نمایش پست تنها
قدیمی 12-09-2012
افسون 13 آواتار ها
افسون 13 افسون 13 آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 3,026

3,197 سپاس در 1,890 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض 14 فیلم ترسناک برنده جایزه اسكار

14 فیلم ترسناک ؛ برنده جایزه اسكار

فیلمهای ترسناک برنده اسكار، می خواهید باور كنید یا خیر واقعی هستند! همین حالا سر و صدای زیادی پیرامون اسكار وجود دارد و همه آنها خوب نیستند. طرفداران فیلم های ترسناك اغلب از سوی اسكار احساس سرزنش می كنند ، اما درحال حاضر حتی طرفداران اصلی این نوع فیلم در مورد انتخاب این فیلم ها و حتی ارتباط این فیلم ها با اسكار سؤال می كنند . به همین خاطر است كه من با نگاهی به گذشته نگاه دقیق تری به برندگان جوایز اسكار می كنم :

طرفداران و منتقدین در مورد اینكه چگونه جوایز اسكار برخی از بهترین فیلمهای سال 2012 را مورد غفلت قرار داده اند ، سؤالاتی را مطرح می كنند . علاوه بر این واقعیت اكثر اعضا افراد مسنی هستند كه در مورد چگونگی امكان آخرین پالس فیلمها پرسشهایی را مطرح می كنند .

لوس آنجلس تایمز یک قطعه زیبا از مراسم اسكار را كه بیش از 5700 رأی كه نزدیک به 94 درصد می شود ، هندی و اروپایی هستند و 77 درصد مرد و میانگین سنی آنها حدود 62 است . افراد زیر 50 سال كمتر از 14 درصد هستند . بنابراین ، وقتی شما تعجب می كنید چرا فیلمهای ترسناک برنده نمی شوند ، شما باید پاسخ گو باشید . بیشتر 60 ساله ها از طرفداران سرسخت این گونه فیلمها هستند . به همین خاطر گفته می شود كه برخی از بهترین فیلمهای ترسناک برنده جایزه اسكار شده اند و تلاش می كنند تا خود را تشویق كنند و دیگر طرفداران نیز دوست دارند كه به 14 فیلم برنده اسكار نگاهی بیندازند . این فیلمها هیچ نظم خاصی ندارند .

بچه رزماری- سال 1968

فیلم بچه رزماری به کارگردانی رومن پولانسكی یک فیلم قوی است و یكی از بهترین فیلمها در ژانر وحشت است . مایا فارو یكی از بهترین بازیهایش را در این فیلم انجام داد، به عنوان زنی كه یك كودك شیطانی دارد ، مهم نیست كه وی خواهان همچنین چیزی بوده است یا نه .

در این دوره ، این فیلم برنده جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مكمل زن و مرد شد . بچه رزماری باید یكی از برندگان جایزه اسكار در ژانر وحشت در همه زمانها باشد .

جن گیر- 1973

بعد از فیلم بچه رزماری ، فیلم جن گیر مطرح شد . در جن گیر، یک كودک به واسطه یک داستان اسرار آمیز درگیر می شود و مادرش از دو كشیش برای نجات او كمک می خواهد .

این فیلم نکات مثبت زیادی داشت داشت كه از آن جمله می توان به بهترین عکس ، بهترین بازیگر، بهتری کارگردانی ، بهترین بازیگر مكمل و مجموعه ای عوامل اشاره كرد . این فیلم نامزد 9 جایزه شد و توانست جایزه اسکار رابرای بهترین صدابرداری و بهترین نمایشنامه بگیرد ، جن گیر نسبت به دیگر فیلمهای ژانر وحشت تفاوت چشمگیری داشت كه نامزد بهترین جایزه آكادمی گردید . این فیلم هنوز هم ما را وحشت زده می کند .

گرگ آدم نما آمریكایی در لندن- 1981

من یكی از طرفداران گرگ آدم نمای آمریكایی در لندن و ساخت مجدد آن در پاریس هستم . که یكی از فیلمسازی های بزرگ محسوب می شود . در فیلمی كه دو توریست آمریكایی در انگلیس به وسیله مردم گرگ نما مورد حمله قرار می گیرند .

اف ایكس من ریک بیكر افسانه ای موفق به كسب جایزه اسكار در بخش گریم برای كارش بر روی مرد گرگ نما در لندن شد .

بیگانگان - 1986

جن گیر موجب ترس ما از شیطان شد ، کوسه ها باعث شد ما از آب بترسیم و بیگانگان نیز ما را از هیولاهایی كه در فضا مخفی هستند ، ترساند . داستان حول یک تیم معدن كار در یک جای عمیق می گذرد ، این افراد یک بیگانه را می آورند كه خیلی سریع به كارگردان با پیامدهای وحشتناک نزدیک می شود .

این یكی از 5 فیلم مهم تخیلی محسوب می شود و شایسته برنده شدن در اسكار است ، اما در پایان تنها برنده جایزه بهترین جلوه های ویژه و صداگذاری شد .

مگس - 1986

جف گلدمن یكی از بهترین بازیگران بود . نقش وی در فیلم مگس جای سؤال است . مگس داستان دكتری است كه بر روی یک قالب جدید تكنولوژی كار می كند و آزمایشی را بر روی خود انجام می دهد و سهواً DNA خود را تغییر داد تبدیل به مگسی بزرگ شد .

مگس مثل فیلمهای زیاد دیگری در لیست جایزه بهترین گریم اسکار قرار دارد .

سوئینی تاد آرایشگر شیطان صفت خیابان فلیت - 2007

سوئینی تاد واقعاً یكی از معدود فیلمهای ترسناكی است كه برای ما عادی نمی شود . من هرگز طرفدار موسیقی نبوده ام و این شامل نمایش تصویری ترسناک و سوئینی تاد نیز می شود . این فیلم در مورد یک آرایشگر قاتل است و بر پایه یک داستان واقعی است ، اگرچه من فكر می كنم آواز نیز به آن افزوده شده است . هنوز مطمئن نیستم كه قاتل واقعی نیز این آهنگ را دوست داشت .

فیلم نامزد بهترین بازیگر مرد ، بهترین طراحی لباس و بهترین كارگردانی هنری شد . و تنها در زمینه بهترین کارگردانی برنده جایزه شد .

آرواره ها - 1975

این فیلم موجب ترس و هراس ما از آب شد . شاید این فیلم شعاری باشد ولی واقعاً تأثیرگذار است . استیون اسپیلبرگ آن را كارگردانی كرد ، داستان فیلم در مورد یک كوسه در یک شهر كوچک است . یک گروه برای توقف کوسه به اقیانوس رفتند و با یک نتیجه ناجوانمردانه روبرو شدند .

این فیلم نامزد چندین جایزه مثل بخش بهترین تصویربرداری شد اما در رشته بهترین تدوین و بهترین صدابرداری برنده جایزه شد .

Beetlejuice - 1988

این فیلم یكی از بهترین فیلمهای ترسناک كمدی است و در بخش گریم برنده جایزه اسكار شد . سبک کار تیم برتون در این فیلم فانتزی کمدی - ترسناک با بازی مایكل كیتون نمایش داده می شود .

مایكل كیتون در نقش BeetleJuice بازی می کند کسی كه به یک زن و شوهر با بازی گرینا داویس و الک بالدوین كمک می كند ، آنها از خانه جدیدشان هراس دارند .

دراكولا ، برام استوكر - 1992

بسیاری می گویند كه كیانو ریوز نمی تواند راه خود را خارج از كیسه های كاغذی باز كند . شاید این درست باشد اما نقشهای خاصی وجود دارد كه كاملاً مناسب وی است و برام استوكر در فیلم دراكولا یكی از همان موارد است . در این فیلم ویونا رایدر نقش نامزد وی را بازی می كرد .

این فیلم نامزد چهار جایزه شد و در بخش های بهترین طراحی لباس ، صداگذاری و گریم جایزه اسکار را برد .

سكوت بره ها - 1991

سكوت بره ها یک فیلم جنایی ترسناک است و به همین خاطر است كه شانس بیشتری در اسكار دارد یا شاید به خاطر حضور آنتونی هاپكینز باشد . سكوت بره ها داستان یک دكتر قاتل است كه نه به خاطر رضایت مندی و یا به خاطر یک موضوع واقعی دست به قتل می زند . یكی از بهترین فیلم های ترسناک دهه 90 در ژانر وحشت است .

این فیلم در چند بخش نامزد دریافت جایزه اسكار شد كه از آن جمله می توان به بهترین تصویربرداری ، بهترین فیلم ، بهترین كارگردانی ، بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مكمل اشاره كرد . سكوت بره ها اولین و تنها فیلم ترسناکی كه در بخش تصویربرداری برنده جایزه شده است و واقعاً لیاقت دریافت جایزه را داشته است .

پارك ژوراسیک - 1993

برخی از افراد معتقد هستند كه پارک ژوراسیک یک فیلم در ژانر وحشت نیست . به نظر من چه چیزی ترسناک تر از ماسک هاكی یا یک بسته Velociraptor بر روی صورت است؟ پارك ژوراسیک ، داستان یک پارک با دایناسورهایی با مهندسی ژنتیک است . در این داستان دایناسورها، قفس را دوست ندارند و در نتیجه با رفتن به قبل از تاریخ و قتل عام به عنوان یک خانواده برای نجات فرزند اسیر خود تلاش می كنند .

این فیلم فصل جدیدی در CGI‌است و برنده سه جایزه اسكار شد . بهترین جلوه های صوتی ، صداگذاری و جلوه های تصویری .

میزری - 1990

انتخاب بهترین اقتباس از فیلمهایی که از روی کتابهای استفان کینگ همیشه با شک و تردید همراه بوده ، برخی از اینها مانند مه ، سریال های کوتاه The Stand و میزری بسیار جالب هستند . برخی دیگر هم جالب نیستند . كتی بیتس و جیمز كان در این فیلم نقش یک طرفدار خشن را بازی می كنند كه نویسنده مورد علاقه خود را از یک تصادف ماشین نجات می دهد تا به او اجازه دهد برای یک پایان وحشیانه او را وسوسه كند .

در این فیلم ، كیتی بیتس برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد . فیلم میزری برنده بهترین تصویربرداری شد اما چه كسی می تواند آن را تشخیص دهد .

Sleepy Hallow- 1999

من یكی از طرفداران تیم برتون و فیلم Sleepy Hallow هستم كه همیشه در قلب من وجود دارد . این فیلم داستان یک خواب عمیق را با بازی جانی دپ و ایچی باد كرن نقل می كند . كریستینا ریچی و ویژگی های بازیگر برجسته ای چون كریستوفر والكن در این فیلم تأثیر می گذارد .

این فیلم برای دریافت بهترین فیلم برداری و بهترین كارگردانی هنری و طراحی لباس نامزد دریافت جایزه اسكار شد . و تنها در بخش طراحی لباس موفق به دریافت جایزه شد .

تهیه و ترجمه : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
4 کاربر زیر از افسون 13 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید