نمایش پست تنها
قدیمی 05-27-2010
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض بهترین های سینمای ایران

یک خواهش از تمامی دوستان .
هیچ پستی اینجا نباشه که توش جواب سوالات فوق نباشه

اینجا فقط 30 تا پست توش باشه که هر 30 تاش نظر بچه هاست خیلی بهتر از شلوغی و بی نظمیه
شاید اگر لازم شد تاپیک دیگه ای میزنیم برای بحث و بررسی همین نظرات
اینجا فقط جواب سوالات رو بدیم اوکی ؟
قبل از پاسخ دادن برای اینکه واقعا یه بار از خودتون این سوالات رو بپرسید و جوابای واقعیش رو بفهمید یه ده دقیقه وقت بگذارید روی کاغذ اسم تمام کارگردانایی که توی ذهنتونه بیارین
تمام فیلمهای مورد علاقتون
تمام سریالها
تمام بازیگرای زن
تمام بازیگرای مرد

سریالهای خارجی جز این نظر سنجی نیست
برای تمام تاریخ سینمای ایرانه
شاید ایرادی به این نوع انتخاب بشه وارد کرد اما 2 تا دلیل باعث میشه که برای کل تاریخ سینما مد نظر باشه
1: راهی جز این نیست و سایتی مثل Imdb هم که فیلمها رو رنک بندی میکنه بر اساس نظر سنجی از بازدیدکنندگان و اعضا
این رو در نظر نمیگیره که فیلمهایی که قدیمی هستند شاید توسط اعضای فعلی و امروزی و اهل نت الان دیده نشده باشند و احتمال دیده شدن یه فیلم 2010 خیلی بیشتر از 1950هه
جالب اینکه اکثر فیلمهای با رنک بالا در اون سایت جز فیلمهای کلاسیک هستند
2:این انتخاب بهترین بازیگر به روایت رای های بچه های پی سی سیتی نیست و هر کس نظر خودش رو میگه بنابراین توجیهی هست بر اینکه کل تاریخ سینما رو پوشش بدیم

از شادی خانم میخوام بازیگران رو لااقل به دو قسمت تقسیم کنه چون بازیگران طنز رو شاید بهتر باشه جدا کنیم از بقیه
و به جای انتخاب بهترین بازیگر زن و مرد سریالها به بهترین بازیگر زن و مرد سینمای ایران گزینه ها رو تغییر بدن

حتما فیلمها رو اسم کارگردانش رو هم بنویسین که کسی که میاد میخونه یه چیز اضافه به دست بیاره مخصوصا شاید دو تا فیلم همنام از 2 کارگردان داشته باشیم .

و یه مساله دیگه اینکه واقعا مثلا برای بخش کارگردانی من داشتم لیستم رو مینوشتم 15 تا کارگردان نوشتم که از بعضیهاش فقط 2 فیلم دیده ام از بعضی هاش 10 تا بنابراین جفاست که با 2 تا فیلم یک کارگردان رو حذف کنم
پس شاید واقعا نشه و نخواییم انتخاب کنیم اگر به اندازه کافی در اون فیلد داده نداریم
برای بازیگری چون از هرکدام از بازیگرای مورد علاقه به تعداد کافی فیلم دیده ام
بهترین را انتخاب میکنم اما اگر در فیلدی به اندازه کافی داده نداشتیم من جواب ندادم شما تصمیم با خودتون

حتما بعد از ارسال نوشته و فکر کردن بیشتر یک سری افراد و فیلمهای دیکه به ذهنتون میاد که شاید نظر قبلیتونو عوض کنه بنابراین با هماهنگی مدیر بخش برای ویرایش و اعمال نظر جدیدتون میتونین هماهنگی کنین
----------------------------------------------------
پاسخ های من :

1: بهترین فیلم سنمایی
از بین فیلمهای شبهای روشن (
فرزاد مؤتمن که دیگه اعتقادی به کارهای قبلیش نداره) - شب یلدا (پوراحمد)- وقتی همه خوابیم(بیضایی) - درباره الی (فرهادی)- سگ کشی (بیضایی)- اوازهای سرزمین مادری(قبادی) - دایره(پناهی)
فیلم دایره جعفر پناهی رو از نظر کارگردانی بهترین میدونم
سگ کشی رو از نظر سناریو بهترین میدونم
و شب یلدا رو از نظر بازیگری

2:بهترین کارگردان

از بین کیارستمی - مخملباف - پور احمد - کیمیایی - بیضایی - ضیاءالدین دری - حاتمی - حاتمی کیا - بیژن مفید - فتحی - جعفر پناهی و بهمن قبادی واقعا چون زیاد روی فیلمهای بعضیهاشون تمرکز نکرده ام نمیتونم انتخاب کنم چون اون وقت دقت انتخابم در زمینه های دیگه مثل فیلم وبازیگر زیر سوال میره . اما به هر خال اگر کسی باشه توی این دایره ای هست که اعلام کردم

3:بهترین بازیگر زن

از بین
مژده شمسایی - نیکوخردمند - هانیه توسلی - هدیه تهرانی - فاطمه معتمد اریا - شقایق فراهانی - گلشیفته قراهانی - لاله اسکندری- ثریا قاسمی - حمیده خیر ابادی - میترا حجار -
هما روستا - کتایون ریاحی - (واقعا از نظر سینما هنوز اینقدر احاطه ندارم و اطلاعاتم بالا نیست که بتونم یکی رو انتخاب کنم چیکار کنم ) -
اما احساس میکنم معتمد اریا بازیگری رو واقعا بلده

4: بهترین بازیگر مرد

اوووف این راحت تره از بین انتظامی - کشاورز- نصیریان - فروتن - پرستویی - شکیبایی - همایون ارشادی
مرحوم شکیبایی رو انتخاب میکنم
و از بین بازیگران طنز و حتی کارکردانان طنز مهران مدیری

5:بهترین سریال فارسی

از بین

پس از باران
روزی روزگاری
سریالهای طنز مدیری
سلطان و شبان
کاراگاه علوی
سرنخ
شلیک نهایی
کیف انگلیسی