نمایش پست تنها
قدیمی 10-13-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط KHatun نمایش پست ها
نقاشی هایِ جکسون پولاک رو دیدی؟
شلختگیِ محض!
من فکر نمی کنم ریاضی مخالف شلختگی فکر باشه
از دلِ شلختگی نظم بیرون میاره.
نظریه ی آشوبه فکر کنم، نه؟ شاید هم برعکس این باشه!
بعضی جاها موافقم باهات. بعضی جاها نیستم. شاید هم درست متوجه نشدم. ولی نگاهت بیش از حد "خوب" و "بد"...دو دسته کردنِ واقعیت هاست...و من با این نگاه مشکل دارم.
اگه من فضول نباشم همینجوری یرخی نپریده باشم وسط بحث
فکر میکنم حداقل تو جامعه ما باید یه مقداری اینطوری بشه
یعنی تفکرات بد و خوب بشه
تصمیم هم یه مقداری محکم تر بشه در واقع منطق 0 و 1 و نه فازی
بینظمی وجود داره و نمیشه انکارش کرد ولی گاهی اوقات نیاز به یکی بر دیگری ارجحیت پیدا میکنه مثل روز و شب
مثل خواب و بیداری ما تو سیستمی هستیم که الان همه خواب هستند
همه چیز مثل یک سردرد هست
همه چیز تحمل میشه
همه کس هر حرف بیمعنی و بدون پشتوانه ای رو قبول میکنن چون دنیای اونها رویای اونها هست
ریاضیدانها دنیا شناس هستند حقیقت هر چه تلخ و هر چه لخت و برهنه و هر چه بد و غیر قابل تحمل مستقیم به تو ارائه میدن و راه مقابله و یا همراهی با اون هم به تو بسته به خواسته هایی که داری ارائه میدن
در واقع من شاید 70 تا 80 درصد موافق باشم با دانه کولانه
نظم و ریاضی یک نیازه صحبت علاقه نیست یک نیازه مثل اینکه بگی من جای آب ،آبمیوه میخورم یا میوه ! اون هم درصدی آب توش داره که تشنگی تو رو برطرف میکنه ریاضی رو من مثل آب تصور میکنم که بدون اون نمیشه زندگی کرد و شاید علم های دیگه رو میوه
میوه بدون آب طراوت و شادابی نداره
ریاضی اونی هست که فحش میخوره اونی هست که همیشه پنهانه اونی هست که تو سایه کارهای سخت رو انجام میده بی هیچ ادعایی
شاید از الاغ حمالتر ریاضی هست که تو همه علم ها ازش استفاده میشه
ریاضی از خودش زور میگیره شاید تنها علمی باشه که هیچ علمی توش استفاده نمیشه نهایت استقلال و نهایت وفاداری به اصول
سرباز وظیفه شناس و گوش به فرمان .
وقتی گفتم زندگی منظورم یک زندگی واقعی هدف دار هست منظورم افق معلوم هست منظورم یک خط راست صاف هست
ریاضی ستون فقرات علم هست ما نمیتونیم بدون اون فکر کنیم ما نمیتونیم بگیم منطقی داریم که بدون استدلال کار میکنه هرچند ما نمیتونیم آنارشی یا بینظمی رو جدا بدونیم از ریاضی
نوعی مذهب یا تفکر هست که در ریاضی هست وقتی منطق فازی ارائه شد خیلی از ریاضی دانان در سراسر جهان اعتراض کردند که چرا چنین منطقی رو باید به کار برد به جای منطق مطلق ؟
ریاضی گاهی اوقات بد میزنه تو ذوق آدم و احساس کوچکی میکنی پیشش اما اگر باهاش دوست بشی اگر تو از اون سرسختتر بشی از مادر بیشتر به تو وفادار خواهد بود
جایی که همه چیز قفل هست جایی که هیچ راهی برای استدلال نیست جایی که لال میشی و زبونهای تو قفل میکنه به داد تو میرسه به تو وحی میکنه که چطور باید فکر کنی بهت یادآوری میکنه این درسته و این درست نیست
پستونک رو از دهنت در میاره و تو رو تبدیل به مسافری میکنه که هیچ محدودیتی براش نیست هیچ مرزی براش وجود نداره
تو رو سرسخت میکنه و یاد میده ثبات شخصیت داشته باشی
برای چیزی که میخوای همراه مبارزه سخت استقامت بالا داشته باشی
مخصوصاً اون تیکه ای از ریاضی رو که من دوست دارم این هست که اجزای فکریت رو از هم جدا میکنه یه جوری مثلاً امروز یه کاری دارم فردا یه کار دیگه دارم اولویت رو بهت میده ازت دستور میخواد تو چی میخوای تو بهش میگی هدف من این هست اون بهت دستور میده الان به این فکر نکن، به این فکر کن یک جوری به تو زندگی در زمان حال رو یاد میده و سرعت واکنشهات رو بالا میبره قدرت انتخابت افزایش پیدا میکنه و آپشنهایی که قبلاً اصلاً تصور نمیکردی داشته باشی رو خواهی داشت .
اونهایی که ریاضی محض میخونن خودشون رو جاده صاف کن میدونن شاید شما فکر کنین چرا جاده صاف کن مگه راه دیگه ای وجود نداره !
قشنگی هم همینجاست تفکر ریاضی وار در همه جا و همه کس یکسان هست یعنی فکر کن به جای 1،2 ،3..... چه چیزی میزاری به علائم فکر نکنیم به نماد فکر کنیم وقعاً مییتونیم نمادی رو جایگزین اون کنیم ؟ ((منظورم نماد فکری هست )) فکر اگر 1 همزمان 2 و 3 بود و 2 بخش پذیر بود بر 3 چه اتفاقی می افتاد ؟ تصور ما این هست که چه جمله ی احمقانه ای ولی این طور نیست سالها پیکره تفکر ریاضی وار رو میکلانژ مغز بشری پرورش داده تا به مجسمه ی صاف و آنتیک و درست مطلقی که ما امروز داریم رسیده
من اگر بخوام حرف بزنم زیاد میزنم ولی
دورن مایه و هسته حرفهای من نقل قولی از دکارت است ((من فکر میکنم پس هستم )) یعنی اگر فکر نکنی و منطق و حرف محکمی که شاید برای زمان تو باشه نزنی اونوقت نیستی ، وجود نداری !
نمیشه با تکیه بر بینظی تفکر مطلق رو کنار زد اما میشه با تکیه بر تفکر مطلق بینظمی رو کنار زد !
ببخشید زیاد حرف زدم !

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 10-13-2011 در ساعت 02:05 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید