بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد

مطالب آزاد در این تالار مطالبی که موضوعات آزاد و متفرقه دارند وجود دارد بدیهیست که کنترل بر روی محتوای این تالار بیشتر خواهد بود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-01-2010
سالومه آواتار ها
سالومه سالومه آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

17 سپاس در 14 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow آیا اوباما ایرانی است؟؟

نتیجه تحقیقات دانشگاه ام آی تی آمریکا ایتارتاس دراین خصوص گزارش داد:تحقیقات تازه یك تیم تحقیقات تاریخی!! بر روی اصل و نسب باراك اوباما نشان داده است كه او یك ایرانی الاصل است.

دكتر اندی واسهول از موسسه تحقیقات تاریخی دانشگاه ام آی تی آمریكا میگوید: مطابق تحقیقات تیم وی، باراك اوباما ذاتا از اهالی جنوب ایران وشیعه است.
به گفته وی ,خاندان اوباما در حقیقت همان خاندان معروف اُوبامای بوشهر هستند كه در دوران قاجاریه جلای وطن كرده و طی چند نسل به آمریكا رسیده اند. جد بزرگ اوباما، میر حسن خان اوبامایی كه از میرآب های معروف بوشهر بوده و به همین خاطر اُوباما (یعنی "آب با ما" می باشد) پس از یك نزاع خونین با سقاباشی ناصرالدین شاه قاجار از بوشهر فرار كرده به سرحدات عثمانی می رود. وی ابتدا در حلبچه به عنوان تاجر زردچوبه فعالیت كرده و پس از ارتقا در تجارتش به عنوان تاجر زعفران به شهر حلب (در سوریه كنونی) می رود. مقارن با ایام مشروطه میر حسن خان در حلب فوت نموده و پسر وی علی اصغر اوباما ، به خاطر ضدیت اهالی عثمانی با شیعیان ایرانی خانواده را به سمت طرابلس می كوچاند.

خاندان اوباما در آنجا به تجارت تنباكو مشغول می شوند اما پس از ممنوعیت استعمال قلیان در آن جا، دسته دسته شده و به جاهای دیگر مهاجرت می كنند. در این ایام كه اندكی قبل از جنگ دوم جهانی بوده پدر بزرگ حسین به همراه خانواده اش جنوب غربی آفریقا مهاجرت می كنند. وی در آنجا برای امرار معاش از پشم شتران پارچه درست می كرده و به اسم ایرانی "برك" (barak) به فروش می رسانده كه پس از پایان جنگ جهانی به شدت مورد استقبال قرار گرفته و به همین خاطر از طرف معاون شهردار واشینگتن دی سی به لس آنجلس دعوت می شود.

وی پس از ورود به خاك آمریكا به همراه خانواده اش در تگزاس رحل اقامت می افكند و به تولید و تجارت برك (در گویش آمریكایی "باراك") می پردازد. اما پس از چندی به خاطر ممنوعیت واردات شتر و پشمش به آمریكا ورشكست شده و بناچار فرزندانش را به مدرسه می فرستد.
پدر باراك، یعنی حسین اوباما پس از طی دوران مدرسه و دانشگاه، تابعیت ایرانی-آمریكایی بدست آورده با یك دختر مسیحی ازدواج كرده و سپس به اصرار خانواده همسر خود به ناچار مذهب اسلامی-مسیحی اختیار می كند اما از انتخاب اسم اسلامی یا ایرانی برای فرزند خود منع می شود. به همین خاطر با انتخاب نام "باراك" كه در حقیقت همان لفظ فارسی برك است، و انتقال نام میانی و نام خانوادگی "حسین اوباما" برای پسرش به هویت خود روی فرزندش ادامه می دهد.

بنا براین گزارش، افشای این امر می تواند دردسر بزرگی برای آینده سیاسی اوباما در آمریكا و ایران باشد.

همچنین به گزارش خبرنگار آی طنز نیور، دكتر انوشیروان كیهانی زاده ضمن قابل قبول دانستن این فرضیه گفت: از آنجائیكه ثابت شده است تمام آدم های مهم در دنیا اصالت ایرانی دارند اینجانب از ابتدا به ایرانی بودن اوباما مشكوك بودم.
تا كنون اوباما از درك و اظهار نظر مدعیات این تاریخ نگاران معذور بوده است.

منبع:آی طنز

ویرایش توسط سالومه : 09-01-2010 در ساعت 03:15 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 09-01-2010
سالومه آواتار ها
سالومه سالومه آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

17 سپاس در 14 نوشته ایشان در یکماه اخیر

البته اوایل کار اوباما برادم می گفت یکی از استاداش گفته اوباما اصالتاً بوشهریه. بوشهری ها و کسایی که احیاناً اینجا رفت و آمد دارن می دونن که توی بوشهر محله ای است به نام "سیاه گلا" که مردم اون محل سیاه پوستن. میگفتن اوباما هم اصالتاً اونجاییه. اما من که هنوز باور نکردم.

این عکس پایین هم هیچ ربطی به این قسمت نداره اما چون در مورد اوباماست فکر کردم جالبه که بزارم.

شوخی اوباما با همکارش

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش