بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی

اخبار موسیقی در این بخش تازه ترین اخبار موسیقی ایران و جهان گذاشته خواهند شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-12-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آلبوم جلیل عندلیبی و علیرضا افتخاری به بازار می‌آید

آلبوم گرفتار به آهنگسازی جلیل عندلیبی و علیرضا افتخاری كه به دلیل مشكلات میان آهنگساز و خواننده قبلی آن دو سال در توقیف به سر می برد، قبل از تعطیلات نوروز منتشر می‌شود.

برخی قطعات این آلبوم كه مجوز آن توسط شركت ایران مولانا، دریافت شده و شامل دو لوح فشرده به نام‌های گرفتار و جاده ابریشم است؛ پیش از این در آلبوم‌های دیگری منتشر شده است.

محمدجلیل عندلیبی درخصوص دلایل توقیف این آلبوم به ایلنا گفت: حدود ۶ سال قبل همراه با آقای علیرضا افتخاری(خواننده توانای كشورمان) تصمیم گرفتیم برخی از تصانیفی را كه قبلا آهنگسازی كرده بودم؛ مثل: گرفتار، زندگی و پریدیم و برخی كارهای تازه را با همكاری هم منتشر كنیم. در همان زمان به من پیشنهاد شد كه كار را با خواننده‌ای به نام محمد عبداالحسینی و انتشارات سروش منتشر كنم.، پس از گفتگو با آقای افتخاری به این نتیجه رسیدیم كه به دلیل مشكلات مالی كه وجود داشت، كار توسط آقای عبدالحسینی منتشر شود.

وی ادامه داد: آقای عبدالحسینی، یكی از خوانندگانی بود كه با مركز موسیقی صدا و سیما همكاری می‌كرد و خواننده معروفی نبود و در همان زمان بسیار نسبت به بنده ابراز علاقه و ارادت می‌كرد. من هم به ایشان اعتماد كردم و بدون اینكه قرارداد یا چیزی را امضا كنم، ۸ تصنیف را دراختیار ایشان قرار دادم و ایشان مسئول پیگیری آن شد و قرار شد در سه نوبت حق‌الزحمه من به عنوان آهنگساز پرداخت شود.

این آهنگساز باسابقه موسیقی سنتی ایران اضافه كرد: متاسفانه پس از ضبط؛ اصلا از شیوه اجرای آقای عبدالحسینی راضی نبودم و این مساله را به خود ایشان هم گفتم. به هر حال كار حدود دو سال قبل كار توسط انتشارات سروش به بازار آمد و اتفاقا اصلا به فروش نرفت. ضمن آنكه این دوستان؛ مبلغی را هم كه خودشان مشخص كرده بودند، كامل پرداخت نكردند. به همین دلیل بنده تصمیم گرفتم كه كار را با صدای آقای افتخاری منتشر كنم.

عدلیبی افزود: اما زمانی كه آقای عبدالحسینی از این موضوع با خبر شد، از طریق سروش نامه‌ای به آقای محمدحسین احمدی(رییس وقت دفتر موسیقی ارشاد) فرستاد و خواست كه برای این كار مجوز صادر نشود. رییس دفتر موسیقی هم اعلام كرد كه تا مشخص شدن وضعیت این كار، به آن مجوز نمی‌دهیم. درحالیكه اگر ما خلافی انجام داده بودیم؛ می‌توانستند رسیدگی به موضوع را به دادگاه واگذاركنند و یك نهاد بیطرف به اختلاف ما رسیدگی كند.

به‌گفته عندلیبی، در دوره حضور محمدحسین خبری؛ این آلبوم كه شامل ۸ تصنیف با صدای علیرضا افتخاری است، مجوز دریافت كرد.

سرپرست گروه مولانا با بیان اینكه در طول ۳۵ سال كار حرفه‌ای‌ام در موسیقی با چنین موردی برخورد نكرده بودم، عنوان كرد: این دوستان از سادگی و اعتماد ما سوء‌استفاده كردند. متاسفانه چند هنرمند به مركز موسیقی صدا و سیما راه پیدا كرده‌اند كه چندان ارتباطی با هنر واقعی ندارند و برای اصول اخلاقی ارزشی قائل نیستند.

اشعار این آلبوم از وحشی بافقی، ابوالقاسم لاهوتی و هما میرافشار است. یكی از قطعات این آلبوم؛ تصنیف زندگی است كه سال‌ها قبل عبدالوهاب شهیدی آن‌را خوانده است.

مجوز این آلبوم به نام شركت ایران مولانا دریافت شده، اما با طراحی و بسته‌بندی شركت آوای باربد منتشر شده است
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش