بازگشت   پی سی سیتی > هنر > عکس ها و تصاویر گوناگون Pictures

عکس ها و تصاویر گوناگون Pictures عکس های جالب در زمینه های مختلف در اینجا

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-12-2010
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

خیلی دستت مرسی کیانا
خدایا حتی به اندازه یه قاتلم خوشتیپ نیستیم !
شاید اگر میشدیم مام قاتل میشدیم !

پزشک احمدی خیلی ها رو در زندان با آمپول هوا به دیارباقی میفرستاده .. نمونه سردار اسعد بختیاری ....
از سایر شکنجه های اون موقع یه مثال رو عرض کنم
یک زندانی که در یک سلول بوده و هیچ پنجره و .. نداشته و هیچ ملاقاتی ای هم نداشته بعد از یه مدت میبنن کفش زندانی غیب میشه خیلی خیلی تعجب میکنند و بررسی فراوانی میکنند و تقریبا دیونه میشن که نمیتونن این سوال رو حل کنند که چطور ممکنه اون کفش توی اون زندان توی اون سلولی که نه هیچ ملاقاتی ای داشته و نه هیچ پنجره ای داشته و ... گم بشه
جواب این سوال چند روز بعد وقتی زندانی میمیره مشخص میشه ..
کالبد شکافی میکنند زندانی کفش خودش رو از شدت گرسنگی خورده بوده ..
یکی از شیوه های زجر دادن و شکنجه کردنشون گرسنگی شدید بوده ...

کلا شیوه های شکنجه در زمانهای مختلف انواع مختلفی داشته که حتی شنیدن اونها مو رو به تن آدم سیخ میکنه ..
مثله کردن و سلاخی کردن و .. اینا رو شنیدین حتما که اعضای بدن رو میبرن مثلا منصور حلاج رو این بالایا رو سرش اوردند
اما چیزای که من خوندم واقعا وحتشناک بوده
مثلا سر زندانی رو خمیر اندود میکرده اند بعد روش روغن میریخته اند
این بلا رو اغامحمد خان به سر لطفعلی خان زند میاره ..
.یا تصاویری که از گوانتانامو منتشر میشد القای احساس خفگی بود ..
گونی زخیمی که آب رو به خودش جذب کنه رو روی سر زندانی میشکن و آب میخواباننش روی زمین و رو سرش آب میریزن به همین سادگی ..
ظاهرا وحشتناکه طوری که جز جنایت علیه بشریت محسوب میشه این کار ..
.
یه شیوه ساده تر که در فیلمهای پلیسی احتمالا دیدین مظنون رو میبرن دوش آب سرد بگیره همین !
ساده نگیرینش ظاهرا اونم یه چیز فوق العاده وحشتناکه
یا یه شیوه دیگه که چند شمع رو به نقاط مختلف بدن محکوم میبسته اند (قدیما) و شمع رو روشن میکرده اند که چکه کنه روی بدن اون بیچاره
اصلاح شمع آجین کردن خیلی به کار رفته در ادبیات ..

یه چیز دیگه هست که دوست دارم اگر کسی چیزی در موردش مدونه به منم بگه ببینم اینطوره ؟

میگن اگه کسی رو زیر چکه ی دوش آب سرد بذاری مثلا هر دقیقه 15 قطره روی سرش بچکه بعد از مدتی تقریبا روانی میشه طرف هر چکه که روی سرش میشه احساس میکنه یه پتک سنگین رو سرش میخوره ..
کسی چیزی شنیده ؟

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-06-2010
shadi آواتار ها
shadi shadi آنلاین نیست.
مدیر بخش عکس

سپاسها: : 5

119 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر

من نتونستم عكسهارو ببينم. چكار كنم؟ سايت براي من باز نمي شد خيلي دوست دارم ببينم. كوروش من يه كتاب خوندم راجع به شكنجه هاي ساواك. البته ببخشيد اسم ميارم چون اسم كتاب همينه والبته مطمئنم كه شيوه هاي جديد بسيار نوين تر ومخوف تر هستند.
مي ترسم حال بچه ها بد بشه وگرنه چند تصوير از اين دست مي زاشتم توسايت
قدیمی 03-06-2010
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow

نقل قول:
نوشته اصلی توسط shadi نمایش پست ها
من نتونستم عكسهارو ببينم. چكار كنم؟ سايت براي من باز نمي شد خيلي دوست دارم ببينم. كوروش من يه كتاب خوندم راجع به شكنجه هاي ساواك. البته ببخشيد اسم ميارم چون اسم كتاب همينه والبته مطمئنم كه شيوه هاي جديد بسيار نوين تر ومخوف تر هستند.
مي ترسم حال بچه ها بد بشه وگرنه چند تصوير از اين دست مي زاشتم توسايت
«موزه عبرت» تاريخ تلخ

اشاره: ساختمان توقيف‌خانه يا كميته مشترك ضدخرابكاري ساواك و شهرباني سابق در حوالي ميدان توپخانه از معدود شكنجه‌گاه‌هاي دنياست كه هزاران مرد‌‌‌و زن را با بيش از 90‌‌شيوه پيشرفته شكنجه مي‌دادند و امروزه به نام «موزه عبرت» با مجسمه‌هاي شكنجه‌گران و شكنجه‌شدگان براي عموم بازديدكنندگان به نمايش درآمده است و مدير موزه به پرسش‌هاي ما اينچنين پاسخ داده است.
رسالت و وظايف اين موزه چيست؟
در تعريف كنوني موزه‌ها، اصلي‌ترين هدف آنها نگهداري از آثاري است كه داراي ارزش تاريخي هستند. ازجمله وظايف و اهداف اين موزه روشنگري نسل جوان از طريق به تصوير كشيدن ظلم و جنايات رژيم پهلوي و انعكاس مبارزات و مقاومت افراد مبارزي است كه در اين راه همه هستي خود را به پاي انقلاب نثار كردند تا به اين وسيله نسل حاضر و نسل‌هاي آينده در جريان روند به وجود آمدن انقلاب اسلامي قرار گيرند.
اهداف موزه عبارت است از:
- به تصوير كشيدن اعمال و جنايات رژيم پهلوي و انتقال آن به نسل جوان
- احياي ميراث غيرملموس (خاطرات زندانيان سياسي قبل از انقلاب)‌ و انتقال آن به نسل‌هاي آينده
- به تصوير كشيدن گوشه‌‌اي از زواياي تاريك و پنهان تاريخ معاصر ايران
- بهره‌برداري‌هاي‌ آموزشي براي دانشجويان و دانش‌پژوهان در عرصه تاريخ
- فراهم آوردن زمينه‌هاي پژوهشي براي محققان و انديشمندان داخلي و خارجي
غرفه‌هاي اين موزه را معرفي كنيد.
از آنجا كه محمدرضا شاه در مصاحبه‌ها گفته بودند من از وجود شكنجه بي‌اطلاع بودم، اين موزه غرفه‌اي را تحت عنوان «غرفه دستورات شاه» شامل اسنادي كه وي دستور مي‌داده است از مبارزان با اعمال شكنجه بيشتر اعتراف بگيرند و غرفه‌هاي ديگر شامل غرفه‌هاي وسايل مبارزاتي مبارزان است كه به موزه اهدا شده و غرفه‌هايي همچون: غرفه حزب ملل اسلامي، هيئت‌هاي موتلفه، گروه انقلابي ابوذر نهاوند و ... در اين موزه داير شده است.
اهميت اين موزه در تاريخ انقلاب اسلامي چيست؟
با ظهور اين موزه در عرصه فرهنگي، نقطه عطفي در حوزه تاريخ‌شفاهي انقلاب اسلامي به وجود آمد. بسياري از زندانيان سياسي قبل از انقلاب با بازديد از محل بازجويي و شكنجه‌هاي خود، خاطرات خود را بيان نمودند و محققان، نويسندگان و هنرمندان آن خاطرات را بازآفريني كردند كه مجموع اقدامات انجام گرفته در اين موزه اشتياق مردم را براي بازديد از اين مكان تاريخي نگاه به تاريخ معاصر را در نظر مورخان دگرگون كرده است.
يادآوري و زنده نگهداشتن اهداف و ارزش‌هايي كه ملت مسلمان ايران به رهبري حضرت امام خميني(ره)‌ براي تحقق آن قيام كردند و ثبت و ضبط آن براي ماندگاري در تاريخ انتقال آن به نسل حاضر و آيندگان كه معتقديم در اين صورت است ماندگاري و دوام انقلاب اسلامي تضمين خواهد شد.
چگونه مي‌توان از اين موزه ديدار نمود؟
بازديد از اين موزه به دو صورت ذيل مي‌باشد:
1- بازديد گروهي كه با ارسال فكس به شماره 66727597 به موزه و هماهنگي و پيگيري با شماره تلفن‌هاي 8 - 66722096 صورت مي‌گيرد.
2- بازديد عمومي كه هر روزه به جز سه‌شنبه‌ها راس ساعت 10 و راس ساعت 14 مي‌باشد. اين موزه جمعه‌ها تعطيل است.
آيا اين مركز داراي انتشارات است؟
بله. يكي از مهم‌ترين معاونت‌هاي اين موزه، معاونت تحقيق و پژوهش است كه از بدو تاسيس موزه فعال بوده و تاكنون 5 كتاب با عناوين: يادداشت‌هاي زندان، شكنجه‌گران مي‌گويند، از دانشگاه تهران تا شكنجه‌گاه ساواك، آن روزهاي نامهربان و شكنجه در عصر پهلوي را تاليف و چاپ و منتشر نموده و كارهاي ديگري نيز در دست اقدام و چاپ دارد.
برنامه‌هاي آتي اين موزه چه مي‌باشد؟
حفظ و بهينه‌سازي وضع موجود و گسترش آن كه از جمله طرح‌هاي مهم در دست اقدام ايجاد دالان تاريخ است كه از كودتاي سال 1299 به دست رضاخان كه با رهبري انگلستان صورت گرفت، تاجگذاري رضاخان، صحنه ترور شهيد مدرس، كودتاي 28 مرداد و ... كه منتهي به سال 1357 گرديده است. اين موضوعات به صورت مكتوب و مصور در معرض ديد بازديدكنندگان قرار مي‌گيرد و از خصوصيات اين طرح آن است كه بازديدكننده را با خود به عمق تاريخ برده و او با مشاهده وقايع تاريخي همراه با زمان حركت كرده و ضمن آشنايي با وقايع و مقاطع مختلف تاريخ، نهايتا به 22 بهمن 1357 رسيده و هنگامي از دالان تاريخ خارج مي‌شود كه خود را در فضاي آزاد جمهوري اسلامي مي‌يابد.
چهره‌هاي بارز زنداني شده در اين موزه را بيان نماييد.
در اين موزه (كميته مشترك ضد خرابكاري)‌ بزرگاني چون شهيد رجايي،‌ شهيد باهنر، دكتر علي شريعتي، شهيد بهشتي، شهيد اشرفي اصفهاني، خسرو گلسرخي، شهيد دستغيب، شهيد هاشمي‌نژاد، رهبر معظم انقلاب، آيت‌آلله هاشمي رفسنجاني و ... زنداني بوده‌اند.

جام جم

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش