بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > ليگ برتر باشگاه های ایران

ليگ برتر باشگاه های ایران در این تالار به بحث و بررسی لیگ برتر فوتبال کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-13-2014
mohammad.90 آواتار ها
mohammad.90 mohammad.90 آنلاین نیست.
مدیر بخش ورزش

سپاسها: : 7,242

6,424 سپاس در 3,063 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض فولاد خوزستان برای دومين بار قهرمان ليگ برتر شد

فولاد خوزستان برای دومين بار قهرمان ليگ برتر شد

ليگ برتر فوتبال ايران با قهرمانی فولاد خوزستان به پايان رسيد. هفته آخر مسابقات در شرايطی برگزار شد که پنج تيم شانس قهرمانی داشتند اما فولاد با پيروزی در تبريز مقابل گسترش، برای دومين بار در تاريخ اين مسابقات به جام قهرمانی دست يافت.

گل قهرمانی شاگردان حسين فرکی را مهرداد جماعتی مدافع چپ اين تيم در دقيقه ۳۷ به ثمر رساند. او در پايان بازی گفت: «خوشحالم که سهم کوچکی در قهرمانی تيمم داشتم. يک سال زحمت کشيديم و توانستيم مزد زحماتمان را با قهرمانی بگيريم. فولاد مستحق قهرمانی در ليگ برتر بود.»

در پايان اين مسابقات کريم انصاريفرد از تراکتورسازی تبريز با زدن ۱۴ گل به عنوان آقای گل انتخاب شد و رضا عنايتی ۱۳ گله را جا گذاشت. مهرداد بايرامی هم با ۱۲ گل سوم شد.

حسين فرکی بعد از قهرمانی تيمش در سيزدهمين دوره ليگ برتر گفت: «اين قهرمانی مبارک مردم خوزستان و باشگاه فولاد باشد. به شهادت خيلی از مردم کشورمان قهرمانی حق ما بود. خيلی زير فشار بودم. اواخر مسابقات خودم را فراموش کرده بودم و به فکر مردم بودم که آرزويشان قهرمانی فولاد بود که اين اتفاق رخ داد.»

پرسپوليس در اهواز با گل محمد عباس زاده از روی نقطه پنالتی بر استقلال خوزستان پيروز شد تا با ۵۵ امتياز نايب قهرمان شود و سهميه حضور در مرحله گروهی ليگ قهرمانان آسيا را کسب کند.

علی پروين سرپرست اين تيم درباره عنوان نايب قهرمانی گفت: «بازيکنان با هزار و يک مشکل نايب قهرمان شدند و لياقت قهرمانی داشتند. اين تيم از سوی هواداران نمره ۲۰ ميگيرد. بازيکنان ما باغيرتترين هستند و امروز به عشق پرسپوليس جنگيدند. فصل آينده هم در آسيا ميتوانيم حرفهايی برای گفتن داشته باشيم.»

علی دايی هم گفت: «بدترين و پرتنش ترين سال ورزشي ام را تجربه کردم. روی من خيلی فشار بود. به خاطر اين که دايی را بکوبند بچه های تيم را به حاشيه کشيدند. بچه های ما خيلی مرد بودند که موفق شدند به اينجا برسند. ما در ليگ امسال خيلی تنها بوديم.»

نفت با وجود شکست ۱-۰ مقابل سپاهان اصفهان در رده سوم قرار گرفت و به مرحله حذفی ليگ قهرمانان راه يافت. هواداران سپاهان با وجود کسب پيروزی، با شعار مربی کروات نميخواهيم اعتراض خود را به زلاتکو کرانچار و نتايج اين فصل تيم خود بروز دادند.

هادی عقيلی در اين بازی يک ضربه پنالتی را از دست داد و بيرانوند سنگربان جوان نفت پنالتی او را مهار کرد. تک گل سپاهان هم گل به خودی بود که توسط بازيکنان نفت وارد دروازه خودشان شد.

استقلال با شکست سنگينی که در خانه مقابل تراکتورسازی تبريز متحمل شد، نه تنها اندک بخت قهرمانی را از کف داد بلکه در فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا نيز غايب خواهد بود.

تراکتورسازی پيش از اين با قهرمانی در جام حذفی جواز حضور در ليگ قهرمانان آسيا را گرفته بود.
پرسپوليسي های سابق برای تراکتورسازی در اين بازی گل زدند تا ۳-۱ به برتری برسند. فرشاد احمدزاده روی يک حرکت زيبا و اشتباه مهدی رحمتی، محمد نصرتی روی ضربه ايستگاهی و سرانجام کريم انصاريفرد از روی نقطه پنالتی زنندگان گل برای قرمزپوشان تبريزی بودند.

امير قلعه نويی در پايان بازی در مورد صحبت فتحالله زاده مديرعامل استقلال که تاکيد کرده از اين تيم خواهد رفت، گفت: «اگر قرار به رفتن باشد با هم تصميم ميگيريم. او مديری خبره است و حيف است از استقلال جدا شود. او جام برای استقلال زياد آورده و من مقصر بودم. اگر ضعفی بوده از من بوده نه مديريت فتحالله زاده. ما فراز و نشيب داشتيم اما حداقل ميتوانستيم دوم شويم.»

علی کريمی در پايان بازی به عنوان برترين بازيکن زمين معرفی شد. تونی اوليويرا سرمربی تراکتورسازی گفت: «به بازيکنانم تبريک ميگويم که توانستند در اين بازی نمايش خوبی داشته باشند. همين طور بايد از علی کريمی تشکر کنم که يکی از بهترين بازيکنان ايران است و با اين سن اصلاً خسته نميشود.»

مس کرمان و داماش گيلان به دسته اول سقوط کردند. اين دو تيم در هفته آخر با هم رويارو شدند و به تساوی ۱-۱ رضايت دادند.

فجر سپاسی هم با وحود برتری ۲-۱ مقابل ملوان بندرانزلی بايد در دو بازی رفت و برگشت با تيم سوم ليگ دسته اول بازی کند تا برنده آن بازی، در ليگ برتر فصل آينده حضور يابد.

ذوب آهن با گل اسماعيل فرهادی بر راه آهن غلبه کرد. در تنها ديداری که تاثيری برای تعيين تيم قهرمان يا تيم های سقوط کننده نداشت، صبا قم و سايپا به تساوی بدون گل رضايت دادند.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
یاغی شوی و دگر نیایی . . .
ای بنده تو سخت بیوفایی ...
کاربران زیر از mohammad.90 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش