بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > فرهنگ

فرهنگ تمام مباحث مربوط به فرهنگ در این بخش

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-07-2012
mohammad.90 آواتار ها
mohammad.90 mohammad.90 آنلاین نیست.
مدیر بخش ورزش

سپاسها: : 7,242

6,424 سپاس در 3,063 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض انجمن منتظران مهدی صاحب الزمان (عج)، یا رب المهدی بحق المهدی اشف صدر المهدی بظهور الحجت (آمین یا رب العالمین)

بنام او که خالق یاس ونرگس است

یا رب المهدی بحق المهدی اشف صدر المهدی بظهور الحجت

ای روح دعا سلام مهدی
1170 بهار وخزان گذشت ونیامدی0سالهاست نگاهم پشت پنجره ای که متعلق به فرداست قاب گردیده وگرد وغبار هجران برآن سایه افکنده0
عمری است که برای آمدنت بی قرارم0 یابن الزهرا،ببین از فراقت سخت بارانیم0 ببین ثانیه ها چگونه از هجر تو بغض کرده وبه هق هق افتاده اند0
آقا جان!حیف نیست ماه شب چهادره پشت ابرهای تیره وپاره پاره پنهان بماند،حیف نیست دیده را شوق وصا ل باشد ولی فروغ دیده نباشد0
بیا وقرار دل بیقرارم شو0 بیا وصداقت آینه را به زلال آبی نگاهت پیوند بزن0 بیا تا سر به دامانت بگذارم وعقده های چندین ساله ام را باز کنم0 تو که معنای سبز لحظه هایی بیا تو که ترنم الطاف حق تعالی بیا0
بیا که از هجرت چون اسپندی بر آتشم0 یوسف فاطمه!کی طنین دلنواز انا بقیه ا000 تو از کعبه مقصود جانها را معطر می نماید0 کی کعبه به خود می بالد وزمین بر قامت دلربایت طواف عشق می گزارد وجان در سعی وصفای نگاه تو محرم می شود ومناسک حج وقربان را بجای می آورد0 برای آمدنت تمام دلهای عشاق دنیا را به ضریح چشمهای قشنگ وعباس گونه ات گره زده ایم ودر مراسم اعتکاف شبهای فراق برای گرفتن حاجتمان دست به دعا برداشته ایم0 آقا جان برای آن لحظه که سبز پوش با پرچم یالثارات الحسین در انتهای افق غباری بپا می شود وتو با ذوالفقار حیدر وسوار بر اسب سفید قصه ها می آیی لحظه ها را بدست باد می سپارم0
بگذار صادقانه بگویم که کهانسالترین آرزوی دلم آرزوی وصال توست!آرزویی که برای بدست آوردنش تمام کلافهای عمرم را به بازار معشوق فروشان برده ام وخودم را در جرگه خریداران یوسف زهرا(س) قرار داده ام0
نازنینم!تو زیبا ترین دلیل برای شبهای قدر وشب زنده داریهای منی تو ضیاعین ودلیل امن یجیب منی 0
آقا جان! می خواهم برایت قصه بگویم 0 قصه سیب وگندم ومردی که سالهاست در میان مردم چشمم ایستاده،قصه خوشه خوشه انتظار وچشمانی که درو میکنند،قصه باران وسطرهایی که دلواپس پونه هاست،قصه اسب وخیال آمدن تو در باران،قصه هایی که مشق هر شب من است0
کاش می شد واژه ها را شست وانتظارراتفسیر کرد ولی افسوس000
میدانی مرز انتظار کجاست!؟آنجا که قطره اشک منتظری سدی از دلواپسی ساخته وقطره قطره انتظار را ذخیره می کند،آنجا که وجودش چون جرعه ای آب از تشنه ای رفع عطش می کند آنگاه که می فرماید اگر شیعیان ما مرا به اندازه قطره ای آب بخواهند هر لحظه ظهور من نزدیکتر می شد0
حس می کنم نزدیکی آنقدر نزدیک که با آمدن یک نسیم تو را احساس کرد وبویید0
خوب می دانم که آخر دل سنگ وطلسم نحس قصه را می شکنی وآنگاه زمان وصل وجان نثاری می رسد0
پس بیا از پس کوچه های انتظار ،بیا که شعرهایم بی قافیه مانده اند،بیا که با آمدنت گم میشود در تبسم تو بغض چندین ساله ام،بیا که غزلهایم مضمون ندارند ومثنوی عشق نا تمام است0
محبوبم!هر روز که میگذردبیشتر از قبل دلم برایت تنگ می شود0 عشق تو سراسر وجودم را فرا گرفته و اگر دلم را بشکافی بر لوح آن نام تو هگ گردیده وکنون ای بهار عشق!می ترسم از خزان عمرترسم از ندیدن است بگو که تا خزان من آیا فرصت بهار دیدن است؟
یابن الزهرا!"لیت شعری أین استقرت بک النوی"0 کاش میدانستم که کجا وکی دلها به ظهور تو آرام خواهند گرفت0
بنفسی أنت!
به جانم سوگند که تا طلوع صبح صادق به انتظارت خواهم ماند ولحظه ها را با تمام سنگینی به دوش می کشم وسکوت ثانیه ها را به ازای فریاد زمان تحمل می کنم فقط برای رسیدن به لحظه با شکوه وصا لت0
آقا جان!
دروادی انتظار زمان را بنگر که چگونه از هجر تو همچون شمع ذره ذره آب می گردد0 کی می آیی که قطره ها به دریا بپیوندند؟خیبر گشای فاطمه(س) کی می آیی؟
کی می آیی که کران تا بیکران دلم را برایت چراغانی کنم وچشمانم را فرش قدومت نمایم؟

بیا که بهار بی صبرانه مشتاق آمدن توست وقلبم جویبار اشکهایی که هرروز وشب برای فراق تو ریخته می شوند0
یاس سفیدم!بیا که با ظهورت آیه"والنهار اذا تجلی" تأویل گردد0 بیا که چشمه سار وجودم سخت خشکیده وفریاد العطش برآورده،بیا تا از نرگس چشمانت عطری برای سجاده ام بگیرم0بیا ومرا زائر شهر قاصدکها کن،بیا000
دلم برای ورود هر عشقی غیر از عشق تو بن بست است ودیده ام جز برای فراق تو نمی بارد0 بیا که هجر توآیه"ان عذابی لشدید" را تفسیر می نماید0 آقا جان!بحق کوچه وچادر خاکی بیا،بیا که سید علی ماتنهاست وچاهی ندارد که غصه هایش را بااو در میان بگذارد0 بیا ورأس سبز شاپرکهایی باش که در جستجوی قبر یاس سرگردان کوچه های هاشمیند0
ای پیدا ترین پنهان من!
تا تو بیایی مروارید چشمانم رابرای سلامتیت صدقه می دهم وبرای آمدنت روزه سکوت می گیرم وبا جام وصال تو افطار می نمایم0 نذر کرده ام که بیایی تا جان شیرین را فرش قدمها یت نمایم0 پس بیا که نذر خود را ادا کنم0
ای آفتاب عمر!
تا تو بیایی انتظار را قاب میکنم وبر لوح دلم می کوبم0 فریاد را حبس می کنم وبه سکوت اجازه حضور می دهم0 در نبود تو جام تلخ فراق را سر می کشم وسر به دوش هجران می نهم وبرای آمدنت دعا می کنم0 به امید آنروز هزار وصد وهفتادمین شمع را روشن می کنیم ومنتظرت می مانیم0
به خدای کعبه می سپارمت وسبد سبد نرگس ویاس چشم براهی میکنم0
کاش می شد که خدا
اجازه ظهورت می داد
کاش می شد
که در این دیار غربت
ومیان موج غمها
به سکوت سرد وسنگین
رخصت خاتمه می داد
کاش می شد
جمعه ما
شاهد ابروی زیبای تو می شد
دیده نا قابل ما
فرش کیسوی تو می شد
کاش می شد
انتظار منتظر بپایان رسد
وهوا میزبان یاسها و
نسترنها
خاک پای مهدی زهرا شود
کاش می شد
تو هم از انتظار خسته شوی و
برای فرج دعا کنی
کاش می شد000

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
یاغی شوی و دگر نیایی . . .
ای بنده تو سخت بیوفایی ...
4 کاربر زیر از mohammad.90 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-08-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض دعاهایی که به توصیه امام باید بخوانیم

دعاهایی که به توصیه امام باید بخوانیمتوصیه به خواندن زیارت آل یاسین
امام زمان (ع) در توقیع شریفی می فرماید: «هرگاه خواستید به وسیله ی ما به خداوند بلند مرتبه توجه کنید و به سوی ما روی آورید، همانگونه که خداوند متعال فرموده است بگوئید: ... سلامٌ علی آل یاسین.... .»(1)

توصیه به خواندن دعای ندبه
یکی از بازرگانان اصفهانی که مورد اعتماد گروهی از دانشمندان بود، در عالم رؤیا به محضر امام زمان (ع) مشرف می شود و از ایشان می پرسد: «فرج شما کی خواهد رسید؟» می فرمایند: «نزدیک است، به شیعیان ما بگوئید دعای ندبه را روزهای جمعه بخوانند.» (2)

توصیه به خواندن دعای فرج
مرحوم شیخ طبرسی (ره) در کتاب «کنوز النجاح» نقل می کند: ابوالحسن محمد بن احمد بن ابی اللیث از ترس کشته شدن به قبر امام کاظم (ع) و امام جواد (ع) پناه آورد. در عالم رؤیا امام زمان (ع) را زیارت کرد. آن حضرت این دعا (دعای فرج) را به او تعلیم دادند و او به برکت خواندن آن، از کشته شدن نجات یافت.

توصیه به خواندن نماز شب، زیارت جامعه، زیارت عاشورا
در تشرف مرحوم سید احمد بن سید هاشم بن سید حسن موسوی رشتی (ره) که از مسافرت حج از قافله جدا می شود و راه را گم می کند، به او می فرمایند: «نافله (نماز شب) را بخوان تا راه را پیدا کنی.» او نماز شب را می خواند بعد به او می فرمایند: «زیارت جامعه را بخوان.» ایشان زیارت جامعه را از حفظ می خوانند. بعد می فرمایند: «زیارت عاشورا را بخوان.» او زیارت عاشورا را نیز از حفظ می خواند با تمام لعن و سلام و دعای علقمه، آنگاه او را سوار بر مرکب می کند و می فرماید: «چرا شما نافله نمی خوانید؟ نافله. نافله. نافله» و باز می فرماید: «چرا شما عاشورا نمی خوانید؟ عاشورا. عاشورا. عاشورا.» بعد می فرماید: «چرا شما زیارت جامعه نمی خوانید؟ جامعه. جامعه. جامعه.» سپس می فرماید: «اینها دوستان شما هستند که در کنار نهر آبی فرود آمده اند تا برای نماز صبح وضو بگیرند.» (3)

توصیه به خواندن صحیفه سجادیه
مرحوم مجلسی (ره) در کتاب «روضه المتقین» در شرح «من لا یحضره الفقیه» می گوید که در اوایل بلوغ در مسجد قدیم اصفهان میان خواب و بیداری حضرت صاحب الزمان (ع) را دیدم، گفتم: «مولای من! چون نمی توانم همیشه خدمت شما شرفیاب شوم کتابی به من عنایت کنید که همیشه به آن عمل کنم.» آن حضرت به واسطه شخصی نسخه ای از کتاب صحیفه سجادیه را به ایشان می دهند و بعد از مدتی به برکت وجود امام زمان (ع)، کتاب شریف صحیفه سجادیه اشتهار می یابد.(4)

توصیه به خواندن زیارت امین الله
در تشرف مرحوم حاج علی بغدادی به محضر امام زمان (ع)، او می گوید: همراه با امام زمان (ع) داخل حرم مطهر امام کاظم (ع) و امام جواد (ع) شدیم و به ضریح مقدس چسبیدیم و بوسیدیم. بعد به من فرمود: «زیارت بخوان.» گفتم: «سواد ندارم.» فرمود: «برایت زیارت بخوانم؟» عرض کردم: «آری» فرمود: «کدام زیارت را می خواهی؟» گفتم: «هر زیارت که افضل است.» فرمود: «زیارت امین الله افضل است.» آنگاه مشغول به خواندن زیارت امین الله شدند.(5)

دعا برای فرج امام زمان (عج)
آقا میرزا محمدباقر اصفهانی (ره) می گوید که شبی در خواب گویا مولایم، حضرت امام حسن مجتبی (ع) را دیدم که به من فرمودند: «روی منبرها به مردم بگویید که توبه کنند و برای فرج حضرت حجت (عج) دعا نمایید و بدانید این دعا مثل نماز میت واجب کفایی نیست بلکه مانند نمازهای یومیه بر تمام مکلفین واجب است.»(6)
در تشرف مرحوم آیت الله حاج سید محمد فرزند آیت الله سید جمال الدین گلپایگانی، امام زمان (ع) فرمودند: «از علایم ظهور، فقط علامات حتمی مانده است و چه بسا آنها نیز در مدتی کوتاه به وقوع بپیوندند شما برای فرج من دعا کنید.»(7)

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،

ویرایش توسط مهدی : 02-08-2012 در ساعت 04:18 PM دلیل: حذف لینک - ویرایش
3 کاربر زیر از mohammad.90 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 02-12-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض وظایف منتظران درعصرغیبت

.اهمیت پایداری دردین .
عبدالله بن سنان گوید:حضرت امام صادق (ع)فرمودند:"به زودی زمانی فرامیرسدکه حق وباطل برشمامشتبه میشودوباقی می مانیدبدون نشانه ای که ظاهرباشدوامامی که شماراهدایت کند.ازان فتنه نجات پیدا نمی کندمگرکسی که بادعای غریق خدارابخواند.
من عرض کردم دعای غریق چگونه است؟
حضرت فرمودند:میگویی"یاالله یارحمن یارحیم یامقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک"
2.تهذیب نفس .
اابوبصیرمیگوید"امام صادق فرمودند:هرکس دوست داردازیاران حضرت مهدی (ع)باشدبایدمنتظراوباشدودرهمان حال انتظارعمل خودراباپرهیزکاری ونیکوییهای اخلاقی همراه سازد.
پس اگرازدنیارفت وحضرت مهدی پس ازمرگ اوظهورکرد به اوهمانندکسی که دررکاب ان حضرت است پاداش میدهند.
پس تلاش کنیدومنتظرباشید.گوارابادبرشما!ا ی گروهی که درسایه رحمت الهی قرارگرفته اید."
3.اجتناب ازحرام.
امام صادق (ع)فرمودند:"زاهدترین مردم کسی است که حرام راترک کند.
همچنین فرمودند:نخوردن یک لقمه حرام نزدخداوندمحبوب تراست از2000رکعت نمازمستحبی!!"
4.اجتناب ازشنیدن موسیقی حرام.
"همانا گوش وچشم ودل همگی موردسوال واقع میشوند"(اسرا36)
امام صادق (ع)درتفسیراین ایه فرمودند:"ازگوش ازانچه شنیده شنیده میپرسندوازچشم ازانچه دیده وازقلب ازانچه باورداشته است."
5.اهمیت حجاب برای بانوان.
رسول خدا(ص)فرمودند:"زنانی که پوشیده وبرهنه اند.به گناه مایلندودیگران رانیزبه گناه میکشانند.انان واردبهشت نمی شوندوبوی ان رانیز استشمام نمیکنند.بویی که ازفاصله پانصدسال راه استشمام میشود."
ایات"30-31سوره نورو59احزاب "نیزحدودوشرایط حجاب رابه وضوح بیان کرده است.
6.طلب روزی حلال.
...

پیامبرگرامی اسلام(ص)فرمودند:"کسی که برای روزی حلال ازخانه خارج میشودهمانندمجاهددرراه خداست."
درحدیث قدسی امده است :ا"ی احمد!هماناعبادت ده قسمت است که نه قسمت ان جستجوی روزی حلال میباشد.پس چون خوردنی ونوشیدنی ات راپاکیزه گرداندی درحفظ وحمایت من هستی."
7.شناخت امام.
فضیل بن یسارگوید:ازامام باقر(ع)شنیدم که فرمود"هرکس ازدنیابرودوپیشوایی نداشته باشدبه مرگ جاهلیت(کافر)مرده است وهرکس ازدنیابروددرحالی که امام خودرابشناسدبرای اوزیانی نداردکه امر(ظهور)زودانجام شودیابه تاخیرافتد...وهمانندکسی است که درخیمه امام زمان(عج)همراه ان حضرت باشد."
8.پیروی ازامام.
امام سجاد(ع)فرمودند:"برای عرب وقریش شرافتی نیست مگربه تواضع.وبزگواری نیست مگرباتقوی.وعملی نیست مگربانیت وعبادتی نیست مگربافهم عمیق دردین.
اگاه باشیدکه همانامبغوض ترین مردم نسبت خداوند کسی است که خودراپیرومرام امامی بداندولی ازکارهی اوپیروی نکند

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 02-12-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض وظایف منتظران:

1.پایداری دردین.
٢.تهذیب نفس.
٣.اجتناب ازحرام.
۴.اجتناب ازشنیدن موسیقی حرام.
۵.حجاب کامل برای بانوان.
۶.طلب روزی حلال.
٧.شناخت امام(ع).
٨.پیروی ازامام(ع).
٩.مراقبه باامام عصر(عج).
١٠.شناسایی عالم ربانی وپیروی ازاو.
١١.اشکارکردن علم توسط علما.
١٢.تقیه.
١٣.حضوردرمجالس حدیث وذکرفضایل اهل بیت(ع).
١۴.مطالعه کتب ارزشمنددرموردمهدویت.
١۵.انتظارفرج.
١۶.تسلیم بودن وعجله نکردن درامرفرج.
١٧.اجتماع شیعیان برای یاری ان حضرت.
١٨.عدم تعیین وقت.
١٩.دعابرای قرارگرفتن درزمره یاران ان حضرت.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،

ویرایش توسط mohammad.90 : 02-12-2012 در ساعت 10:46 PM
قدیمی 02-12-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض محل زندگى امام زمان (ع) کجاست؟

محل زندگى امام زمان (ع) کجاست؟

قبل از جواب، لازم است این نکته بیان شود که آیا منظور از غیبت حضرت حجت (ع) غیبت شخصى است،
یعنى آن حضرت به گونه‏اى زندگى مى‏کند، هیچ گاه با مردم در تماس نیست و امکان ندارد کسى مکان ایشان را پیدا کند
یا اینکه منظور از غیبت امام، غیبت عنوانى است، بدین معنا که حضرت با مردم حشر و نشر دارد با آنان زندگى
مى‏کند لکن به گونه ناشناس، او مردم را مى‏شناسد ولى مردم ایشان را نمى‏شناسند. در عین حال مکانى را براى
سکونت برگزیده است.

روایاتى که در این مورد وجود دارد چند دسته است:

1. برخى از روایات محل خاصى را تعیین نمى‏کند و جایگاه آن حضرت را در بیابانها و کوهها معرفى مى‏کند:
که از آن جمله حدیثى است که امام (ع) به پسر مهزیار مى‏فرماید: «. پدرم امام حسن (ع) از من پیمان گرفت. و فرمان
داد که براى سکونت کوه‏هاى سخت و سرزمینهاى خشک و دور دست را برگزینیم»، (کتاب الغیبه شیخ طوسى صفحه
۲۶۶نقل از کتاب چشم به راه مهدى (ع) جمعى از نویسندگان حوزه، ص ۳۵۰).

2. دسته‏اى روایات است که منطقه خاصى را به عنوان محل سکونت آن حضرت نام مى‏برند:
الف: مدینه طیبه «ابى بصیر مى‏گوید از امام باقر (ع) شنیدم که فرمود: صاحب الزمان را عزلت و غیبتى است. که خوب جایگاهى است مدینه طیبه»
ب: کوه رضوى در بعضى از روایات جایگاه آنحضرت را در غیبت صغرى و کبرى کوه رضوى دانسته است.
ج: کوه ذى طوى (جائى است در پیرامون مکه)، (همان).

3. در بعضى از روایات براى آن حضرت جایگاه خاصى را نام نمى‏برد، ولى وى را به عنوان فردى که با مردم حشر و نشر دارد و به گونه ناشناس زندگى مى‏کند معرفى مى‏نماید:
بنابراین بین این روایات تضاد و تنافى نیست و نام بردن مکان خاص با زندگى به شکل ناشناس قابل جمع است و در حال ضرورت و نیاز امرى است طبیعى و موافق با اصل تقیه.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 02-13-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض سوز دل (غزلی در فراق آقا امام زمان “عج” )

این ره ، به عشق روی تو آغاز کرده ام

اصلا ، ز شوق کوی تو پرواز کرده ام

دیدی سریر حجب و حیاء مانع ام نشد
اسرار دل گشوده و ابراز کرده ام

اصحاب غصّه ، ذکر تو را بانک می زنند
من عاجزانه ، نام تو آواز کرده ام

گم گشته ام ، به کوچه و بازار سرنوشت
با یاری تو ، بابِ رها باز کرده ام

همگام با جماعت نیکو خصالها
مصداقهای سوز دلت ، ساز کرده ام

دیگر گریز می زنم از حصر ما و من
شاید ، مقام بندگی احراز کرده ام

آیا شود ، بگوش (مهاجر) صلا دهی
با اذن حق ، اراده ی اعجاز کرده ام

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 02-16-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

اشك ناب‏

امروز صدای گریه‏های مرا آسمان شنید

و با من همراه شد

آنقدر گریه می‏كنیم‏

تا چشم‏هایمان پاك شود از اشك نابمان‏

چه زیبا می‏شود

فردا دیگر چشم از همه چیز خواهیم شست‏

و می‏نگریم به تو، با چشم دل؛

فردا دیگر عشق، نوازشگر گیسوان بی تابمان خواهد شد

و اشك شادی مهمان گونه‏هایمان‏

و لبخند قرین لب‏های دعا گویمان‏

فردا جمعه است، جمعه خوشبو

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 03-09-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

باز هم جمعه شدو غصّه ی من تازه شده
درد این بی خبری بی حد و اندازه شده
باز هم جمعه شد و چشم به ره مانده شدم
باز از دوری تو خسته و درمانده شدم
باز هم جمعه شد و از تو خبر نشنیدم
باز از بی خبری های دلــــم نالــیدم
باز هم درد فراقـت کـمرم را خم کرد
باز دوری تو چشمان مرا پر نم کرد
باز هم جمعه شد و چشم به در منتظرم
شاید آورد صبا از مه رویت خبرم

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
2 کاربر زیر از mohammad.90 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 03-09-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ

صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ

وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً

حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 03-09-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

یاران مهدی (عج) بیشتر کجا هستند؟
در روایات بسیاری آمده که دسته‌جات یاران مهدی (عج) از مشرق زمین بپا می‌خیزند، رسول اکرم (ص) فرمودند :
" هنگام ظهور پرچم‌های سیاه از طرف مشرق نمودار شود، پس با وی (امام قائم
- عجل الله تعالی فرجه الشریف‌-) بیعت کنید که او خلیفه خدا، مهدی (عج) است ".
و نیز فرمودند:
" جمعی از مردم از طرف مشرق خروج کنند و مقدمات حکومت مهدی (عج) را فراهم سازند ".
امیر مومنان (ع) فرمودند:
" آفرین بر طالقان که خداوند در آن گنج‌هایی نهاده که از طلا و نقره نیست، بلکه مردان مؤمنی هستند که به طور شایسته خدا را شناخته‌اند و در آخرالزّمان، یاوران حضرت مهدی -عجل الله تعالی فرجه الشریف- خواهند بود ".

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش