بازگشت   پی سی سیتی > خودرو > سایر مسائل خودرو

سایر مسائل خودرو مباحث متفرقه ی مرتبط با اتومبیل

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-21-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض خبر و تصوير از يك خودروي 3 چرخ فوق‌سبک

تولید خودرو سه چرخی فوق سبک و برقی "آپترا 2ای" (Aptera 2e) قرار است در ماه‌های آینده انجام گیرد
خبرگزاری آلمان از اوشینساید آمریکا گزارش داد، آپترا موتورز اعلام کرد بودجه بیشتری برای تولید این خودرو دریافت کرده است.

بدنه این خودرو از کامپوزیت‌های سبکی تشکیل شده که قدرت ضربه‌گیری بالایی دارند. سبک آیرودینامیک این خودرو موجب کاهش مقاومت هوا می‌شود. بخش بزرگی از طراحی نامعمول این خودرو از شکل پرنده‌ای با نام یونانی آپترا به معنای "بدون بال" الهام گرفته شده است.

بنا به اعلام این شرکت خودروسازی، کشش به واسطه شکل این خودرو به گونه‌ای کاهش یافته است که "همچون یک پرنده در مسیر باد سر می‌خورد."

این خودروسازی گفت، درهای این خودرو به سمت بالا باز می‌شود که به ویژه برای پارک در محل‌های کم‌جا مناسب است. طراحی سه‌چرخی این خودرو، آن را عریض کرده است، اما در همین حال چابک است و تردد آن در جاده را بهبود بخشیده است.

برق آپترا 2ای توسط موتور برقی بورگ وارنر (BorgWarner )و با یک باتری لیتیومی -یونی به ظرفیت 13 کیلووات ساعت تامین می‌شود. مسافتی که در هر بار شارژ قابل طی کردن است، 200 کیلومتر و با سرعت 145 کیلومتر در ساعت اعلام شده و صرف تا 96 کیلومتر این خودرو 10 ثانیه است.

قیمت اولیه این خودرو از 18 هزار و 384 یورو (25 هزار دلار) آغاز می‌شود، اما مدل دارای همه امکانات جانبی 23 هزار و 996 یورو (45 هزار دلار) قیمت گذاشته شده است. این شرکت سفارش پیش‌خرید این خودرو را بر روی پایگاه اینترنتی‌اش با ودیعه 500 دلاری آغاز کرده است.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)