بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-25-2008
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آخرین اخبار پرتاب دیسک

"الكنا" و "كانتر" مبهوت و شگفت‌زده بودند
احسان حدادي پس از درخشش در جايزه بزرگ هلند:
ترس شكست را در نگاه حريفانم مي‌ديدم
استاديوم را روي سرم گذاشته بودم

احسان حدادي شنبه شب پس از قهرماني در مسابقه‌هاي گرندپري هلند موسوم به FBK- GAMES و شكست حريفان نامدارش گفت: به همه‌ي دنيا نشان دادم كه براي كسب مدال در بازي‌هاي المپيك آماده مي‌شوم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، احسان حدادي، قهرمان و ركورددار پرتاب ديسك ايران و آسيا، بار ديگر ركورد اين ماده را بهبود بخشيد و در ميان قهرمانان جهان و المپيك به عنوان قهرماني دست يافت.

مسابقه‌هاي گرندپري هلند موسوم به FBK- GAMES عصر شنبه در اين كشور برگزار شد و بار ديگر احسان حدادي به موفقيتي بي‌نظير دست يافت.

وي در اين رقابت‌ها كه "ويرجيليوس الكنا" قهرمان جهان و المپيك از ليتواني، "گرد كانتر" قهرمان جهان در سال 2007 از استوني و ديگر پرتابگران برتر دنيا حضور داشتند، نه تنها به عنوان قهرماني دست يافت، بلكه ركورد آسيا را هم بهبود بخشيد.

حدادي در اين رقابت پرتاب نخست خود را با ركورد 68 متر و 28 سانتي متر آغاز كرد. همين ركورد يك ركورد جديد براي آسيا محسوب مي‌شد؛ چراكه ركورد پيشين آسيا 67 متر و 95 سانتي‌متر و در اختيار خودش بود.

وي در پرتاب دوم خود بار ديگر اين ركورد را بهبود بخشيد و به حد نصاب 68 متر و 52 سانتي‌متر دست يافت. اين هم ركورد جديد آسيا و هم ركورد برتر مسابقات محسوب مي‌شد كه به قهرماني او منجر شد. حدادي در ادامه اين رقابت، پرتاب سومش خطا شد. پرتاب چهارم او نيز 65 متر و 25 سانتي‌متر بود. وي در پنجمين‌بار به ركورد 61 متر و 6 سانتي‌متر دست يافت. پرتاب ششم او هم خطا شد.

اما در كنار او گرد كانتر از استوني كه مدال طلاي جهان را در كارنامه خود دارد، با ركورد 68 متر و 25 سانتي‌متر دوم شد.

ويرجيليوس الكنا، قهرمان المپيك آتن از ليتواني، هم با ركورد 66 متر 82 سانتي‌متر در مكان سوم ايستاد.

حدادي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: مسابقه‌ي بسيار خوبي براي من بود. هم در پرتاب اول و هم در پرتاب دوم ركورد آسيا را توانستم بشكنم.
وي ادامه داد: در پرتاب دوم كفش‌ام پاره شد و ديگر نتوانستم در پرتاب‌هاي بعدي خوب كار كنم. در پرتاب آخر بود كه لنگه‌ي كفش يكي از ورزشكاران را گرفتم و با آن پرتاب كردم. پرتاب آخر من 69 متر و 36 سانتي‌متر شد اما، متاسفانه خطا شده بود و ثبت نشد.
حدادي با تاكيد بر اينكه همه‌ي بزرگان پرتاب ديسك دنيا در اين رقابت حضور داشتند، يادآور شد: وقتي من پرتاب اول و دوم را انجام دادم همه مبهوت و شگفت‌زده بودند. الكنا و كانتر باورشان نمي‌شد كه من بتوانم آنها را شكست بدهم. وقتي پرتاب دوم را انجام دادم آن قدر در استاديوم شهر هنگلو سرو صدا كردند كه همه را تحت تاثير گذاشته بودند. در حقيقت ديروز من استاديوم را روي سرم گذاشته بودم.
حدادي با بيان اينكه من ترس شكست را در نگاه حريفانم مي‌ديدم، خاطرنشان كرد: مسابقه‌ي بسيار بزرگي بود. درست است كه در قالب گرندپري برگزار مي‌شد اما، همه آمده بودند تا بدانند چند مرده حلاج‌اند. همه آمده بودند خود را پيش از المپيك محك بزنند.
وي در ادامه به خبرنگار ايسنا گفت: در اين رقابت تنها يك ايراني آن هم كسي كه دانشجوي اين شهر است، در كنار من بود و من را تشويق مي‌كرد كه از او تشكر مي‌كنم.
حدادي در پايان اين رقابت و با كسب عنوان قهرماني شش هزار دلار پاداش گرفت كه شب گذشته طي مراسمي به او اهدا شد.
وي امروز (يكشنبه) به مسكو مي‌رود تا پس از آن در مسابقه‌هاي جايزه‌ي بزرگ شهر سوچي شركت كند. مقصد بعدي حدادي هم برلين خواهد بود.
با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)