نمایش پست تنها
قدیمی 12-22-2012
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض اینجا بدون من بهرام توکلی و فیلم تاوان جو رایت Atonement

اینجا بدون من بهرام توکلی و فیلم تاوان جو رایت Atonement
فیلم تاوان Atonement (کفاره) معرفی و دانلود

اجازه بدید پیش از پرداختن به ادامه داستان فیلم و توضیحات , کمی از فیلم تاوان محصول 2007 که برنده جایزه گلدن گلاب و زیباترین لباس تاریخ سینما شده توضیح بدم .
این فیلم به کارگردانی رایت (در سن 36 سالگی) بر اساس رمانی به همین اسم ساخته شده
ایشون چند سال پیشتر فیلم بسیار موفق غرور و تعصب رو باز هم از رمان معروفی به همین نام بوده با همین سبک و سیاق و داستان و محیط و بازیگر اصلی رو در کارنامه خودش داره
خطر لوث شدن داستان

نقل قول:
سال 1935. برايوني تاليس فرزند 13 ساله خانواده اي مرفه شاهد مغازله خواهر بزرگ ترش سسيليا با رابي ترنر، ‏فرزند تحصيل کرده يکي از خدمتکاران شان است. برداشت هاي غلط و کودکانه برايوني از اين رابطه عاشقانه پاک و ‏علاقه غير منطقي اش به رابي که از سوي وي رد مي شود، راه را براي سوء تفاهم و فاجعه اي بزرگ باز مي کند. ‏مدتي بعد، پس از آزار جنسي يکي از بستگان خانواده، برايوني نزد پليس شهادت مي دهد که رابي ترنر اين کار را کرده ‏و سبب دستگيري و زنداني شدن او مي شود. وقتي جنگ دوم جهاني آغاز مي شود، رابي براي جنگ عازم جبهه شده و ‏سسيليا نيز که همچنان عاشق اوست، خانه را ترک و در لندن ساکن مي شود. برايوني که خود مي داند با شهادت دروغ ‏زندگي رابي و خواهرش را نابود کرده، ابتدا براي کفاره پس دادن داوطلب شغل پرستاري مي شود. اما ديدن رنج ‏ديگران کافي نيست و تصميم مي گيرد تا به ديدار سسيليا رفته و از او پوزش بخواهد. اما ديگر دير شده است....‏
در این فیلم احساسات اشتباه و غیر منطقی خواهر 13 ساله نسبت به پسر تحصیل کرده ی خدمتکارشون که اتفاقا خواهر بزرگتر (کیرانایتلی) هم بدو علاقمند است باعث میشه یک نوع حسادت و بعدها تصمیم گیری اشتباه بشه
خواهر کوچکتر که از طرف رابی درخواستش رد میشه شاهد مغازله عاشقانه خواهرش و رابی میشه
این مساله باعث میشه که خواهر کوچکتر بعدها که یکی از بستگان خانواده مورد ازار جنسی قرار گرفته احساس کنه کار رابی بوده و حتی اگر هم نبوده از او و خواهرش انتقام بگیره ...
مشکلات زیادی برای اونها پیش میاره مجبور به ترک اونجا میشن به خاطر شهادت خواهر کوچک و داستان ادامه پیدا میکنه
خواهر کوچک که بعدها بزرگ میشه و وقتی که میفهمه با حسادت و احساسات کودکانه ش چه بر سر خواهرش و اون پسر اورده سعی میکنه مساله رو جبران کنه
در ادامه فیلم میبنیم اون توی بیمارستان کار میکنه و زخمی های جنگ رو مداوا میکنه (رابی اون موقع رفته بوده جنگ بنابراین برای ادای دین به اون کاری رو مرتبط با جنگ انتخاب میکنه )
میبنیم خواهر بزرگ خواهر کوچیک رو بخشیده اونها زندگی خیلی خوب و عاشقانه ای دارند و همه چیز به خوبی پیش میره
در حالی که حقیقت امر این بوده که رابی در جنگ کشته شده و خواهر بزرگتر هم در غربت در یک پناهگاه زیر زمینی بر اثر جاری شدن سیل خفه میشه
خواهر کوچک که بعدها اون رو در کهنسالی میبینیم توضیح میده که من زندگی اونها رو خراب کردم اونها زا بین رفتند اما تصمیمی گرفتم کتابی بنویسم که در کتاب اونها رو بهم برسونم و اونها رو خوشخبت کنم
تنها کاری بوده که میتونستم براشون بکنم
اگر به طرز فجیعی از بین رفتند و من مقصر هستم بگذار در خیال من و در داستان من اونها زندگی خوب و عاشقانه ای داشته باشند
که این کتاب واقعا هم همینطوره .
ایده ی بینظیریه خصوصا اگر فیلم رو دیده باشین
و اگر پیش از توکلی این خلاقیت رو در اینجا ندیده بودم واقعا برای دیدن این ایده توی نمونه ایرانیش باید احسنت میگفتیم .

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید