بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان

پزشکی بهداشتی و درمان در این تالار مطالب پزشکی و آموزشی در مورد بهداشت و سلامتی قرار خواهند گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
زکریا فتاحی زکریا فتاحی آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 20

120 سپاس در 80 نوشته ایشان در یکماه اخیر
زکریا فتاحی به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض عجایب پزشکی

یک کودک دوساله سطح IQ برابر با ضریب هوشی البرت انیشتین دارد

کشف کودکی دو ساله با ضریب هوشی برابر هوش انیشتین و هاوکینگ
انجمن منسا عضویت اسکار ریگلی دو ساله با ضریب هوشی ۱۶۰، هوشی برابر هوش انیشتین و استفان هاوکینگ را در این انجمن به عنوان یکی از جوانترین اعضا تایید کرده است.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از تلگراف ، کودکی دو ساله به نام اسکار ریگلی به عنوان جوانترین عضو انجمن منسا، قدیمی ترین، بزرگترین و مشهورترین انجمن برای افراد با ضریب هوش بالا انتخاب شد. سطح IQ در این کودک با ضریب هوشی آلبرت انیشتین و استفان هاوکینگ برابری می کند.
مقامات مرکز کودکان نابغه اعلام کردند IQ اسکار دو ساله حداقل ۱۶۰ است. امتیاز وی در آزماشیهای هوش استنفورد-باینت “خارج از چارچوب” اعلام شد زیرا این تست نمی تواند امتیازی بالاتر از ۱۶۰ را برای شرح میزان هوش افراد ارائه کند.
پدر اسکار که متخصص حوزه فناوری اطلاعات است می گوید “اسکار به تازگی با همسرم درباره چرخه تولید مثل پنگوئنها سخن گفته است. او همیشه در حال سوال پرسیدن است، همه خانواده ها دوست دارند باور کنند که فرزندانشان فردی ویژه است اما ما واقعا همیشه می دانستیم که خصوصیتی ویژه و خاص در اسکار وجود دارد.
پدر ۲۹ ساله اسکار می گوید: “من کاملا در انتظار روزی هستم که اسکار مرا سبک مغز و ساده خطاب کند.” مادر این کودک دو ساله نیز معتقد است از سن ۱۲ ماهگی کاملا آشکار بود که او کودکی باهوش است، به گفته هانا ۲۶ ساله اسکار در آن سن به شکلی باور نکردنی نسبت به محیط اطرافش آگاه بود. دامنه لغات این کودک به گفته مادرش بسیار کامل و وسیع بوده و وی در سن دو سالگی می تواند جملات بسیار پیچیده بسازد، همچنین اسکار از سن ۹ ماهگی سخن گفتن را آغاز کرده است.
اسکار کوچک اکنون هزاران لغت را فرا گرفته است و می تواند در حین گوش کردن به سمفونی های موسیقی کلاسیک، نام تمامی سازهای موسیقی حاضر در ارکستر را بیان کند. وی علاقه زیادی به موسیقی نشان می دهد و از پدر و مادر خود برای هدیه کریسمس تقاضای یک ساکسیفون کرده است.
پیتر کانگدون دکتری که توانایی اسکار را کشف کرده است از توانایی وی به عنوان هدیه ای یاد می کند که به او قابلیته های منحصر به فرد داده است. همچنین رئیس انجمن منسا عضویت اسکار ریگلی را در سن دو سال و پنج ماه و ۱۱ روز در این انجمن تایید کرده است.
تا کنون جوانترین عضو این انجمن الایس تن رابرتز بوده است که با ضریب هوشی ۱۵۶ در سن دو سال و ۴ ماه و ۱۴ روز به عضویت این انجمن درآمده است.

درمان غم عشق بگویم که چه باشد
وصل است و بهار است و می بربط و چنگ است
....
زنهار مرو هیچ سوی بیشه ی عشاق
چنگال غمش تیزتر از چنگال پلنگ است

----
ئه و روژه ی "مه جنون" له زوخاو نوشی ...مه ینه ت فه وتانی، کفنیان پوشی
من بومه واریس له قه وم و خویشی . . . سپاردی به من ئازاری و ئیشی

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض پری دریایی در آبهای مازندران صید شد

صیادان منطقه غرب مازندران در هنگام صید به موجودی برخورد کردند که به قول اهالی جن دریایی است نه پری .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،صیادان منطقه نوشهر مازندران در اواخر شهریور ماه ، موجودی را صید کردند که باعث وحشت اهالی گردید. این موجود که به گفته اهالی مناطق ساحلی بعد از شکار بوسیله صیادان کشته شد ، حدود ۵/۲ متر طول داشت و شامل دو قسمت کاملا متفاوت بود . نیمه فوقانی این موجود شبیه انسان و نیمه تحتانی شبیه ماهی بود
نیمه فوقانی شامل سر و صورت با چهره ای شبه موجودات فضایی فیلمهای تخیلی که شامل یک شاخ در فرق سر ، دوچشم کشیده ، بینی و دهانی شبیه دهان انسان بوده است . در ادامه سر تنه قرار گرفته است که شامل یک قفسه سینه انسانی با تعدادی دنده و ستون فقرات و در ادامه شکم که برامده و شامل احشاء می باشد .

نیمه تحتانی این موجود کاملا شبیه ماهی می باشد که حدود ۵/۱ متر بوده است و در ادامه تنه قرار دارد.
اهالی منطقه جسد این موجود را در اتاقی قرار داده و ساعاتی به تلاوت قرآن پرداختند و گروهی از صیادان و اهالی نماز وحشت بجا آوردند و در انتها جسد را دفن کردند.
خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز سعی در مصاحبه با صیادان این موجود را داشت که موفق به ملاقات صیادان نشد.

اما نکته جالب آن است که این چهره آشناست ، گویی بارها و بارها چهره اش را دیده ایم ، شاید در فیلمهای تخیلی ……………………………………..
اما اصل داستان :این چهره یک ماهی است که مکان اصلی زندگی آن در آبهای اقیانوس آزاد می باشد . امکان مشاهده این ماهی در آبهای منطقه خلیج فارس بسیار بیشتر از مشاهده آن در دریای خزر می باشد .انواع مختلفی از این ماهی مشاهده شده است ولی شکل ظاهری این مورد به طور عجیبی به انسان شباهت دارد
خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز
تنکابن

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض پرش آزادی یک زن 62 ساله برای رهایی از سرطان

پرش مادربزرگ از ارتفاع به امید رهایی از چنگ سرطان
مادربزرگ ۶۲ ساله سوئدی برای رهایی از سرطان و وارد کردن شوک به بدنش رکورد جهانی پرش کهنسالان از ارتفاع را شکست.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، مرالید که به تازگی ۶۲ ساله شده یک سال پیش گرفتار سرطان سینه شده و از آن زمان تا کنون تمام روش‌های طب سنتی چین را برای رهایی از این بیماری امتحان کرده است.
وی در یک کتاب طب سنتی چین خوانده بوده که وارد شدن یک شوک شدید روحی به بیمارانی که دچار سرطان شده‌اند می‌تواند جلوی پیشرفت این بیماری را گرفته و سبب درمان خارق‌العاده این بیماری شود.
مرالید از نوه ۲۵ ساله‌اش که مربی پرش از ارتفاع بوده درخواست کرده تا به وی پرش از ارتفاع را آموزش دهد تا این مادربزرگ امیدوار بتواند از چنگ بیماری‌اش رهایی یابد.
مرالید با کمک نوه‌اش روز گذشته از داخل یک هواپیما از ارتفاع ۴۰ هزار پایی سطح زمین پرش آزادی انجام داد تا از امروز سرطان در وجودش از بین رفته باشد.

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض تومور مغزی موجب شده که یک مرد انگلیسی هر دوثانیه یک بار ***که کند

تومور مغزي عامل ۷ ميليون و ۹۰۰ هزار بار سكسكه مرد انگليسي در سال
مرد انگليسي كه نزديك به دو سال است دچار سكسكه‌هاي پياپي است پس از انجام Mri مبتلا به تومور مغزي تشخيص داده شد.
پزشكان به اين مرد گفته‌اند كه توموري در ابعاد ۲/۱ سانتي‌متر در مغز او وجود دارد. بستگان او معتقدند كه علت سكسكه‌هاي اين مرد همين تومور مغزي است.

اين مرد در ۱۲ ساعت هر دو ثانيه‌ يك بار سكسكه مي‌كند. يعني ساعتي۱۸۰۰ بار، روزي ۲۱۶۰۰ و سالي تقريبا هفت ميليون و ۹۰۰ هزار بار سكسكه.
او براي درمان سكسكه خود شيوه‌هاي درماني متعددي را از سر گذرانده اما هيچ يك افاقه نكرده است.
سكسكه، زندگي اين مرد انگليسي را مختل كرده چرا كه قادر به انجام هيچ كاري نيست. غذا خوردن و خوابيدن با وجود سكسكه‌هاي پي ‌در پي براي وي به اعمال شاق تبديل شده‌اند.

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض یک خانم باردار پس از دیدن سوالات آزمون سراسری ( کنکور ) دچار درد زایمان شد

یک خانم باردار پس از دیدن سوالات آزمون سراسری ( کنکور ) دچار درد زایمان شد

داوطلب کنکور با درد زايمان ازجلسه امتحان به بيمارستان منتقل شد
در يک اتفاق نادر در طول برگزاري آزمون هاي سراسري دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي کشور، يک داوطلب خانم که زمان به دنيا آوردن فرزندش فرا رسيده بود با درد زايمان رو به رو شد و قبل از پاسخگويي به سوالات به بيمارستان اعزام شد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ایرنا ، دکتر “ابراهيم خدايي”، معاون سازمان سنجش آموزش کشور روز شنبه در حاشيه بازديد از دانشگاه اميرکبير- يکي از محل هاي برگزاري آزمون سراسري ۱۳۸۸ در رشته علوم انساني- با اعلام اين مطلب اظهار داشت: روز پنجشنبه و در زمان برگزاري آزمون سراسري ۱۳۸۸ رشته علوم تجربي در يکي از حوزه هاي شهرستان شهريار، خانمي که زمان به دنيا آمدن فرزندش فرا رسيده بود، با درد روبه رو مي شود، که مسوولان برگزاري آزمون در اين حوزه با اورژانس او را به بيمارستان مي رسانند.
معاون سازمان سنجش با اعلام اين مطلب که اين اتفاق حداقل در ۱۰ سال گذشته، نمونه ديگري نداشته است، آن را جزو اتفاقات نادر در طول برگزاري آزمون هاي سراسري در ايران خواند و گفت: اين خانم به دليل اين اتفاق، بخت خود را براي ورود به دانشگاه از دست داده است.
خدايي در پاسخ به پيشنهاد براي کمک به ورود اين داوطلب به دانشگاه با توجه به اتفاقي که براي او افتاده است، اظهار داشت: سعي مي کنيم تا آنجا که امکان دارد به وي در ورود به دانشگاه کمک کنيم، ولي امکان ادامه تحصيل اين داوطلب در مقاطع روزانه و يا شبانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي ديگر وجود ندارد.
نام اين داوطلب از سوي سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نشده است.

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض یک استراليايى كه تمام بدنش را خالكوبى كرده قصد دارد پس از مرگش پوست بدن خود را به موزه

یک استراليايى كه تمام بدنش را خالكوبى كرده قصد دارد پس از مرگش پوست بدن خود را به موزه

اهداى پوست به موزه، پس از مرگ!
«جئوف آستلينگ» معلم بازنشسته استراليايى است كه تمام بدنش را خالكوبى كرده و قصد دارد، پس از مرگش پوست بدن خود را به موزه ملى استراليا اهدا كند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از فرانس پرس ، «جئوف آستلينگ» ۶۵ ساله و اهل استراليا يك معلم بازنشسته است كه طى ۱۵ سال بدن خود را خالكوبى كرده و مايل است پس از مرگش پوست بدن خود را به موزه ملى استراليا در «كانبرا» اهدا كند. اين در حاليست كه اين مرد از نوك سر تا نوك پايش را خالكوبى كرده و موضوع خالكوبى روى بدنش نيز «گل هاى بومى» استراليا است.
اين مرد در گفتگو با رسانه هاى دولتى استراليا يادآور شد: من با اين كار، يك اقدام يگانه و منحصر به فرد انجام دادم و از اين كه تصميم گرفتم پس از مرگم، پوست بدن خود را به موزه ملى استراليا اهدا كنم، بسيار خوشحالم، چرا كه مى دانم با خالكوبى گل هاى بومى استراليا بر روى پوست بدنم، نام و شكل اين گل ها را براى ابد زنده نگاه داشته ام.

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض اولين پيوند کامل صورت در جهان در مقابل دوربین رسانه ها قرار گرفت

اولين پيوند کامل صورت در جهان در مقابل دوربین رسانه ها قرار گرفت

اولين پيوند کامل صورت در مقابل دوربین های جهان
دسامبر گذشته در كلينيكي در كليولند امريكا يك داستان تخيلي به واقعيت پيوست و چهره زني تازه در گذشته به زن ديگري پيوند زده شد. تا پيش از برگزاري كنفرانس خبري هيچكس نمي دانست كاني پس از عمل چه شكل و شمايلي پيدا كرده است.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، “كاني كالپ” زن ۴۶ ساله امريكايي كه پنج ماه پيش تحت اولين عمل جراحي پيوند صورت در دنيا قرار گرفته بود، چهارشنبه در برابر رسانه هاي جمعي رونمايي شد.
پنج سال پيش ، شليك مستقيم گلوله به صورت كالپ كه از اهالي ايالت اوهايو است، حفره اي بزرگ در وسط صورت او ايجاد كرده و همين وضع، موجب شده بود او بخاطر اين چهره زشت پس از مرخص شدن از بيمارستان، خود را در خانه محبوس كند.

پزشكان امريكايي پنج ماه قبل اولين جراحي پيوند صورت دنيا را روي كالپ انجام دادند و او عاقبت در برابر دوربين رسانه ها قرار گرفت تا نتيجه تلاش پزشكان بيمارستان دانشگاه كليولند را در معرض قضاوت جهانيان قرار دهد.

* تصوير سمت چپ ، چهره كاني را قبل از عمل جراحي و عكس سمت راست او را در نشست خبري ديروز در دانشگاه كليولند نشان مي دهد. تصوير بالا هم مربوط به زماني است كه او هنوز دچار صدمه ناشي از شليك گلوله به صورتش نشده بود.

تا پيش از برگزاري كنفرانس خبري ديروز هيچكس نمي دانست كاني پس از عمل چه شكل و شمايلي پيدا كرده است.
* عکس بالا چگونکی عمل جدا کردن چهره یک فرد مرده و پیوند آن به کانی را نشان می دهد.
عمل جراحي پيوند صورت كاني ۲۲ ساعت طول كشيد و تيمي ۴۰ نفره از پزشكان ۸۰ درصد چهره او از جمله ماهيچه ها، بخشي از استخوانها و عروق خوني را با صورت فردي ديگر كه بر اثر حادثه جان خود را از دست داده بود، جايگزين كنند.
هزينه اين عمل حدود ۳۰۰ هزار دلار بود كه دانشگاه كليولند آن را پرداخت كرده است.

آنچنانكه كاني مي گويد او در ژانويه سال جاري ميلادي براي اولين بار پس از حدود پنج سال به يمن صورت و فك جديدش موفق به خوردن غذا شد.

هفته گذشته اين زن در برابر دوربين هاي تلويزيوني و عكاسان قرار گرفت تا چهره جديدش را به جهانيان نشان دهد. پنج سال پيش بود كه همسر كاني كالپ با اسلحه صورت او را نشانه گرفت و باعث شد اين زن تقريباً تمامي صورتش به جز پيشاني، پلك بالايي، لب پايين و دندان هاي پايينش را از دست بدهد. شدت آسيب ديدگي اين زن به قدري شديد بود كه او قادر به غذا خوردن نبود و به سختي هم نفس مي كشيد. از همه مهم تر ادامه زندگي با آن صورت وحشتناك براي كالپ ۴۶ ساله كه مادر دو فرزند است دشوار شده بود.
كاني مي گويد؛ «روزي مشغول رانندگي بودم كه شنيدم كودكي مي گويد آن هيولا را نگاه كنيد. پس از شنيدن اين حرف از اتومبيل پياده شدم تا عكس گواهي نامه ام را نشان آن بچه بدهم و بگويم از اول صورتم اين شكلي نبوده است.» عمل پيوند صورت كاني كالپ اولين پيوند صورتي است كه در امريكا انجام شده و در نوع خود چهارمين پيوند

بود كه با موفقيت در جهان انجام شد. جراحان كلينيك كليولند در اهايوي امريكا با يك تيم ۱۱ نفره در عملي كه ۲۲ ساعت به طول انجاميد ۸۰ درصد صورت يك جسد را به صورت كاني كالپ پيوند زدند. پس از اين عمل دكتر «ماريا سيمونوو» مدير پژوهش جراحي پلاستيك در كلينيك كليولند خبر موفقيت آميز بودن جراحي را به اطلاع همگان رساند و گفت؛ «از اينكه اين خبر را به شما مي دهم، احساس افتخار مي كنم و بسيار هيجان زده ام. كار ما مطابق برنامه خوب پيشرفت داشت و حال بيمار هم خوب است. اين بيمار به دليل از بين رفتن صورتش در وضعيت بسيار بدي قرار داشت. كودكان با ديدن او وحشت مي كردند. براي مواجهه با دنيا به صورت نياز است.» اين زن، يك چشم، بخش زيادي از بيني و فك بالاي خود را از دست داده بود و از همين رو ديگر قادر به تنفس نبود. اما امروز كاني كالپ مي تواند صحبت كند هرچند صدايش هنوز واضح نيست.

او مي تواند لبخند بزند و طعم غذايي را كه مي خورد احساس كند. صورت كاني كالپ زيبا نيست اما براي يك زندگي معمولي كافي است. قسمتي از پوست صورت او افتاده اما پزشكان در نظر دارند با جراحي پلاستيك پوست او را بكشند. اما كاني از صورت جديدش بسيار راضي است و با تمام وجود از كساني كه اين صورت را به او بخشيده اند سپاسگزار است. در كنفرانس خبري كه در كلينيك كليولند ترتيب داده شده بود تا صورت كاني كالپ براي اولين بار به مردم نشان داده شود اين زن ۴۶ ساله گفت؛ «حدس مي زنم همه براي ديدن من به اينجا آمده ايد. اما من فكر مي كنم بهتر است در ابتدا از خانواده زني كه اعضاي صورتش را به من بخشيدند ياد بكنيم.بدون بخشندگي آنها من اكنون صورتي نداشتم.» تا روز سه شنبه هويت كاني كالپ و اينكه چگونه صورتش را از دست داده بود فاش نشده بود. در سال ۲۰۰۴ توماس كالپ به صورت همسرش شليك كرد سپس با اسلحه خودش را هم زخمي كرد. توماس كالپ به خاطر اين كارش به هفت سال زندان محكوم شد و كاني با جراحات شديدش براي زنده ماندن با مرگ دست و پنجه نرم مي كرد. بر اثر اين حادثه كاني كالپ بيني، كام، گونه ها و يك چشمش را از دست داد و صدها ذره از گلوله و استخوان هاي خرد شده در بافت صورت او قرار گرفته بود. كالپ از طريق لوله يي كه در نايش قرار داده بودند نفس مي كشيد. دو ماه پس از اين حادثه دكتر ريسل يوهان جراح پلاستيك در كلينيك كليولند كاني كالپ را معاينه كرد. كالپ در اين باره مي گويد؛ «او به من گفت اطمينان ندارد كه بتواند صورتم را فيكس كند.»پزشكان براي فيكس كردن صورت كاني كالپ ۳۰ عمل جراحي روي او انجام دادند. آنان با برداشتن قسمتي از لب هاي كالپ براي او گونه درست كردند و با برداشتن قسمتي از استخوان هاي پايش براي او فك بالا ساختند. اين در حالي بود كه مقدار وسيعي از پوست ران هايش هم به صورت كاني پيوند زده شد. اما او هنوز نمي توانست غذاهاي جامد بخورد يا به تنهايي تنفس كند. سرانجام در ۱۰ دسامبر تيم جراحي دكتر ماريا سيمونوو در كلينيك كليولند رگ هاي خوني، ماهيچه ها و پوست زني كه به تازگي فوت شده بود به كاني كالپ پيوند زده شد.

در ماه ژانويه براي اولين بار پس از سال ها توانست پيتزا، مرغ و همبرگر بخورد. دكتر سيه مي يونف مي گويد كاني عاشق اين است كه با قهوه اش بيسكويت بخورد. هيچ گونه اطلاعاتي در مورد خانواده اهدا كننده صورت به كالپ منتشر نشده است اما دكتر سيه مي يونف مي گويد اين خانواده با ديدن عكس قبل و بعد از عمل كاني كالپ به شدت منقلب شده اند. كالپ در ادامه حرف هايش افزود؛ «زماني كه با فردي مواجه مي شويد كه صورتش زشت شده در مورد او زود قضاوت نكنيد چرا كه نمي دانيد چه اتفاقي براي آن فرد افتاده است. من هيولا نيستم. من آدمي هستم كه فردي به ناحق به او شليك كرده است.»كاني كالپ كه اهل پنسيلوانيا است مي خواهد فعاليت هاي اجتماعي اش را از سر گيرد. او يك دختر و يك پسر دارد كه در نزديكي مادرشان زندگي مي كنند. او دو نوه پسر هم دارد. كالپ پنجم فوريه از بيمارستان مرخص شد اما براي پاره يي از مراقبت ها به بيمارستان بازگشت.

* عکس بالا چهره کانی قبل از آنکه گلوله لا صورت او برخورد کند می باشد
او در حال حاضر تنها قرص هاي مربوط به ايمني بدن را مصرف مي كند. هزينه چنين عملي بين ۲۵۰ تا۳۰۰ هزار دلار تخمين زده شده است.ايزابل دينوار اولين زني بود كه صورتش با پيوند عضو ترميم شد. اين نوع جراحي نادر صورت پيش از اين، سه بار در جهان انجام شده بود. در سال ۲۰۰۵ ميلادي صورت زني كه توسط سگ وي به شدت آسيب ديده بود در فرانسه با عمل پيوند ترميم شد. همين جراحي در سال ۲۰۰۶ در چين هم اتفاق افتاد و پزشكان صورت زن ۳۰ساله يي را كه بر اثر حمله خرس آسيب جدي ديده بود، با پيوند اعضاي آسيب ديده ترميم كردند. در سال ۲۰۰۷ و باز هم در فرانسه مرد ۲۹ساله يي كه بر اثر بيماري «نوروفيبروما» چهره اش تغيير شكل يافته بود، با عمل پيوند، صورت جديدي پيدا كرد. اين در حالي است كه پنجشنبه گذشته پزشكان در بيمارستاني در بوستون ظرف كمتر از يك هفته پس از انجام يك عمل پيوند صورت در فرانسه، هفتمين عمل پيوند صورت جهان را انجام دادند و انتظار مي رود عمل هاي بيشتري نيز در اين زمينه انجام شود.

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض پزشکان بعد از۴۲ سال یک گلوله را از درون سر يك زن چینی خارج کردند

پزشکان بعد از۴۲ سال یک گلوله را از درون سر يك زن چینی خارج کردند

گلوله‌اي كه ۴۲ سال درون سر يك زن جا خوش كرده بود!

بعد از گذشت ۴۲ سال از ورود يك گلوله به داخل سر يك زن، پزشكان چيني موفق شدند آن را با موفقيت كامل از داخل سر اين زن بيرون بياورند!

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از فرانس پرس ، رسانه‌هاي چيني اعلام كردند كه پزشكان در جنوب‌غرب چين موفق شدند يك گلوله را كه به مدت چند دهه در داخل سر يك زن قرار داشت را با موفقيت از سر وي خارج كنند.
اين در حاليست كه اين زن «هي ونينگ» ۶۵ ساله است، در مصاحبه‌اي با رسانه‌هاي دولتي چين افزود: من طي اين ۴۲ سال هيچ احساس دردي نداشتم و تنها زماني كه يك روز براي غذا خوردن دچار مشكل شدم و سردرد به سراغم آمد، به پزشك مراجعه كرده و آن‌ها با عكسبرداري از سرم متوجه وجود يك شي خارجي درون غشاي بيروني مغزم شدند.
پزشكان در بيمارستان «چونگ گينگ» در جنوب‌غرب اين كشور پس از جراحي سر اين زن موفق شدند يك گلوله ۲/۵ سانتيمتري را از داخل سر وي بيرون آورند.

اين زن ۶۵ ساله در ادامه خاطر نشان كرد: احتمال مي‌دهم حين درگيري‌هاي مسلحانه‌اي كه در انقلاب فرهنگي بين سال‌هاي ۱۹۶۶ ميلادي تا ۱۹۷۶ ميلادي در كشور روي داد، اين گلوله از اسلحه يك شورشي يا مامور پليس شليك شده و وارد سر من شده باشد.

وي ادامه داد: در همان سال من به پزشك مراجعه كردم، اما آن‌ها تنها گفتند كه تنها يك زخمي بر روي سرم است و از عكسبرداري امتناع كردند. با اين حال، هم اكنون بسيار خوشحالم كه طي اين چهار دهه زنده مانده‌ام و از شر اين گلوله كوچك داخل مغزم خلاص شدم.

پیش از این نیز یک مادر بزرگ چینی که در طول جنگ جهانی دوم یک گلوله نظامیان ژاپنی در مغز او فرو رفته بود تحت عمل جراحی قرار گرفته بود . این مادر بزرگ ۷۷ ساله از ۱۳ سالگی این گلوله و متعاقبا درد همراه آن را در سرش محفوظ نگه داشت. تا اینکه بالاخره پس از جراحی موفقیت آمیز از شر این گلوله و سردرد ناشی از آن رهایی پیدا کرد.

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض يك مرد انگليسی 30 سال جنين مرده قل دومش را درون شكم خود داشت

«كوين هايت» يك مرد انگليسي است كه به دليل آنكه ۳۰ سال جنين مرده قل دومش را درون شكم خود حمل مي‌كرد، نظر رسانه‌هاي كشورش را به سوي خود جلب كرد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از آسوشیتدپرس ، دكتر «جو سانتوس» - پزشك معالج اين مرد - در گفت‌و‌گو با رسانه‌هاي انگلستان گفت: «كوين» با خونريزي و دل دردهاي شديد به بيمارستان منطقه «آكسفورد‌شاير» مراجعه كرد و پس از انجام سونوگرافي و آزمايشات مربوط ما در كمال تعجب متوجه شديم كه جنين ناقصي كه قل دوم اين مرد بوده، درون شكم اوست.
اين پزشك افزود: پس از انجام عمل جراحي و خارج كردن جنين، متوجه شديم كه نزديك به ۳۰ سال است كه اين جنين ناقص درون شكم كوين بوده و طي اين مدت او برادر خود را درون شكم خود حمل مي‌كرده است.
اين در حاليست كه پس از انجام عمل جراحي و خارج كردن جنين از داخل شكم اين مرد، وي جنين را در داخل يك شيشه حاوي الكل نگه‌داري مي‌كند و نام او را «كوين كوچك» گذاشته تا هميشه به ياد برادرش باشد.
«كوين هايت» در اين باره گفت: از اينكه پس از ۳۰ سال از اين درد رهايي يافتم، خوشحالم، اما از اين مساله ناراحتم كه مي‌توانستم برادري داشته باشم كه در دوران كودكي همبازي و در دوران جواني هم صحبتم باشد.

....

----

قدیمی 11-09-2009
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

پیش فرض خرافات زشت ، باعث پیدایش مشکلات در چهره انسان ها می شود ( مردی که فکر می کرد تیغ جراحی

خرافات زشت ، باعث پیدایش مشکلات در چهره انسان ها می شود ( مردی که فکر می کرد تیغ جراحی او را به جهنم خواهد برد)پزشکان چینی با جراحی نفسگیر صورت مرد استثنائی ، چهره جدیدی از او ساختند .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، هوانگ چونجای ۳۲ ساله هیچ وقت نمی توانست از خانه بیرون بیاید چون زشت ترین مرد دنیا لقب گرفت .
وضعیت جسمی و روحی این مرد استثنائی به خاطر تومور ۲۳ کیلوگرمی در صورتش روز به روز بغرنج تر می شد تا جایی که دیگر نمی توانست حتی غذا بخورد و حرف بزند .

هوانگ سال گذشته جراحی و ۱۳ کیلوگرم از تومور صورتش برداشته شد .
او اما همچنان با ۱۰ کیلوگرم ضایعات روی چهره زندگی می کرد تا اینکه قرار شد طی جراحی دیگری چهار کیلو از تومور برداشته شود .

گفته می شود بعد از جراحی ، قرار است درمان تا بهبودی کامل ادامه یابد .
شهروند خرافاتی ، سالها پیش به دنبال زخم صورتش اجازه نداد تیغ جراحان به کار بیفتد و همین مساله روزگارش را سیاه کرد .

هوانگ می گفت اگر تیغ جراحی به صورتش بخورد به جهنم می رود .

....

----

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)