بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > اخبار گوناگون > اخبار فرهنگی هنری

اخبار فرهنگی هنری در این بخش اخبار و موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر نمایشگاهها سمینارها همایشهاو.... بحث خواهند شد...

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-23-2010
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض نقاشیهای آبستره در نیاوران

نمايش نقاشي هاي آبستره در نياوران
نمايشگاه نقاشي هاي آبستره از آثار "حامد اصلانيان " از امروز - جمعه - در فرهنگ سراي نياوران آغاز شده است.

در اين نمايشگاه 75 اثر نقاشي روي بوم و مقوا با تکنيک رنگ روغن در معرض ديد عموم قرار گرفته است و اثار نقاشي‌هاي اصلانيان انتزاعي و آبستره است ونشانه‌هاي مفهومي خاصي در آنها خودنمايي مي‌کند. اصلانيان روز جمعه در مورد برپايي اين نمايشگاه به خبرنگار ايرنا گفت: در آثار ارايه شده در اين نمايشگاه سعي کردم از تکنيک هاي مختلف چاپي، اکريليک و تلفيق چاپ و اکرليک و زغال استفاده کردم.
وي توضيح داد که در تکنيک به کار رفته در اين آثار از پارچه براي چاپ استفاده شده است ولي حالت تکه چسباني پارچه روي بوم وجود ندارد.
اين نقاش تاکيد کرد که بسياري از آثار ارايه شده در اين نمايشگاه بدون عنوان هستند و تنها در ميان اين آثار 10 تا 15 اثر داراي عنوان هستند که از ميان آنها مي توان به "دل عارف" ، "ترک شيرازي" ، "برزخ" و "فها" اشاره کرد.
وي در مورد تابلوي " فها" گفت: اين واژه نام يک فرد است و تخلص وي محسوب مي شد و چون اين تابلو را با الهام از وي ترسيم کردم نام آن را نيز به ياد وي نامگذاري کردم.
اصلانيان يادآور شد که 7 تابلوي بزرگ 20 / 2 در 40 / 1 در اين نمايشگاه موجود است و بقيه تابلوها 1 در 5 / 1 و تابلوهاي آبرنگ 60 در 80 است.
به گفته وي سعي من براين است که آن چه که به صورت آکادميک و دانشگاهي در قالب طراحي پارچه آموخته ام در آثار نقاشي‌ خود به کار ببرم .
حامد اصلانيان فارغ‌التحصيل رشته طراحي پارچه و عضو انجمن طراحان پارچه و لباس است. او از 16 سالگي کار نقاشي را آغاز کرده است
وي در آخرين کارهايش از تلفيق تکنيک‌هاي مختلف چاپ و نقاشي بهره برده است.
نمايشگاه نقاشي‌هاي اصلانيان تا نهم بهمن ماه بر ديوارهاي نگارخانه شماره يک فرهنگ سراي نياوران داير است .
علاقه‌مندان مي‌توانند همه روزه از ساعت (19- 10) و روزهاي تعطيل (19- 14) از اين نمايشگاه ديدن کنند.

با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)