بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music

موسيقی Music مباحث مربوط به موسیقی و دانلود آهنگ به صورت کنترل شده

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-08-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض معرفی پرکاشن الکترونیک سمپلر Yamaha-DTX12 

YAMAHA-DTX12 یک محصول جدید از شرکت یاماهاست که مربوط به سال2010 میلادی است.

شرکت یاماها این نمونه دستگاه رو برای اولین بار تولید کرده و عجیب این است که اون رو جزو لیست سینتی سایزرهایش قرار داره.البته احتمالا به این علت است که درام کیت ها و پرکاشن ها و صداهای MOTIF در این دستگاه فراوان موجود است. این دستگاه شمال 12پد لاستیکی است که حالت های مختلفی رو میشه براشون تنظیم کرد. پدها رو هم با دست و هم با چوب میشه ظربه زد. واونها رو میشه دارای پرکاشن های مختلف در ظربه های مختلف تنظیم کرد.وخلاصه حالت های جالب دیگه ای. حافظه های داخلیه این دستگاه برای Wave در حد64مگابایت میباشد و البته قابل افزایش است. حالا با هم خصوصیات بیشتر این دستگاه رو بررسی میکنیم:

قبل از هر چیزی یک مورد رو بگم که البته با گفتنش خیلیا شاید دقیقا به کاراییه این دستگاه آشنا بشن.
این دستگاه یاماها بطور عجیب و کاملا تابلویی یک تقلید پیشرفته تر از دستگاه SPD-S رولند است.
حتی شکل ظاهری خیلی از قسمت های این دستگاه شبیح Roland_SPD-S است.مثل صفحه نمایشگر-اندازه و فرم پدها(که البته 3تا بیشتر از SPD-S هستند)-جای خیلی از دکمه ها مثل دکمه های + , - و ولم.
بهرهال همچین دستگاهی از شرکت یاماها تابحال ساخته نشده بوده برای همین هم من برام خیلی خیلی جالبه وبخصوص که دقیقا اون رو نمونه پیشرفه SPD-S است.مثل اینکه بگیم مدل جدیدش اومده.
حتی توی سایت خود یاماها وقتی به قسمت این مدل میرید خودش بتنهایی در اون صفحه است و مثل دستگاه های دیگه ی یاماها چند مدل از یون دستگاه رو نمیبینید.

بنظر من قیافه SPD-S بازم قشنگ تر از DTX12 است.ولی خوب از نظر کارایی تمام مشخصات DTX12 بالاتر SPD-S است.حالا دیگه در عمل نمیدونم.مثلا خوش دست بودن پدها - امکانات ریزی که هیچ وقت توی اینترنت نمینویسند و باقی خورده ریز ها.
همونطور که گفتم در مقایسه مشخصات نوشتاری DTX12 خیلی بهتره.بارز ترینش همین که SPD-S تعداد پدهاش 9تا است و DTX12 تعداد12 پد داره.
یا اینکه DTX12 قابلیت MIDI/USB داره ولی SPD-S نداره.
DTX12 قابلیت اتصال USBحافظه های داره ولی SPD-S فقط یک نوع فلش رم میخوره که قیمتش هم به نسبت رم های دیگه کمی بالاتره.
DTX12 تعداد پدهای جانبیه بیشتری هم به نسب SPD-S بهش متصل میشه.
تازه من یه دمو از DTX12 دانلود کردم که توش کلی از صداهای MOTIF بود.حالا غیر از صدا پرکاشن های خیلی باهالی هم داشت از جمله پرکاشن های شرقی.البته این یه مورد رو باید عملی امتحان کنم.
ولی یه چیز خیلی جالب دیگه ازش دیدم که میتونید مثل سازهای کوبه ای طبیعی با قرار دادن نوک انگشتان یک دستتون روی یکی از پد ها و زدن پدهای دیگه با اون دست حالت خفه ایجاد کنید و خیلی کار و طبیعی و متنوع میکنه.اینکار رو با تومبا انجام داد و خیلی باهال بود.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
طول : 345mm
عرض : 96mm
قطر : 319mm
وزن : 3.3kg
پد ها :
12 عدد لاستیک فشرده
5 ورودی برای اتصال پد های جانبی
پلی فونیک (همنوازی همزمان نت ها) :64
صداها :
درام و پرکاشن : 1.061
کیبرد : 216
حافظه Wave : برای صدا 100 مگابایت
درام کیت فابریک : تعداد 50
یوزر-defined : تعداد 200
افکت :
Variation x 42 types
Chorus x 6 types
Reverb x 6 types
Equlizer x 5
سمپل :
حداکثر 500 فایل wave
با حداکثر حجم هر فایل 2مگابایت مونو - و4مگابایت استریو - 16بیت
فرمت های : Wave و AIFF
سکووانسر (ریتم و اهنگسازی) :
حداکثر نت : 152,000
فایل های SMF فرمت 0 رو فقط اجرا میکند
قابلیت ریتم سازی و کوانتایز
یوزر خیره سکووانس ها : 50
ریتم سانگ های فابریک دستگاه : 128عدد
صفحه نمایشگر:
Backlit LCD with 2 rows of 16 characters
دقیقا مانند صفحه Roland-SPDs - مستطیل باریک سبز رنگ سلولی.حدود 12میلی متر در 5سانتی متر

نویسنده بهرنگ
ارتعاش

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش