بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام جهانی فوتبال world cup

جام جهانی فوتبال world cup مسائل مربوط به جام جهانی فوتبال

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-02-2012
mohammad.90 آواتار ها
mohammad.90 mohammad.90 آنلاین نیست.
مدیر بخش ورزش

سپاسها: : 7,242

6,424 سپاس در 3,063 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اخبار و حواشی بازیهای مقدماتی جام جهانی 2014

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در آستانه ديدار برابر ازبکستان
اظهارات کيروش در نشست خبري بازي با ازبکستان

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در آستانه ديدار برابر ازبکستان مي‌گويد دوست دارد ايران و ازبکستان از اين گروه به جام جهاني صعود کنند.

کارلوس کي‌روش در نشست خبري پيش از ديدار تيم ملي فوتبال ايران برابر ازبکستان گفت: فارغ از هرنتيجه اي که در بازي فردا (يکشنبه) به دست بيايد دوست دارم ايران وازبکستان به جام جهاني صعودکنند.

او در پاسخ به سوال خبرنگاري که پرسيد شما تجربه مربيگري در تيم‌هاي بزرگ دنيا را داريد اما در آسيا مربيگري نکرده‌ايد، اکنون نظرتان درباره فوتبال آسيا چيست؟ گفت: اين تجربه سوم کاري من در آسياست. من در ژاپن و امارات هم کار کرده‌ام اما قطعا تفاوت زيادي بين فوتبال آسيا و اروپا وجود دارد که بيشتر درباره مسائل تخصصي است اما يک چيزي در همه جاي دنيا وجود دارد اين است که همه در فوتبال به دنبال برد هستند چه در برزيل چه در ايران. اين چيزي است که همه مي‌خواهند.

کي‌روش درباره محروميت 5 بازيکن ازبکستان در بازي فردا هم گفت: مساله محروميت 5 بازيکن ازبکستان را زياد دنبال نمي‌کنيم و اهميت نمي‌دهيم. تنها دو بازيکن اين تيم قبلا ثابت بوده‌اند و غيبت اين 5 بازيکن زياد مهم نيست و در شروع تاثيري در بازي نخواهد گذاشت. همکار من در تيم ملي ازبکستان سردرگم شده است چون اين تيم بدون اين 5 بازيکن ژاپن را در خانه شکست داده است. ازبکستان توانست بدون اين بازيکنان ژاپن را شکست دهد.

اين پاسخ کي‌روش با تشويق خبرنگاران پرتعداد ازبکستاني همراه شد.

خبرنگاري با اشاره به محروميت 5بازيکن ازبکستان درباره محرومان و مصدومان احتمالي ايران پرسيد و ادامه داد آيا در اردوي ترکيه و ازبکستان با مشکلي روبه‌رو شديد که کي‌روش در پاسخش گفت: اين بازي بين دو تيم برگزار مي‌شود و نه بين بازيکنان. همانطور که نکونام گفت تيم‌ها با هم بازي مي‌کنند و نه بازيکنان اما درباره ايران بايد بگويم که ما اردوي خوبي برگزار کرديم. بازيکنان با هم هماهنگند و آماده اين بازي هستند.

کي‌روش در پاسخ به اين سوال که ما شنيديم شما از انتشار فهرست تيم ملي در سايت فدراسيون ازبکستان ناراحت شديد، گفت: در درجه اول بايد بگويم که من 33 سال است در فوتبالم و مي‌خواهم دوستانه تجربه‌ام را بگويم. مسائلي که در مطبوعات مي‌شنويد همه‌اش را باور نکنيد. مساله دوم اين است که در فوتبال نبايد ناراحت شد به خاطر اينکه در قرارداد من بندي درباره ناراحتي نيامده است. در نهايت مي‌خواستم بگويم خوشحاليم که اينجا هستيم و با ازبکستان بازي خواهيم داشت. بدون توجه به نتيجه‌اي که در اين بازي به دست خواهد آمد من دوست دارم ايران و ازبکستان به جام جهاني صعود کنند.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
یاغی شوی و دگر نیایی . . .
ای بنده تو سخت بیوفایی ...

ویرایش توسط مهدی : 06-02-2012 در ساعت 04:25 PM
کاربران زیر از mohammad.90 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 06-02-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض جام جهاني فردا براي ايران آغاز مي‌شود

تيم ملي فوتبال ايران فردا در نخستين ديدار مرحله مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در منطقه آسيا به مصاف ازبکستان مي‌رود.

به گزارش خبرگزاري فارس، مسابقات مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در منطقه آسيا در مرحله دوم گروهي فردا با برگزاري 4 ديدار از دو گروه 5 تيمي رقابت‌ها آغاز مي‌شود تا فوتبال قاره کهن براي معرفي 4 و نيم سهميه خود به جام جهاني برزيل با چالشي جديد مواجه شود.

از گروه اول رقابت‌ها تيم ملي فوتبال ايران فردا در آغاز راه رسيدن به جام جهاني در خانه ازبکستان به مصاف اين تيم مي‌رود.

شاگردان کارلوس کي‌روش پس از اينکه در مرحله دوم پلي‌آف طي دو ديدار رفت و برگشت از سد مالديو گذشتند در مرحله اول گروهي با تيم‌هاي قطر، بحرين و اندونزي در گروه پنجم به رقابت پرداختند تا در نهايت به عنوان صدرنشين با 12 امتياز به مرحله نهايي راه پيدا کنند.

از سوي ديگر ازبک‌ها پس از اينکه در ديدار براي رسيدن به مرحله اول گروهي قرقيزستان را از سد راه برداشتند، در اين مرحله نيز در گروه سوم رقابت‌ها بهترين نتيجه را در بين تيم‌هاي ژاپن، کره‌شمالي و تاجيکستان کسب کردند تا به عنوان صدرنشين راهي مرحله نهايي شوند.

تيم ملي ايران در حالي فردا در آغاز مسير به جام جهاني 2014 برزيل به مصاف ازبکستان مي‌رود که مردان ملي‌پوش فوتبال ايران پس از پشت سر گذاشتن اردويي 2 هفته‌اي در ترکيه از هر لحاظ آماده حضور در اين رقابت‌ها هستند. هر چند که عدم حضور بازيکنان ملي‌پوش استقلال، پرسپوليس و سپاهان در روزهاي اول اين کمپ، انتقادات کادرفني و به خصوص کارلوس کي‌روس را به همراه داشت اما با اضافه شدن اين جمع و همچنين اشکان دژاگه و يک دو رگه جديد ديگر به نام اميد نظري اوضاع رو به راه تر شد تا بارقه‌هايي از اميد در دل ميليون‌ها هوادار فوتبالدوست در ايران به وجود بيايد، هرچند که حضور دژاگه و جباري به دليل مصدوميت در مسابقه فردا در هاله‌اي از ابهام قرار دارد و نظري نيز به دليل صادر نشدن کارت بازي‌اش نمي‌تواند در اين ديدار ايران را همراهي کند.

در سوي ديگر ميدان ازبکستان از حضور 5 بازيکن اصلي خود به طور حتم محروم است و اين موضوع مي‌تواند کار مردان کي‌روش در آغاز راه را راحت‌تر از گذشته کند.

جباروف، تورسنوف، گاليانين، ملادژانوف و اسلام توهتاجوف 5 بازيکني هستند که پس از اينکه صعود ازبکستان به مرحله دوم گروهي قطعي شد، مقابل تاجيکستان کارت‌هاي زرد عمدي دريافت کردند تا بدون مشکل در ديدار مرحله اول گروهي تيم ملي کشورشان را همراهي کنند، اما فيفا به اين موضوع پي برد تا اين 5 بازيکن براي ديدار هفته اول مرحله نهايي مقدماتي جام جهاني (مقابل ايران) محروم شوند.

ازبک‌ها علاوه بر اين 5 بازيکن، ماکسيم شاتسکيخ، لژيونر خود که در آرسنال کيف اوکراين بازي مي‌‌کند را به دليل آنچه که سرماخوردگي! اين بازيکن اعلام شده است به احتمال زياد به همراه نخواهد داشت تا کار تيم ملي براي کسب نخستين 3 امتياز از هميشه راحت‌تر باشد.

در مقابل اما ازبک‌ها با 16 امتياز به عنوان بهترين تيم مرحله مقدماتي راهي مرحله نهايي شدند تا اين موضوع زنگ خطري باشد براي کادرفني تيم ملي ايران تا مبادا همين تيم نصفه و نيمه نيز دست کم گرفته شود.

در آخرين رده‌بندي تيم‌هاي ملي اعلام شده از سوي فيفا تيم ملي کشورمان با 575 امتياز و يک رده سقوط نسبت به ماه گذشته در رده 52 جدول رده‌بندي فيفا قرار دارد و ازبکستان نيز با 18 رده اختلاف و با 493 امتياز در رده 70 اين جدول قرار دارد. نکته جالب اينکه ازبک‌ها نيز نسبت به ماه گذشته يک پله سقوط کرده‌اند تا تنها شباهت دو تيم ايران و ازبکستان در همين موضوع باشد.

در تاريخ رويارويي ديدارهاي ايران و ازبکستان 3 مسابقه به چشم مي‌خورد و نکته قابل توجه اينکه تيم ملي ايران هيچگاه مقابل حريف فرداي خود بازنده نبوده است.

در نخستين ديدار و در بازي‌هاي آسيايي 1998 تيم ملي کشورمان 4 بر صفر در تايلند حريف خود را شکست داد. ايران در دومين بازي نيز موفق‌‌تر بود و در جام ملت‌هاي 2007 با گل‌هاي سيد جلال حسيني و جواد نکونام 2 بر يک حريف آسياي ميانه خود را شکست داد.

در سومين ديدار که به صورت دوستانه در تاشکند برگزار شد دو تيم به نتيجه تساوي بدون گل رضايت دادند.

به اين ترتيب 2 پيروزي به سود ايران و يک تساوي در تاريخ ديدارهاي دو تيم به ثبت رسيده است. در اين بين 6 گل سهم ايران و يک گل سهم ازبک‌ها است.

کارلوس کي‌روش سرمربي مطرح پرتغالي کشورمان که از زمان حضور در ايران بارها نسبت به کوتاهي‌هايي که در راه تدارک تيم ملي براي صعود به جام جهاني شده است انتقاداتي را مطرح کرده است در آخرين نشست خبري خود در جمع خبرنگاران ايراني، ديدار مقابل ازبکستان را به عنوان آغاز جام جهاني براي کشورمان قلمداد کرده تا به اين ترتيب از اهميت بالاي ديدار اول تيم ملي ايران در اين رقابت‌ها در مرحله مقدماتي در مصاف با 4 تيم مدعي ديگر خبر بدهد.

واديم آبراموف، سرمربي ازبکستان که تيمش در مرحله اول گروهي موفق شد در تقابل با ژاپن 4 امتياز کسب کند ادعا کرد که اي کاش به جاي ايران دوباره با ژاپن همگروه مي‌شديم و اين خود گواه آن است که سرمربي ازبک‌ها به خوبي از قدرت شاگردان کارلوس کي‌روش آگاهي دارد و چه بسا ترس از فوتبال آريايي باعث چنين اظهار نظري شده باشد.

با تمام اين تفاسير پيروز ديدار فردا مي‌تواند با کسب 3 امتياز حياتي با روحيه‌اي دوچندان به ادامه رقابت‌ها پرداخته و بخت‌هاي خود را براي صعود به جام جهاني بيشتر کند.

در ديگر ديدار اين گروه فرداشب تيم‌هاي قطر و لبنان از ساعت 22 به وقت تهران در بيروت با هم ديدار مي کنند و کره‌جنوبي در گروه اول در هفته اول به استراحت مي‌پردازد.

از گروه دوم رقابت‌ها نيز طبق برنامه دو ديدار برگزار مي‌شود که ابتدا ژاپن از ساعت 15 با عمان ديدار مي‌کند و سپس از ساعت 20:30 اردن به مصاف عراق مي‌رود. در اين گروه استراليا در هفته اول استراحت مي‌کند.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 06-03-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض پيروزي ايران مقابل ازبکستان با گل خلعتبري

پيروزي ايران مقابل ازبکستان با گل خلعتبري

تيم ملي فوتبال ايران کارش را در مرحله‌ي نهايي مقدماتي جام جهاني 2014 با يک پيروزي ارزشمند آغاز کرد.

* گزارش نيمه‌ي نخست :دو تيم در دقايق ابتدايي نيمه اول به محک زدن يکديگر پرداختند. تا اين که نکونام کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران در دقيقه 20 بازي با دروازه‌بان ازبکستان تک به تک شد اما توپ روي پايش جفت وجور نبود و اين موقعيت از دست رفت.تا بازي همچنان بدون گل دنبال شود. ازبک‌ها نيز دو دقيقه بعد از اين موقعيت از محوطه شش قدم ايران صاحب موقعيت شدند اما مهدي رحمتي يک گل را براي ايران خريد وتوپ را با يک جهش بلند دور کرد.

در ادامه نيز در دقيقه 25 دومين موقعيت ازبکستان روي پاس اشتباه رو به عقب سيدجلال حسيني به دست آمد و مهاجم حريف با رحمتي تک به تک شد که اين بار نيز دروازه‌بان ايران ناجي بود تا ازبکستان صاحب گل نشود. فشار ازبکستان روي دروازه ايران همچنان ادامه داشت و حريف بيشتر از ايران توپ و ميدان را در اختيار داشت.

ازبکستان در دقايق پاياني روي يک توپ برگشتي به گل رسيد، اما کمک داور با بالابردن پرچم خود به دليل آفسايد گل را مردود اعلام کرد.کي‌روش در آخرين دقايق نيمه‌ي نخست خسرو حيدري را به جاي ابراهيمي به زمين فرستاد.

** نيمه دوم

ازبکستان با آغاز نيمه دوم قصد داشت برتري‌اش در نيمه اول را ادامه دهد بازي را بهتر از ايران شروع کرد و در دقيقه 47 بازيکن اين تيم شوتي از راه دور روانه دروازه ايران کرد که رحمتي با جذب اين توپ يکبار ديگر دروازه ايران را نجات داد. همچنين در دقيقه 51 کاپرنکو از زمين بازي خارج و بيکماتف مهاجم ازبکستان جايگزين وي شد.

در دقيقه 53 نکونام با حرکت از نيمه مياني زمين تا پشت محوطه جريمه ازبکستان پيش آمد و شوتي را به سمت دروازه ازبکستان زد که با دفع ناقص دروازه‌بان حريف روبرو شد که کريمي مي‌توانست در برگشت توپ را درون دروازه کند اما دروازه‌بان زودتر از کريمي رسيد و توپ را جمع کرد.در دقيقه 53 بازي نيز خسرو حيدري روي پاس کريمي حمله‌اي را ترتيب داد و با ارسال سانتر مهاجم ايران را در موقعيت گلزني قرار داد اما آن بازيکن چند سانتي‌متر کم آورد و اين توپ نيز تبديل به گل نشد.

خلعتبري از ايران هم در دقيقه 62 بازي به جاي حاج صفي وارد ميدان شد و خاسانوف از ازبکستان در دقيقه 68 جايش را توارف داد.

ايران که در نيمه دوم مسلط‌تر ظاهر شده بود همچنان تحت فشار ازبکستان قرار گرفته بود و باز هم ازبک‌ها بودند که در دقيقه 72 توسط بازيکن شماره 17 ضربه سر را روانه دروازه ايران کرد و باز هم رحمتي توپ را به زحمت جمع و جور کرد.

حساس‌ترين موقعيت بازي براي ازبکستان توسط خطايي که حيدري در جناح چپ زمين ايران انجام داده بود به دست آمد و بازيکن ازبک با ارسال توپ مهاجمشان را صاحب موقعيت کرد و توپ از برخورد با تيرک دوباره جلوي پاهاي بازيکن حريف قرار گرفته و در برگشت توپ در شرايطي وارد دروازه ايران شد که داور صحنه را گل تشخيص نداد.

کارلوس کي‌روش براي اين که در دقايق پاياني بازي بتواند تيمش را برابر ازبکستان پيروز کند در دقيقه 76 انصاري فرد را به جاي جباري آورد.مهاجم تازه وارد ايران دو موقعيت نصفه نيمه به دست آورد که به دليل کم تعداد بودن بازيکنان ايران از دست رفت.

واديم آبراموف در دقايق پاياني باکايف را به زمين فرستاد تا شايد بتواند به گل برسد اما در اين دقايق نيز اتفاقي رخ نداد.

در حالي که همه منتظر سوت پايان بودند خلعتبري روي پاس انصاري‌فرد در ميان ناباوري ازبک‌ها گل برتري ايران را به ثمر رساند تا شاگردان کي‌روش از آوردگاه سخت تاشکند سه امتياز حساس را به دست آورند.

ملي‌پوشان در دومين ديدار خود سه شنبه هفته آينده در ورزشگاه آزادي به مصاف قطر مي‌روند.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 06-03-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض کي‌روش: براي اين پيروزي برنامه داشتيم

کي‌روش: براي اين پيروزي برنامه داشتيم

من اصلا نمي‌دانستم که اين داور ژاپني است. من وظيفه ام اين است که روي کار خودم تمرکز کنم و در اين بازي هم همين کار را کردم. نقد کردن داور وظيفه مطبوعات است.

سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان با ابراز رضايت از عملکرد شاگردانش در ديدار برابر ازبکستان گفت: مي‌دانستيم که بازي سختي پيش رو داريم و به همين خاطر با برنامه ريزي وارد ميدان شديم و با حفظ تمرکزمان توانستيم به پيروزي برسيم.

کارلوس کي‌روش در پايان ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و ازبکستان که با پيروزي يک بر صفر ملي پوشان کشورمان به پايان رسيد در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه جار ضمن بيان اين مطلب افزود: شاهد بازي زيبايي از سوي هر دو تيم بوديم که جا دارد به بازيکنان هر دو تيم و تماشاگران تبريک بگويم.

وي ادامه داد: بازي سختي را پشت سرگذاشتيم و همانطور که قبل از اين نيز گفته بودم ازبکستان تيم بسيار خوبي بود و توانست در اين ديدار فشار زيادي روي تيم ما بياورد اما ما براي اين ديدار برنامه ريزي داشتيم و مي خواستيم در تمام طول 90 دقيقه بازي را کنترل کنيم و با اضافه کردن مهاجمان در پايان بازي به اهداف‌مان برسيم.

کي‌روش با بيان اينکه از نتيجه به دست آمده بسيار خوشحال است و از عملکرد بازيکنانش راضي است خاطرنشان کرد: اين پيروزي از اين جهت براي ما اهميت داشت که ما يک تيم خوب و قدرتمند با بازيکنان و کادر فني خوب را برديم و اين براي ما ارزش زيادي دارد. ازبکستان تيم بسيار قدرتمندي بود که فوتبال زيبايي را به نمايش گذاشت.

سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: بازيکنان ما در اين ديدار جنگجويانه تلاش کردند و در تمام طول بازي تمرکزشان را حفظ کردند تا در نهايت توانستيم به يک پيروزي با ارزش دست پيدا کنيم. ما براي اين ديدار برنامه ريزي خوبي داشتيم و خوشحالم که به آن رسيديم.

وي ادامه داد: همانطور که قبل از اين نيز گفته بودم اين هشت بازي براي ما حکم فينال را دارد و بايد در همه بازيها با تمام توانمان تلاش کنيم. براي کشورهاي ديگر هم شرايط همينطور است و همه تيم ها تلاش مي کنند که به پيروزي برسند و به رقابتهاي جام جهاني صعود کنند.

کي‌روش در پاسخ به اين پرسش که نظر شما در مورد قضاوت داور ژاپني چيست گفت: من اصلا نمي‌دانستم که اين داور ژاپني است. من وظيفه ام اين است که روي کار خودم تمرکز کنم و در اين بازي هم همين کار را کردم. نقد کردن داور وظيفه مطبوعات است.

سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان در مورد انتخاب ترکيب اوليه و تغييراتي که در ترکيب داده بود گفت: ما براي کل اين ديدار برنامه داشتيم و تلاش کرديم در طول بازي تغييراتي را انجام دهيم که به هدفمان برسيم. ما مي خواستيم بازي را کنترل کنيم و با اضافه کردن مهاجمان از ضد موقعيت ها استفاده کنيم که خوشبختانه به اين مهم رسيديم. من مطمئن بودم هر چه بيشتر تلاش کنيم به نتيجه خواهيم رسيد.

وي در پاسخ به اين پرسش که چند درصد اين پيروزي شانس و چند درصد برنامه‌ريزي بود گفت: همانطور که در زندگي هر چقدر تلاش کنيد نتيجه خواهيد گرفت و شانس هم بيشتر خواهيد داشت در فوتبال هم همينطور است و هر چه تلاش کنيد نتيجه مي‌گيريم.

کارلوس کي روش در پايان گفت: اين شروع مسير ما براي رسيدن به جام جهاني بود و خوشحالم که توانستيم در اين بازي سه امتياز را کسب کنيم. ما بازي‌هاي سختي در پيش داريم و بايد روي همه آنها تمرکز کنيم تا به پيروزي برسيم.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 06-04-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض عكس روز: گلي به اسم اميد

گلي به اسم اميد

اين تصويري ثانيه اي پس از لحظه اي را نشان مي دهد كه محمدرضا خلعتبري مهاجم باهوش تيم ملي ايران كه با سرعت عجيب و غريبش خود را به محوطه جريمه ازبكستان رسانده بود با بغل پا توپ را از نستروف دروازه بان حريف عبور داد تا 3 امتياز حساس بازي به حساب ما ريخته شود.
اين 3 امتياز بسيار با ارزش خواهد بود و خيلي ها عقيده دارند با همين 3 امتياز به جام جهاني برزيل صعود خواهيم كرد.
خلعتبري با استارتي كه بعد از گلزني زده به دنبال ياري براي تقسيم شادي است انگار كه دارد فلنگ را مي بندد به سوي برزيل.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 06-04-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض تبعات شکست برابر ايران

دوشنبه 1391/03/15 12:35

سرمربي تيم ملي ازبکستان برکنار شد

"واديم آبراموف"، سرمربي تيم ملي فوتبال ازبکستان پس از شکست به ايران از کار برکنار شد و "ميرجلال کاسيموف" به جاي او هدايت ازبک‌ها را برعهده گرفت.

پس از آنکه تيم ملي ازبکستان در اولين مسابقه خود در دور نهايي مسابقات انتخابي جام جهاني برزيل مقابل ايران شکست خورد، مسئولان فدراسيون فوتبال اين کشور واديم آبراموف را از سرمربيگري اين تيم برکنار کردند.

صبح دوشنبه جلسه فوق العاده‌اي در فدراسيون فوتبال ازبکستان برگزار شد و طي آن راي به برکناري آبراموف از سرمربيگري تيم ملي ازبکستان داده شد.

مديران فدراسيون فوتبال ازبکستان پس از برکناري آبراموف، به سرعت مير جلال کاسيموف را به عنوان سرمربي جديد اين تيم انتخاب کردند.

ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ازبکستان و ايران در هفته نخست از مرحله چهارم و نهايي مسابقات مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل يکشنبه شب با پيروزي يک بر صفر تيم ملي کشورمان در ورزشگاه جار ازبکستان به پايان رسيد.

اين در حالي است که آبراموف در نشست خبري بعد از بازي به شدت از داور انتقاد و اين نشست را نيمه کاره ترک کرده بود.

ازبکستان روز جمعه هفته آينده در دومين مسابقه خود در چارچوب مرحله چهارم و نهايي مسابقات فوتبال انتخابي جام جهاني 2014 در قاره آسيا در بيروت به مصاف لبنان مي‌رود.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 10-17-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض اظهار نظر ملی‌پوشان پس از پیروز تیم ملی

اظهار نظر ملی‌پوشان پس از پیروز تیم ملی

۲۶ مهر ۱۳۹۱

بازیکنان تیم ملی پس از پیروزی یک بر صفر برابر کره جنوبی از این برد و ادامه راه گفتند.

در پایان دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی تعداد دیگری از بازیکنان تیم ملی به اظهار نظر درباره این دیدار پرداختند.

محمد نوری:

خدا را شکر می‌کنم که توانستیم پیروز شویم و این پیروزی را به ملت ایران تقدیم می‌کنم. همه دست به دست هم دادند و توانستیم کره را شکست دهیم.

محمدرضا خلعتبری:

بازی بسیار خوبی را انجام دادیم و به نظر من با عملکرد خوبی که امروز تیم ملی داشت لیاقت این پیروزی را داشتیم.

آندرانیک تیموریان:

در این دو هفته که در اردوی تیم ملی بودیم با کی‌روش تمرین‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم تا برای رویارویی با کره جنوبی آماده شویم. متاسفانه ما در حالی که بازی قابل قبولی را برابر لبنان ارائه دادیم، در آن دیدار شکست خوردیم و خوشحالم که امروز توانستم پیروز شویم.

سید جلال حسینی:

مردم بسیار لطف کردند و تا انتهای بازی ما را تشویق کردند و واقعا از حمایت آن‌ها ممنونم. امروز جزو برنامه تاکتیکی ما بود که در دقایقی بازی را کنترل کنیم و در زمانی‌هایی هم به دنبال حمله باشیم.

شرایط ما برابر ازبکستان حساس است. این تیم از خوب‌های آسیاست و امیدوارم مردم باز هم حمایت کنند تا با همت بازیکنان این بازی که بسیار مشکل هم خواهد بود پشت سر بگذاریم.

خسرو حیدری:

بازی مشکلی بود. کره تیمی قوی است و آن‌ها بسته بازی نمی‌کنند. خدا را شکر که توانستیم امروز پیروز و با کره هم‌امتیاز شویم. ان‌شاءالله بتوانیم در بازی‌های بعدی هم پیروز شویم.

مردم و رسانه‌ها بعد از بازی با لبنان به کمک ما آمدند و روحیه زیادی دادند. حتی رییس جمهور و رییس مجلس هم به تمرین‌های ما آمدند و کمک کردند تا روحیه بگیریم.

رضا قوچان نژاد:

خیلی خوشحالم که اولین بازی ملی‌ام را برابر 100 هزار تماشاگر و آن هم در این بازی حساس انجام دادم. واقعا افتخار می‌کنم که برای ایران به میدان رفتم و خوشحالم که توانستیم پیروز شویم و سه امتیاز بازی را کسب کنیم. با این پیروزی شرایط‌مان در جدول بهتر شده است.

از بازی‌ام خیلی راضی نیستم، تنها زمانی که بتوانم گلزنی کنم از بازی خودم رضایت کامل دارم. اما مهم این است که توانستیم این پیروزی شیرین را کسب کنیم و این مردمی که با هیجان تشویق می‌کردند را خوشحال کنیم.

بازی بعدی بسیار اهمیت دارد و باید ازبکستان را با حمایت مردم شکست دهیم. امیدوارم در آن بازی هم روند خوبی که داریم را ادامه دهیم و در نهایت به جام جهانی صعود کنیم. من به هم‌وطنانم برای این برد تبریک می‌گویم خیلی وقت بود که منتظر بودم برای تیم ملی ایران بازی کنم و خوشبختانه این اتفاق در چنین دیداری افتاد.

مسعود شجاعی:

نمی‌توانم بگویم که داور اشتباه کرده است اما اخراج من دور از انتظار بود، من دو خطا کردم و دو کارت گرفتم. به خاطر اخراجم از مردم عذرخواهی می‌کنم ولی خدا را شکر که سه امتیاز این بازی را گرفتیم.

با این پیروزی اعتماد به نفسمان بیشتر می‌شود و با روحیه بهتری در ادامه راه به مصاف حریفان خواهیم رفت. باید برای دیدار برابر ازبکستان آماده شویم تا در تهران این حریف را نیز شکست بدهیم.

ما کاری به دیگر تیم‌ها نداریم و بازی خودمان را انجام می‌دهیم من امیدوارم که در بازی آینده باز هم از حمایت رسانه‌ها و مردم برخوردار باشیم تا ازبکستان را شکست دهیم. من مطمئن هستم که با 13 امتیاز به جام جهانی صعود می‌کنیم اما اگر خدا بخواهد برای سرگروهی می‌جنگیم.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 11-12-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض بازيکنان تيم ملی برای ديدار با ازبکستان

بازيکنان تيم ملی برای ديدار با ازبکستان

دوشنبه 22 آبان 1391

اسامی بازيکنان تيم ملی برای ديدار با ازبکستان

کارلوس کی روش ، 25 بازيکن را به اردوی آماده سازی تيم ملی برای ديدار با ازبکستان دعوت کرد.

به نقل از سايت رسمی فدراسیون، اسامی اين بازيکنان به شرح زیر است:
دروازه بانها: سید مهدی رحمتی، رحمان احمدی، سوشا مکانی
مدافع ها: حسین ماهینی، خسرو حیدری، پژمان منتظری، محمد نصرتی، سیدجلال حسینی، شجاع خليل زاده، مهرداد پولادی، پژمان نوری
هافبک ها: جواد نکونام، امیدنظری، محمدعلی کریمی، آندرانيک تيموريان، ابوالقاسم دهنوی، محمدنوری، میلاد نوری
مهاجم ها: یعقوب کريمی، کريم انصاریفرد، احمدحسن زاده، اشکان دژاگه، محمدرضا خلعتبری، علیرضا عباسفرد، رضا قوچان نژاد
بنا بر اعلام کادر فنی تيم ملی ، بازيکنان فوق بايد روز پنجشنبه مورخ 18 آبان ماه و راس ساعت 16 در محل آکادمی ملی فوتبال خود را به کادر فنی معرفی کنند.
لازم به ذکر است ديدار تيم ملی کشورمان و ازبکستان روز چهارشنبه مورخ 91/08/24 ، ساعت 20 در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 12-07-2013
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض قرعه‌کشي جام جهاني 2014

جمعه 1392/09/15

قرعه‌کشي جام جهاني 2014
ايران با آرژانتين، نيجريه و بوسني‌ همگروه شد

همگروه‌هاي ايران در گروه F جام جهاني 2014برزيل مشخص شدند.

مراسم قرعه‌کشي رقابت‌هاي جام جهاني 2014 برزيل از ساعت 19:15 به وقت کشورمان آغاز شد تا 32 تيم حاضر در اين رقابت‌ها به 8 گروه 4 تيمي تقسيم شده و حريفان خود را بشناسند.

در اين قرعه‌کشي تيم ملي کشورمان در گروه F با تيم‌هاي آرژانتين، نيجريه و بوسني‌هرزگوين همگروه شد.

مراسم قرعه‌کشي مرحله نهايي رقابت‌هاي جام جهاني فوتبال 2014 برزيل در کاستا دو ساوپ ايالت باهيا، حدود 90 کيلومتري شمال سالوادور انجام شد.

فابيو کاناوارو قرعه ايران را از گلدان خارج کرد.

تيم ملي ايران در اولين مسابقه در کوريتيبا به مصاف نيجريه مي‌رود.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 12-07-2013
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض برنامه کامل ديدارهاي گروهي جام جهاني 2014

جمعه 1392/09/15

برنامه کامل ديدارهاي گروهي جام جهاني 2014

افتتاحيه جام جهاني 2014 برزيل روز 12 جون مصادف با 22 خرداد در سائوپائولو برگزار مي‌شود.

پس از برگزاري مراسم قرعه‌کشي مرحله نهايي جام جهاني 2014 برزيل، ديدار افتتاحيه ايم دوره از مسابقات روز 12 جون مصادف با 22 خرداد در سائوپائولو برگزار مي‌شود.

برنامه کامل ديدارهاي جام جهاني 2014 برزيل به شرح زير است:

گروه A

12 جون (22 خرداد)

برزيل - کرواسي (سائوپائولو ساعت 17 به وقت محلي)

13 جون (23 خرداد)

مکزيک ـ کامرون (ناتال ـ ساعت 13 به وقت محلي)

17 جون (27 خرداد)

برزيل ـ مکزيک (فورتالزا ـ ساعت 16 به وقت محلي)

18 جون (28 خرداد)

کامرون ـ کرواسي (مانائوس ـ ساعت 15 به وقت محلي)

23 جون (2 تير)

کامرون ـ برزيل (برازيليا ـ ساعت 17 به وقت محلي)

کرواسي ـ مکزيک (رسيف ـ ساعت 17 به وقت محلي)

گروه B

13 جون (23 خرداد)

اسپانيا ـ هلند (سالوادور ـ ساعت 16 به وقت محلي)

شيلي ـ استراليا (کوئيابا ـ ساعت 18 به وقت محلي)

18 جون (28 خرداد)

اسپانيا ـ شيلي (ريودوژانيرو ـ ساعت 19 به وقت محلي)

استراليا ـ هلند (پرتوآلگره ـ ساعت 13 به وقت محلي)

23 جون ( 2 تير)

استراليا ـ اسپانيا (کورتيبا ـ ساعت 13 به وقت محلي)

هلند ـ شيلي (سائوپائولو ـ ساعت 13 به وقت محلي)

گروه C

14 جون (24 خرداد)

کلمبيا ـ يونان (بلوهورزونته ـ ساعت 13 به وقت محلي)

ساحل عاج ـ ژاپن (رکيفه ـ ساعت 19 به وقت محلي)

19 جون (29 خرداد)

کلمبيا ـ ساحل عاج (برزيليا ـ ساعت 13 به وقت محلي)

ژاپن ـ يونان (ناتال ـ ساعت 19 به وقت محلي)

24 جون (3 تير)

ژاپن ـ کلمبيا (کوئيابا ـ ساعت 16 به وقت محلي)

يونان ـ ساحل عاج (فورتالزا ـ ساعت 17 به وقت محلي)

گروه D

14 جون (24 خرداد)

اروگوئه ـ کاستاريکا (فورتالزا ـ ساعت 16 به وقت محلي)

انگليس ـ ايتاليا (مانائوس ـ ساعت 21 به وقت محلي)

19 جون (29 خرداد)

اروگوئه ـ انگليس (سائوپائولو ـ ساعت 16 به وقت محلي)

20 جون (30 خرداد)

ايتاليا‌ ـ کاستاريکا (رکيفه ـ ساعت 13 به وقت محلي)

24 جون (3 تير)

ايتاليا ـ اروگوئه (ناتال ـ ساعت 13 به وقت محلي)

کاستاريکا ـ انگليس (بلوهوريزنته ـ ساعت 13 به وقت محلي)

گروه E

15 جون (25 خرداد)

سوئيس ـ اکوادور (برازيليا ـ ساعت 13 به وقت محلي)

فرانسه ـ هندوراس (پرتوآلگره ـ ساعت 16 به وقت محلي)

20 جون (30 خرداد)

سوئيس ـ فرانسه (سالوادور ـ ساعت 16)

هندوراس ـ اکوادور (کوريتيبا ـ ساعت 19)

25 جون (4 تير)

هندوراس ـ سوئيس (مانائوس ـ ساعت 16)

اکوادور ـ فرانسه (ريودوژانيرو ـ ساعت 17)

گروه F

15 جون (25 خرداد)

آرژانتين ـ بوسني هرزگوين (ريودوژانيرو ـ ساعت 19)

16 جون (26 خرداد)

ايران ـ نيجريه (کوريتيبا ـ ساعت 16)

21 جون (31 خرداد)

آرژانتين ـ ايران (بلوهوريزونته ـ ساعت 13)

نيجريه ـ بوسني هرزگوين (کوئييابا ـ ساعت 18)

25 جون (4 تير)

نيجريه ـ آرژانتين (پورتوآلگره ـ ساعت 13)

بوسني هرزگوين ـ ايران (سالوادور ـ ساعت 13)

گروه G

16 جون (26 خرداد)

آلمان ـ پرتغال (سالوادور ـ ساعت 13)

غنا ـ آمريکا (ناتال ـ ساعت 19)

21 جون (31 خرداد)

آلمان ـ غنا (فورتالزا ـ ساعت 16)

22 جون (يکم تير)

آمريکا ـ پرتغال (مانائوس ـ ساعت 15)

26 جون (5 تير)

آمريکا ـ آلمان (رکيفه ـ ساعت 13)

پرتغال ـ غنا (برازيليا ـ ساعت 13)

گروه H

17 جون (27 خرداد)

بلژيک ـ الجزاير (بلوهوريزونته ـ ساعت 13)

روسيه ـ کره جنوبي (کوئييابا ـ ساعت 18)

22 جون (يکم تير)

بلژيک ـ روسيه (ريودوژانيرو ـ ساعت 19)

کره جنوبي ـ الجزاير (پورتوآلگره ـ ساعت 13)

26 جون (5 تير)

کره جنوبي ـ بلژيک (سائوپائولو ـ ساعت 17)

الجزاير‌ ـ روسيه (کوريتيبا ـ ساعت 17)

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش