#1  
قدیمی 10-04-2009
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

 
تاریخ عضویت: Sep 2007
نوشته ها: 2,834
سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آموزش فرانت پیج

آموزش فرانت پیج

برنامه فرانت پیج (Front Page) یکی از برنامه های قدرتمند در زمینه طراحی وب است که توسط شرکت مایکروسافت تولید شده است. متداول ترین نسخه از این نرم افزار FrontPage 2003 است که بصورت یک CD جداگانه همراه آفیس 2003 فروخته میشود. این مقاله با هدف آشنایی علاقه مندان به این برنامه نوشته شده است تا شما را با محیط و قابلیت های این برنامه آشنا کند.


آشنایی با محیط فرانت پیج

برای آغاز کار٬ با باز کردن این برنامه با محیطی آشنا می شوید که دارای منوهای مختلف و کاربردهای مختلف هستند . هنگامی که برای اولینبار پنجره این برنامه باز می شود در My Document کاربری شما فایلی به نام My Web Sites ایجاد می گردد که محلی است برای ذخیره کردن صفحات طراحی شده توسط برنامه. برای شروع کار به منوی File رفته و Newرا بزنید. یک پنجره در چارچوب برنامه با نام New باز می شود که توسط آن می توانید تنظیمات مربوطه را برای صفحه وب سایت خود انجام دهید.بعد از کلیک کردن بر روی پارامتر Newمی توانید پنجره باز شده را مشاهده کنید.(در سمت راست برنامه بصورت یک ستون با چند دکمه بر روی آن)

منوهای موجود در ستون New:

(Blank Page)
این گزینه برای ایجاد یک صفحه خالی است که می توان در آن شروع به طراحی وب کرد.(Text File)
این گزینه تنها در قالب برنامه ی Notepad عمل می کند و فایل هایی با فرمت Txt. ایجاد می کند.(From Existing Page)
این گزینه به منظور استفاده از صفحات وب ذخیره شده یا طراحی شده است.


(More Page Templates)
از این منو می توانید برای استفاده از قالب های طراحی شده برای ساخت گالری عکس٬بخش نظرات سایت و ... استفاده کرد. همچنین یک قسمت دیگر از این منو مربوط به بخش Frame می باشد که شما می توانید متناسب با کاری که انجام می دهید فریم هایی را در وب سایت خود به کار ببرید که به عنوان عضو ثابت صفحه شما در آید به این معنی که با تعبیه یک فریم این اجازه به شما داده می شود تا صفحه ای که در فریم طراحی کردید در تمامی صفحات سایت در جای خود ثابت با قی بماند و تنها فریمی که مورد نظر شما است صفحه وب را نمایش دهد.


(One Page Web Site)

با استفاده از این گزینه می توانید با تنظیماتی که پس فشردن این دکمه انجام می دهید به یک صفحه وب پیش ساخته دست پیدا کنید که فقط می بایست جاهایی را که تعبیه شده با مطالب٬ عکس یا هر چیز دیگر مورد نظر پر نمایید.

(SharePoint Team Site)

این منو بیشتر برای تشکیل یک گروه طراحی برای به اشتراک گذاشتن تقویم و ... است که بیشتر توسط طراحان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.


(Web Package Solutions)

این منو که دو گزینه مجزا را در خود جای داده است مدل های پیش ساخته ای برای سایت های خبری و وبلاگ را دارا می باشد.طراحی وب با فرانت پیج


کار با جدول ها در فرانت پیج

از جمله کارهایی که برای طراحی یک وب سایت ساده انجام می گیرد می توان به ساخت یک جدول و قرار دادن تعدادی عکس در آن به همراه متن اشاره کرد که برای انجام این کار می بایست ابتدا یک صفحهBlank انتخاب کنید، سپس به منوی Table>Insert رفته و با کلیک کردن بر روی Table با پنجره ای رو به رو شوید که مربوط به تنظیمات جدول مورد نظر شماست.بعد از انجام تنظیمات مورد نظر در مورد تعداد سطر ها و ... با کلیک بر روی دکمه Ok قادر خواهید بود تا جدول مورد نظر خود را در صفحه Blank که در ابتدا انتخاب کرده بودید ببینید. بعد از ایجاد جدول برای قرار دادن یک عکس در جدول به منوی Insert>Picture>From File… رفته و با انتخاب عکس آن را در جدول خود مشاهده کنید.


کار با لینکها در فرانت پیج

Hyperlinkیک پیوند است که بین یک مولفه مانند یک متن ٬ تصویر یا هر چیز دیگری ایجاد می شود و شما با استفاده از این گزینه، صفحات وب سایت خود را به یکدیگر متصل می نمایید. البته این تنها به این معنا نیست که شما فقط می توانید صفحات ذخیره شده در کامپیوتر خود را به یکدیگر پیوند دهید. بلکه شما می توانید به سایت های دیگر نیز لینک (پیوند) دهید. طریقه کاردر ابتدا با باز کردن یک عکس یا تایپ یک متن آن را Highlight کنید تا بتوانید کار مورد نظر را روی آن انجام دهید. بعد از Highlight کردن متن یا تصویر مورد نظر به منوی Insert>Hyperlink رفته و با پنجره ای روبرو می شوید که می توانید صفحه مورد نظر را که در کامپیوتر شما ذخیره شده است انتخاب کنید یا در پایین پنجره در قسمت Address سایت مورد نظر خود را تایپ کنید. بعد از انجام اینکار شما قادر خواهید بود تا با کلیک کردن بر روی دکمه Preview سایت خود را مشاهده کنید که با کلیک کردن بر روی پارامتر مورد نظر خود صفحه دلخواهی که از قبل به آن لینک داده اید نمایش داده شود.(برای سایت هایی که در کامپیوتر شما ذخیره نشده اند می بایست کامپیوتر شما به اینترنت اتصال داشته باشد.)Interactive Button

مایکروسافت فرانت پیج برای سهولت در کار کاربران نظر به ایجاد یک بخش به نام Interactive Button کرده است که کاربران با مراجعه به منوی Insert>Interactive Buttonمی توانند به آن دست یابند. در این قسمت یکسری دکمه های از پیش ساخته شده وجود دارد که بسیار متنوع می باشند. با انتخاب یکی از دکمه های مورد نظر همانند قسمت قبل (Hyperlink) آدرس صفحه ای که می خواهید به آن لینک دهید را تایپ یا انتخاب می کنید. در ضمن یکسری تنظیمات در قالب فونت و یا اندازه و رنگ دکمه وجود دارد که با مراجعه به زیر شاخه های این پنجره قادر خواهید بود که به آن ها دست پیدا کنید.لینک دادن به یک قسمت خاص از عکس
در یکی دیگر از شاخه های مبحث Hyperlink میخواهیم به لینک دادن به یک قسمت خاص از یک عکس بپردازیم.برای این کار ابتدا یک عکس را که نحوه انتخاب آن در قسمت های قبل آمده بود انتخاب می کنید. بعد از آن به منوی View>Toolbar رفته و از این قسمت تولبارPictures را انتخاب کنید بعد از انجام این کار با کلیک بر روی عکس مستطیل یا دایره موجود بر روی پنجره Pictures قادر خواهید بود تا یکی از اشکال نام برده را بکشید. اما شما می بایست این شکل را در محدوده ای که می خواهید بر روی عکس لینک دهید بکشید. بلافاصله بعد از اینکه آن شکل را رسم کردید پنجره Hyperlink نمایش داده می شود که می توانید آدرس مورد نظر را تایپ یا انتخاب کنید.
__________________

پاسخ با نقل قول
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید
  #2  
قدیمی 10-04-2009
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

 
تاریخ عضویت: Sep 2007
نوشته ها: 2,834
سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض

آموزش طراحی با فرانت پیج قسمت اول
طراحی وب با نرم افزار های مثل فرانت پیج بسیار ساده و راحت می باشد زیرا در این نرم افزار های شما بدون نیاز به دانستن کد های HTMLو فایل های CSSبه راحتی می توانید یک سایت را طراحی و تا آخرین مرحله که نشر سایت می باشد را انجام دهید.
در این قسمت به معرفی قسمت های مختلف آن می پردازیم:فرانت پیج مثل سایر نرم افزار های آفیس دارای منوهای "مدیریت فایل" ، استاندارد" و "فرمت" می باشد، در واقع اکثر نرم افزار های خانواده آفیس به این شکل طراحی شده اند تا کاربر به راحتی با آنها ارتابط داشته باشد.در منوی “File”شما می توانید به راحتی با کلیک بر روی گزینه “New”یک صفحه خالی ایجاد کنید.توجه داشته باشید اگر به سمت راست نگاه کنید یک نیم صفحه را مشاهده می کنید، اگر بر روی گزینه One page web siteکلیک کنید این برنامه قالب های اماده را که انواع مختلف سایت ها را با آن می توانید بسازید برای شما محیا خواهد کرد. حالا که یک صفحه برای خود ایجاد کردید به قسمت پایین سمت چپ این برنامه نگاه کنید:شامل ۴ گزینه هست: Design – Split – Code – Previewروی گزینه Designکلیک کنید، هر چه در اینجا تایپ کنید به راحتی همان چیزی است که در صفحه وب خواهید دید، این دقیقا همان مفهوم "ویزویک" در اینگونه برنامه ها هست که هر چه می نویسید همان دیده می شود.برای همین هم هست که اینقدر راحت و بدون دردسر هستند.حالا صفحه خودتون را Saveکنید. و اسم اون رو باید index.htmبزارید که این هم دلیل دارد زیرا در سرور برای باز کردن اولین صفحه اسم آن باید به این اسم یا سایر اسامی مشخص مثل default.htm , index.phpو … باشد.
آموزش طراحی وب با فرانت پیج قسمت دوم
برای آپلود کردن صفحات وب در فرانت پیج چندین راه وجود دارد:
اصولا نرم افزار فرانت پیج از چندین روش آپلود استفاده می کند که بنا بر نوع نیاز کاربر طریق استفاده آن متفاوت می باشد، در زیر به بررسی روش ها آپلود در این نرم افزار محبوب خواهیم پرداخت:برای شروع کار ابتدا فایل و سایت خود را در فرانت پیج باز کنید و سپس به منوی فایل رفته و بر روی گزینه Publish Site … کلیک می کنیمسپس صفحه ای به صورت زیر باز خواهد شد:
توجه: اگر دکمه
Publish site … ظاهر نشده بود و قابل کلیک نبود به خاطر این هست که شما یک سایت را بصورت کامل ایجاد نکره اید و باید فولدری از نوع فرانت پیج را دوباره بسازید.
در اینجا نوع آپلود خود را انتخاب می کنید، که ما به ۲ نوع مشهور آن می پردازیم:
روش اول که
Front page or share point services می باشد و معمولا از این روش برای آپلود در فانت پیج استفاده می شود روشی هست که در آن سرور شما با استفاده از کامپوننت های فرانت پیج صفحات را کنترل و همچنین آپلود می کند.
روش دوم بسیار معروف هست که همان FTP می باشد و فرانت پیج فایل ها را بصورت FTP و معمولی آپلود خواهد کرد.نکات بسیار مهم:اگر از روش اول استفاده می کنید حتما به این نکته توجه داشته باشید که سرور شما چه ویندوز باشد و چه لینوکس حتما برنامه Front Page Extension در آن نصب باشد در غیر این صورت با خطا مواجه می شوید.معمولا باید خودتان در کنترل پنل این کار را انجام دهید و یا از سرویس دهنده بخواهید این کار را انجام دهند.در روش دوم هم ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر از کامپوننت های فرانت پیج مثل شمارشگر و فرم های که با آن از کاربر اطلاعات دریافت می کنید را ساخته باشید در این روش کار نخواهند کرد! زیرا فرانت پیج از روش اول خود به گونه ای برای نشر سایت استفاده می کند که فایل ها بصورت خودکار آپلود و مدیریت می شوند.سپس از شما یوزنیم و کلمه عبور را سوال می کند در صورت صحیح بودن آن پنجره شما به دو قسمت تقسیم می شود در سمت راست فایل و فولدر های سرور و در سمت چپ فایل و فولدر های کامپیوتر شما وجود دارد کافیست بر روی دکمه پایین صفحه Publish web site کلیک کنید تا فایل ها اپلود شوند، اگر دوباره تغییری در صفحات بوجود آورید و دوباره بخواهید آپلود کنید این نرم افزار متوجه تغییر شده و از شما سوال خواهد کرد.دو روش دیگر زیاد پر کاربرد نیستند.


همچنین می توانید کتاب الکترونیکی (ایبوک) فرانت پیج front page را از لینک زیر دریافت کنید.


__________________


ویرایش توسط GolBarg : 10-04-2009 در ساعت 06:33 PM
پاسخ با نقل قول
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
اچ تی ام ال غیر فعال می باشداکنون ساعت 09:20 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright , Jelsoft Enterprices مدیریت توسط کورش نعلینی
استفاده از مطالب پی سی سیتی بدون ذکر منبع هم پیگرد قانونی ندارد!! (این دیگه به انصاف خودتونه !!)
(اگر مطلبی از شما در سایت ما بدون ذکر نامتان استفاده شده مارا خبر کنید تا آنرا اصلاح کنیم)


سایت دبیرستان وابسته به دانشگاه رازی کرمانشاه: کلیک کنید
  پیدا کردن مطالب قبلی سایت توسط گوگل برای جلوگیری از ارسال تکراری آنها