بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی > اخبار موسیقی کشور

اخبار موسیقی کشور در این تالار تمامی اخبار موسیقی و اخبار کنسرتهای داخل کشور گذاشته خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-26-2008
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر

روش اينترنتي بليت كنسرت «محمدرضا شجريان» و گروه شهناز از فردا در سايت www.shajarianconcert.com آغاز مي‌شود.

فروش اينترتني بليت اين كنسرت كه 29، 30 خرداد و 1و 2 تيرماه در تالار بزرگ كشور برگزار مي‌شود از فردا ساعت 12 ظهر در سايت www.shajarianconcert.com در دو بخش مقدمات خريد و خريد بليط آغاز مي‌شود.كه البته مقدمات خريد را از هم اكنون مي‌توان انجام داد.
بنا بر اين گزارش،كاربران براي اين خريد ابتدا بايد اطلاعات فردي خود را وارد و پس از خريد كارت بانك‌هاي اقتصاد نوين، پارسيان، سامان يا ملت و وارد كردن مبلغ مورد نظر بليت خود را خريداري نمايند.در اين روش هيچ بليتي رزرو نمي‌شود و خريد بليط، همزمان با انتخاب و پرداخت مبلغ آن به صورت قطعي انجام مي‌شود.
به گزارش فارس، كساني كه براي كنسرت سال گذشته اطلاعات فردي خود را براي خريد اينترنتي در سايت مذكور وارد كرده‌اند نيازي به پر كردن اين بخش ندارند.
بليت‌هاي كنسرت استاد آواز ايران از فردا به قيمت 10 تا 35 هزار تومان به فروش مي‌رسد.
گروه شهناز در اين كنسرت به خوانندگي «محمدرضا شجريان» قطعاتي از موسيقي ايراني را اجرا مي‌كند كه بخشي از درآمد ، حاصل از اين برنامه به بازسازي آرامگاه شمس تبريزي در شهرستان خوي اختصاص خواهد يافت.
با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 06-09-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

آواز شهرام ناظري در پاريس
جام جم آنلاين: شهرام ناظري قبل از آغاز تور کنسرتش در ايران ، در مراسم خداحافظي"جرالد ويولت" از رياست تئاتر شهر پاريس در روز 23خردادماه(12 ژوئن) به اجراي برنامه مي پردازد.در اين برنامه که هنرمنداني از آمريکا،هندوستان،آلمان وبرخي کشورهاي افريقايي و...شرکت دارند،شهرام ناظري به عنوان ميهمان ويژه تئاتر شهر حضور خواهد داشت و بنا به دعوت "جرالد ويولت"به مدت ده دقيقه به اجراي موسيقي ايراني خواهد پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر ،جرالد ويولت از چهره هاي فرهنگي و شناخته شده کشور فرانسه است که نزديک به سي سال رياست مهمترين مرکز هنري فرانسه يعني تئاتر شهر پاريس را برعهده داشته است.
ويولت در مراسم اهداي بالاترين نشان فرهنگي فرانسه(شواليه) که سال گذشته به شهرام ناظري اهدا شد در باره ويژگي هاي صدا و هنرموسيقي ناظري با شور و احساس بسيار تاثيرگذاري به سخنراني پرداخت .
همچنين محمود سراجي مدير برگزاري کنسرت هاي شهرام ناظري در ايران ، با اعلام اينکه تورکنسرت شهرام ناظري از شهر يزد آغاز مي شود به خبرنگار مهر گفت : پس از دو سال وقفه در اجراي کنسرت هاي استاد،سلسله برنامه هايي تا پايان تابستان در دست اجرا داريم که ابتدا در روزهاي 13 و 14 تيرماه در يزد و سپس در شهرهاي کرمان،قزوين ،اصفهان وتهران برگزار مي شود.
مديرعامل موسسه فرهنگ و هنرحافظ با اشاره به اينکه برخي از برنامه هاي شهرام ناظري به بعد از ماه مبارک رمضان (نيمه دوم سال) موکول شده است ابراز اميدواري کرد با همکاري خوب مسئولان ارشاد و ساير نهادهاي ذي ربط درشهرستان ها امسال ناظري در اکثر شهرهاي ايران به اجراي برنامه بپردازد.

قدیمی 06-10-2008
کاربر فعال

اركستر ملي كرمان و اصفهان كنسرت مي‌دهند
اركستر ملي كرمان و اصفهان به رهبري «كيوان ساكت» خرداد و تير در كرمان،قائن و بيرجند به اجراي برنامه مي‌پردازند.

كيوان ساكت رهبر اين اركسترها در گفت‌ وگو با خبرنگار موسيقي فارس گفت:اركستر ملي كرمان با حمايت حوزه هنري كرمان به رياست آقاي سالاري تشكيل شد و پس از آن تمريناني را با اين اركستر آغاز كرديم كه به دنبال آن كنسرتي را طي روزهاي 30 و 31 خرداد و 1 تير در كرمان برگزار خواهيم كرد.
وي افزود: در اين اجرا اركستر كرمان در دو بخش سازي و آوازي به اجراي قطعاتي از ساخته‌هاي من خواهد پرداخت كه در قسمت سازي آقاي كربلايي به عنوان خواننده اركستر را همراهي خواهد كرد.
اين آهنگساز ادامه داد:كنسرت بعدي من با اركستر اصفهان خواهد بود كه 4 تا 9 تير در دو شهر قائن و بيرجند به روي صحنه مي‌رويم.قطعات اجرايي اين كنسرت نيز سازي و آوازي خواهد بود كه سعيد لاري خوانندگي بخش سازي را بر عهده خواهد داشت.
ساكت با اشاره به آلبوم جديد خود كه با اركستر اصفهان ضبط كرده،اظهار داشت:هم اكنون آلبوم جديدي را با اركستر اصفهان به خوانندگي سعيد لاري ضبط كرده‌ام كه در مرحله گرفتن مجوز قرار دارد.
اين آهنگساز بيان داشت: آلبوم ديگري را با صداي لاري و به صورت مشترك با اركستر سمفونيك تهران و اركستر ملي اصفهان ضبط كرده‌ام كه شامل 8 قطعه سازي و آوازي است.
وي گفت:فكر مي‌كنم اين آلبوم حركت نويي در زمينه آهنگسازي و نگاه جديدي به موسيقي ملي ايران باشد.
با تشکر فریبا
" هومن شریفی "

قدیمی 11-25-2008
کاربر فعال

كنسرت استاد محمد موسوي
گروه عارفان
ديوان: فردين لاهورپور، تنبك: كوشان يغمايي، دف: احمد آزاد بيگي
17، 18 و 19 آذرماه 87
مراكز فروش بليط:
پخش گلچين: (رزرو بليط و تحويل در محل):
88424960 - 88421812 - 88428818
ققنوس (تجريش):
22728007
دارينوش (قلهك):
22000400

با تشكر فريبا
" هومن شریفی "

قدیمی 11-25-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

راستی یادم رفت خبرشو بزنم موسوی گفته من فقط با خواننده ی همتراز خودم کار میکنم برای همینه که خیلی وقته بعد از جدایی با شجریان دیگه کاری نکردم مگر برای معرفی جوانانی مثل عقیلی قربانی افتخاری و ...

قدیمی 11-30-2008
کاربر فعال

نوای موسیقی فولکلور قشقایی شیراز طنین انداز می‌شود

در آئین گشایش «گردهمایی بزرگ مکتب شیراز»، موسیقی نواحی عشایر قشقایی با عنوان «سحر آوازی» اجرا خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی گردهمایی بزرگ مکتب شیراز، «سحر آوازی» نوای قدیمی عاشیق‌هاست که با دو ساز «کرنا» و «نقاره» نواخته می‌شود. این نوا از زمان‌های قدیم در میان قشقایی‌ها رایج بوده است و در واقع از موسیقی‌های فولکلر قشقایی محسوب می‌شود.
آئین گشایش هشت همایش گردهمایی بزرگ مکتب شیراز، روز ۱۳ آذرماه در مجموعه فرهنگی و هنری آسمان از ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌شود. در ادامه همایش‌های «نگارگری و هنرهای صناعی مکتب شیراز» در مجموعه فرهنگی و هنری آسمان برگزار می‌شود.
گفتنی است، شش همایش دیگر، به دلیل ازدیاد پانل‌های سخنرانی از ساعت ۱۳ در دیگر مراکز به شرح زیر ادامه خواهد داشت.
همایش‌های «موسیقی و ادبیات مکتب شیراز» در مرکز هنرپژوهی نقش‌جهان، همایش «خوشنویسی مکتب شیراز» در مؤسسه فرهنگی- هنری صبا، همایش «حکمت و فلسفه مکتب شیراز» در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، همایش «نسخه‌شناسی مکتب شیراز» در ساختمان شاهد فرهنگستان هنر در تهران برگزار خواهد شد.
این گردهمایی در روزهای۱۳ و ۱۴ آذر ماه در تهران و ۱۶ و ۱۷ آذر ماه نیز در شیراز به کار خود ادامه خواهد داد.
منبع: خبرگزاري ايسكانيوز
با تشكر فريبا
" هومن شریفی "

قدیمی 12-01-2008
کاربر فعال

فروش بليت كنسرت مشترك عليزاده و درويشي آغاز مي‌شود

فروش اينترنتي اين كنسرت از طريق سايت www.sigozar.com صورت خواهد گرفت و علاقمندان مي‌توانند از همين امروز با مراجعه به اين سايت اطلاعات فردي خود را براي خريد نهايي در اين سايت ثبت كنند.
بنا بر اين گزارش، مرحله دوم كه مربوط به انتخاب بليت، روز برگزاري و تعداد بليت مي‌شود از صبح روز چهارشنبه 13 آذر آغاز خواهد شد. پرداخت مبلغ خريد هم از همان روز و بعد از مرحله انتخاب امكان پذير است. خريداران مي‌توانند مبلغ خريد را از طريق كارت‌ بانك‌هاي اقتصاد نوين، پارسيان، سامان و ملت بپردازند. خريداراني كه از كارت اين بانك‌ها استفاده نمي‌كنند با رجوع به يكي از شعب اين بانك‌ها مي‌توانند اقدام به تهيه "كارت خريد" يا "كارت هديه" كنند و از طريق اين كارت‌ها مبلغ خريد خود را از طريق سايت فروش بليت بپردازند. زمان و مكان تحويل بليت نيز پس پايان مرحله فروش بليت اعلام خواهد شد.
فروش گيشه‌اي نيز همزمان با فروش اينترنتي در چهار مركز فروش صورت خواهد گرفت.
اين مراكز عبارتند از فروشگاه سياه و سفيد، فروشگاه ققنوس، فروشگاه دارينوش و نشر موسيقي هرمس.
اين كنسرت 6 دي (دو اجرا) و 7 دي (يك اجرا) برگزار خواهد شد. اين برنامه در روز نخست در ساعت‌هاي 16 و 21 و در روز دوم تنها در ساعت 21 برگزار مي‌شود . قيمت بليت‌ نيز از 10 تا 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است و
در بخش اول اين اجرا قطعه كليدر ساخته محمدرضا درويشي و در بخش دوم قطعه‌هاي "ني‌نوا"، "عصيان" و"تركمن" از ساخته‌هاي حسين عليزاده با حضور بخش‌ساز‌هاي زهي اركستر سمفونيك ناسيونال اكراين اجرا خواهد شد.
با تشكر فريبا
" هومن شریفی "

قدیمی 12-01-2008
کاربر فعال

تور نوروزي «كيوان ساكت» در اروپا

محمد علي كريمي مدير برنامه كنسرت روز نو گفت: شهرهاي هامبورگ آلمان، كپنهاك و آرهوس دانمارك و يوتوبوري سوئد ميزبان اجراهاي كنسرت موسيقي روز نو خواهند بود.
وي تصريح كرد: اجراي آوازها و تصنيف هايي در دستگاه هاي ماهور، سه گاه، دشتي و بيات اصفهان از جمله قطعاتي است كه در اين برنامه پيش بيني شده است.
وي افزود: از جمله كارهايي كه علاوه بر ساخته‌هاي كيوان ساكت اجرا خواهد شد تصنيف‌هايي است كه برخي از آنها جزيي از ميراث شفاهي و ماندگار موسيقي ايران زمين است كه خالق آنها روح ا...خالقي، علينقي وزيري، موسي معروفي و ديگر اساتيد عرصه موسيقي ايران هستند.
وي تاكيد كرد: در اجراي آوازها و تصنيف‌ها از اشعار سعدي، مولوي و حافظ و همچنين از آثار شاعران معاصر از جمله زنده‌ياد فريدون مشيري، هوشنگ ابتهاج و دكتر شفيعي كدكني استفاده شده است.
به گفته كريمي با برنامه‌ريزي انجام شده، تحليل و بررسي ويژگي‌هاي موسيقي‌ سازي و آوازي ايران به صورت كارگاه آموزشي (work shop) براي دانشجويان دانشگاه «ريتم و موسيقي» كپنهاك و دانشگاه شهر آرهوس دانمارك برگزار خواهد شد.
وي با اشاره به‌حضور محمد صادق اسحاقي خواننده جوان اين كنسرت، درباره ديگر اعضاي گروه اظهار داشت: آهنگسازي و تنظيم براي اركستر توسط كيوان ساكت انجام شده و نوازندگي تار و سه تار نيز بر عهده وي است ، همچنين سينا جهان آبادي نوازنده كمانچه و نويد افقه نوازنده تنبك هستند.
كريمي افزود: اسحاقي سال گذشته به‌مناسبت روز حافظ با مجيد درخشاني در گروه «خورشيد» و در شهر شيراز اجرا داشت و همچنين با گروه «ماه» در شهرهاي آرهوس، كپنهاك و اودنسه دانمارك و نمايشگاه بين‌المللي اين كشور به اجراي آواز پرداخته بود.
وي فارغ‌التحصيل كارشناسي صنايع دستي از دانشگاه شيراز است و رديف‌هاي آوازي را نزد استاد محسن كرامتي آموخته است.
به گفته كريمي اجرا در موسيقي فيلم «جعبه موسيقي» به كارگرداني فرزاد موتمن و آهنگسازي سعيد شهرام و كسب رتبه اول آواز در چهارمين جشنواره سراسري دانشجويان از ديگر موارد در كارنامه هنري اين خواننده جوان است.
مدير برنامه‌هاي كنسرت «روز نو» همچنين با اشاره به وب سايتي كه از 20 آذرماه فعال خواهد شد، اظهار داشت: هموطنان عزيز مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر درباره كنسرت و برنامه‌هاي اين گروه به آدرس www.msadeq.com و يا www.sadeq.dk مراجعه كنند.
با تشكر فريبا
" هومن شریفی "

قدیمی 12-01-2008
کاربر فعال

اركستر فيلارمونيك تهران «فراق» را مي‌نوازد

به نقل از روابط عمومي گردهمايي مكتب شيراز، نادر مشايخس رهبر اركستر فيلارمونيك تهران در خصوص اين اجرا گفت: من مكتب شيراز را با حافظ شناختم و قطعه «فراق» را از وزن غزلي در شعر حافظ الهام گرفته و ساختم. به نظر من مكتب شيراز بيانگر هويت ايراني است و ما مي‌توانيم با شناخت مكتب شيراز، نوآوري و تازگي را در تمامي جهات فرهنگي و هنري خود به عين مشاهده كنيم. اشعار حافظ، سعدي حتي باغ‌هاي شيراز يا هنرهاي صناعي اين دوره در تمامي زمانها و براي تمامي نسل‌ها طراوت و تازگي خود را حفظ كرده است.
نادر مشايخي در خصوص اجراي قطعات خود در اين گردهمايي اضافه كرد: در حقيقت اين كار مانند كلاژي از مجموع سه قطعه است. اولين قطعه از سمفوني مالرو است، قطعه دوم فراق نام دارد و آخرين قطعه به نام فينال پرنده آ‌تشين ساخته ايگور استراوينسكي است كه همه قطعات توسط گروه اركستر فيلارمونيك تهران اجرا خواهد شد.
گردهمايي مكتب شيراز ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 13 آذر كار خود را آغاز مي‌كند.
با تشكر فريبا
" هومن شریفی "

قدیمی 12-19-2008
کاربر فعال

موج گروه موسیقی اشتیاق در قزوین

گروه موسیقی اشتیاق به خوانندگی علیرضا قربانی 5 و 6 دی ماه کنسرت خود را با اجرای قطعه جدید موج در مجموعه فرهنگی ورزشی کوثر قزوین برگزار می کند.
علیرضا قربانی با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت : از آنجا که قرار است در ادامه کنسرت تهران ،تور کنسرت شهرستان ها را در ایران داشته باشیم ازهمین رو تصمیم گرفتیم در نخستین کنسرت به شهرستان قزوین برویم .

وی در توضیح قطعات کنسرت گفت : این برنامه در دستگاه نوا اجرا می شود که گزیده ای از اجراهای گروه موسیقی اشتیاق در فستیوالهای خارج و کنسرت تهران ،شامل قطعاتی چون "پریزاد"، "غلام قمر" و " درعاشقی" با استفاده از اشعار مولانا و تصنیف جدید "موج" است که اجرا می شود .

خواننده گروه اشتیاق در ادامه افزود: پیش درآمد نوا، ضربی نهفت و قطعه موج ساخته علی قمصری و دیگر تصانیف این برنامه از ساخته های خودم است که تنظیم برخی از آنها کار سعید هنرمند است.
قربانی در باره گروه اشتیاق گفت : نزدیک به 5 سال است که گروه موسیقی اشتیاق تشکیل شده است و پیش ازاین کنسرتهای متعددی را در فستیوالهای مختلف دنیا برگزار کرده ایم و آخرین برنامه ما در ایران، شهریور ماه گذشته در مجموعه فرهنگی و تاریخی نیاوران بود .

در کنسرت گروه اشتیاق در قزوین اسحاق چگینی نی، نوشین پاسدار عود،سامان صمیمی کمانچه، رشید کاکاوند تمبک،علی قمصری تار ومصباح قمصری کمانچه باس و دمام می نوازند.
با تشكر فريبا
" هومن شریفی "

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش