بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی

اخبار موسیقی در این بخش تازه ترین اخبار موسیقی ایران و جهان گذاشته خواهند شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-14-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض شرايط برگزاري كنسرت در كشور بسيار دشوار است

اسفنديار قره‌باغي(خواننده پيشكسوت اپرا) برگزاري كنسرت در داخل كشور را مشكل عنوان كرد و گفت: برگزاري كنسرت يكي از كارهاي مشكل و هزينه‌بر است كه سودي هم ندارد.

وي گفت: شما درصورتي مي‌توانيد كنسرت برگزار كنيد كه اسپانسر داشته باشيد، اما متاسفانه شرايطي كه معمولا اسپانسرها تعيين مي‌كنند بسيار غيرحرفه‌اي است و گروه‌هاي جدي موسيقي نمي‌توانند با آنها كار كنند. من هم در تهران و هم در تبريز امكان دسترسي به گروه‌هاي حرفه‌اي نوازنده و گروه كر را دارم، اما مهم شرايط برگزاري كنسرت است كه آن هم بسيار مشكل است.
قره‌باغي با انتقاد از نحوه برخورد با هنرمندان پيشكسوت موسيقي ادامه داد: متاسفانه در سالي كه گذشت؛ دوستان بعداز 20 سالي كه من با صدا و سيما همكاري داشتم، به ياد من افتادند و در جشنواره استاني صدا و سيما از من تقدير كردند. البته منظور من از توجه به هنرمند پيشكسوت اين نيست كه براي آنها مراسم تقدير و تجليل برگزار كنند، بلكه هدف آن است كه آنها فراموش نشوند.
اين هنرمند برجسته موسيقي اظهار داشت: من در شرايط جنگ بيش از 840 سرود در راديو و تلويزيون اجرا كردم و دوره‌اي هم به عنوان مسئول موسيقي راديو انجام وظيفه نمودم، اما انگار كه تمام اين موارد فراموش شده است.
وي به يكي از قطعاتي كه به آهنگسازي آن پرداخته اشاره كرد و گفت: اين قطعه در دو قسمت فارسي و آذري تنظيم شده و براي منطقه آزاد تجاري ارس آهنگسازي شده و سه اركستر مختلف آن‌را همراه با گروه كر اجرا كرده‌اند كه پس از ضبط با همديگر ميكس شده‌اند.
دکتر اسفنديار قره باغي، خواننده، آهنگساز، رهبر گروه کُر و معلم آواز در سال 1322 در تبريز متولد شده و سالها به عنوان سوليست باس اپراي تهران فعاليت مي‌كرد. وي هم اكنون به شهر تبريز بازگشته و آموزشگاه موسيقي تخصصي با نام اسفنديار را داير كرده است.

منبع : ايلنا

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش