بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای ایران > اخبار سینمای ایران

اخبار سینمای ایران اخبار فیلم و سینمای ایران در این تالار قرار خواهد گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-16-2009
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض شاهرخ استخري بازيگر سريال دلنوازان در اتاق گريم

در گفت‌وگو با فارس؛
استخري: نمي‌خواهيم مردم از «دلنوازان» دلزده شوند
خبرگزاري فارس: بازيگر نقش «بهزاد» در مجموعه تلويزيوني «دلنوازان» گفت: ما تمام دقت خود را در اين سريال به‌كارگرفته‌ايم تا مردم نسبت به پيگيري آن، خسته و دلزده نشوند.

«شاهرخ استخري» بازيگر نقش بهزاد در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس درباره نقش‌هاي متفاوتي كه تا به حال ايفا كرده، گفت: من در فيلم تلويزيوني «تلخون» يك نقش منفي داشتم و ايفاگر نقش جواني بودم كه جرم‌هاي بسياري داشت اما در سريال «پريدخت»، نقش يك جوان 20 ساله سال 1334 را داشتم كه دانشجوي افسري بود. در «مثل هيچ‌كس» و «ماه عسل» نيز به طور كامل نقش مثبت داشتم و حتي نحوه گويش و بيانم نيز متفاوت بود و هيچ‌كدام از نقش‌هايم ربطي به ديگري ندارد.
وي افزود: ترجيح من اين است كه در نقش‌هاي متفاوت بازي كنم كه رنگ‌آميزي داشته باشند و بازيگر بتواند نقش را كمي متفاوت جلوه دهد تا كارهايش يكنواخت نشود.
وي در ادامه سخنان خود با بيان اين كه ما در «دلنوازان» ابعاد مختلفي از شخصيت بهزاد را مي‌بينيم، اظهار داشت: اين خيلي خوب است كه يك نقش اين قدر رنگ و لعاب داشته باشد و به طور قطع براي بازيگر نيز،‌ايفاي نقش چنين شخصيتي دل‌پسندتر است.
استخري درباره اين كه دلايل پذيرفتن نقش در يك سريال 50 قسمتي و براي اولين بار چه بوده، پاسخ داد: اول اين كه من آن را نپذيرفتم، من را پذيرفتند! دوم اين كه نگراني مهمي كه در يك كار 50 قسمتي براي عوامل سازنده ايجاد مي‌شود، اين است كه كار براي مخاطب تكراري نشود و ما تلاش خود را كرديم كه اين اتفاق رخ ندهد.
اين بازيگر گفت: اينكه مي‌گويم شخصيت بهزاد ابعاد مختلفي دارد، يكي از اين ويژگي‌ها است و در بازي كردن هم، تلاش كردم تا بازي خود را تقسيم كنم به طوري كه مخاطب به طور متناوب بازي‌هاي خوبي از من در نقش بهزاد ببيند تا نقشم تكراري نشود. حضور در 50 قسمت يك سريال شوخي نيست. بايد مراقب بود تا مخاطب خسته و دلسرد نشود و همه نگراني‌هاي ما حول و حوش اين محور بوده است.
بازيگر نقش «بهزاد» تصريح كرد: اين كه چقدر شخصيت بهزاد خوب از كار درآمده را بايد از مخاطبان و كارگردان بپرسيد، ولي در خط داستان، ما كاملا مطابق آنچه از ما خواسته شده بود پيش رفته‌ايم. فقط در ابتداي كار فيلمنامه مدون در اختيار نداشتيم كه آن هم به مرور، به كار اضافه شد. در حقيقت آقاي سهيلي‌زاده در دو ماه اول و در مرحله پيش توليد، آنچه را كه در ذهنش بود، با ما درميان گذاشت و ما با اين پيش زمينه جلو آمديم.
وي در توضيح بيشتر در نحوه كارگرداني سهيلي‌زاده در «دلنوازان» گفت: سهيلي‌زاده فيلمنامه را روتوش مي‌كند، سكانس‌هايي را كوتاه مي‌كند و خيلي اصرار به اجراي مو به موي فيلمنامه ندارد بلكه حواسش به كل كار است. ما فقط حواس‌مان به نقش خودمان است و او مراقب يك دست شدن كليت كار است.
استخري گفت: ايشان ما را محدود نكرده و نمي‌كند و نكاتي كه ارائه مي‌دهد، همواره در بهبود كيفيت بازي و ايفاي نقش به ما كمك مي‌كند، ولي اينكه بخواهد دست ما را ببندد، اين طور نبوده و خيلي خوش اخلاق و صبور است.
«شاهرخ استخري» با بيان اين كه از اعتمادي كه به آقاي سهيلي‌زاده داشته‌ام، خيلي راضي هستم،‌ درباره آينده كاريش و حضور در تئاتر و سينما نيز گفت: تئاتر براي هر بازيگري يك پيش‌نياز است كه او را قدرتمند مي‌كند. البته ترجيح من اين است كه وقتي كارم را در تلويزيون شروع كرده‌ام، به جاي مطلوبي برسم. البته كار خوب تئاتر را هم صد در صد قبول مي‌كنم و حضور در سينما را هم، با يك شروع خوب دوست دارم و نمي‌خواهم بي‌گدار به آب بزنم. در واقع، حضور در كارهاي خوب تلويزيوني را به بازي در فيلم‌هاي سينمايي ضعيف ترجيح مي‌دهم و كارگردان و فيلمنامه هم برايم خيلي مهم هستند.

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش