بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما > استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در این تالار به بحث و بررسی مطالب مرتبط به استان کرمانشاه میپردازیم.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-02-2011
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض اظهار لطف جناب آقای حسن رحمانی هنرپیشه محبوب کرمانشاهی نسبت به مجموعه پی سی سیتی

((با سلام به عزیزان فعال در فروم پی سی سیتی و دانه کولانه

از اظهار لطف و محبتتان نسبت به هنرمندان کرمانشاهی خصوصا مرحوم نصرت الله سیافی به نقش مشی خانجان و سرکار خانم ثریا شیرزادی و خاک پای همه کمترین، اینجانب حسن رحمانی به نقش میرزامراد بسیار سپاسگزارم.

هنرمندان کرمانشاه، مدیون محبت های مردم و علاقمندان حق شناس خود هستند. و دلگرمی آنها همین ابراز محبت هاست که در کوچه و خیابان و سایت ها و وبلاگ ها و روزنامه های محلی شاهد آن هستیم.
ان شاالله به یاری خداوند، و پشتیبانی شما هنردوستان بتوانیم باز هم به کار هنری بپردازیم و آثار خوب و ماندگاری مانند سابق خلق کنیم. چنانکه هنوز مردم عزیز ما از دوران طلایی برنامه های صبح جمعه کرمانشاه خاطره ها دارند...از جمله آن کارها (عیدانه، کرایه نشینی، گمان نیه که م فلانی، پشی کشی، 7شنبه، شبکه نیم، دون کیشوت، آلبوم قدیمی و ...)

برای همه دانشجویان عزیز، از جان و دل آرزومند موفقیت و سرفرازی و سلامتی هستم.

ارادتمند
حسن رحمانی/شبکه زاگرس. 9/11/1389))

------------------------------------------------------------------

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-02-2011
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

سلام و عرض ادب حضور هنرپیشه همیشه محبوب دیار کرمانشاه اقای رحمانی

که نقش افرینی های سالهای دور و نزدیک ایشان در رادیو و تلویزیون معدود خنده های واقعی

مردمی را که برای شروع شدن برنامه های آن برهه طلایی لحظه شماری میکردند رقم زد

خسته نباشید و دست مریزاد خودم را امروز به پاس زحمات دیروز شما عرض میکنم

راستش دلمان برای خنده تنگ شده است و شما

ما باز هم عیدانه میخواهیم باز هم گل ونوشه-ی باخانمی میخوایم

باز هم صدا و چهره ی و نقش های به یادماندنی اقای سیافی و شما و خانم شیرزادی میخواهیم

اما دریغ که زوج هنری شما مرحوم سیافی دیگر در این میان نیست

شاید مسئولیت مضاعفی بر دوش سایر همقطاران سابقش امروز احساس شود

به گمان میشود , باز هم میشود برنامه طنز ساخت طنز با فرهنگ طنزی که بشود با آن خندید نه به آن .

خرسند شدیم که از زبان فرزند دلبند شما که از اعضای محترم و فعال سایت هستند شنیدیم که

در حال تهیه و تدوین سریالی دیگر به نام قصه های لب رود هستید

ان شاالله باز هم همان موفقیت های پیشین در انتظار شما و لحظات مفرح در انتظار ما باشد

از شما تشکر میکنم که نسبت به بنده و مجموعه ای که اسما تحت نظارت بنده هست ولی خود هر کدام مدیری شایسته و بافرهنگ است لطف داشتید و افتخار دادید که برایمان نوشته ای ارسال کنید

خوشبختانه تا انجایی که من شاهد هستم مردم شریف کرمانشاه همیشه قدردان هنرمندان اصیل و واقعی خود هستند خواه هنرپیشه خواه موسیقی دان و خواه نویسنده یا هنروران دیگر
در این میان قطعا نام میرزا مراد مشی خان جان و سایرین همیشه به یاد خواهد ماند .

فرصت رو مغتنم میشمارم از این تریبون سواستفاده رو میکنم و از شما تقاضا میکنم هر از چند گاهی که فرصتی داشتید حتما در سایت نوشته ای در باب هنر ,فرهنگ ,تاریخ هنر در کرمانشاه خصوصا هنر سینما و تئاتر و صدا و سیمای مرکز کرمانشاه و فعالیتهای اون
یا حتی ذکر خاطره ای کوتاه ارسال بفرمایید .

با تشکر

نعلینی بهمن 89

ویرایش توسط دانه کولانه : 02-02-2011 در ساعت 12:36 AM
قدیمی 02-02-2011
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام

با سلام حضور استاد گرامی جناب آقای حسن رحمانی یکه تاز هنر مردمی کرمانشاه

دوست گرامی شاید جنابعالی بنده را نشناسید؛امکانش هست که من هم شما را بخوبی یادم نیاد؛ ولی همینقدر که با مرحوم سیافی که خدا رحمتش کند دوست و همبازی بودید شکی ندارم که مرا توشهرتان دیدین؛بهتره حاشیه نرم و لپ مطلب را
خدمتتان عرض کنم.

بنده احمد نقده متولد 1336 مهاباد هستم واز سال 1345 در کارتاتر شهرستان فعالیت داشته ام؛زمانی که در اداره فرهنگ وهنر مشغول کا نمایشی بودم و هستم.
آقای آتش تقی پور استاد گرامیم که در مهاباد تدریس میکرد مرحوم سیافی را برای همکاری دعوت به کار کردند.
نمایشنامه گرگه اومد غم اومد نوشته آقای حضرتی را دست گرفتیم وبا همکاری دوستان رو صحنه آوردیم؛ برای اجرادر شهرهای سنندج؛ کرمانشاه؛یزد؛تفت و جشنواره تاتر شهرستانها در تهران آماده شدیم.
اقامتمان در هتل بزرگ بود فکر کنم مرکز شهر واقع شده بود.
در شهر زیبای کرمانشاه در سالن شهرداری نمایش را اجرا کردیم که مرحوم سیافی نقش روباه را داش وبنده نقش گرگ را ؛آقای تقی پور گارگردان وخانم ایشان خانم شهین علی زاده نقش بزرابه عهده داشتند؛اوایل انقلاب بود ومردم خیلی خوششان اومده بود؛
وقتی که من شنگول و منگول را ( یکی به دندان ودیگری را با یک دست ) میگرفتم و میدوزدیدم ؛مردم کف میزدند وتشویق میکردند.اینراهم بگم که نمایشنامه اگرچه فلکلور بود اما با بازنویسی که شده بود بوی سیاسی میداد./
برای اجرای ما آقای عزت ا.. انتظامی هم امده بود؛از آن زمان بنده مرحوم سیافی را میشناختم.
حالا بنده در صدا وسیمای مرکز مهاباد مشغول کار نمایشی و دوبله هستم.
باز هم خوشحالم از اینکه یک هم مرام وهم کیش بزرگواری چون شما مهمان سایتی هستین که مورد عنایت جنابعالی قرار گرفته است.

پایدار باشین

احمد نقده

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )

ویرایش توسط دانه کولانه : 02-02-2011 در ساعت 01:29 PM
قدیمی 02-17-2011
حسن رحمانی آواتار ها
حسن رحمانی حسن رحمانی آنلاین نیست.
عضو افتخاری

سپاسها: : 1

7 سپاس در 2 نوشته ایشان در یکماه اخیر

با سلام خدمت هنرمند ارجمند و پیشکسوت جناب آقای احمد نقده
از اظهار لطف شما، سپاسگذارم
از دوران گذشته و همکاری های هنریتان با هنرمندان بزرگواری چون آقای تقی پور، و مرحوم سیافی نوشته بودید.
من از آن دوران و مجموعه هنری فعال واقع در خیابان خیام کرمانشاه، چیزهایی شنیده ام هنرمندان خوبی از کرمانشاه نظیر آقایان محمدرضا زندی، برادران قلندرلکی، محمد حبیبیان، رضا بحرایی و داریوش گراوندی و سرکار خانم شیرزادی برخاسته از آن محفل هنری بودند، که در آن زمان مورد عنایت هنرمندان نامدار و بزرگ تهران بودند که با آمدنشان به شهرستانها شور و نشاط و علاقمندی در هنرمندان شهرستانی ایجاد میکردند.
عذر میخواهم که دیر پاسخ شما را مینویسم. و خوشحالم که شما همچنان سلامت و علاقمند به کار هنری، در مرکز دلخواه من «مهاباد» که از نظر طیف هنرمند و هنرمند پروری از قدیم الایام سرآمد کردستانات است، به فعالیت مشغول هستید.
هنوز هم که هنوز است من مدیون تلاش استادان ارجمندی چون علی خضری، محقق نامی احمد شریفی و مناف ایران پناه که افتخار شاگردی آنها را در کرمانشاه داشتیم، هستم.
بازی و بازیگری با مرحوم سیافی برای من هم بعد از گذشت شش سال از مرگ نابهنگام ایشان خاطره است و افسوس که رسم روزگار این است......

به هرحال برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم. و امیدوارم با تلاش عزیزانی مثل شما، مرکز مهاباد همانطور که در دو یا سه سال پیش مرکز برتر در جشنواره مراکز شناخته شد، بتواند در عرصه تولیدات هنری، در جهت خدمت به فرهنگ و اجتماع مردم خوب و آگاه و فهیم آن خطه پیشتاز و پیشرو باشد.
قدیمی 02-17-2011
حسن رحمانی آواتار ها
حسن رحمانی حسن رحمانی آنلاین نیست.
عضو افتخاری

سپاسها: : 1

7 سپاس در 2 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط دانه کولانه نمایش پست ها
سلام و عرض ادب حضور هنرپیشه همیشه محبوب دیار کرمانشاه اقای رحمانی

که نقش افرینی های سالهای دور و نزدیک ایشان در رادیو و تلویزیون معدود خنده های واقعی

مردمی را که برای شروع شدن برنامه های آن برهه طلایی لحظه شماری میکردند رقم زد

خسته نباشید و دست مریزاد خودم را امروز به پاس زحمات دیروز شما عرض میکنم

راستش دلمان برای خنده تنگ شده است و شما

ما باز هم عیدانه میخواهیم باز هم گل ونوشه-ی باخانمی میخوایم

باز هم صدا و چهره ی و نقش های به یادماندنی اقای سیافی و شما و خانم شیرزادی میخواهیم

اما دریغ که زوج هنری شما مرحوم سیافی دیگر در این میان نیست

شاید مسئولیت مضاعفی بر دوش سایر همقطاران سابقش امروز احساس شود

به گمان میشود , باز هم میشود برنامه طنز ساخت طنز با فرهنگ طنزی که بشود با آن خندید نه به آن .

خرسند شدیم که از زبان فرزند دلبند شما که از اعضای محترم و فعال سایت هستند شنیدیم که

در حال تهیه و تدوین سریالی دیگر به نام قصه های لب رود هستید

ان شاالله باز هم همان موفقیت های پیشین در انتظار شما و لحظات مفرح در انتظار ما باشد

از شما تشکر میکنم که نسبت به بنده و مجموعه ای که اسما تحت نظارت بنده هست ولی خود هر کدام مدیری شایسته و بافرهنگ است لطف داشتید و افتخار دادید که برایمان نوشته ای ارسال کنید

خوشبختانه تا انجایی که من شاهد هستم مردم شریف کرمانشاه همیشه قدردان هنرمندان اصیل و واقعی خود هستند خواه هنرپیشه خواه موسیقی دان و خواه نویسنده یا هنروران دیگر
در این میان قطعا نام میرزا مراد مشی خان جان و سایرین همیشه به یاد خواهد ماند .

فرصت رو مغتنم میشمارم از این تریبون سواستفاده رو میکنم و از شما تقاضا میکنم هر از چند گاهی که فرصتی داشتید حتما در سایت نوشته ای در باب هنر ,فرهنگ ,تاریخ هنر در کرمانشاه خصوصا هنر سینما و تئاتر و صدا و سیمای مرکز کرمانشاه و فعالیتهای اون
یا حتی ذکر خاطره ای کوتاه ارسال بفرمایید .

با تشکر

نعلینی بهمن 89

دوست عزیز جناب آقای نعلینی از اظهار لطف شما تشکر میکنم. براستی که اینجانب شرمنده لطف مردم عزیز کرمانشاه هستم بازی و بازیگری در رادیو و تلویزیون کرمانشاه فرصتی بیادماندنی بود از همکاری و همراهی با مهره های ارزشمند و هنرمند عرصه نمایش کرمانشاه که توانست با خلق آثاری بیاد ماندنی در دلهای مردم عزیز این دیار جایگاهی پیدا کند.

و به همین دلیل باید قدر هنرمندان را دانست، زیرا که تعداد آنها در رشته های مختلف هنری اعم از موسیقی، نقاشی، معماری، شعر و شاعری نویسندگی، کارگردانی و بازیگری که توانسته اند قله های شهرت و ماندگاری را فتح کنند شاید در هر دوره ای به تعداد انگشتان دست هم نباشد.

من یاد میکنم اینجا از کارگردان نامی، چیره دست، خوش فکر، تکنیکی و با سواد مرحوم صحبت الله خدایاری که شاید خیلی از دوستان با ایشان و آثارش زیاد آشنا نباشند. هنرمندی که سالها درخشش مرکز کرمانشاه در جشنواره های مراکز مدیون تلاشهای خستگی ناپذیر ایشان بود.
من یاد میکنم از مرحوم نصرت الله سیافی که همه فن حریف، نویسنده ، مجری، تهیه کننده، کارگردان و بازیگر بود. و درعین حال روستا زاده ای کشاورز بود.
و باز من یاد میکنم از شاعر پرآوازه هم استانیمان که خداوند به بزرگواری خودش شفایش دهد، استاد احمد عزیزی که از 86 تاکنون در حالت کما و نیمه هشیار در بیمارستان بستری است. و چه شکوهی مقام و موقعیت این شاعر که بزرگان مملکت همه نگران حال او و پی در پی پیگیر مداوای او هستند.

میتوان بازهم گفت...از عزیزانی که دیگر پیش ما نیستند و هرکدام برای خود یک مکتب، و کتابخانه بودند. (مرحوم طاهر زاده در موسیقی، مرحوم شریفیان، مرحوم میرزاده و ....)

ان شاا... اگر مجال بود، بازهم سر شما را به درد خواهیم آورد و اگر مورد قبول و عنایت دوستان فعال در سایت خوب و وزینتان قرار گرفت، خواهیم گفت و خواهیم شنید.

در پناه حق باشید.
قدیمی 02-17-2011
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط حسن رحمانی نمایش پست ها
با سلام خدمت هنرمند ارجمند و پیشکسوت جناب آقای احمد نقده
از اظهار لطف شما، سپاسگذارم
از دوران گذشته و همکاری های هنریتان با هنرمندان بزرگواری چون آقای تقی پور، و مرحوم سیافی نوشته بودید.
من از آن دوران و مجموعه هنری فعال واقع در خیابان خیام کرمانشاه، چیزهایی شنیده ام هنرمندان خوبی از کرمانشاه نظیر آقایان محمدرضا زندی، برادران قلندرلکی، محمد حبیبیان، رضا بحرایی و داریوش گراوندی و سرکار خانم شیرزادی برخاسته از آن محفل هنری بودند، که در آن زمان مورد عنایت هنرمندان نامدار و بزرگ تهران بودند که با آمدنشان به شهرستانها شور و نشاط و علاقمندی در هنرمندان شهرستانی ایجاد میکردند.
عذر میخواهم که دیر پاسخ شما را مینویسم. و خوشحالم که شما همچنان سلامت و علاقمند به کار هنری، در مرکز دلخواه من «مهاباد» که از نظر طیف هنرمند و هنرمند پروری از قدیم الایام سرآمد کردستانات است، به فعالیت مشغول هستید.
هنوز هم که هنوز است من مدیون تلاش استادان ارجمندی چون علی خضری، محقق نامی احمد شریفی و مناف ایران پناه که افتخار شاگردی آنها را در کرمانشاه داشتیم، هستم.
بازی و بازیگری با مرحوم سیافی برای من هم بعد از گذشت شش سال از مرگ نابهنگام ایشان خاطره است و افسوس که رسم روزگار این است......

به هرحال برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم. و امیدوارم با تلاش عزیزانی مثل شما، مرکز مهاباد همانطور که در دو یا سه سال پیش مرکز برتر در جشنواره مراکز شناخته شد، بتواند در عرصه تولیدات هنری، در جهت خدمت به فرهنگ و اجتماع مردم خوب و آگاه و فهیم آن خطه پیشتاز و پیشرو باشد.

باسلام خدمت دوست عزیزم آقای رحمانی گرامی

لطف کردی بزرگواری نمودی دست مریزاد خیلی خوشحال شدم که هنوزهم هزار بار شکرپابرجای ؛راستی اشاره ای به آقا ی داریوش گراوندی کردی من اصلاً یادم نبود اسمی از او ببرم؛بهرحال سلام منو به اون تپل عزیزم برسان.
یادی هم از علی خضری کرده بودی که فعلاً خارج تشریف دارند؛آقای شریفی هم هراز گاهی میاد مرکز خوبه بد نیست اون سیگار را داشته باشه واون..... دیگه فیل هم جلودارش نیست.
خوشحالم از ایینکه تاپیکتو میبینم .

پایدار باشی

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش