بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie

فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie مباحث مربوط به فیلم سینما تلویزیون و تئاتر در این بخش

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-29-2011
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض «محمد ورشوچي» بازيگر سينما و تلويزيون درگذشت

«محمد ورشوچي» بازيگر سينما و تلويزيون درگذشت

«محمد ورشوچي» بازيگر پيشكسوت سينما، تئاتر و تلويزيون صبح امروز در بيمارستان پارس درگذشت.

«جعفر رازپوش» كارگردان تئاتر و يكي از بستگان مرحوم «محمد ورشوچي» با اعلام خبر درگذشت وي به خبرنگار سينمايي فارس گفت: بعد از ظهر ديروز مرحوم «محمد ورشوچي» به علت شكستگي پا به بيمارستان پارس انتقال داده شد.

وي در ادامه افزود: قرار بود روي پاي ايشان عملي صورت گيرد كه مطلع شديم وي ساعت 4 صبح امروز به دليل كهولت سن در بيمارستان پارس فوت كرده‌است.

به گزارش فارس، پيكر آن مرحوم فردا از منزل وي به سمت قطعه هنرمندان تشييع مي‌شود.

«محمد ورشوچي» در فيلم‌هايي چون تهران روزگار نو ، تحفه هند، من زمين را دوست دارم، اي ايران و ... به ايفاي نقش پرداخته است.

روحش شاد

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-29-2011
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام

ورشوچی از مجموعه «دایی‌جان ناپلئون» به عنوان بهترین كارش یاد كرد و گفت: این كار اوج شهرت بود. نقش «آژان» را هم خیلی بازی كردم و می‌گفتم چرا هر موقع نقش آژان ‌دارید به سراغ من می‌آیید كه می‌گفتند تو آژان به دنیا آمدی
رییس و دو عضو شورای مركزی انجمن بازیگران سینمای ایران با حضور در منزل «محمد ورشوچی»، جویای احوال این بازیگر پیشكسوت شدند.
به گزارش ایسنا، در این دیدار كه پنج‌شنبه 22 مهرماه انجام شد، داوود رشیدی، علی دهكردی و حبیب دهقان‌نسب از شورای مركزی به همراه فرامرز روشنایی مدیر روابط عمومی این انجمن حضور داشتند.

داوود رشیدی ـ رییس انجمن بازیگران- خطاب به ورشوچی گفت: از طرف شورای مركزی انجمن بازیگران به دیدار شما كه عضو قدیمی انجمن هستید، آمدیم.
وی افزود: من بیش از 60 سال ورشوچی را می‌شناسم و در تئاتر و در سریال «هزار‌دستان» با هم همكاری داشتیم. ایشان از بازیگران بااخلاق هستند كه برایشان آرزوی سلامتی داریم.
ورشوچی با تقدیر از حضور بازیگران در خانه‌اش گفت: آقای رشیدی به من محبت دارد و حتی می‌خواست من را به مكه بفرستد كه دكترم اجازه نداد.
این بازیگر پیشكسوت درباره وضعیت جسمی‌اش اظهار كرد:بعد از مجموعه «هنگامه» كه دو سال پیش برای برنامه‌ی خانواده بازی كردم، دكتر معالجم اكیدا تاكید كرده كار نكنم، در حال حاضر هم بیشتر كتاب و مجله می‌خوانم.
همسر این بازیگر هم گفت: خدا را شكر ورشوچی روپاست، مشكل خاصی ندارد و هم‌چنان بعد از 50 سال زندگی مشترك مهربان و خوش‌اخلاق است. بیشتر هم دوست دارد در خانه باشد.
دختر محمد ورشوچی هم با ابراز خوشحالی از دیدار بازیگران از پدرش اظهار كرد: وقتی می‌دیدم مردم با دیدن پدرم ذوق می‌كنند تعجب می‌كردم، اما خودم با دیدن شما ذوق زده شده‌ام.
علی دهكردی در ادامه گفت: همه بازیگران هم این‌گونه نیستند و بعضی از آن ها احترام برانگیزند و مردم دوستشان دارند و محمد ورشوچی از جمله این بازیگران است.
ورشوچی از مجموعه «دایی‌جان ناپلئون» به عنوان بهترین كارش یاد كرد و گفت: این كار اوج شهرت بود. نقش «آژان» را هم خیلی بازی كردم و می‌گفتم چرا هر موقع نقش آژان ‌دارید به سراغ من می‌آیید كه می‌گفتند تو آژان به دنیا آمدی.
وی هم‌چنین به ذكر خاطره‌ای از بازی در مجموعه‌ای به همراه پروین سلیمانی پرداخت و یاد این بازیگر فقید را گرامی داشت.
در پایان این دیدار هدایایی از طرف شورای مركزی انجمن بازیگران سینمای ایران به ورشوچی داده شد.
داوود رشیدی هم‌چنین درباره‌ی این دیدار‌ها به خبرنگار ایسنا گفت: افراد زیادی در برنامه‌ی ما هستند و سعی می‌كنیم در هر ماه دو دیدار با پیشكسوتان داشته باشیم.
مریلا زارعی، فریبا كوثری، افسانه چهره آزاد و داریوش اسد‌زاده دیگر اعضای شورای مركزی انجمن بازیگران به دلیل كسالت و حضور در مقابل دوربین در این
دیدار حضور نداشتند.

محمد ورشوچی متولد 1304 در تهران است كه در بیش از 60 سال سابقه‌ی بازیگری آثاری چون فیلم‌های «گوزن‌ها»، «كمال‌الملك»، «مردی كه زیاد می‌دانست»، «كفش‌های میرزا نوروز»، «تحفه‌ها»، «خارج از محدوده»، «كرانه سینما»، «خانه خلوت»، «مریم و می‌تیل» نمایش‌های «هارون الرشید»، «لیلی و مجنون»، «یوسف و زلیخا» و سریال‌های «دایی‌جان ناپلئون»، «هزاردستان»، «تعطیلات نوروزی»، «خاله سارا»، «آرایشگاه زیبا»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «دزدان مادربزرگ» در كارنامه‌ كاری‌اش دیده می‌شود.

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
قدیمی 03-30-2011
haghft haghft آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خیلی بازیگر مسلط و حرفه ای بود. فاتحه
قدیمی 03-31-2011
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض مراسم تشییع پیکر زنده یاد محمد ورشوچی

مراسم تشییع پیکر زنده یاد محمد ورشوچی بازیگر سینما و تلویزیون صبح امروز چهارشنبه 10 فروردین ماه برگزار شد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش