بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > فرهنگ

فرهنگ تمام مباحث مربوط به فرهنگ در این بخش

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-29-2014
mohammad.90 آواتار ها
mohammad.90 mohammad.90 آنلاین نیست.
مدیر بخش ورزش

سپاسها: : 7,242

6,424 سپاس در 3,063 نوشته ایشان در یکماه اخیر

فقط خدا)

ملكوت خدا نزديك است وظهور منجي موعود التيام زخمهاي هزاره هايمان خواهد بود
اما حقيقت تلخ ، زندگي ماست كاش به خودمان بياييم.

سلام محبوب دلم!

كاش ميدانستم چشم كدامين خاك حضور سبزتورا به تماشا نشسته است وبرنرمي قدمهايت بوسه ميزند.

كاش ميدانستم كدامين سرزمين غريب باوجور نازنين تو آشنايي دارد،وآغوش خود را بر مهربانيت گشوده است!

يابن الحسن!

آيا ميشود در حرم امن تو اجازه ورود يابم،وپروانه وار گرد كعبه وجود مقدست طواف كنم

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
یاغی شوی و دگر نیایی . . .
ای بنده تو سخت بیوفایی ...
2 کاربر زیر از mohammad.90 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 08-29-2014
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

بسم الله الرحمن الرحیم

میرزا ابوالفضل قهوه چی می فرمود :

یک وقت در جمکران در عالم مکاشفه خدمت حضرت رسیدم

حضرت فرمودند: میرزا ابوالفضل این همه جمعیت را که می بینی به جمکران آمده اند ،

یک نفر به خاطر من نیامده است
یکی می گوید : آقا جان خانه می خواهم

یکی می گوید : آقا جان لانه می خواهم

یکی می گوید : آقا جان دانه می خواهم

یکی می گوید : زن می خواهم

یکی می گوید : پول می خواهم

یکی می گوید : مریضم

یکی نیست بیاید و بگوید : آقا جان دلم تنگ شده، من آمده ام تو را

صدا بزنم، فقط تورا می خواهم

کتاب: 14گفتار پیرامون ارتباط معنوی با امام زمان عجل الله

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
2 کاربر زیر از mohammad.90 سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
قدیمی 11-07-2014
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

دعا ذکر شده از نائب اوّل امام عصر (عج)
دعا ذکر شده از نائب اوّل امام عصر صلوات الله ‏علیه

خواندن این دعا فضیلت فراوانی دارد

خدایا خود را به من بشناسان زیرا اگر تو خود را به من نشناسانى من پیامبرت را نخواهم شناخت خدایا پیامبرت را به من بشناسان که اگر پیامبرت را به من نشناسانى حجت تو را نخواهم شناخت خدایا بشناسان به من‏ حجت خود را که اگر حجتت را به من نشناسانى از دینم گمراه گردم خدایا نمیران مرا به مرگ دوران جاهلیت و منحرف مساز دلم را پس از اینکه هدایتم کردى خدایا هم چنانکه‏ راهنمائیم کردى به فرمانبردارى کسى که اطاعتش را بر من واجب کردى از آن کارداران تو که پس از پیامبرت - که درودهاى تو بر او و آلش باد - آمدند تا به راهنمائى تو من زمامدارى فرماندارانت را پذیرفتم که آنان (عبارتند از) امیر مؤمنان على بن ابیطالب و حسن و حسین و على و محمد و جعفر و موسى و على و محمد و على و حسن و حجت قائم‏ مهدى - که درودهاى تو بر همگى ایشان باد - خدایا مرا ثابت قدم بدار بر دین خودت‏ و بکار فرمانبرداریت وادارم کن و دلم را براى (فرمانبردارى) ولیت نرم گردان و معافم دار از آنچه‏ خلق خود را بدان آزمودى و پابرجایم بدار بر اطاعت زمامدارت آن بزرگوارى که از خلق خود او را پوشاندى‏ و به اذن خودت او را از دیده آفریدگانت پنهان کردى و او چشم به راه فرمان تو است و توئى دانا - بى‏آنکه کسى‏ به تو خبر داده باشد - بدان وقتى که در آن صلاح ولى تو است که به او جازه دهى براى آشکار ساختن کارش‏ و کنار زدن پرده‏اش پس به من صبرى بر این جریان عطا کن که دوست نداشته باشم پیش افتادن چیزى را که پس انداختى و پس انداختن چیزى را که پیش انداختى و نه آشکار ساختن آنچه را پوشاندى و نه کنجکاوى از آنچه پنهان داشتى‏ و کشمکش نکنم با تو در تدبیرت و نگویم چرا و چگونه و براى چیست که آنکس که کار بدست او است‏ آشکار نشود با اینکه زمین از ستم پر شده و واگذارم همه کارهایم را به تو خدایا از تو خواهم که ولىّ امرت را آشکارا و نافذالامر به من بنمایانى با اینکه مى‏دانم‏ تمام سلطنت و قدرت و دلیل و برهان و خواست و جنبش‏ و نیرو خاص تو است ولى این مرحمت را درباره من و همه مؤمنین بفرما تا نظر کنیم بصورت ولى امر تو- که درودهاى تو بر او باد - در حالى‏که با سخنى آشکار و با دلیلى واضح مردم را از گمراهى نجات دهد و از بیمارى نادانى شفا بخشد پروردگارا جمال زیبایش را براى مشاهده ما از پرده برون آر و پابرجا کن بنیاد کارهایش را و بگردان‏ ما را از کسانى‏که روشن گردد دیده‏شان به دیدارش و بگمارمان براى خدمتش و بمیرانمان بر کیش و آئینش و محشورمان گردان‏ در گروهش خدایا در پناهش‏گیر از شرّ تمام آنچه خلق فرموده و آفریدى و پدید آورده‏ و پروریدى و صورت دادى و محافظتش کن از پیش رویش و از پشت سرش و از راست‏ و چپش و از بالاى سر و از زیر پایش به نگهدارى خودت که تباه نشود هر که را بدان‏ نگهدارى کردى و نگهدار بوجود او (آئین) رسولت و وصى رسولت را - که بر او و آلش سلام باد - خدایا طولانى گردان عمرش را و بیفزا در اجلش و یاریش ده در آنچه بدستش سپرده‏اى‏ و رعایتش را از او خواسته‏اى و بیفزا در کرامتت بر او که او راهنماى راه یافته و قیام کننده‏ راهبرى است و پاک و با تقوى و پاکیزه و خالص و راضى (از حق) و پسندیده و بردبار و سپاسگزار و کوشا است خدایا و از ما مگیر یقین بطولانى شدن زمان غیبتش را و منقطع شدن خبرش را از ما و از یاد ما مبر آن بزرگوار را و هم چنین انتظار آمدنش و ایمان به او و قوت‏ یقین در ظهورش را و دعاى بر آن حضرت و درود بر او را تا بحدى که نومید نکند ما را طول غیبت آن حضرت از قیام و ظهورش و یقین ما در این باره مانند یقینى باشد که ما در قیام رسولت‏- که درودهاى تو بر او و آلش باد - داریم و همچنین مانند یقینى باشد که به وحى و قرآن او داریم پس تقویت کن دلهاى‏ ما را بر ایمان به او تا درآورى ما را بدست آن جناب در راه روشن هدایت‏ و راهنمائى و شاهراه (دین) و جاده مستقیم و نیرومند کن ما را براطاعت او و پابرجایمان کن‏ بر پیرویش و قرارمان ده در گروه او و اعوان و یارانش و کسانى‏که راضى به کارهاى اویند و این عقیده را از ما مگیر نه در زندگى و نه هنگام مرگمان تا بمیرانى ما را بر این عقیده‏ که نه شک داشته باشیم و نه پیمان شکن و نه شبهه‏اى داشته و نه تکذیب کننده باشیم خدایا تعجیل فرما در ظهورش و تأییدش کن به یارى خود و یارى کن یاورش را و خوار کن هر که دست از یاریش بردارد و به هلاکت رسان‏ هر که را به دشمنیش برخیزد و او را تکذیب کند و آشکار کن به او حق را و بمیران به او جور و ستم را و نجات بخش به او بندگان با ایمانت را از خوارى و زنده کن به او شهرها را و بکش بدست او سرکشان کفر را و در هم شکن بوسیله‏اش سرکرده‏هاى گمراهى را و خوار گردان بوسیله‏اش گردنکشان‏ و کافران را و نابود کن بدو منافقان و پیمان شکنان و همه مخالفان (اسلام) و بى‏دینان را که در شرقهاى زمین و غربهاى آن و در خشکى و دریا و در هموارى زمین‏ و کوهها هستند تا آنکه بجاى نگذارى از آنها احدى را و اثرى از آنها باقى نگذارى و پاک گردان از ایشان‏ شهرهایت را و شفابخش از نابودى آنها سینه‏هاى بندگانت را و تازه کن بدو آنچه محو گشته از دینت‏ و اصلاح کن بوسیله‏اش آنچه تبدیل شده از حکم و قانونت و تغییر یافته از روش و سنتت تا در نتیجه بازگردد دین تو بوجود آن جناب و بدست او تر و تازه و صحیح که هیچگونه کجى و بدعتى در آن نباشد و بدینوسیله‏ به برکت عدل و داد او خاموش گردانى آتش کفار را که همانا آن بزرگوار بنده تو است که او را خاص خود گرداندى و براى یارى دینت پسندیدى و به علم خویشتن برگزیدى و از گناهان نگاهش داشتى‏ و از عیوب مبرّایش ساختى و بر نادیدنیها مطلعش کردى و بر او انعام فرمودى و از پلیدى‏ و از چرکى پاک و پاکیزه‏اش کردى خدایا درود فرست بر او و بر پدرانش‏ امامان پاک و بر شیعیان برگزیده‏اش و برسان آنان را به هر آرزوئى که‏ دارند و این عقیده ما را خالص و پاک گردان از هر شک و شبهه و خودنمائى و شهرت‏طلبى‏ تا نخواهیم بدان غیر تو را و نجوئیم بدان جز ذات تو را خدایا ما به تو شِکوه کنیم‏ از فقدان پیامبرمان و غیبت امام و رهبرمان و سختى روزگار بر ما و درآمدن فتنه‏ها بر سر ما و پشت بهم دادن دشمنان بر دشمنى ما و بسیارى دشمنان و کمى افراد ما خدایا پس بگشا از ما این اندوه را به گشایشى از طرف خود که زود بفرستى و یارى از خودت که عزتش دهى و به امام عادلى که آشکارش کنى‏ اى معبود به حق آمین خدایا از تو خواهیم که به نماینده و ولیت اذن دهى براى آشکار ساختن عدالتت در میان بندگان تو و کشتن دشمنانت را در شهرهایت تا اینکه پروردگارا ستونى براى ظلم و ستم باقى نگذارى‏ جز آنکه درهم شکنى و نه بازمانده‏اى جز آنکه نابودش کنى و نه نیروئى جز آنکه سستش کنى و نه پایه‏اى جز آنکه‏ درهم فرو ریزى و نه تیزى جز آنکه کندش کنى و نه اسلحه‏اى جز آنکه از کار بیندازى و نه پرچمى جز آنکه سرنگون سازى و نه پهلوانى جز آنکه بکشى و نه سپاهى جز آنکه خوارش گردانى و سنگبارانشان کن پروردگارا به سنگ‏ کوبنده‏ات و بزن آنها را به شمشیر برنده‏ات و بدان حمله و انتقامت که بازش نگردانى از مردمان‏ بدکار و عذاب کن دشمنان خودت و دشمنان ولیت و دشمنان رسولت را - که درودهاى تو بر او و آلش باد - بدست ولیت و بدست بندگان مؤمنت خدایا کفایت کن ولیت و حجتت را در روى زمین از هراس دشمنش و از حیله هرکس که سوء قصدش کند و مکر کن‏ با هرکس که به او مکر کند و چرخ بد روزگار را براى هرکس که سوء قصدش را دارد به گردش درآور و شرّ آنها را از سر آن بزرگوار بگردان و در دلهاى آنها رعب او را بیفکن و پاهاشان را بلغزان و بطور آشکارا و ناگهانى آنها را بگیر و عذابت را بر ایشان سخت گردان و رسواشان کن در میان بندگانت و لعنتشان کن در شهرهایت‏ و در ته دوزخ خود جایشان ده و محیط گردان بر ایشان سخت ترین عذابت را و در آتش جایشان ده و پر کن‏ گور مردگان را از آتش و در سوز آتشت واردشان کن زیرا که اینان نماز را ضایع کردند و از شهوات پیروى کردند و بندگانت را گمراه کردند و شهرهایت را ویران کردند خدایا زنده کن‏ بدست ولیت قرآن را و بنمایان به ما نور آن بزرگوار را همیشگى که شب (و تاریکى) نداشته باشد و زنده کن بوسیله آن جناب دلهاى‏ مرده را و بهبودى بخش بدو سینه‏هاى سوخته را و جمع کن بوسیله او آراء مختلفه را بر حق و برپا کن بدو حدود تعطیل شده و احکام واگذارده شده را تا آنجا که حقى بجاى‏ نماند جز آنکه آشکار شود و نه عدل و دادى جز آنکه شکفته گردد و قرار ده پروردگارا ما را از گروه یاران و تقویت کننده‏ سلطنتش و فرمانبرداران فرمانش و خوشنودان از کارش و تسلیم شوندگان احکام و دستوراتش‏ و از کسانى‏که احتیاج به تقیه (و محافظه کارى و اظهار خلاف عقیده) از ترس مردم نداشته باشند و توئى پروردگارا که برطرف کنى‏ گرفتارى را و اجابت کنى از درمانده چون تو را بخواند و از اندوه بزرگ نجات بخشى‏ پس برطرف کن گرفتارى را از ولى خود و او را خلیفه خود در زمینت قرار ده چنانچه تعهد کرده‏اى‏ خدایا قرارم مده از ستیزه‏جویان آل محمد علیهم‏السلام و قرارم مده از دشمنان آل محمد علیهم‏السلام و قرارم مده از اهل‏ کینه و خشم بر آل محمد علیهم‏السلام زیرا که من پناه به تو مى‏برم از این جریان‏ و تو پناهم ده و از تو پناه مى‏خواهم و تو در پناهم گیر خدایا درود فرست بر محمد و آل محمد و مرا بوسیله ایشان‏ از نزد خود رستگارم کن در دنیا و آخرت و از مقربان درگاهت قرارم ده آمین اى پروردگار جهانیان‏.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش