قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اعتماد بنفس

اعتماد به نفس؛ بزرگترین زیبایى درون

زنان با داشتن اعتماد به نفس مى توانند با زیبایى درونى و شور و نشاط توجه همه را به خود جلب كنند.
زنانى وجود دارند كه بدون وسواس در مورد زیبایى با تلاش و كار به سلامتى خود مى اندیشند و با وجود لكه هاى پوستى و چند كیلو اضافه وزن به دنبال تندرستى هستند. این زنان با پوست و جسم خود راحت هستند كه همین اطمینان خاطر براى آنان زیبایى به ارمغان مى آورد. ایجاد اعتماد و سلامتى براى روح و جسم، رمز واقعى زیبایى است.
یك زن 33 ساله در این مورد مى گوید: «این كه من خودم باید موجبات شادى خودم را فراهم كنم كمى ناامید كننده است. خود ما هستیم كه مى توانیم انتخاب كنیم در یك نقطه ساكن شویم و یا این كه نفس عمیقى كشیده و به حركت ادامه دهیم. من ترجیح مى دهم به حركت ادامه دهم.» او روز را با یك جلسه ورزش آغاز مى كند و سه بار در هفته تمرین مقاومت مى كند. روزهایى كه هوا خوب است به پیاده روى و اسكیت مى رود. او معتقد است پس از پایان كارهاى روزانه مى تواند به كارهاى جانبى بپردازد.
وى مى گوید: كلاس موسیقى و كلاس هاى هنرى مى توانند خلاقیت را تحریك كنند چون آرام بخش هستند. او مى گوید: «به عقیده من هرگز براى یادگیرى كارى جدید دیر نیست. هرقدر چیزهاى جدید را تجربه كنید، به همان میزان وضعیت بهترى خواهید یافت. من خسته به رختخواب مى روم اما در عوض بسیار شاد و خوشحال هستم.»
رؤیا هشت سال پیش ازدواج كرده است. او وقتى فهمید به سرطان سینه مبتلا شده كه پسرش یك سال داشت. اكنون او سرزنده است و توانسته روحیه اش را حفظ كند.
او مى گوید: «امسال براى من یك سال فوق العاده بود. وقتى با وجود دانستن اینكه فقط پنج سال دیگر زنده هستید ناامید نباشید، بیشتر زنده خواهید ماند. من اكنون احساس سلامت مى كنم. وقتى بدانید كه فقط چند سال زنده هستید هر لحظه براى شما ارزشمند مى شود. من حتى یك لحظه از زندگیم را نیز هدر نمى دهم. فكر مى كنم كهسلامتى یعنى داشتن تعادل در زندگى بین آنچه واقعاً دوست دارید انجام دهید و آنچه باید انجام بدهید. یافتن این تعادل كار ساده اى است. یكى آواز را دوست دارد و یكى ورزش». او وقت زیادى را صرف ورزش مى كند و اكنون در حال اخذ گواهینامه مربیگرى است. او هر روز ساعت 5 صبح براى ورزش بیدار مى شود. سه بار در هفته شنا مى كند و دوبار در هفته به ژیمناستیك مى پردازد. رسیدن به بقیه زنان و عقب نبودن از آنها درخشندگى شخصیت اوست. او به تازگى داوطلبانه در برنامه اى شركت مى كند كه به زنانى كه به تازگى مشخص شده مبتلا به سرطان سینه هستند، اطلاعات و دلگرمى مى دهند. براى او زیبایى فراتر از آن چیزى است كه در یك عكس پدیدار مى شود. او مى گوید: وقتى مى خواهم كارهایم را انجام دهم، خوشحالم كه مى توانم به عنوان یك مادر، یك همسر، یك دوست و یك ورزشكار كارم را به نحو احسن انجام دهم.

ریحانه 51 ساله و مشاور تربیتى است. او متأهل و مادر دو فرزند است. او از جمله كسانى است كه باعث مى شود شما احساس آرامش و خوشحالى كنید. او به كمك كسانى مى شتابد كه نیاز به پشتیبانى دارند. در همین حین یك مادر مسئول نیز هست. او مى گوید: «لذتى كه از كمك به دیگران به من دست مى دهد غیرقابل سنجش است. نمى توانم تا این حد از چیز دیگرى لذت ببرم». به عقیده او هیچ چیز به اندازه منظره كارهاى یك زن، او را زیبا نمى كند. او مى گوید: «زیبایى درونى یك احساس است كه تاریكترین لحظات را روشن مى كند.»

وى مى گوید:« وقتى مادر شدم به بهترین حالات روحى دست یافتم. یك دختر داشتم كه باید به خاطر او شاد مى بودم. به نظر من شما مى توانید مثبت و یا منفى بیندیشید. روبرو شدن خوب یا بد با مسائل یا برخورد پرشور، روز شما را خوب رقم مى زند.» او با این طرز فكرها به حركت خود ادامه مى دهد. كار كردن و تغذیه مناسب مهمترین برنامه زندگى او را تشكیل مى دهند.
او با شوهرش پیاده روى و شنا رفته و غذاهاى سالم براى خود درست مى كنند و درحالى كه او قبول دارد ظاهرش دیگر شبیه آن وقتى نیست كه به دبیرستان مى رفت؛ وزن او همان میزانى است كه ?? سال پیش بود. راه حل او براى مواقع اضطراب و استرس این است: وقتى عصبى است از پله هاى خانه اش بالا و پایین مى پرد.
او مى گوید: «انرژى حاصل از عصبانیت به سرعت هدر مى رود و من فوراً احساس بهتر بودن مى كنم.»
مریم 32 ساله است او مدیریت یك شركت را دارد.
او تغییراتى در خود به وجود آورده است و مى گوید باید از قید و بند «بایدها» رها شود و به نیازهاى خود نیز بیندیشد. این خودباورى به او اعتماد بخشید تا كارهایى را كه قبلاً انجام نمى داد، انجام دهد. او دوره اى طولانى از خانواده اش دور بود. او مى گوید: «من نیاز به تغییر در زندگیم داشتم. اكنون فكر مى كنم كارى نیست كه نتوانم انجام دهم.» او ورزش را رها نمى كند و پیاده روى در مسیرهاى نزدیك خانه اش، ورزش مطلوب او است. او همین طور تنیس و یوگا نیز كار مى كند.
او مى گوید: زندگى بسیار زیباست. او به آینده خوش بین بوده و نمى خواهد به عقب باز گردد.
مینا، ?? ساله، متأهل، داراى دو فرزند ? ساله و ? ماهه است. او مى گوید: «اكنون كه سى ساله هستم فكر مى كنم زیبایى یك احساس و انرژى است. او از شش سال پیش كه اولین فرزندش را به دنیا آورد تغییر كرد. باردارى او را در یك ورطه جدید انداخت: به جاى آنكه خود را با دیگران مقایسه كند شگفت زده شد. او مى گوید: «ببین بدن من چه كارها كه نمى تواند انجام دهد. پیش از آن دوست داشتم كامل و متناسب به نظر بیایم. اكنون فكر مى كنم هیچكدام از ما كامل نیستیم.» وقتى پسرم فقط یك سال داشت طلاق گرفتم. بزرگ كردن یك بچه به تنهایى كار دشوارى بود و مى دانستم كه این تنهایى براى هیچكدام از ما خوب نیست. اما اینك تصمیم گرفتم مثبت بیندیشم. آموختم كه سعى كنم و هرچیز را جالب و زیبا ببینم، حتى چیزهاى بد را. اگرچه او نگران سایز خود نیست اما در سلامت خود دقیق است. او مى گوید: «من روان پریش نیستم و خود را از خوردن نیز محروم نمى كنم. همانطور كه بدنم مى طلبد مى خورم و فكر مى كنم سالم زیستن یعنى همین: توجه كردن به نیاز بدن.» او ورزش نیز مى كند: پیاده روى و اسكیت با پسرش. امكان تنها بودن آنها را با هم فراهم مى كند. او مى گوید: «شاید این حرف كلیشه باشد اما«ورزش یك داروى طبیعى براى تندرستى است.»
پارسا بهنیا

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 03-03-2010 در ساعت 12:58 AM
2 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم

چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم

در آغاز زندگی ، كودك امنیت و آرامش را از طریق خانواده ، والدین و سرپرستان خود دریافت می كند. و از این طریق اضطرابش كاهش می یابد ولی در گذر زندگی تعاملات مختلف با خانواده ، مدرسه ، همسالان و محیط اجتماعی كه در آن زندگی می كند شناخت او از خود و نگرشی كه نسبت به خود دارد را شكل می دهد. و در اصل این صحبت ها كه به صورت نوارهای اطلاعاتی در حافظه اش نقش بسته است ، سازنده شخصیت فردای اوست.
واقعیت آن است كه ما انسان ها دارای ضعف هایی هستیم ؛ به همین دلیل به سادگی نمی توانیم آنچه را دوست داریم انجام دهیم ؛ پس چه خوب است نقاط ضعف و قوت خود را بشناسیم و اهداف خود را بر پایه آنها تعیین كنیم . احساس ما در دستیابی به اهداف جسممان خیلی مهم است .
افراد و مشاغل و موفقیت هایی را كه موجب بروز احساس بی کفایتی در شما می شوند تحمل نكنید اگر می توانید آنها یا خودتان را به گونه ای تغییر دهید تا احساس ارزشمندی بیشتری بنمائید .

آنچه را آغاز كرده اید ، بدون توجه به حد موفقیت تان به پایان برسانید . گام های كوچك و استوار امروز ، پایه گذار فردای روشن شماست.
یكی از مهمترین روش هایی كه به شما كمك می كند تا آنچه را كه شروع كرده اید به پایان برسانید این است كه آن را به كارهایی با اندازه های مورد نیاز ، تجزیه و كوچك كنید تا از انجام آن فرار نکنید.
خیلی از ما با این عقیده شستشوی مغزی شده ایم كه اگر كاری ارزش انجام دادن داشته باشد پس ارزش خوب انجام دادن هم دارد و به غلط این طور تفسیر می كنیم «اگر نمی توانید كاری را درست انجام دهید ، پس هرگز آن را انجام ندهید» اگر خدای ناكرده اعمال خود را براساس این گفتار عامیانه قرار دهیم تقریباً هیچ كاری را نمی توانیم انجام دهیم اگر ما به اعمالی كه انجام می دهیم قدری توجه كنیم متوجه می شویم كه همه ما در هنگام یادگیری کارهایی كه انجام می دهیم اشتباه می كنیم .
تحقیقات روان شناسی بارها و بارها نشان داده است، همانقدر كه خود تقویت گر مثبت می تواند رفتار را نیرومند سازد ، گفتار منفی آن را تضعیف می كند. شما هرچقدر دارای انگیزه بیشتری باشید و سخت تر و طولانی تر كار كنید ، كار را بهتر انجام خواهید داد و این امر اعتماد رفتاری را تغییر خواهد داد نه احساس برتریت را.

هر وقت دیدید كه ادامه كاری برایتان ممكن نیست و احساس غالب شما بر دست كشیدن و رها كردن كار است سریعاً كارها و اعمال موفق گذشته تان را مورد تقدیر و تشویق قرار دهید .

در قبال كارهای درست به خود پاداش دهید و در قبال كارهای نادرست ، خود را جریمه كنید. یكی از علل عمده از دست دادن انگیزه ادامه كار، افسردگی و بی حالی است . برای آنكه این حالت را در خود برطرف نمائید اول باید آن را بشناسید و علت آن را جستجو كنید.

از دیگر صفت هایی كه برای موفقیت و كسب اعتماد به نفس بالا لازم است ریسك كردن است. افراد موفق در زمینه های مختلف برای ارتقاء خود به درجات بالا ، دست به ریسك زده اند. برای رسیدن به هدف دلخواه باید قدری ریسك كرد البته باید تمامی جوانب را در نظر گرفت و اكثر افراد در كار فقط به درجه ای از تبحر یا موفقیت قناعت می كنند.
باید بین درجه ای از تبحرتا درجه تبحر یافتن تفاوت قائل شد . متأسفانه افراد زیادی از ریسك كردن برای دستیابی به درجه تبحر خودداری كرده و فقط به رسیدن به درجه ای از تبحر اكتفا می كنند – شما برای آنكه به موفقیت بالا وهدف نهایی خود برسید باید قدری ریسك كنید. با اعتماد به نفس بالا كاری را شروع كنید و واقعاً ترس و واهمه به خود راه ندهید.
از مهمترین روش هایی كه به شما كمك می كند تا آنچه را كه شروع كرده اید به پایان برسانید این است كه آن را به كارهایی با اندازه های مورد نیاز ، تجزیه و كوچك كنید تا از انجام آن فرار نکنید.

از تأیید نشدن نترسید .

شاید بدون اغراق بتوان گفت كه یكی از بزرگترین ترس های رایج در میان عامه مردم ترس از تأیید نشدن است همه ی ما می خواهیم كه مورد تأیید دیگران قرار بگیریم و آنها ما را بپذیرند، كه البته امری مطلوب است اما این كه فكر كنیم برای تأیید گرفتن از آنها باید هر كاری كه می خواهند انجام دهیم و آنگونه كه می خواهند تفكر و رفتار كنیم فكری نادرست و نقص كامل قاطعیت و استقلال است.

از احساس گناه و تقصیر ، به شدت بپرهیزید

. بین گناهكار بودن و احساس گناه داشتن ، فرق قائل شوید. وقتی فكر می كنیم كه گناهكار هستیم ، در واقع این حقیقت را می پذیریم كه اشتباه كرده ایم و یا نادرست عمل كرده ایم . اما احساس گناه كردن بدین معنی است كه فكر می كنیم افرادی بی ارزش ، پست و بی خاصیت و دوست نداشتنی هستیم چون ناشایست عمل كرده ایم به خاطر داشته باشید گاهی اوقات شكست و ناامیدی توفیق اجباری هستند چون به شما می گویند اهدافتان برای شما درست نبوده اند یا آن تلاش ، ارزش آن كار را نداشت و از یك شكست بزرگتر بعدی می توان اجتناب كرد.

افراد و مشاغل و موفقیت هایی را كه موجب بروز احساس بی کفایتی در شما می شوند تحمل نكنید اگر می توانید آنها یا خودتان را به گونه ای تغییر دهید تا احساس ارزشمندی بیشتری بنمائید .
خلاصه كلام ، دلایل رفتارهای كنونی خود را در ابعاد جسمانی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی و موفقیت كنونی خودتان جستجو كنید و نه در كاستی های شخصیتی خودتان . منبع : اینترنت

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض فرمول اعتماد به نفس برای خانم ها

فرمول اعتماد به نفس برای خانم ها

ما با این اسلحه به دنیا نمی آییم بلکه باید خود درصدد دستیابی به آن باشیم. هر کسی همیشه این سلاح را در دست ندارد و تنها با صحبت کردن نمی توان آن را به دست آورد. بله از «اعتماد به نفس» صحبت می کنم ما خانم ها برای افزایش اعتماد به نفس در وجودمان با دشواری خاصی روبرو هستیم. اولین دلیل این دشواری این است که ما خانم ها به صورتی غریزی بیشتر از آنکه به خود توجه کنیم، بر مسایل اطرافیان متمرکز می شویم و طبیعی است که زمان کمتری برای پیشرفت و ارتقاء اعتماد به نفس در وجود خود می یابیم. دلیل دیگر این که دختران حتی از ابتدای تاریخ، بیش از آنکه به داشتن جسارت و اعتماد به نفس تشویق شوند. به بی ارادگی و انفعال ترغیب می شده اند.
اما همه روزه هنگامی که تلویزیون را روشن می کنیم و یا شروع به خواندن روزنامه می کنیم. با حجم وسیعی از اطلاعات و اخبار در مورد خانم های موفق و با اعتماد به نفس بالا برخورد می کنیم . چگونه این خانم ها به خودباوری رسیده اند؟ چطور آنها با وجود همه سختی ها و مشکلات موجود، به سعی و تلاش خود ادامه داده اند؟
اگر از آنها در مورد اعتماد به نفس شان بپرسید، حتماً چنین فرمولی به شما ارایه می دهند:

مسئولیتی را بر عهده بگیرید.

این نکته اولین و مهمترین جزء فرمول اعتماد به نفس است شما و تنها خود شما می توانید در زندگی خود تحولی به وجود آورید.
اگر منتظرید که موقعیت خوبی به شما پیشنهاد شود. لازم است زمان زیادی را صبر کنید. این نکته را بدانید مسیری که شما را به قله اعتماد به نفس می رساند همان جاده ای است که خود قدم در آن نهاده اید و مطمئناً شخص دیگری نمی تواند شما را به قله برساند.
تجربه های جدیدی را در زندگی امتحان کنید. هر چیز جدید و نوینی را امتحان کنید در کلاسی که در زمینه آن آشنایی چندانی ندارید، شرکت کنید.
امتحان و آزمایش توانایی ها و قابلیت ها در حیطه ای جدید، راهی شگفت انگیز برای آموختن اعتماد و اتکا بر خویش است.

ابتدا طرح یک عمل را بریزید و سپس آن را به انجام رسانید. یک زمینه خاص برای پیشرفت شخصی و حرفه ای خود انتخاب کنید و از قبل اقداماتی را که برای دستیابی به آن لازم است، مرحله بندی کنید و برای هر مرحله زمان خاصی را در نظر بگیرید. اکنون وقت آن رسیده است که هر مرحله ای را براساس طرحی که از قبل پیش بینی شده ، بدون هیچ عذر و بهانه ای به پایان برسانید.
هر قدم کوچکی در انجام این مراحل، گام بزرگی است به سوی اعتماد به نفس شما!

در انجام کارهایتان پافشاری کنید.

زمانی که در میدان چالشی جدید قرار می گیرید مقاومت به خرج دهید. اعتماد به نفس واقعی از این اعتماد ناشی می شود که شما می توانید با اتکا بر توان خویش و بدون در نظر گرفتن نتیجه کار با سعی و تلاش عملی را انجام دهید و با جسارت تمام آن را به پایان رسانید.
اگر زمانی که اعتماد به نفس انجام کاری را دارید، مسئولیت انجام آن عمل را به تعویق بیندازید، هرگز آن را انجام نخواهید داد ؛ اما در حیطه علم روان شناسی، به این نتیجه رسیده ایم که تغییر رفتار سبب ایجاد تغییراتی در احساسات انسان می شود. بنابراین اگر عهده دار انجام کاری می شوید و آن را با اعتماد به نفس صوری و ظاهری انجام می دهید، مطمئن باشید احساس اعتماد به نفس واقعی در درونتان ریشه می دواند.

از انسان های موفق کمک بخواهید.

آیا شخص قابل اعتمادی را می شناسید که بتواند یکی پس از دیگری مسئولیت کارهای جدید و همراه با ریسک را عهده دار شود؟ ببینید که او چطور این کار را انجام می دهد! به خود جرئت دهید و با این گونه افراد ملاقات کنید و دریابید که چطور آنها مسئولیت های خطیر را برعهده می گیرند.
انسان های مطمئن به خود از کمک کردن به افراد خوشحال می شوند و از این طریق تلاش ها و تشویق هایی را که سبب شده امروز به چنین موقعیتی برسند تداعی می کنند.
اگر فکر می کنید به ورزشکاری موفق غبطه می خورید و یا اگر در مورد زنی که در شصت سالگی به دانشگاه پزشکی راه یافته است در روزنامه مطلبی خوانده اید و آهی آرزومندانه کشیده اید ، بدانید که همین جا و همین حالا فرمول اعتماد به نفس را در دست دارید.
منبع : زن روز

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض 7 روش افزایش اعتماد به نفس

7 روش افزایش اعتماد به نفس

اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، 7 روش زیر به شما كمك می كند اعتماد به نفس تان را افزایش دهید.

1- زمانی كه برای اولین بار كاری را انجام دادید به یاد آورید. یادگیری هر كار جدیدی عصبانیت ، ناباوری و منشا روانی زیادی را به دنبال دارد كه برای یادگیری ضروری است. بار دیگر كه اعتماد به نفس تان را از دست دادید، به خود اطمینان دهید كه این امر طبیعی است و شما كار جدیدی را می آموزید.

2- كارهای معوقه را انجام دهید. هر كاری را كه مستلزم تصمیم گیری است انجام دهید، برای مثال تلفن كردن به دوست، نظافت منزل ، تعمیر ماشین.

3- كاری را كه مهارت دارید، انجام دهید. هر كاری كه بر آن تسلط دارید انجام دهید برای مثال یكی، دو حركت موزون، آشپزی ، نقاشی، كوهنوردی، در صورت امكان، كاری كه مستلزم دقت و توجه است و شما را از فكر كردن به موارد دیگر باز می دارد انجام دهید. بدین ترتیب احساس لیاقت و شایستگی و موفقیت می كنید كه مهم ترین پادزهر اعتماد به نفس كم است.
حداقل هفته ای یك بار آن را انجام دهید تا سالم تر و شادتر باشید.

4- به خودتان كم تر فكر كنید.
شاید این امر به نظرتان عجیب باشد، اما توجه زیاد به خود اعتماد به نفس را كاهش می دهد. كاری را انجام دهید كه توجه شما را به خود جلب كند و باعث شود احساس بهتری داشته باشید.

5- آرام سازی
اگراعتماد به نفس ندارید، ناراحت و عصبی هستید، ابتدا فكر كردن را كنار بگذارید، سپس بكوشید با ورزش، آرام سازی، نماز و نیایش به آرامش برسید.

6- كارهایی را كه به خوبی انجام داده اید به یاد آورید.
شاید انجام این امر در ابتدا مشكل باشد. ولی پس از مدتی با به یاد آوردن موفقیت كوچك اعتماد به نفس تان افزایش می یابد . شاید بگویید" من هرگز موفق نشده ام یا كار مهمی انجام نداده ام." نیازی نیست قله اورست را فتح كنید. انجام رویدادهای روزمره نیز نوعی موفقیت است. برای مثال گرفتن گواهینامه ( با وجود اضطراب)، قبول شدن در امتحان( با درس خواندن زیاد) عضویت در تیم ورزشی، لاغر شدن، پس انداز كردن برای خرید دوچرخه، كمك به دیگران و صدقه دادن.

7- به خود اطمینان دهید كه شما هم می توانید اشتباه كنید. اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، به خود تذكر دهید كه شما هم می توانید اشتباه كنید. احساسات تان بر افكار و رفتار شما تأثیر می گذارد، وقتی احساس بدی نسبت به خود دارید، فقط خاطرات بد را به یاد می آورید و نسبت به خود بدبین می شوید. همیشه به خود یادآور شوید كه شما هم می توانید اشتباه كنید.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض آیا شما هم از عدم اعتماد به نفس رنج می برید ؟

آیا شما هم از عدم اعتماد به نفس رنج می برید ؟

1. اگر می دانید یا تصور می كنید كه می توانید كاری را انجام دهید، پس دست به كار شوید.

2. اگر كسی در راه رسیدن به رؤیاهایش با اطمینان به پیش رود موفقیتی خارق العاده را تجربه خواهد كرد.

3. انسان همان چیزی است كه خود باور دارد.

4. منتظر باشید كه با مشكلات به عنوان بخش چاره ناپذیر زندگی رویارو شوید. همین كه با آن مواجه شدید، سرتان را بالا نگه دارید و در چشمانش خیره شوید و بگویید : من از تو برترم ، پس نمی توانی مغلوبم كنی.

5. وقتی كه از آنچه داریم می بخشیم ، آماده ایم آنچه را نیازداریم بگیریم.

6. ممكن است فكر خلاق فقط بدین معنا باشد كه متوجه شویم در كارهایی كه قبلاً انجام داده ایم، دیگر فضیلتی وجود ندارد .

7. هرگز نباید فراموش كرد كه خواستن ، كوشیدن است و اراده ، گذرگاه عمل.

8. مردان بزرگ اراده دارند و مردان ضعیف آرزو.

9. آن كس كه به نفس خویش اعتماد دارد اعتماد دیگران را هم بر می انگیزد.

10. اگر به هنگام سخنرانی دستپاچه می شوید ، نگاه خود را روی یك چهره مهربان و دوستانه و مشوق متمركز كنید.

11. تا می توانید در نهایت خود سازی با خود بسازید.

12.در هر مورد كه در مقابل ترس می ایستید و با آن مقابله می كنید، توانایی شهامت و اعتماد به نفس شما افزایش می یابد. بعد از آن می توانید به دنبال انجام كارهایی بروید كه فكر می كردید توانایی انجامش را ندارید.
13.تغییر و رشد ، زمانی روی می دهد كه انسان خود را به خطر بیندازد و جرئت كند با تجربه هایی درگیر شود كه زندگی اش در گرو آنها باشد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض نكته هایی درباره ی اعتماد به نفس

نكته هایی درباره ی اعتماد به نفس

1- همه چیز از شما شروع می شود. ارزش و احترام خود را بدانید و به وجود خود افتخار كنید.

2- هر فردی جدا از ظاهر و موجودیت واقعی اش ، از توانایی های بالقوه و
استعدادهای نهانی فراوانی برخوردار است كه با برخورداری از اعتماد به نفس می تواند آنها را بارور و شكوفا سازد .

3- شما می توانید به انسانی كامل و واقعی تبدیل شوید ، فقط باید به خود كمك كنید تا استعدادهای نهانی خود را از قوه به فعل در آورید.

4- سعی نكنید پیوستگی شما به دیگران موجب تقلید كوركورانه شما از آنها بشود و استقلال و اعتماد به نفس خود را از دست بدهید .

5- انسان همان است كه خود باور می كند .

6- بزرگ ترین و حیاتی ترین ویژگی یك انسان ، اعتماد به نفس است .

7- از این نكته آگاه باشید كه برخورداری از اعتماد به نفس، تمامی نقص های جسمانی را جبران می كند.

8- سعادت و آسایشِ هر كس در اختیار خود اوست. از قبول مسئولیت نهراسید، پذیرش مسئولیت نشانه شخصیت شماست.

9- اظهارنظركردن و سخن گفتن درجمع مانند ویتامینی است كه در ساختمان اعتماد به نفس شما نقش حیاتی ایفا می كند.

10- بهترین دستور زندگی این است كه انسان اعتماد به نفس داشته باشد و در پرتو سعی و جدیت به مقام و منزلتی برسد.

11- تمام وعده و وعیدهای دنیا فریبی بیش نیست و بهترین دستور زندگانی این است كه اعتماد به نفس داشته باشی و در پرتو سعی و مجاهدت خود به مقامی برسی.

12- كسی كه به خود اطمینان دارد به تعریف كسی احتیاج ندارد.

13- هیچ چیز بیش از نیروی درونی و بیش از اعتماد به نفس ، شخص را قوی و نیرومند نگه نمی دارد. وقتی كه این قوت باطنی متزلزل شود، یك باره قوای بدنی شخص فرو می ریزد و او را از پای در می آورد.
14- اعتماد به نفس شرط موفقیت است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض با اعتماد به نفس به جنگ مشكلات بروید

با اعتماد به نفس به جنگ مشكلات بروید

1. تسلط بر نفس از فرمانروایی بر نفوس مشكل تر است.

2. اگر برای تغییر زندگی خود مصمم هستید، برای تغییر محیط خود نیز مصمم شوید.

3. اجازه ندهید كه دیگران با اعمالشان اعتماد به نفس را از شما بگیرند.

4. راز پیروزی انسان داشتن اعتماد به نفس است.

5. شكست همان شكست خوردن نیست، شكست كاری صورت ندادن است.

6. اگر شما جزو افرادی هستید كه از برخورد نگاه می هراسید به این معناست كه یا ریگی به كفش دارید یا اعتماد به نفستان متزلزل شده است.

7. اگر با اطمینان زندگی كنید ، اعتماد به خود و اعتماد به دیگران را می آموزید.

8. با اعتماد به نفس انتظار وقوع چیزی را داشته باشید تا در جهان پیرامونتان امكان وقوع پیدا كند.

9. ذهن ناخودآگاه شما با توجه به این كه چگونه آن را برنامه ریزی كنید می تواند شما را به پیش ببرد و یا از پیشرفت باز دارد.

10. معیار ایمان به خود، توانایی استقامت در برابرسختی ها، شكست ها و ناامیدی هاست.

11. پیش فرض های نادرست ریشه شكست ها هستند . شهامت محك زدن پیش فرض های خود را داشته باشید.

12. هرگز خودتان را دست كم نگیرید. وقتی كس دیگری ازعهده كاری برآمده باشد، به احتمال زیاد شما هم می توانید از عهده آن برآیید.

13. نام شما زیباترین صوت در زندگی شماست . آن را با غرور بر زبان آورید.

14. رمز اعتماد به نفس و شناخت صحیح ، عملكرد عالی است.
15. برای كسب اعتماد به نفس و احترام به خود، توانایی شما در به دست آوردن استقلال مالی ضروری است

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض به خود تلقین كنید كه اعتماد به نفس دارید

به خود تلقین كنید كه اعتماد به نفس دارید

1. هنگامی احساس می كنید زندگی تان معنی دارد كه بدانید در دنیا نقش مؤثری ایفا می كنید.

2. رابطه پشتكار با شخصیت انسان مثل رابطه كربن با فولاد است.

3. زندگی زنجیره ای از مشكلات است. پرسش اصلی این است كه شما چگونه با مشكلات برخورد می كنید؟

4. شما می توانید هر قابلیتی را كه برای رسیدن به هدف های مورد نظرتان به آن نیاز دارید به دست آورید.

5. استعداد و توانایی شما بیش از آن است كه بتوانید در طول عمر خود تمام آن را به كار بگیرید.

6. خواسته های شما تنها محدود كننده توانایی های شماست.

7. نیروهایی در دورن شماست كه اگر قادر به كشف ، و استفاده از آن باشید می تواند شما را به جایی برساند كه همیشه آرزویش را داشته اید.

8. اگر شدیداً خواهان چیزی باشید، اعتماد به نفس و توانایی غلبه بر موانع موجود را پیدا خواهید كرد.

9. برای این كه انسان مفیدی باقی بمانید و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید ، هرگزهدف های خود را از نظر دور ندارید.

10. اگر می توانید چیزی را تصور كنید ، قادر به انجام آن نیز هستید. محدودیت ها فقط در درون شما وجود دارند.

11. عادت انسان های موفق این است كه در همه كارهایشان قاطعیت دارند.

12. هیچ عیبی ندارد كه انسان اشتباه كند. درس گرفتن از اشتباهات است كه ما را می سازد.

13. قانون علت و معلول قانون بی چون و چرایی است كه سرنوشت بشر را تعیین می كند.

14. تاریخ بشر حكایت انسان های معمولی است كه بر ترس خود چیره شده و كارهای فوق العاده ای انجام داده اند.
15. مرتباً برای خود استانداردهای بالاتری تعیین كنید و مطمئن باشید كه می توانید به آنها دست پیدا كنید.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض با اعتماد به نفس می توانید بر سرنوشت خود حاكم شوید

با اعتماد به نفس می توانید بر سرنوشت خود حاكم شوید

1. كسب آمادگی برای دور شدن از شرایط نامساعد به منظور پیشگیری از شكست ها باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود.

2. اگر مایل نیستید در كار فعلی تان بهترین باشید، احتمالاً این كار مناسب شما نیست.

3. اعتماد به نفس بالا ناشی از این احساس است كه بر سرنوشت خود حاكم هستید.

4. یاد بگیرید كه برای رسیدن به علائق حقیقی خود تلاش كنید. این كار باعث می شود كه احساس بسیار خوبی داشته باشید.

5. حوزه ای را كه از كار كردن در آن لذت می برید مشخص كنید و سپس تمام وقت و توانی را كه در اختیار دارید صرف آن كنید.

6. لازمه اعتماد به نفس این است كه شهامتش را داشته باشید كه به روش خودتان زندگی كنید.

7. آماده باشید كه خود را هر سال از نو بسازید. مجسم كنید كه می توانید بدون هیچ زحمت و محدودیتی بارها از نو شروع كنید.

8. نقاط ضعف هر كسی بسیار بیشتر از نقاط قوت اوست . همیشه روی نقاط قوت خود تمركز كنید.

9. توجه خود را روی مهمترین چیز متمركز كنید و تا انجام كامل آن دست از كار نكشید.

10. افكارتان را روی كاغذ بیاورید . كارها را اولویت بندی كنید و همیشه از مهم ترین آنها شروع كنید.

11. اعتماد به نفس هنگامی به دست می آید كه شما با حداكثر توانایی و كارایی تان كار كنید.

12. هر چه كارهای مهم بیشتری را به پایان برسانید بیشتر احساس می كنید كه فرد قدرتمند و مثبتی هستید.

13. به هنگام آشفتگی و تحولات سریع، مرتباً خود را با در نظر گرفتن شرایط جدید ارزیابی كنید.

14. مدام برای خود هدف های جدید و استانداردهای بالاتری در نظر بگیرید و هرگز قانع نباشید.
15. شما می توانید هر كاری را به انجام برسانید به شرط آن كه شدیداً مایل به انجام آن باشید و آماده باشید كه به مدت لازم و به اندازه كافی روی آن كار كنید.

استاد فاضل نظری
قدیمی 03-03-2010
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض اگر بخواهید می توانید اعتماد به نفس داشته باشید

اگر بخواهید می توانید اعتماد به نفس داشته باشید

1. انسان های دارای اعتماد به نفس تمایل به ریسك كردن دارند و كسانی كه ریسك می كنند اعتماد به نفس را در خود تقویت می كنند.

2. تمركز كامل در راستای تحقق رؤیاهایتان شور و شوق شما را افزایش می دهد و اعتماد به نفستان را بالا می برد.

3. نگویید كه ای كاش زندگی بهتر از این بود. بخواهید كه خودتان بهتر از این باشید.

4. اعتماد به نفس شما با این مطلب كه تا چه حد احساس می كنید در تحول دنیای پیرامون خود مؤثرید رابطه مستقیم دارد.

5. هر وقت به كسی لطفی می كنید اعتماد به نفس و عزت نفس شما به همان اندازه افزایش می یابد.

6. حركاتتان باید نشان دهنده اعتماد به نفستان باشد. راست بایستید، سرتان را بالا نگه دارید و سرحال و شاد راه بروید. خواهید دید كه احساس وعملكرد بهتری خواهید داشت.

7. كاری كنید كه دیگران احساس كنند انسان های ارزشمندی هستند. هر چه بیشتر در دیگران احساس ارزشمند بودن ایجاد كنید خودتان هم بیشتر این احساس را پیدا می كنید.

8. با دیگران با ملاحظه ، ادب و متانت رفتار كنید تا ببینید كه اعتماد به نفستان چطور بالا می رود.

9. هر عمل یا حرفی از جانب شما كه باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در دیگران می شود ، اعتماد به نفس خودتان را نیز بالا می برد.

10. افرادی كه در اطراف خود جمع می كنید بیش از هر عامل دیگری اعتماد به نفس شما را تعیین می كنند.

11. احساس تعهد كامل در روابطتان با دیگران اعتماد به نفس و عزت نفس را در شما به وجود می آورد.

12. پذیرش تمام عیار خود به عنوان یك انسان ارزشمند از عوامل حقیقی ایجاد اعتماد به نفس است.

13. توانایی شما در ترغیب و تأثیر گذاری بر دیگران ، تعیین كننده كیفیت زندگی و میزان اعتماد به نفس شماست.

14. هر چه بیشتر بتوانید بر دیگران تأثیر بگذارید آرامش و اعتماد به نفس بیشتری خواهید یافت.
15. یادگیری صحبت كردن در جمع ، اعتماد به نفس شما را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد.

استاد فاضل نظری
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش