نمایش پست تنها
قدیمی 04-09-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اولین همایش بین المللی محیط زیست و ژئوپلیتیك خلیج فارس برگزار می شود

اولین همایش بین المللی محیط زیست و ژئوپلیتیك خلیج فارس برگزار می شود

تهران - اولین همایش بین المللی محیط زیست و ژئوپلیتیك خلیج فارس در روزهای نهم و دهم اردیبهشت ماه امسال در جزیره قشم برگزار می شود.

خلیج فارس به دلیل واقع شدن در مركز جهان اسلام و دارا بودن ذخایر بزرگ نفت و گاز جهان و همچنین قرار گرفتن در منطقه‌ای كه محور پیوند اروپا، آفریقا و جنوب آسیا و آسیای جنوب شرقی است، اهمیت ژئوپلیتیك بی‌نظیری در جهان دارد.

شناخت جایگاه آن و حفظ محیط زیست این منطقه نیازمند همفكری و همكاری منطقه‌ ای و بین‌المللی است و جمهوری اسلامی ایران مصمم است با برگزاری اولین همایش‌ بین‌المللی ' محیط زیست و ژئوپلیتیك خلیج فارس' ، گامی در جهت شناخت، تعامل و همكاری میان كشورهای منطقه‌ بردارد.

' وضعیت محیط زیست خلیج فارس و عوامل موثر در آن' ، ' تنوع زیستی خلیج فارس، مخاطرات و راهكارها ' ، ' اثرات توسعه بر محیط زیست خلیج فارس' ، ' نظام ‌های زیست محیطی بین‌المللی و منطقه‌ای ' ، ' سیاست‌ها و اقدامات ملی كشورهای منطقه در حفظ محیط زیست خلیج فارس' ، ' انرژی و تاثیر آن بر موقعیت ژئوپلیتیك خلیج فارس'، ' امنیت خلیج فارس: چالش‌ها، سیاست‌ها و راهبردها ' و' عوامل فرهنگی و موقعیت ژئوپلیتیك خلیج فارس' از مهمترین محورهای این همایش است.

' بیداری اسلامی و كشورهای حاشیه خلیج فارس ' ، ' موقعیت ژئوپلیتیك خلیج فارس و بازیگران فرا منطقه‌ ای ' ، ' جمهوری اسلامی ایران و محیط زیست خلیج فارس' ، ' جمهوری اسلامی ایران و موقعیت ژئوپلیتیك خلیج فارس' و ' امنیت خلیج فارس و نقش جمهوری اسلامی ایران در تامین آن' از دیگر محورهای این همایش است .

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید