بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای ایران

سینمای ایران در این بخش به سینما تلویزیون و تئاتر ایران و اخبار مربوط به آن میپردازیم

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-06-2010
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض بهمن قبادي :‌من با فيلم هاي بهروز وثوقي بزرگ شده ام

بهمن قبادي :‌من با فيلم هاي بهروز وثوقي بزرگ شده ام

حسين امامي: قريب به چند سال پيش خبر
همكاري بهمن قبادي و بهروز وثوقي منتشر شد.

اما هم اكنون زمزمه هايي از ارائه دوباره اين كار به گوش مي رسد و ما به همين بهانه گفت و گويي كوتاه با آقاي بهمن قبادي انجام داده ايم كه از نظرتان مي گذرد. لازم به توضيح است كه چون هنوز عوامل فيلم به طور كامل مشخص نيستند گفت و گوي كامل راجع به اين فيلم را به آينده موكول كرديم. بهمن قبادي متولد 1348 سنندج، فارغ التحصيل از دانشكده صدا و سيما است. وي فعاليت سينمايي را سال 1377 آغاز كرد. او يكي از پر كارترين سازندگان فيلمهاي كوتاه به شمار مي آيد و تاكنون تعداد زيادي از جوايز بين المللي را به خود اختصاص داده است. قبادي با فيلم «زماني براي مستي اسب ها» توانست براي دومين بار در تاريخ سينماي ايران جايزه مهم و معتبر دوربين طلايي را كه در جشنواره بين المللي فيلم كن به اولين ساخته هاي فيلمسازان جوان اهدا مي شود را از آن خود كند.

آقاي قبادي لطفا در مورد مضمون کلی فیلم توضیح بدهید؟
این فیلم در مورد یک خانواده کرد و یک خانواده ایرانی است که در يونان فیلم برداری می شود و بخش كوچكي از آن هم در عراق خواهد بود.

چرا ساخت این پروژه با تاخير مواجه شد ؟
من می خواستم چند سال قبل این کار را شروع کنم ولی به دلیل مشکلات زیاد نتوانستم استارت این کار را بزنم. چند بار پیشنهاد خودم را در زمان رئیس جمهور وقت آقای خاتمی مطرح کرده بودم و هیچ جوابی نگرفتم فقط در حد اینکه اگر بخواهم این کار را انجام بدهم دیگر حق ندارم به ایران بازگزدم. و تصمیم گرفتم که در اولین فرصت مناسب این کار را انجام بدهم و قسمت این بود که تا به الان این کار شکل نگیرد و در حال حاضر چون خارج کشور هستم و راحت تر میتوانم به سینما و پیرامون نگاه کنم فکر می کنم که ما می توانیم تا 3 ماه آینده این فیلم را شروع کنیم.

ایا می توانید به عوامل تولید فیلم از قبیل تهیه کننده اشاره کنید؟
در حال حاضر هیچ چیز مشخص نیست فقط همین را بدانيد که آقای وثوقی بازیگر نقش اول و بهمن قبادی کارگردان این فیلم هستند.

تمام ایرانیان خاطراتی از فیلم های بهروز وثوقی دارند شما ازدوران کودکیتان و بهروز وثوقی چه خاطراتی دارید؟
من با فیلم های بهروز وثوقی از کودکی بزرگ شدم و زندگی کرده ام. یادم است تمام کودکی ام را در سنندج فیلم های ایشان را می دیدم. و الان هم می خواهیم دوباره از نو شروع به جریان سینمایی متفاوتی کنیم که ریشه در خاطرات مردم دارد و نسل جدید و قدیم را به هم متصل کنیم.

آقای قبادی به عنوان یک کارگردان جایگزین بهروز وثوقی در سینمای ایران را چه کسی میدانید؟
بهروز وثوقی یکی بوده است و خواهد ماند. اما فرق ایشان با سایر بازیگران در این است که بهروز وثوقی تاریخ سینمای ایران را با بازی های درخشان به خصوص در فیلم قیصر عوض کردند و البته ماندگاری بازی ایشون دلیل دیگر تفاوتشان با سایر بازیگران است. باید اضافه کرد که ما بازیگران خوبی مانند زنده یاد خسرو شکیبایی و پرویز پرستویی و حامد بهداد (از نسل جدید) داریم ولی برای من اسطوره بازیگری بهروز وثوقی است و فیلم های بهروز برای من همواره یک ملودی و اهنگ است که من را به گذشته می برد.

در اخر اگر صحبتی درباره بهروز وثوقی و فیلم دارید بفرمایید؟
خیلی خوشحالیم که در کنار هم کار می کنیم و امیدواریم که کار متفاوتی را به سینما و مردم عزیز ایران ارائه کنیم.

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش