:

“تزریق داروی بوتاکس برای رفع چین و چروک باید توسط متخصص پوست انجام شود و تزریق این دارو توسط آرایشگران غیرمجاز است.
برخی آرایشگران اقدام به تزریق این دارو در محیط آرایشگاه‌ می‌کنند که این کار نه در تخصص آرایشگران است و نه فضای آرایشگاه برای این کار مناسب است.

در صورتی که تزریق بوتاکس توسط افراد غیرمتخصص انجام شود، عوارضی مانند کبودی و تورم در ناحیه دور چشم‌ها و پیشانی، سردرد، سرگیجه و افتادگی پلک و ابرو را به همراه خواهد داشت. ”
قدیمی 12-31-2011
shokofe آواتار ها

پیش فرض چه کسی کانديد مناسب برای تزريق بوتاکس است؟

چه کسی کانديد مناسب برای تزريق بوتاکس است؟
هر کسی که خواهان اين است که چهره جوان تر و کم چروک تری داشته باشد کانديد مناسبی برای تزريق است.مزيت تزريق بوتاکس اين است که موقع خنده،اخم و تغيير فرم صورت چروک بيشتری در صورت ظاهر نميشود

چه كساني نبايد از بوتاكس استفاده كنند ؟
كساني كه در محل تزريق دچار عفونت هستند و كساني كه حساسيت مفرط به محتويات بوتاكس دارند و بيماران نورولوژيك مانند ALS ، مياستني گراو، سندرم لامبرت ايتون ممكن است دچار عوارض جدي شوند همچنين استفاده از بوتاكس در حاملگي، شيردهي و بيماريهاي نورماسكولار توصيه نمي شود.

تزريق بوتاكس تا چه اندازه از عمق چروكهاي ديناميك مي‌كاهد؟
تزريق اين ماده به خاطر زيبايي 90 درصد نتيجه‌بخش است و حدود 80 درصد از مصرف كنندگان از تزريق آن راضي هستند. به اعتقاد برخي از پزشكان، در فاصله زماني يك تا دو هفته بعد از تزريق ماده مي‌توان تا 10 سال جوانترشد.

آيا درمان با بوتاكس دردناك است؟
ناراحتي ناشي از تزريق معمولا خفيف و كوتاه است. هيچ بي حسي لازم نيست . البته قبل از تزريق ممكن است پزشك ناحيه تزريق را با كرم بي حس كننده يا يخ (cold pack) كمي بي حس كند. حسي كه اغلب بيماران حين تزريق توصيف مي كنند چيزي شبيه حالت سوزن سوزن شدن است.

اثر درماني بوتاكس چقدر طول مي كشد؟
حداكثر تا ۹ ماه اثر بوتاكس مي ماند و اگر درمان بعد از اين مدت رها شود خطوط چهره با مرور زمان بر مي گردند.

فاصله نوبت‌هاي تزريق چقدر است؟
تزريق دوم معمولاً سه تا چهار ماه بعد از نوبت اول انجام مي‌شود.

آيا تزريق بوتاكس دردناك است؟
درد تزريق ماده بوتولينوم معمولاً بيشتر از درد تزريق براي بي‌حسي موضعي نيست كه آن هم با استفاده از كمپرس يخ، قبل و بعد از تزريق، به حداقل مي‌رسد. از چهار روز قبل تا چهار روز بعد از تزريق ماده بوتولينوم نبايد داروهاي رقيق‌كننده خون و مسكن هاي غيراستروئيدي مصرف شود.

آيا بوتولينوم عوارضي هم دارد كه خطرناك باشد؟
تزريق بوتولينومA روش كم عارضه اي است. عارضه‌هاي احتمالي و بي‌اهميت و نگراني بعد از تزريق عبارتند از: قرمزي محل تزريق، ورم موضع، خون مردگي، به ويژه در نواحي دور چشم، درد محل تزريق، سردردي كه ممكن است تا سه ساعت طول بكشد، تهوع مختصر، ضعف عمومي و خارش. بعضي عوارض احتمالي ديررس كه اهميت بيشتري دارند نظير دوربيني، افتادگي پلك و ابرو نيز مطرح هستند كه اگرپزشك و بيمار نكات ظريفي را رعايت كنند، قابل پيشگيري هستند و مرور زمان و خود به خود برطرف مي شوند. توجه داشته باشيد كه در صورت بروز ورم شديد در ناحيه تزريق، خون مردگي وسيع و نيز مشاهده افتادگي در پلك و ابرو بايد به پزشك خبر داد.

سایر کاربردها
علاوه بر اینکه بوتاکس باعث برطرف شدن چین و چروک صورت و گردن می شود برای موارد زیر نیز کاربرد دارد:
*در مبتلایان به میگرن تزریق بوتاکس باعث بهبود سردرد میگرنی شده است.
* در مبتلایان به اسپاسم اندام فوقانی بوتاکس برای درمان اسپاسم و سفتی عضلات آرنج و مچ و انگشتها مورد استفاده قرار می گیرد.
* برای درمان کجی گردن و دردهای گردن ناشی از سفتی بعضی از عضلات گردن نیز بوتاکس سودمند است.
* برای درمان اسپاسم عضلات چشم که منجر به استرابیسم یا لوچی چشم شده است و یا برای درمان اسپاسم پلک ها که بلفارواسپاسم نامیده می شود در افراد بالاتر از 12 سال قابل تزریق است.
* برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل وقتی که درمانهای موضعی موثر نبوده است بوتاکس کاربرد دارد. نقش موثر بوتاکس برای تعریق سایر قسمت های بدن و همینطور اسپاسم سایر عضلات بدن به اثبات نرسیده است.

قدیمی 12-31-2011
shokofe آواتار ها

پیش فرض مراقبت های بعد از تزریق

مراقبت های بعد از تزریق

- تا چند ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید
- تا 4 ساعت پس از تزریق از دراز کشیدن خودداری کنید.
- تا 4 ساعت در معرض حرارت قرار نگیرید. لذا بهتر است تا چند ساعت از دوش گرفتن و سونا اجتناب - - نمائید.
- چند ساعت ماساژ دادن ناحیه تزریق ممنوع است امّـــا شکلک در آوردن و اخم کردن و ابرو بالا انداختن نتیجۀ بهتری را بدنبال خواهد داشت.
- چند ساعت بعد از تزریق دوش گرفتن و آرایش چهره و استفاده از کرم پودر بلامانع است
قدیمی 12-31-2011
shokofe آواتار ها

پیش فرض تجربه شخصی بوتاکس

خوب براتون بگم که:
من خودم بوتاکس تزریق کردم اولش خیلی خنده داره چون تا تنظیم بشه ی ذره تقارن صورت بهم میخوره
مثلا" ی ابرو میره پس کله ی ابرو پایین میمونه ولی احتمالا" بعدش اوضاع بهتر میشه امیدوارم که بشه
حالا میام و براتون میگم که چه اتفاقی افتاد
آن لاین با شما خواهم بود

ویرایش توسط shokofe : 01-02-2012 در ساعت 03:37 PM
کاربران زیر از shokofe به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-12-2012
shokofe آواتار ها

Wink اندر حکایت بوتاکس

من دیروز برای ترمیم رفتم دکتر
خوبه کسی منو نمیبینه(البته از بچه های سایت منظورمه)
ی ابرو پایینه یکی بالا
حالا رفتم ترمیم درست میشه اگه نشه چی؟

این خانما هم با خودشون چه نمیکنن البته میگن این عکس العملی که صورت نشون میده طبیعی هست
به هر حال باید تا دو هفته صبر کنم تا دوبار ببینیم این صورت چه واکنشی نشون میده
ولی روی هم رفته هر چی خط روی پیشونی و دور و بر ابرو و چشمم بوده از بین رفته
اینش خوبه
اگه موضوع ابرو هم درست بشه دیگه عالی میشه و به همه خانما پیشنهاد اکید میکنم حتما" این کارو انجام بدنچرا که نه
قدیمی 01-13-2012
Afsaneh_roj آواتار ها
Afsaneh_roj Afsaneh_roj آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 6,774

4,753 سپاس در 854 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Afsaneh_roj به Yahoo ارسال پیام
Exclamation ترس از عوارض بعدی

شکوفه جون مرسی بابت اطلاعات مفیدی که گذاشتی...
راستش من به خاطر این که وزنم رو تو چند ما ... از64 به 58 کم کردم .. تاثیرش روی صورتم خیلی شد ...رفتم دکتر دارو داد گرفتم ... و بوتاکس بهم پیشنهاد کرد ولی من کمی از عوارضش ترسیدم... چون شنیده بودم عوارض خوبی نداره .... حالا با وجود این مطالبی که گفته شد... بر سر دو راهی قرار گرفتم

کاربران زیر از Afsaneh_roj به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-13-2012
shokofe آواتار ها

افسانه جون شک نکن انجام بده
خانم برادر من فوق تخصص داره اون منو ترغیب می کنه برای این کارا خودش هم انجام میده
ابروی من از دیشب خیلی بهتر شده
زیبایی حق مسلم خانم هاست
قدیمی 01-22-2012
shokofe آواتار ها

خوب
من الان ابروهام خیلی خوب شده
خیلی راضیم که این کارو انجام دادم
به همه خانم ها و آقایونی که چین و چروک زیاد تو پیشونیشون دارند توصیه میکنم حتما این کارو انجام بدهند
خیلی تجربه جالبیه

برچسب ها
چین و چروک, بوتاکس, زیبایی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش