بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
  #1  
قدیمی 06-09-2008
کارگر سایت آواتار ها
کارگر سایت کارگر سایت آنلاین نیست.
ادمین در لباس کارگر!
 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: کرمانشاه
نوشته ها: 1,444
سپاسها: : 907

4,877 سپاس در 836 نوشته ایشان در یکماه اخیر
کارگر سایت به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض خداحافظى حيدرى با تُشك

خداحافظى حيدرى با تُشك

قهرمانى تيم كشورمان در بيست و هشتمين دوره جام جهان پهلوان تختى

خداحافظى حيدرى با تُشكعليرضا حيدرى: مى توانستم كشتى بگيرم

عليرضا حيدرى گفت: هنوز هم مى توانستم كشتى بگيرم اما صلاح ديدم از دنياى قهرمانى خداحافظى كنم.عليرضا حيدرى دارنده شش مدال جهان و المپيك در حالى كه در دور اول مسابقات جام تختى با قرعه استراحت روبه رو شده بود، در دور دوم به مصاف جعفر دليرى كشتى گير كرمانشاهى رفت كه در وقت اول، با زيرگيرى ها و بارانداز هاى خود و يك مبارزه برتر حريفش را چهار بر صفر مغلوب كرد.او در پايان اين وقت در اقدامى غيرمنتظره، چهارگوشه تشك را بوسيد و از دنياى قهرمانى كشتى خداحافظى كرد.حيدرى در حالى كه بشدت اشك مى ريخت بر روى دوش كشتى گيران و هوادارانش دور افتخار زد و از سوى تماشاچيان حاضر در سالن بشدت مورد تشويق قرار گرفت.مربيان و كشتى گيران حاضر نيز در حالى كه اشك مى ريختند حيدرى را بدرقه كردند.
دارنده شش مدال طلاى جهان و المپيك پس از خداحافظى از دنياى كشتى گفت: هنوز هم مى توانستم كشتى بگيرم اما صلاح ديدم كه خداحافظى كنم و براى كشتى ايران در المپيك آرزوى موفقيت مى كنم.وى افزود: هيچ مشكل بدنى نداشتم ولى به هرحال مسائلى بوجود آمد كه براى هميشه با دنياى دايره طلايى وداع كردم.

گروه ورزشى ـ مجيد حاتمى: عليرضا حيدرى دارنده شش مدال طلاى جهان و المپيك و مدعى شماره يك پيراهن وزن ۹۶ كيلوگرم المپيك ۲۰۰۸ پكن با كناره گيرى ناگهانى خود جامعه كشتى را مات كرد.
عليرضا حيدرى ملى پوش و كاپيتان اسبق تيم ملى در حالى كه از پيش وعده حضور در مسابقات جام تختى را داده بود در صبح روز نخست اين مسابقات در دور اول به مصاف جعفر دليرى از كرمانشاه رفت و در تايم دوم در حالى كه وقت نخست را ۴ بر صفر برده بود ناگهان به وسط تشك آمد و چهار گوشه تشك را در ميان بهت همگان بوسيد و خداحافظى اش را از ميادين دنياى حرفه اى كشتى اعلام كرد و با اين حركت همه حاضران در سالن بلكه تمام جامعه كشتى ايران را مات كرد.
حيدرى در حالى خداحافظى كرد كه در دور دوم طبق جدول بايد با سعيد ابراهيمى كشتى مى گرفت. از سوى ديگر شكست غير قابل تصور ابراهيمى مقابل دليرى و حذف نفر دوم جهان تمام معاملات را بر هم زد تا گره ۹۶ كيلوگرم به اذعان محمود معزى پور سرمربى تيم ملى كور تر شود. سنگينى خداحافظى حيدرى به حدى بود كه تا لحظاتى تمام حاضران در سالن را در سكوتى معنا دار فرو برد. تا اينكه محمدرضا آذر شكيب عضو تيم ملى جوانان، حيدرى را بردوش گرفت و دور سالن گرداند.
اما بيست و هشتمين دوره رقابت هاى جام جهان پهلوان تختى از صبح روز پنجشنبه ۱۶ خرداد در كرمانشاه آغاز شد كه در وزن ۵۵ كيلو گرم تقى داداشى ملى پوش ناكام سه دوره رقابت هاى قهرمانى جهان در فينال در يك مبارزه برتر «حسن رحيمى» را شش بر يك مغلوب كرد تا قهرمان شود و براى چهارمين بار مدعى اصلى پوشيدن دوبنده تيم ملى شود.در اين وزن عباس دباغى و ياسر خالپور سوم شدند.
در وزن ۶۰ كيلوگرم سيد مراد محمدى قهرمان و نفر سوم جهان باز هم شايستگى هايش را نسبت به رقباى داخلى نشان داد.محمدى در حالى به فينال رسيد كه به دليل اين كه تنها هشت كشتى گير حضور داشتند فقط دو كشتى گرفت. او بعد از شكست محسن و مصطفى آقاجانى حريف ارسين سيتن از تركيه شد كه در نهايت اين كشتى گير ترك را برد و قهرمان شد.
در وزن ۶۶ كيلوگرم مهدى تقوى دارنده دو مدال طلاى جوانان جهان در فينال توانست دو بر صفر سعيد داداش پور را شكست دهد و به عنوان قهرمانى برسد. تقوى تايم اول را با خم گيرى برد و در تايم دوم داداش پور را خاك كرد. در اين وزن حميد محمدنژاد و عباس رنجبر سوم شدند.قهرمانى تقوى در عين شايستگى رقم خورد و حالا نوبت كادر فنى است كه دوبنده تيم ملى در المپيك را هرچه سريعتر به او بسپارد.در وزن ۷۴ كيلوگرم رمضان شاهين ترك و قهرمان جهان در سال ۲۰۰۷ در وزن ۶۶ كيلو گرم بيش از همه خودنمايى مى كرد و البته حضور او در يك وزن بالاتر نمى توانست بر گرماى اين رقابت ها بيفزايد چرا كه او در المپيك قطعاً در وزن اصلى اش كشتى خواهد گرفت.اما همين رمضان شاهين در وزن بالاتر هم خوب ظاهر شد او در ديدار ماقبل فينال به مصاف احمد گولهان هموطن خود رفت كه رمضان شاهين حاضر به ادامه مسابقه نشد و به اين ترتيب گولهان از تركيه به فينال رسيد. در ديگر ديدار ماقبل فينال اين وزن مت گنترى از كانادا بر ميثم مصطفى جوكار قهرمان جام على على اف غلبه كرد و خود را به فينال رساند تا فينال اين وزن بدون حضور كشتى گيران كشورمان برگزار شود.در اين وزن كشتى هاى خيره كننده گنترى از كانادا جالب توجه بود كه على اصغر بذرى را نيز از لب تيغ گذراند.در وزن ۸۴ كيلوگرم نيز حامد تاتارى با غلبه بر تراويس كراس ازكانادا به فينال رسيد، رضا يزدانى نيز با پشت سر گذاشتن احسان لشكرى در اين وزن فيناليست شد.در فينال نيز رضا يزدانى با اثبات شايستگى هايش شانس خود را براى حضور در المپيك تكميل كرد.
در فينال وزن ۹۶ كيلوگرم سعيد اميرى در سه تايم عليرضا رباط مرادى را شكست داد تا قهرمان شود.در اين وزن اباذر اسلامى و جعفر دليرى سوم شدند.از كشتى هاى مهم مى توان به شكست سعيد ابراهيمى مقابل جعفر دليرى و شكست دليرى بعد از باخت مقابل سعيد اميرى اشاره كرد.
و بالاخره در ديدارهاى وزن ۱۲۰كيلوگرم فردين معصومى بعد از عبور از سد اميد گل محمد زاده مدعى جوان تهرانى و شكست رجب كارا كشتى گير مطرح ترك، توانست بر امير قاسمى منجزى غلبه كند و اشكان ازلى فر، محسن رضايى را مغلوب سازد تا برگزار كنندگان فينال اين وزن رقابت هاى جام جهان پهلوان تختى باشندكه در نهايت معصومى آخرين طلا را بر سينه زد و هم نام خود را به عنوان ملى پوش المپيكى ثبت كرد و هم روى سكوى نخست جام بيست و هشتم رفت.
* احتمال بازگشت

پس از آنكه عليرضا حيدرى با دنياى كشتى خداحافظى كرد، ساير كشتى گيران نتوانستند اعتماد كادر فنى براى حضور در المپيك را جلب كنند تا احتمال بازگشت كاپيتان تيم ملى قوت بگيرد. خداحافظى حيدرى، شكست سعيد ابراهيمى مقابل دليرى و عملكرد ضعيف ساير ۹۶ كيلوگرمى هاى شركت كننده در جام تختى و همچنين آسيب ديدگى امير عباس مرادى گنجى كادر فنى تيم ملى را با معمايى بزرگ و كور روبه رو ساخته كه به اعتقاد اكثر كارشناسان و مسئولين فقط و فقط با دعوت حيدرى و اعزام او به المپيك باز خواهد شد.
اين گزارش حاكيست، به محض خداحافظى حيدرى شايعه اى سالن كشتى و جامعه كشتى را در بر گرفت مبنى بر اين كه طى روزهاى آتى خبرى با اين مضمون منتشر و طى آن حيدرى به عضويت تيم اعزامى در خواهد آمد: «حيدرى با خواست مردم و مسئولين كاپيتان كشتى ايران در پكن خواهد بود.»
بسيارى از كارشناسان و مفسرين اين رشته و همچنين مسئولين فدراسيون در اظهار نظرهايى كه مايل به انتشار آن نبودند اين موضوع را محتمل دانسته و اعلام داشتند كه كشتى در ميادين بزرگ بخصوص المپيك بايد يك سردار و عضو با تجربه را داشته باشد تا حضور او زمينه اى شود براى تقويت روحيه جوانان و كم تجربه ها. و در اين ميان چه كسى بهتر از حيدرى كه هم تجربه لازم را دارد و هم اين كه طى ماههاى اخير تمرينات آماده سازى خوبى را پشت سر گذاشته و وزن و آمادگى بدنى خود را نيز به شرايط ايده آل نزديك ساخته است.
* صنعتكاران: حيدرى بخواهد به اردو دعوت مى شود
نايب رئيس فدراسيون كشتى گفت : عليرضا حيدرى اگر علاقمند باشد كه دوباره كشتى بگيرد بدون شك به اردوى تيم ملى كشتى آزاد دعوت خواهد شد.
محمدعلى صنعتكاران تصريح كرد : عليرضا حيدرى در اوج آمادگى در رقابتهاى بين المللى جام تختى و دريك اقدام غير منتظره از دنياى كشتى خداحافظى كرد.
وى ادامه داد : درحالى كه اين كشتى گير در اردوى تيم ملى كشتى آزاد تمرينات خودرا تا آخرين لحظه با جديت و استمرار دنبال مى كرد من خود از خداحافظى حيدرى از دنياى قهرمانى شوكه شدم. حتى درزمانى كه اين كشتى گير دراردوى تيم ملى كشتى آزاد حضور داشت به كادرفنى تيم ملى تأكيد كرده بودم كه با حيدرى با مهربانى و عطوفت رفتار كنند تا مبادا روحيه اين كشتى گير تضعيف شود.
* طلايى: او را برگردانيم
مربى تيم ملى كشتى آزاد ايران نيز گفت: با توجه به توانمندى هايى كه درعليرضا حيدرى سراغ دارم اين كشتى گير بهترين گزينه وزن۹۶كيلوگرم براى اعزام به بازيهاى المپيك۲۰۰۸پكن است.
محمد طلايى ادامه داد : حيدرى درنخستين ديدار خود در رقابتهاى بين المللى جام تختى و درمقابل جعفر دليرى يك كشتى زيبا و تماشايى را به نمايش گذاشت كه تمام مربيان و علاقمندان به كشتى از اين مبارزه لذت بردند.
قهرمان رقابتهاى جهانى۱۹۹۳تورنتو افزود : به نظر من كميته فنى كشتى و فدراسيون كشتى بايد عليرضا حيدرى را دوباره به صحنه قهرمانى كشتى بازگردانند. اين كشتى گير مى تواند دربازيهاى المپيك براى تيم ملى كشتى آزادكشورمان كشتى بگيرد.

http://www.iran-newspaper.com/1387/8...ts.htm#s858417
پاسخ با نقل قول
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید
  #2  
قدیمی 06-09-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت
        
کوروش نعلینی
 
تاریخ عضویت: Jun 2007
محل سکونت: کرمانشاه
نوشته ها: 12,689
سپاسها: : 1,372

7,466 سپاس در 1,891 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض

مهر تاييد بر شايستگي‌هاي مراد محمدي، رضا يزداني و فردين معصومي‌
وداع حيدري با دنياي قهرماني‌
جام جم آنلاين: مسابقات بين‌المللي جام جهان پهلوان تختي در كرمانشاه، فارغ از كميت و كيفيت آن و استقبال نكردن كشورهاي خارجي، بر نام سه كشتي‌گير براي حضور در بازي‌هاي المپيك 2008 پكن مهر تاييد زد. اين سه كشتي‌گير نيز مراد محمدي در 60، رضا يزداني در 84 و فردين معصومي در 120 كيلوگرم هستند كه در مقابله با حريفان داخلي و خارجي (كشتي‌گيران ترك و كانادا)‌ برتري‌هاي فني خود را به رخ كشيده و نشان دادند كه تعلل در خصوص انتخاب آنان، جز اتلاف وقت چيز ديگري در بر ندارد.

هر چند كه محمدرضا يزداني‌خرم، رئيس فدراسيون كشتي نيز به صراحت از انتخاب اين سه كشتي‌گير براي حضور در المپيك خبر داده است، اما محمدعلي صنعتكاران، نايب رئيس فدراسيون در تضاد با اظهار نظر رئيس كشتي مي‌گويد: «هنوز هيچ كشتي‌گيري انتخاب شده نيست و اگر مسوولي در اين باره صحبتي كرده، صرفا نظر شخصي‌اش را گفته و كميته فني در اين زمينه تصميم‌گيرنده نهايي خواهد بود.»

با اين وجود صرف نظر از فاصله فاحش ميان نظر رئيس و نايب‌رئيس فدراسيون، محمدي، يزداني و معصومي بر شايستگي‌هاي خود براي حضور در المپيك با كسب قهرماني در جام تختي مهر تاييد زدند.

جدا از اين سه كشتي‌گير و تا حدود زيادي مهدي تقوي در وزن سوم، در بقيه اوزان نه‌تنها معادله‌اي براي مردان تصميم‌گير كشتي حل نشد، بلكه بر معادلات و پيچيدگي‌هاي قبلي نيز بسي افزوده شد، بويژه در وزن 96 كيلوگرم كه با خداحافظي غيرمنتظره عليرضا حيدري، بر دامنه اين پيچيدگي‌ها افزوده شده است.
وداع در اوج‌
حيدري در شرايطي با دنياي قهرماني وداع گفت كه پيش از اين با انگيزه‌اي بالا و خريدن سختي‌ها آمده بود تا در اين روزها و ماه‌هاي واپسين عمر قهرماني، براي تيم‌ ملي كشتي آزاد وزنه‌اي قابل اتكا باشد. در حقيقت تيم ملي كشتي آزاد در راه حضور در المپيك نياز به يك سردار سرد و گرم چشيده بر روي تشك داشت كه ديگر اعضاي تيم به وي اتكا كنند و با بهره‌مندي از تجارب بالاي او به صف مدعيان مدال المپيك بپيوندند.
حيدري در شرايطي به ميدان قهرماني بازگشت كه بارها تاكيد كرد بدون مسابقه انتخابي و رويارويي با مدعيان وزن ششم حاضر نيست به عضويت تيم ملي درآيد؛ بي‌ترديد او مي‌خواست همچون ديگر مدعيان بخت خود را براي حضور در المپيك بيازمايد.
حيدري گرچه به واسطه آسيب‌ديدگي از ناحيه كتف، شرايط را براي خود سخت مي‌ديد، اما او كه نمي‌خواست امتيازي را متوجه خود ببيند، در بازگشت از جام علي‌اف نيز تمريناتش را پي گرفت تا در فاصله دو هفته به جام تختي، خود را به مسابقات برساند.
با تمام اين حرف‌ها معلوم نشد كه صبح پنجشنبه و در فاصله باخت سعيد ابراهيمي (نايب قهرمان جهان و حريف مستقيم او)‌ تا كشتي حيدري با جعفر دليري چه اتفاقي افتاد كه مرد 6 مداله كشتي را به اين نتيجه رساند كه در پايان تايم اول مبارزه با حريف و به‌رغم برتري 4 بر صفر، چهارگوشه تشك را به رسم پهلوانان و عياران بوسيده و با چشماني اشكبار با دنياي قهرماني وداع كند.
گويا حيدري هيچ‌كس را نيز از اين تصميم خود آگاه نكرده بود تا امروز و با وجود قهرماني سعيد اميري جوان در وزن 96 كيلو، كميته فني و در راس آن محمود معزي‌پور و محمدعلي صنعتكاران در شگفت باشند كه چرا حيدري بايد به يكباره تغيير موضع داده و پايش را از ماجرا بيرون بكشد.
نايب رئيس فدراسيون كشتي در اين زمينه مي‌گويد: «بارها به اعضاي كادر فني متذكر شده بودم كه مراقب شرايط حساس حيدري باشند و كاري نكنند كه قهرمان دل‌آزرده شده و از بازگشتش پشيمان شود.»
با اين حال، آنچه اتفاق افتاد خارج از كادر فني قابل بررسي است و اين احتمال قوي‌تر مي‌نمايد كه حيدري با توجه به اين فرضيه كه سعيد ابراهيمي به جهت رويارو نشدن با او تن به شكست مصلحتي در مقابل جعفر دليري داده است، به اين نتيجه رسيده كه به رسم فتوت و جوانمردي، در اوج آمادگي و فراهم بودن شرايط قهرماني‌اش، از دنياي قهرماني وداع كند و ميدان را براي جوانترها باز نمايد. به هر حال و از آنجا كه كميته فني در وزن ششم احساس كمبود و ضعف مي‌كند، اين احتمال وجود دارد كه از حيدري خواسته شود در تصميم خود تجديد نظر كند.
شكست بذري و جوكار
جدا از 6 مدال طلايي كه در جام تختي به ايراني‌ها رسيد، احمد گولهان ترك، تنها مهمان طلايي و خارجي جام بود كه در حضور علي‌اصغر بذري و ميثم مصطفي جوكار (دو تن از مدعيان داخلي حضور در المپيك)‌ به مدال طلا رسيد تا افت و خيزهاي كشتي آزاد ما در وزن 74 كيلو بيشتر به چشم آيد. جالب آن كه هم بذري و هم جوكار به كشتي‌گير كانادايي باختند تا فعلا كميته فني با دلخوري از نتايج اين دو كشتي‌گير، تصميم‌گيري را به آينده موكول كند.
از 55 كيلو گرچه تقي داداشي باز هم به لطف تجربه برتر و ارفاق وزن، مدعيان داخلي جوان‌تر و بويژه عباس دباغي را مغلوب كرد، اما به طور حتم كميته فني نبايد اين نكته را از ياد ببرد كه داداشي 55 كيلويي و تحليل رفته، با داداشي 57 كيلويي اصلا قابل مقايسه نيست و چه بسا اگر اين كشتي‌گير مازني با همين دو كيلو ارفاق وزن در المپيك كشتي بگيرد، بتواند صاحب مدال شود! به هر حال كميته فني بايد تمام جوانب امر را بسنجد تا با يك تصميم منطقي و به دور از احساس، شايسته‌ترين‌ها را به عضويت تيم ملي درآورد.
از ياد نبريم برخي مواقع ريسك كردن در كشتي نيز جواب لازم را مي‌دهد و مانند مهدي تقوي جوان كه با صعود به وزن 66 كيلو هم صاحب سهميه المپيك شد و هم با قهرماني در جام تختي پاسخ اعتماد كادر فني را نسبت به خود داد تا با حضور اين كشتي‌گير جوان و باانگيزه و جسور كه در مسير پيشرفت حركت مي‌كند، چندان از بابت وزن سوم دل‌نگران نباشيم.
نفرات برتر جام تختي:
55 كيلو: 1- تقي داداشي 2- حسن رحيمي 3- عباس دباغي و ياسر خالپور
60 كيلو: 1- مراد محمدي 2- آرسين چتين (تركيه)‌ 3- عباس بيگلربيگي و محسن آقاجاني‌
66 كيلو: 1- مهدي تقوي 2- سعيد داداش‌پور 3- عباس رنجبر و حميد محمدنژاد
74 كيلو: 1- احمد گولهان (تركيه)‌ 2- مت گنتوي (كانادا)‌ 3- ميثم مصطفي جوكار و مجيد محمدي‌
84 كيلو: 1- رضا يزداني 2- حامد تاتاري 3- ‌احسان لشگري و مهدي حاجي‌زاده‌
96 كيلو: 1- سعيد اميري 2- عليرضا رباط مرادي 3- اباذر اسلامي و جعفر دليري‌
120 كيلو: 1- فردين معصومي 2- اشكان ازلي‌فر 3- امير قاسمي و محسن رضايي
__________________
مرا سر نهان گر شود زير سنگ -- از آن به كه نامم بر آيد به ننگ
به نام نكو گر بميــرم رواست -- مرا نام بايد كه تن مرگ راستپاسخ با نقل قول
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
اچ تی ام ال غیر فعال می باشداکنون ساعت 11:39 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright , Jelsoft Enterprices مدیریت توسط کورش نعلینی
استفاده از مطالب پی سی سیتی بدون ذکر منبع هم پیگرد قانونی ندارد!! (این دیگه به انصاف خودتونه !!)
(اگر مطلبی از شما در سایت ما بدون ذکر نامتان استفاده شده مارا خبر کنید تا آنرا اصلاح کنیم)


سایت دبیرستان وابسته به دانشگاه رازی کرمانشاه: کلیک کنید
  پیدا کردن مطالب قبلی سایت توسط گوگل برای جلوگیری از ارسال تکراری آنها