قدیمی 12-02-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض زندگينامه: فاطمه گودرزي

زندگينامه: فاطمه گودرزي

چهره‌ها- همشهري آنلاين:
فاطمه گودرزي 19 تیر سال 1342 در تهران به دنيا آمد.
وي دارای مدرک تحصیلی دیپلم اقتصاد است و دوره 2 ساله تئاتر را در اداره بازیگری طي كرده است. همسرش عبدالرضا گنجي كارگردان سينما و تلويزيون است.

گودرزي از سال 1367 با مجموعه تلویزیونی گالش‌های مادر بزرگ كار هنري‌اش را آغاز كرد. در سال 69 با بازي در فيلم به خاطر همه چيز كاري از رجب محمدين سينما براي او آغاز شد.
وي با بازی در فیلم می‌خواهم زنده بمانم ثابت کرد که تا قبل از این توانایی‌هایش را نادیده گرفته بودند. در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر جايزه‌اي به وي تعلق نگرفت، اما در دوره بعد، جایزه‌اش را برای بازی در فیلم غزال گرفت.

گودرزي تا مدت‌ها بعد از می‌خواهم زنده بمانم، فرصت نمایش توانایی‌هایش را پیدا نکرد تا اینکه در مجموعه تلویزیونی دردسر والدین بار دیگر ثابت کرد که همچنان هنرمند چيره دستي است.
يكي از پروژه‌هاي او فيلم سينمايي فوتباليست‌ها با حضور علي پروين، حميد استيلي و افشين پيرواني بود، فيلمي كه در سال 79 توسط علي‌اكبر ثقفي مقابل دوربين رفت.
از مجموعه‌هاي تلويزيوني او كه در اذهان مانده است، ترانه مادري، دردسر والدين، آپارتمان و رعنا و در وادي سينما هم همسر دلخواه من، ازدواج صورتي، ازدواج به سبك ايراني، غزال، جنگ نفتكش‌ها و تلفن مي‌توان اشاره كرد.
فاطمه گودرزي از جمله بازيگراني است كه هميشه از حاشيه فاصله گرفته و كمتر گفت و گو مي‌كند

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش