بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > شعر و ادبیات > زبان ادب و فرهنگ کردی

زبان ادب و فرهنگ کردی مسائل مربوط به زبان و ادبیات و فرهنگ کردی از قبیل شعر داستان نوشته نقد بیوگرافی و .... kurdish culture

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-30-2010
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض من عبدالواحد اسماعیل پور هستم .

من عبدالواحد اسماعیل پور هستم .

من عبدالواحد اسماعیل پور هستم .

بتاکم / 30 دقیقه / 1384-85

خلاصه داستان :

عبدالواحد اسماعیل پور دانش آموز سال دوم راهنمایی مدرسه بعثت شهرستان سقز است . او زمانی که سال اول ابتدایی بوده به اتفاق خانواده اش به یکی از روستاهای نزدیک شهرستان سقز می روند تا در مراسم عروسی یکی از بستگان پدرش شرکت نمایند . در زمان نا امنی کردستان دولت برای مقابله با نا امنی پایگاههایی را در مناطق مختلف کردستان ایجاد و اطراف آنجا را مین گذاری نموده است که بعد از امن شدن بعضی از این میادین مین هنوز پاکسازی کامل نگردیده اند . عبدالواحد یک مین خنثی نشده را بر می دارد و مین میان دستهایش منفجر می گردد . انفجار مین باعث می گردد که چشمهای عبدالواحد کور و هر دو دستش قطع گردند . عبدالواحد به درس خواندن و ادامه تحصیل علاقه فراوانی دارد اما مدارس استثتایی از پذیرش و ثبت نام او به علت قطع شدن کامل هر دو دست و نابینا شدنش خودداری می نمایند تا اینکه اکبر زارعی معلم دبستان بوستان سقز با مسئولیت خود می پذیرد که به عبدالواحد آموزش بدهد او به سختی و با کمک گرفتن از حس لب های عبدالواحد موفق می شود کاری کند که عبدالواحد بتواند با لبش خطوط کتاب بریل نابینایان را بخواند و با موفقیت دوران ابتدایی را پشت سر بگذارد عبدالواحد هم اکنون دانش آموز ممتاز سال دوم راهنمایی مدرسه روزانه بعث شهرستان سقز و تنها دانش آموز نابینای این مدرسه است .

نویسنده و کارگردان: هوشنگ میرزایی

تصویربردار: فریدون شیردل

صدابردار: فرشید فرجی

تدوین : عبدالحسین حسینی

بازیگران : عبد الواحد اسماعیل پور ، پویا گلپور ، هاجر اسماعیل پور ، اکبر زارعی و...

مدیر تولید : بهرام قوی بنیه

تهیه کننده : هوشنگ میرزایی

تهیه شده : در صدا و سیمای مرکز مهاباد

حضور فیلم در جشنواره های داخلی و بین المللی :

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر –بخش مسابقه -تهران -سال 1385-با عنوان چیزی شبیه چشمهایم
بیستمین جشنواره بین المللی فیلم کودک اصفهان – بخش ویژه سینمای مستند ایران -اصفهان -سال 1385
سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم رشد-مشهد سال 1385
با عنوان -مین
چهاردهمین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز -تبریز سال 1384
با عنوان -مین
دهمین جشنواره سینمای دفاع مقدس -تهران سال 1385
اولین جشنواره فیلم سواد آموزی -تهران -سال 1385
نخستین جشنواره فیلم دانش آموختگان هنر -دانشگاه هنر سال 1385
با عنوان- مین
سی ونهمین جشنواره بین المللی هیو ستون آمریکا-سال 2006 -ایالت تکزاس
چهاردهمین جشنواره بین اللمللی اسکوریچورا ایتالیا -سال 2005- پسکارا

جوایز :

تندیس و دیپلم افتخار و جایزه ویژه بهترین فیلم مستند از دهمین جشنواره سینمای دفاع مقدس -تهران -1385 -سینما فلسطین

جایزه بهترین بازیگر برای عبداواحد اسماعیل پور و اکبر زارعی از دهمین جشنواره سینمای دفاع مقدس -تقدیرنامه و به همراه سکه طلا

بهترین فیلم مستند از سیزدهمین جشنواره تولیدات مراکز – جایزه فرهنگ ایثار -تبریز-سال 1384

تندیس و جایزه طلا بعنوان بهترین فیلم مستند از اولین جشنواره فیلم سواد آموزی - تهران -1385-سینما فلسطین

جایزه بهترین بازیگر به عبداواحد اسماعیل پور همراه با تندیس و طلا در اولین جشنواره فیلم سواد آموزی

جایزه طلا از سی و نهمین جشنواره بین المللی هوستون آمریکا

جایزه بهترین بازیگر از سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم رشد برای عبدالواحد اسماعیل پور و اکبر زارعی

منبع:دافیلم

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)