نمایش پست تنها
قدیمی 05-12-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض مواد شیمیایی خانگی خطر ابتلاء به سرطان را افزایش می دهد

مواد شیمیایی خانگی خطر ابتلاء به سرطان را افزایش می دهد

تهران- سازمان محیط زیست اروپا هشدار داد:مواد شیمیایی موجود در محصولات خانگی می تواند خطر ابتلاء به سرطان، چاقی و ناباروری را در پی داشته باشد.

به گزارش ساینس دیلی، سازمان محیط زیست اروپا هشدار داد 'فتالات' ها(قابل استفاده در آفت كش ها)، ءبیسفونل آ' و دیگر 'پلی كلره بی فنیل' ها( مورد استفاده در ساخت پلاستیك ها) ، پارابن ها( مورد استفاده در كرم های ضد آفتاب) و مواد شیمیایی مورد استفاده در قرص های ضد باروری بكار می رود باید بیشتر مطالعه شوند.

مواد شیمیایی كه سیستم هورمونی بدن را مختل كند، می تواند عامل مهمی در افزایش خطر ابتلا به دیابت، چاقی، كاهش و توان باروری و افزایش بروز مشكلات عصبی در انسان و حیوان باشد.

ژاكلین مك گلید مدیراجرایی سازمان محیط زیست اروپا می گوید: بررسی تحقیقات علمی چند دهه اخیر نشان می دهد اختلال در عملكرد غدد درون ریز بدن یك مشكل جدی است كه عوارض شدیدی بر روی حیوانات و احتمالا انسان دارد.

وی افزود: مواد آرایشی و دارویی حاوی مواد شیمیایی مختل كننده غدد درون ریز هستند كه می تواند برای انسان مضر باشد.

سیستم غدد درون ریز انسان و حیوان منبع ترشح چندین هورمون هستند كه عملكرد بدن مانند سیستم تولید مثل،سوخت و ساز، رشد و حالت های روحی فرد را كنترل می كنند.

این سازمان اعلام كرد در دهه های اخیر شاهد رشد چشمگیری در بروز بسیاری از بیماری ها و اختلالات انسانی از جمله سرطان سینه ، پروستات، ناباروری در مردان و دیابت بوده ایم.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید