نمایش پست تنها
قدیمی 04-23-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ده هزار درنای خاكستری در تالاب های ماكو فرود آمدند

ده هزار درنای خاكستری در تالاب های ماكو فرود آمدند

خوی – رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ماكو گفت: تالاب های این شهرستان امسال میزبان بیش از دو هزار قطعه درنای خاكستری مهاجر است.

كاظم تقی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ماكو یكی از شهرستان های استان آذربایجان غربی است كه از نظر تعداد تالاب ها و وسعت آن ها از جایگاه خوبی برخوردار است كه با گرم شدن هوا، امسال نیز همانند سال های گذشته تالاب های این شهرستان شاهد حضور هزاران قطعه پرنده مهاجر است.

وی اضافه كرد: در شهرستان ماكو بیش از 10 تالاب وجود دارد كه تالاب های بورالان، آغ گل، یاریم قیه، رودخانه ارس از جمله بزرگترین آنهاست كه همه ساله پذیرای صدها هزار پرنده بومی و مهاجر هستند.

تقی زاده افزود: درنای خاكستری هم یكی از پرندگانی است كه در اوایل بهار در مسیر بازگشت به زیستگاه اصلی خود در نواحی شمالی اروپا و سیبری به منظور تجدید قوا برای ادامه مسیر مدتی را در تالاب های شهرستان ماكو سپری می كند.

وی گفت: بر اساس سرشماری محیط بانان امسال تعداد درناهای خاكستری با بیش از یك هزار قطعه افزایش نسبت به پارسال به بیش از دو هزار قطعه رسیده كه این افزایش ناشی از بارندگی های مناسب، امنیت بالا و غذای كافی برای پرندگان است.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید