نمایش پست تنها
قدیمی 10-19-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

مظلومي: قرار بود از كريم‌خان و تجريش به ما گل بزنند/ با قهر و آشتي كسي را بازي نمي‌دهند/ چرا كسي از پنالتي ميداودي حرفي نمي‌زند

طالب لو هماهنگ كرده بود كه روز شنبه به ديدار فتح‌الله‌زاده برود و در تمرينات شركت نكند. ولي جلسه او برگزار نشد و به روز يكشنبه موكول شد.

سايت گل ـ پرويز مظلومي پس از پيروزي در دربي 69، حالا در نزد هواداران استقلال تبديل به يك مربي محبوب شده است.

هر چند پيروزي استقلال تا حدودي تحت تأثير گل سالمي كه پرسپوليس زد ولي مردود اعلام شد قرار گرفت ولي مظلومي در نهايت اين پيروزي بزرگ را به نام خودش ثبت كرد تا در اولين تجربه خود مربي برنده اين مسابقه لقب بگيرد.

او در خصوص دربي، وضعيت استقلال و مسائل مختلف ديگر گفت‌وگويي اختصاصي با خبرنگار سايت گل انجام داد.

*آقاي مظلومي‌، احساس نمي‌كنيد پيروزي شما تحت تأثير گل پرسپوليس كه مردود اعلام شد قرار گرفته است؟
فكر نمي‌كنم اينطور باشد. هيچ كس با قاطعيت نمي‌تواند بگويد كه محمد نوري در آفسايد بود يا نبود. واقعا قضاوت كردن در مورد اين صحنه بسيار سخت است و نمي‌توان به صورت صددرصد نظر داد. در ضمن اگر اين گل هم از طرف داور قبول مي‌شد،‌ چه تضميني وجود داشت كه پرسپوليس برنده ميدان شود؟

*به نظر شما اگر گل پرسپوليس قبول مي‌شد، شرايط فرق مي‌كرد؟
من فكر مي‌كنم جمعه روز ما بود و تحت هر شرايطي پرسپوليس را مي‌برديم. بازيكنان براي برد به زمين آمده بودند و قبل از بازي خيلي انگيزه داشتند. ما واقعا براي اين مسابقه برنامه داشتيم و اگر گل اول را هم مي‌خورديم مطمئناً‌ پرسپوليس را مي‌برديم. ما براي اين مسابقه بي‌نهايت انگيزه داشتيم.

*چرا اينقدر به انگيزه اشاره مي‌كنيد؟
به هر حال قبل از بازي اظهارنظرهايي از طرف بازيكنان حريف خوانديم و شنيديم. بعضي‌ها قرار بود از ميدان تجريش و كريم خان به استقلا گل بزنند و همه مي‌دانند كه با پيش آمدن اين مسائل، بازيكنان ما چه انگيزه‌اي داشتند. من در مورد داوري بايد يك حرف هم بزنم.

*چه حرفي؟
شما مطمئن باشيد اگر استقلال شكست مي‌خورد همه حرف‌ها به سمت پنالتي‌اي مي‌رفت كه روي ميلاد ميداودي مرتكب شدند. من واقعا نمي‌دانم چرا كسي در مورد اين صحنه صحبت نمي‌كند. من احترام خاصي به داوران قائل هستم و بايد از آنها حمايت كنيم. من حتي اگر مي‌باختيم هم اين حرف را مي‌زدم. اگر گل پرسپوليس قبول مي‌شد، قرار نبود ما دست به سينه بنشينيم و بازي آنها را نگاه كنيم.

*علي دايي در مصاحبه‌اي اعلام كرد كه اگر اين بازي مساوي مي‌شد، روزنامه‌ها به جاي او از مظلومي انتقاد مي‌كردند. نظر شما چيست؟
وقتي مربي ببازد مطمئناً‌ از او انتقاد مي‌شود. من به دايي خسته نباشيد مي‌گويم و احترام خاصي برايش قائلم. اين بازي دو نيمه متفاوت داشت و ما در نيمه اول 4 موقعيت گل را از دست داديم اما در نيمه دوم آنها مالكيت بازي را در اختيار داشتند ولي نكته مهم اين است كه صاحب موقعيت نشدند.

*قبول داريد دايي خيلي تحت فشار است؟
من هم اگر مي‌باختم تحت فشار قرار مي‌گرفتم.

*فتح‌الله‌زاده بعد از بازي گفت كه پرسپوليس از استقلال بهتر بود. نظر شما چيست؟
او نظرش را بيان كرده است و من هم گفتم كه آنها در نيمه دوم به بازي تسلط داشتند ولي مالكيت توپ زياد مهم نيست و اين آمارها فقط براي تلويزيون خوب است.

*فكر مي‌كنيد استقلال چهره يك مدعي واقعي نشان داده است؟
ما مدعي هستيم ولي صحبت كردن در مورد قهرماني زود است. پيروزي در دربي يكي از اهداف مهم من بود و خوشحالم كه به آن رسيدم.

*چرا در كنفرانس مطبوعاتي گفتيد حالا مي‌توانم از استقلال بروم؟
شايد از حرف‌هاي من طور ديگري برداشت شد من مي‌خواستم با اين حرف ارزش برد استقلال را نشان بدهم.

*جام حذفي را جدي مي‌گيريد.
بله. ما بازي سختي مقابل پاس همدان داريم ولي فقط به حذف اين تيم فكر مي‌كنيم.

*اين روزها بحث حضور يك بازيكن خارجي در تيم شما مطرح است. آيا جذب قادر اسماعيل حسن با موافقت شما بوده است؟
من فيلم چند بازي او را ديدم. اگر اين بازيكن آن چيزي باشد كه در فيلم ديدم به درد ما خواهد خورد، در ضمن او مي‌تواند در دو پست هافبك چپ و راست بازي كند. آقاي حجازي هم بازي او را از نزديك ديده است ولي من هم بايد بازي‌اش را از نزديك ببينم.

*مثل اينكه قرار است او از سال آينده به استقلال اضافه شود؟
بله، همين‌طور است.

*موضوع قهر وحيد طالب‌لو از استقلال صحت داشت؟
خير. او هماهنگ كرده بود كه روز شنبه به ديدار فتح‌الله‌زاده برود و در تمرينات شركت نكند. ولي جلسه او برگزار نشد و به روز يكشنبه موكول شد.

*آيا اين حرفه‌ايست كه يك بازيكن بعد از نيمكت‌نشيني از شرايط ناراضي باشد و بخواهد در مورد وضعيتش با مديرعامل باشگاه حرف بزند يا جو تيم را به هم بزند.
من روز اول به همه بازيكنان گفتم كه نيمكت‌نشين هستيد و هر كس تحمل ندارد مي‌تواند برود. من همه بازيكنان را دوست دارم ولي فقط 11 نفر را مي‌توانم در تركيب اصلي قرار دهم. شما ديديد بازيكني مثل مجتبي جباري هم نيمكت‌نشين شد ولي هيچ اعتراضي نداشت. طالب‌لو و محمدي از گلرهاي خوب ايران هستند ولي كادرفني تصميم مي‌گيرد كداميك بازي كنند.