بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
  #1  
قدیمی 12-01-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال
 
تاریخ عضویت: Nov 2009
محل سکونت: نصف جهان
نوشته ها: 9,286
سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض 10 بازيکن رکوردار بازي در ليگ ايران

10 بازيکن رکوردار بازي در ليگ ايران
سايت گل- برگزاري ليگ در ايران سابقه اي 40 ساله دارد و طي اين مدت ليگ باشگاههاي کشور با نامهاي مختلفي برگزار شده است. در تاريخ برگزاري ليگ فوتبال در ايران، محمدرضا طهماسبي کاپيتان فعلي تيم پيکان بيشترين بازي را انجام داده است و در حال حاضر رکوردار محسوب مي شود. با بازگشت مهدي تارتار، رقابت اين دو بازيکن دوباره جالب خواهد شد.در فصل گذشته ليگ برتر رکورد بيشترين بازي در تاريخ ليگ شکسته شد و مهدي تارتار و محمدرضا طهماسبي کاپيتانهاي دو تيم راه آهن و پيکان اولين بازيکناني شدند که در تاريخ ليگ از مرز 300 بازي عبور کردند. 10 بازيکني که بيشترين بازي را در ليگ انجام داده اند عبارتند از:
1. محمدرضا طهماسبي (325 بازي)
کاپيتان تيم پيکان متولد 1351 است و از فصل 73 تاکنون در ليگ حضور دارد. طهماسبي براي تيمهاي کشاورز، شهرداري تبريز، بهمن و پيکان در ليگ بازي کرده است و به جز فصل 76 و نيم فصل اول 77 که در تيم نيروي زميني حضور داشت و همچنين فصل 84 که در دسته اول بازي کرد، در ساير ادوار ليگ به ميدان رفته است. طهماسبي از فصل 79 پيراهن تيم پيکان را بر تن دارد و 220 بازي خود را در ليگ براي تيم پيکان انجام داده است.
2. مهدي تارتار (308 بازي)
مهدي تارتار متولد 2 مهر 1351 است که براي اولين بار در فصل 70 جام آزادگان با تيم پاس در ليگ حضور يافت. تارتار با تيمهاي پاس، سپاهان،بهمن، تراکتورسازي، پرسپوليس، ابومسلم و راه اهن در ليگ بازي کرده است و تاکنون دو بار با پاس و 2 بار نيز با پرسپوليس عنوان قهرماني ليگ را بدست آورده است. وي دو فصل ليگ را نيز به دليل حضور در دسته پايين تر با تيمهاي بهمن و راه اهن از دست داده است. بيشترين بازي تارتار براي يک تيم با راه اهن بوده است که 103 بازي براي اين تيم انجام داده است.
3. محمود فکري (299 بازي)
اگر اختلافات او با تيم شيرين فراز به پايان مي رسيد، فکري اولين بازيکني مي شد که به رکورد 300 بازي در ليگ دست مي يافت اما او در عدد 299 متوقف شد. فکري در فصل 70 ليگ آزادگان با تيم نساجي مازندران براي اولين بار در ليگ به ميدان رفت و به جز دو فصل 72 که با استقلال در دسته سوم بازي کرد و فصل 75 که با تيم سپاسي در دسته دوم ليگ آزادگان حضور داشت، تا دو فصل پيش يکي از حاضران در ليگ بود. وي 240 بازي خود را با تيم استقلال انجام داده است و رکوردار بازي براي اين تيم در تاريخ باشگاه استقلال است. فکري دو بار در سالهاي 79 و 84 با استقلال قهرماني ليگ را تجربه کرد. نساجي، استقلال، سپاسي و شيرين فراز تيمهاي فکري در دوران بازيگري بودند.
4. عليرضا پورمند (296 بازي)
با 96 بازي متوالي در ليگ برتر هنوز رکورددار است. پورمند از فصل 73 تا 84 با تيمهاي بانک تجارت، سپاهان، ذوب آهن، پاس، سپاسي و ابومسلم در ليگ بازي کرد و تا دو فصل فصل قبل رکورد بيشترين بازي در اختيار وي بود که توسط فکري شکسته شد. پورمند در 3 دوره اول ليگ برتر در همه بازيهاي تيمش حضور داشت و از اين نظر رکورد منحصر بفردي دارد.
5. حسين معمار (284 بازي)
مدافع 38 ساله پيکان يکي از باثبات ترين بازيکنان تاريخ ليگ به شمار مي رود. معمار از فصل 75 با تيم بهمن بازي در ليگ را تجربه کرد و به جز فصل 77 که با اين تيم در دسته دوم حضور داشت، در ساير ادوار ليگ بازي کرده است. معمار براي تيمهاي بهمن، سايپا و پيکان بازي کرده است. اين مدافع با سابقه خيلي دير در ليگ بازي کرد، وگرنه تاکنون رکورد بيشترين بازي را به خود اختصاص داده بود. معمار تا قبل از سال 75 در تيم فتح بازي مي کرد که در دسته هاي پايين تر حضور داشت. وي از معدود بازيکناني است که در همه 9 دوره ليگ برتر بازي کرده است.

6. آرمناک پطروسيان (277 بازي)
دروازه بان ارمني تيمهاي سپاهان و ذوب اهن از فصل 75 تا 85 در ليگ ايران حضور داشت و در مجموع 277 بازي انجام داد که در بين همه دروازه بانان تاريخ ليگ رکوردار است. آرمناک همچنين رکورد 127 بازي متوالي در ليگ را نيز ثبت کرده است که فعلا بعيد است به اين زودي شکسته شود. وي 55 بازي براي ذوب آهن و 222 بازي براي سپاهان انجام داده است.
7. کريم باقري (273 بازي)
کاپيتان سرخپوشان پايتخت يکي از باسابقه ترين بازيکنان ليگ است که از فصل 70 تاکنون در ليگهاي آزادگان و برتر حضور داشته است. کريم باقري 36 ساله با تيمهاي کشاورز، تراکتورسازي و پرسپوليس سابقه بازي در ليگ را دارد و از فصل 76 تا 88 نيز به مدت 5 فصل در تيمهاي خارجي بازي کرده است. کاپيتان قرمزها 180 بازي براي پرسپوليس در ليگ انجام داده است و از اين حيث نفر سوم در تاريخ پرسپوليس به شمار مي رود. کريم براي عبور از 300 حداقل دو فصل ديگر نيز بايد در ليگ برتر بازي کند.
8. يدالله اکبري (273 بازي )
هافبک نيمکت نشين استقلال در فصل گذشته فقط 13 بازي انجام داد و با بازگشت مجدد به پاس در اين فصل، امار تعداد بازيهاي خود در ليگ را به 273 رساند. اکبري از فصل 76 تاکنون با تيمهاي سايپا، استقلال تهران، استقلال اهواز، صبا و پاس در ليگ به ميدان رفته است و بيشترين بازي را نيز براي آبي پوشان تهراني با 87 بازي انجام داده است.
9. يحيي گل محمدي ( 258 بازي )
سرمربي و کاپيتان سابق تيم صبا باتري باسابقه ترين بازيکن تاريخ ليگ محسوب مي شود که تداوم 20 ساله در ليگ داشته است. وي در فصل 68 که اولين دوره ليگ بعد از انقلاب بود، با تيم تراکتور سازي به ميدان رفت و در فصل گذشته نيز براي صبا بازي کرد. فاصله اولين و آخرين بازي يحيي گل محمدي 20 سال بوده است که رکورد جالبي به شمار مي رود.وي با تيمهاي تراکتورسازي، بانک تجارت، پرسپوليس، فولاد و صبا باتري در ليگ بازي کرده است و 3 فصل را نيز به دليل حضور در تيمهاي رده پايين از دست داده است.
10. مجيد بصيرت ( 228 بازي )
سرپرست فعلي و کاپيتان سابق سپاهان نيز بيشترين بازي را براي سپاهان در ليگ انجام داده است. بصيرت که تمام دوران فوتبال خود را در اين باشگاه اصفهاني سپري کرده است، قبل از آغاز دومين دوره ليگ برتر از فوتبال خداحافظي کرد و در چهار فصل اخير نيز سرپرست اين تيم اصفهاني بوده است.

__________________
مدت ها بود سه چیز را ترک کرده بودم
شعر را... ماه را.... و تو را ...
امروز که به اجبار قلبم را ورق زدم
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
پاسخ با نقل قول
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
اچ تی ام ال غیر فعال می باشداکنون ساعت 02:51 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright , Jelsoft Enterprices مدیریت توسط کورش نعلینی
استفاده از مطالب پی سی سیتی بدون ذکر منبع هم پیگرد قانونی ندارد!! (این دیگه به انصاف خودتونه !!)
(اگر مطلبی از شما در سایت ما بدون ذکر نامتان استفاده شده مارا خبر کنید تا آنرا اصلاح کنیم)


سایت دبیرستان وابسته به دانشگاه رازی کرمانشاه: کلیک کنید
  پیدا کردن مطالب قبلی سایت توسط گوگل برای جلوگیری از ارسال تکراری آنها