بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما

ایران ما در این تالار هرآنچه به استانها و شهرهای ایران عزیز ما مرتبط میشه قرار داده میشه به طور ویژه تر کاربران مختلف از نقاط مختلف ایران در این تالار به معرفی شهر و استان خودشون میپردازند.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-15-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض امروز تهران نفس كشید

امروز تهران نفس كشید

تهران - مدیر مركز پایش آلودگی هوای استان تهران گفت: ایستگاه های سنجش آلودگی هوا نشان داد كه ' امروز تهران نفس كشید.'

محمد رستگاری روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: آمارها و اطلاعات نشان می دهد كه آلاینده های هوای تهران در حد سالم قرار دارند و تهران دیروز و امروز دارای هوای سالم بوده است.

وی اظهارداشت: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران ، منواكسید كربن 38، ازن 34، دی اكسید نیتروژن 54، دی اكسید گوگرد 32 ، ذرات معلق كمتر از 10 میكرون 50 و ذرات معلق كمتراز دو و نیم میكرون 74 است كه نشاندهنده هوایی سالم است.

وی ادامه داد:اطلاعات نشان می دهد كه امروز بر میزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده ذرات معلق كمتر از دو و نیم میكرون نسبت به روز گذشته افزوده شده است.
رستگاری به پیش بینی هواشناسی اشاره كرد و گفت: گزارش هواشناسی حاكی از آسمانی صاف گاهی رشد ابر در ارتفاعات و در پاره ای نقاط غبار صبحگاهی است و به این ترتیب انتظار می رود شاخص كیفیت هوا در آستانه ناسالم قرار گیرد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
2 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-16-2012
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

واقعا" این دو روز هوای تهران تمیز بود البته سرد
چون خیلی باد میوزید اما هوایی بود که شاید ما تهرونی ها شاید فقط سالی چند بار شانس دیدنشو داشته باشیم
مثل روزای اول عید
بازم خدا رو شکر
قدیمی 01-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض ناپایداری جوی در تهران تا فردا ادامه دارد

ناپایداری جوی در تهران تا فردا ادامه دارد

تهران - مدیر مركز پایش آلودگی هوای استان تهران گفت: ناپایداری جوی باعث سالم شدن هوا شد و پیش بینی می شود این شرایط تا فردا ادامه داشته باشد.

محمد رستگاری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: اطلاعات از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا نشان می دهد كه بار آلایندگی هوا امروز نسبت به روز گذشته كاهش یافته است و هوا در شرایط سالم قرار دارد .

وی اظهارداشت: میزان منواكسید كربن 29، ازن 36، دی اكسید نیتروژن 54، دی اكسید گوگرد 36، ذرات معلق با قطر كمتر از 10 میكرون 50 و ذرات معلق با قطر كمتر از دو نیم میكرون 82 اعلام شده است.

مدیر مركز پایش آلودگی هوای استان تهران ادامه داد: در حالی كه روز گذشته میزان آلاینده منواكسید كربن 37، ازن 26، دی اكسید نیتروژن 72، دی اكسید گوگرد 47 ، ذرات معلق كمتر از 10 میكرون 77 و ذرات معلق كمتر از دو ونیم میكرون 141 بود.

وی اظهارداشت: با توجه به اینكه روز گذشته جمعه بود اما هوا 'ناسالم' بود اما امروز با وجود اینكه روز كاری است به دلیل ناپایدار جوی ، هوا در شرایط سالمی قرار دارد.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-31-2012
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

تهرون ما ی برف خوشملی داره میاد
وای خدا ............
اونایی که شهرشون برف نمیاد دلشون بسوزه
قدیمی 02-19-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض 35/3 درصد از شهروندان تهرانی اختلالات روانی دارند

یك استاد دانشگاه:

35/3 درصد از شهروندان تهرانی اختلالات روانی دارند

تهران - استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت : مطالعات انجام شده پیمایش غربالگری سلامت روان در شهر تهران در پاییز سال 90 نشان داد كه 3/35 درصد از شهروندان تهرانی دچار بیماری ها و اختلالات روانی هستند .

دكتر'احمد نور بالا' امروز در نشست دومین همایش سالانه سلامت روان و رسانه در جمع خبرنگاران افزود : اختلال رفتار و روان در همه جوامع وجود دارد و دولت های كشورهای در حال توسعه هزینه زیادی را در این زمینه متحمل می شوند.

وی با بیان اینكه بیماری ها و اختلالات روانی در تهران سیر صعودی داشته است ادامه داد: بر اساس مطالعات و بررسی های انجام گرفته در سال 1378 كه مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته شیوع بیماری های روانی در كشور 21 درصد بود .

نور بالا خاطر نشان كرد : در همین مطالعه و بررسی شیوع بیماری و اختلالات روانی در شهر تهران - كه به عنوان میانگین كشوری در نظر گرفته شده -5/21 درصد بر آورد شد.

این روانپزشك اضافه كرد : طبق مصوبه هیات دولت قرار بود این مطالعه هر پنج سال یك بار در كشور تكرار شود كه امكان پذیر نشد و در سال 1387 یكبار دیگر در تهران با ابزاری علمی و مورد تایید توانستیم غربالگری سلامت روان را مورد بررسی قرار دهیم .

وی گفت : دراین بررسی شهروندان تهرانی 2/34 درصد اختلالات روانی و مشكلات روانی داشته اند كه رشد قابل توجهی را نشان می داد و افزایش شیوع بیماری و اختلالات روانی در یك دوره 9 ساله نزدیك به 60 درصد افزایش داشت .

وی درباره علل و زمینه بیماری های روانی افزود : در هر جامعه علل مختلفی مانند مسایل اجتماعی ، اقتصادی ،خانواده و نظایر آن می تواند به اختلالات روانی در افراد منجر شود .

استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت : انگ و برچسب بیماری روانی یكی از عواملی است كه فرد برای درمان به روان پزشك مراجعه نمی كند و مشكلات و بیماری او روز به روز افزایش پیدا می كند و علاوه بر این عواملی چون ضعف اراده و ضعف ایمان موجب می شود كه بیمار از درمان خود صرف نظر كند.

نوربالا با بیان اینكه بارورهای نادرست استفاده دارو در بیماران روانی خاطر نشان كرد : این بیماران تصور می كنند مصرف داروهای روانی و اختلالات روان اعتیاد آور است و باید تا آخر عمر آنان را مصرف كرد و همین مسئله باعث می شود فرد از مراجعه و درمان خود صرف نظر كند .

وی اظهار داشت :بررسی ها در آمریكا خسارت ناشی از 11 نوع اختلال بیماری‌های روانی را 712 میلیارد دلار برآورد كرده است. این در حالی است كه هزینه های ناشی از بیماری ها و اختلالات شخصیتی غیر قابل محاسبه است.

استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود:تحقیقات نشان می‌دهد در كشورهای توسعه نیافته اگر سالی 20 سنت و برای كشورهای توسعه یافته 3دلار هزینه پیشگیری شود این اختلالات به میزان قابل توجهی كاهش می‌آید.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 03-04-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض هوای تهران در شرایط پاك قرار دارد

هوای تهران در شرایط پاك قرار دارد

تهران - مدیر مركز پایش آلودگی هوای استان تهران گفت: شاخص های كیفیت هوا نشان می دهد كه هوای امروز تهران در شرایط پاك قرار دارد.

' محمد رستگاری ' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاههای سنجش آلودگی هوای شهر تهران از میزان غلظت آلاینده های ذرات معلق كمتر از 10 میكرون و ذرات معلق كمتر از دو و نیم میكرون نسبت به روز گذشته كاسته شده و بر میزان غلظت آلاینده های منواكسید كربن و ازن افزوده شده است.

وی اظهار داشت: همچنین بر میزان غلظت آلاینده دی اكسید گوگرد تغییری مشاهده نشده است؛ به این ترتیب میانگین غلظت تمام آلاینده ها به غیر از ایستگاه آزادی به لحاظ ذرات معلق كمتر از 10 میكرون در سایر ایستگاهها در حد مجاز بوده و شاخص كیفیت هوا هم اكنون در شرایط پاك است.

رستگاری گفت: گزارش هواشناسی حاكی از آسمانی كمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر بارش پراكنده گاهی وزش باد است به این ترتیب انتظار می رود شاخص كیفیت هوا به غیر از مناطق پر تردد و شلوغ در سایر نقاط شهر در شرایط سالم قرار گیرد.

به گفته وی این اطلاعات از 29 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر تهران به دست آمده است.

استاد فاضل نظری
3 کاربر زیر از رزیتا سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 03-15-2012
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اين يك قصه نيست... دروغ هم نيست

اين يك قصه نيست... دروغ هم نيست

پريروز ۷۷تومان بن خواروبار صداسيما در جيب داشتم و تصادفا از نزديك فروشگاه مربوطه در خيابان مطهري رد مي شدم. توقف كردم تا تكليف بن را روشن كنم. مسئول فروشگاه گفت: «جنس اش تمام شده برو هرچي مي خواهي بردار»...

يك سوپر نسبتا بزرگ بود. ناچار بودم جنسهاي سوپري بردارم. تعدادي رب، ماكاروني، روغن، سس، پودر، صابون، شامپو و ... ريختم توي يك چرخ و بردم صندوق. هنگام رفتن بسمت صندوق، با پيرمردي كه از روبرو مي آمد برخوردم. صورتي با چين و چروكهاي عميق و ته ريش سفيد داشت و اوركت خاكي رنگی پوشيده بود. از آن اوركتها كه دهه۶۰ حزب اللهي ها و رزمنده ها مي پوشيدند. چند ثانيه اي ناخودآگاه به صورت زحمت كشيده اش خيره شدم. سلام كرد. جواب دادم و رفتم بطرف صندوق. صندوقدار جنسهايم را از اشعه صندوقش گذراند و گفت اينها به اندازه ارزش بن ات نشده برو ۲۴هزار تومن ديگه جنس بردار. داخل فروشگاه همان پيرمرد بازهم توجه ام را جلب كرد كه گوشه ايستاده بود و چنداسكناس كهنه را مي شمرد. تيپ اش شبيه كارگرهاي بازنشسته بود. وقتي دوباره پاي صندوق رسيدم، همان پيرمرد جلوتر از من بود. يك قوطي پودر و يك كيسه قند خريده بود. صندوقدار پودر و كيسه قند را از جلوي اشعه صندوقش رد كرد و گفت: دوهزار تومن. پيرمرد هم مشتي اسكناس به صندوقدار داد. يك هزارتوماني، سه دويست توماني و چهار صدتوماني كهنه. كار من كه در صندوق تمام شد. مشغول جادادن خريدهايم در كيسه هاي مجزا شدم. پيرمرد هم داشت قوطي پودر و كيسه قندش را در گوني كهنه اي جا مي داد. سرم را به سر پيرمرد نزديك كردم و به آهستگي طوري كه كسي نشنود گفتم: برادر، از اينها هرچي مي خواهي بردار. پيرمرد نيم نگاهي به كيسه هايم كرد و زيرلب با خجالت گفت: يه رب بده!. به همراه قوطي رب خواستم يكسري جنس ديگر هم داخل گوني اش بريزم ولي قبول نكرد و با همان صداي آهسته گفت: نريز، توهم زن و بچه داري... . گفتم: وضع من خوبه نگران من نباش، پرسيدم شغل ات چيه پدرجان؟ با همان صداي ضعيفي كه اين بار به بغض مي گراييد گفت: كارگر بودم، شش ماه حقوق ندادند و كارخانه مان تعطيل شده. صبح ها مي آيم تهران دنبال روزي...

همينطور كه درددل مي كرد صدايش هم ضعيف تر و بغض آلودتر مي شد. مي خواستم چيزهايي داخل گوني اش بريزم اما بادست پس مي زد. در اين بين قطره اي از گونه اش روي دستم چكيد. جرات نكردم به صورتش نگاه كنم. با صداي ضعيفي كه ديگر شنيده نمي شد چيزي گفت و رفت. چند ثانیه خشکم زد. آمدم بيرون فروشگاه با نگاه تعقيب اش كردم... با گوني كهنه اش در پياده روي شلوغ خيابان مطهري گم شد.

اين ماجرا يك قصه نبود... دروغ هم نبود. عينا در ظهر روز يكشنبه۲۱ اسفند در فروشگاه تعاوني مصرف كاركنان صداسيما در تقاطع خيابانهاي مطهري و مفتح اتفاق افتاد.
.
.
3 کاربر زیر از ترنم سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 04-09-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض هوای تهران در شرایط سالم است

هوای تهران در شرایط سالم است

تهران - اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران نشان می دهد كه هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش مركز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوا ، ایستگاههای سنجش آلودگی هوای شهر تهران نشان می دهد كه از میزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده منواكسید كربن نسبت به روز شنبه كاسته شده است. به این ترتیب میانگین غلظت تمام آلاینده ها به لحاظ آلاینده ذرات معلق كمتر از دو و نیم میكرون در سایر ایستگاه ها به غیر از ایستگاه پارك سلامت در حد مجاز بوده و شاخص كیفیت هوا هم اكنون در شرایط سالم است.

گزارش سازمان هواشناسی حاكی از آسمانی صاف تا قسمتی ابری در ارتفاعات بارش پراكنده است به این ترتیب انتظار می رود شاخص كیفیت هوا به غیر از مناطق پرتردد و شلوغ در سایر نقاط شهر تهران در شرایط سالم باقی بماند.

افزایش احتمال علایم بیماری های تنفسی در افراد حساس ، تشدید بیماری قلبی و ریوی ، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماری های قلبی ، ریوی و حساس از عوارض آلاینده ذارت معلق كمتر از دو و نیم میكرون است.

این اطلاعات از 27 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر تهران به دست آمده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 04-15-2012
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb خطر سیل در تهران؛ از خانه خارج نشوید

خطر سیل در تهران؛ از خانه خارج نشوید

سلام به اهالی تهران و حومه

خطر سیل در تهران؛ از خانه خارج نشوید
سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به بارشهای ساعات اخیر تهران که منجر به سیلابهای محدود و بعضا توام با آبگرفتگی معابر شده، ستاد بحران به منظور مدیریت اصولی و کاهش خطرات احتمالی تشکیل و با بهره‌گیری از دوربینهای شهری تمامی مناطق را رصد کرده و هدایت عملیاتی را بر عهده گرفته است.

به گزارش مهر، در این اطلاعیه ضمن تاکید بر اطلاع‌رسانی، در توصیه‌هایی عمومی خطاب به شهروندان اعلام شده است: شهروندان از تردد بی مورد و غیر ضروری در سطح شهر خودداری نمایند ، در صورت وقوع سیلاب‌های شدید به محدود‌های مرتفع پناه ببرند، در صورت ادامه بارندگی موتور سواران از تردد در سطح شهر خودداری نمایند، کودکان و سالمندان از تردد در سطح شهر خودداری نمایند و شهروندان محترم جهت دریافت اخبار صحیح از رادیو و تلویزیون استفاده کنند.

اینم یک عکس زیبا از رعد و برق امروز (27/1/91) تهران

دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

کاربران زیر از مهدی به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ

برچسب ها
استان تهران

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش