بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
  #1  
قدیمی 01-01-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال
 
تاریخ عضویت: Nov 2009
محل سکونت: نصف جهان
نوشته ها: 9,286
سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Exclamation بن بست يك برنامه ورزشي ؛ پاييز 90

بن بست يك برنامه ورزشي ؛ پاييز 90


مجري و تهيه كننده برنامه 90 ديگر تواني براي پريدن از روي موانع ندارد و به نظر ميرسد شخصا مايل است از ادامه توليد اين برنامه انصراف بده


سابت گل - نزديكيهاي ساعت يك بامداد مجري برنامه90 در حالي كه نشاني از انگيزه و شادابي هميشگي در چهرهاش ديده نميشد كاغذهايش را از روي ميز جمع و جور كرد و با يك خداحافظي مختصر به كم رمقترين«90» سالهاي اخير پايان داد. نگاههاي مكرر عادل فردوسي پور به عوامل و اتفاقات پشت صحنه به اندازهاي ذهن او را تحت تاثير قرار داده بود كه در دقايق پاياني برنامه به جاي جمله«دروازه باان بايد اخراج مي شد» از جمله«دروازه بان بايد از كار بركنار مي شد» استفاده كرد.
مجري از اواسط برنامه تلاش ملموسي را براي تسريع روند حركت به سمت نقطه پايان و لحظه خداحافظي آغاز كرد و شخصا طوري رفتار كرد كه مخاطب محدوديتهاي اعمال شده در 90 را درك كند. برنامه 90 كه در فضاي خاص پس از انتخابات با تاخير چند هفتهاي روي آنتن رفت و احتمال تعطيلي كامل آن ميرفت، باز هم در اتمسفري مشابه ماهيت واقعياش را از دست داد و به سوي يك برنامه خنثي و عاري از هرگونه چالشهاي مخاطب پسند حركت كرد.
***
عادل فردوسي پور علاقهاي به واكاوي اتفاقاتي كه دوشنبه شب پشت دوربينهاي استوديوي «90» رخ داد، ندارد و سكوت را ترجيح ميدهد.
همه چيز از زماني آغاز شد كه دقايقي قبل از آغاز برنامه از آقاي تهيهكننده خواستند مسابقه sms را براي اين هفته تعطيل كند اما او مقاومت كرد و سرانجام چون فقط دقايقي به روي آنتن رفتن برنامه باقي مانده بود چاره اي غير از تمكين نيافت.
قرار بود در برنامه دوشنبه شب احتمال موفقيت يا ناكامي علي دايي به نظرسنجي گذاشته شود، آنچه به وضوح رنگ و بوي سياسي نداشت اما اينطور دستور داده شده بود كه مسابقه sms با هر مضموني برگزار نشود و دليل خاصي را هم براي آن ذكر نميكردند. فردوسيپور كه تعصب خاصي به آيتمهاي مردمي «90» دارد در اولين سكانس برنامه درباره تعطيلي مسابقه sms گفت: «به دليل اينكه ارسال sms در شبكه مخابراتي كشور با اختلال و مشكلاتي مواجه شده امشب مسابقه sms نداريم.»
اشاره به اختلال در شبكه پيامك واكنش برخي از مسئولان را برانگيخت و پس از اين اظهارنظر بود كه تلفن داخلي استوديوي برنامه بارها به صدا درآمد و محدوديتهاي جديدي اعمال شد. فردوسي پور تلاش كرد در فاصله پخش آيتمهاي مختلف فضاي پشت صحنه را آرام كند اما اوضاع كاملا از دست او خارج شده بود.
اواسط برنامه دستور داده شد آيتم «دوربين 90» كه به پخش تصاوير ارسالي توسط مردم اختصاص دارد هم نبايد پخش شود. اين تصميم براي تنبيه آقاي مجري اتخاذ شد و از اين لحظه به بعد بود كه فردوسي پور برنامه را كاملا بي تفاوت و با چهرهاي درهم كشيده اجرا كرد.
اماجدال پنهان مجري وتهيه كننده برنامه 90 رفته رفته به يك مقابله به مثل و لجبازي آشكار تبديل شد. فردوسي پور در ميانه برنامه با استفاده از دو جمله خبري كوتاه و البته معنادار خبر حذف آيتم «دوربين 90» را به اطلاع مخاطبان رساند: «امشب دوربين 90 هم نداريم چون طي هفته گذشته به سختي امكان ارسال ايميل وجود داشت.»
فردوسي پور به همين اكتفا نكرد و بلافاصله يك آيتم ورزشي – سياسي ديگر را روي آنتن فرستاد. او مصاحبهاي از محمد علي آبادي – رئيس سابق سازمان تربيت بدني – را پخش كرد كه در آن آقاي رئيس در تيرماه سال 1387 قول افتتاح ورزشگاه نيمه كاره شيراز تا بهمن ماه همان سال را ميداد اما تصاوير جديد حاكي از آن بود كه از آن تاريخ تا امروز در ورزشگاه شيراز حتي يك آجر هم روي آجر گذاشته نشده است.
در اين آيتم علي سعيدلو، رئيس فعلي سازمان تربيت بدني مدعي شد از 3500 پروژه عمراني ورزش كشور 1500 پروژه به صورت نيمه كاره رها شده و ازقول يكي ديگر از مسئولان شنيديم كه براي تكميل ورزشگاه نيمه كاره شيراز حتي به مصوبات بودجه اي رئيس جمهور و دستور اكيد او درباره تكميل ورزشگاه بي اعتنايي شده است.
***
عادل فردوسي پور از ابتدا قصد بازگشت به صندلي اجراي برنامه 90 را نداشت و معتقد بود توليد برنامه هاي انتقادي و چالش برانگيز به فعاليتي دشوار تبديل شده است.
پس از تعطيلي 90، فشار زيادي از سوي فوتبالدوستان و رسانه ها به مديران صدا و سيما وارد شد تا اينكه سرانجام رئيس شبكه سوم سيما اعلام كرد اين برنامه به زودي از نو روي آنتن مي رود.
در آن روزها جلسات متعددي بين تهيه كننده و مسئولان مربوطه برگزار شد و اخباري كه از اين نشستها به بيرون درز ميكرد از اصرار مديران بر حذف برخي آيتمها و مقاومت تهيه كننده حكايت داشت. او حتي به مسئولان شبكه پيشنهاد داده بود توليد 90 را به گروه جديدي بسپارند تا تمام خواسته هاي آنها بدون كم و كاست اجرا شود. در آن مقطع اما از سرگيري پخش مجدد 90 بدون اجرا و هدايت عادل فردوسي پور ميتوانست تبعات منفي سنگين تري را در پي داشته باشد. به اين ترتيب تمام خواسته هاي او مو به مو اجرا شد و عادل فردوسي پور سري جديد را با اين جمله آغاز كرد: «قدرتمندانه تر و ريزبينانه تر از گذشته در خدمت فوتبال كشور خواهيم بود.»
90 آمد و فشار افكار عمومي از دوش مديران صداوسيما برداشته شد اما از همان زمان زمزمه هايي در خصوص حذف تدريجي شاخ و برگ اين برنامه جريانساز به گوش مي رسيد. طوري كه پس از تعطيلي دوباره ديگر كسي سراغ 90 را نگيرد و بودن يا نبودن اين برنامه همانند برنامه هايي مثل ورزش از نگاه دو يا ورزش و مردم پرسشي در ذهن مردم ايجاد نكند.
***
اكنون پخش مجدد برنامه 90 با عادل فردوسي پور دوباره در هالهاي از ابهام فرو رفته است. او دوشنبه شب گذشته با ژست يك مجري معترض كه از هر سو در منگنه قرار گرفته بود روي صندلي اجرا نشست و حاضر به مماشات و گردن گذاشتن به دستوراتي كه در پس يكديگر از راه ميرسيدند،نشد
90 مورخ 7 دي 1388 يك برنامه متوسط و نزديك به ضعيف بود كه ارزش تا پاسي از شب بيدار ماندن را نداشت. مجري پس از حذف آيتمهاي مسابقه sms و دوربين 90 كاملا عامدانه ساير بخشهاي جذاب برنامه را هم از فهرست پخش خارج كرد. زمان برنامه از دو ساعت و نيم به يك ساعت و پنجاه دقيقه كاهش پيدا كرد،خبري از مهمان ويژه نبود و قسمت گفت وگوي ويژه هم ناديده گرفته شد. مخاطبان برنامه انتظار داشتند حداقل در خصوص سوژه داغ بركناري كرانچار و انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي جديد پرسپوليس حساسيت بيشتري به خرج داده شود اما 90 به پخش چند مصاحبه كليشهاي از مراسم معارفه و توديع اكتفا كرد و نه تنها به حواشي و نقاط مبهم اين اتفاق نپرداخت كه حتي از برقراري يك تماس ساده تلفني در اين خصوص هم امتناع كرد. مجري و تهيه كننده برنامه 90 ديگر تواني براي پريدن از روي موانع ندارد و به نظر ميرسد شخصا مايل است از ادامه توليد اين برنامه انصراف بدهد. از سويي مسئولان هم تصوير مطمئني از او در ذهن ندارند و از طعنههاي نيشدارش در امان نيستند.
دلايل براي قطع همكاري مسالمتآميز طرفين كافي به نظر ميرسد.
__________________
مدت ها بود سه چیز را ترک کرده بودم
شعر را... ماه را.... و تو را ...
امروز که به اجبار قلبم را ورق زدم
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
پاسخ با نقل قول
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
اچ تی ام ال غیر فعال می باشداکنون ساعت 02:48 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright , Jelsoft Enterprices مدیریت توسط کورش نعلینی
استفاده از مطالب پی سی سیتی بدون ذکر منبع هم پیگرد قانونی ندارد!! (این دیگه به انصاف خودتونه !!)
(اگر مطلبی از شما در سایت ما بدون ذکر نامتان استفاده شده مارا خبر کنید تا آنرا اصلاح کنیم)


سایت دبیرستان وابسته به دانشگاه رازی کرمانشاه: کلیک کنید
  پیدا کردن مطالب قبلی سایت توسط گوگل برای جلوگیری از ارسال تکراری آنها