نمایش پست تنها
قدیمی 05-14-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض تمام خودروهای تولید داخل تا آذرماه استاندارد یورو 4 می شوند

قائم مقام سازمان محیط زیست :

تمام خودروهای تولید داخل تا آذرماه استاندارد یورو 4 می شوند

تهران - قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس طرح جامع كاهش آلودگی هوا ،‌ تمام خودروهای تولید داخل تا پایان آذرماه امسال دارای استاندارد یورو 4 می شوند.

' علی محمد شاعری ' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: طرح جامع كاهش آلودگی هوا در چند ماه گذشته به تمام دستگاه ها ابلاغ شده است كه بر اساس ان 15 وزارتخانه و پنج سازمان عهده دار مسوولیت اجرای مفاد آن هستند.

وی اظهارداشت: این طرح با هدف كاهش آلودگی در هشت كلان شهر تهران، اهواز، اراك، تبریز، مشهد، شیراز، كرج و اصفهان تهیه و ابلاغ شده است كه وزارتخانه هایی همچون كشور ، صنعت ، معدن و تجارت ، نیرو ، نفت ، جهاد كشاورزی و صنایع خودروسازی موظف به اجرای آن هستند.

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اولین و مهمترین گام در این طرح استاندارد یورو 4 برای خودروها ، یورو 3 برای موتورسیكلت ها و یورو 5 برای خودروهای وارداتی است كه این بند به كارخانه های خودرو ساز ابلاغ شده است و آنان موظف هستند تا پایان آذرماه خودروهایی با استاندارد یورو 4 تولید كنند و خودروهای وادراتی باید دارای استاندارد یورو 5 باشد.

شاعری گفت: تولید خودروهایی با استاندارد یورو 4 از پنج درصد آغاز شده است و تا آخر آذرماه به 100 درصد خواهد رسید.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید