بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-20-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض رضازاده: شب‌ها خوابم نمي‌برد از خدا مي‌خواهم دوباره به من نظر كند

رضازاده: شب‌ها خوابم نمي‌برد
از خدا مي‌خواهم دوباره به من نظر كند

دست و پنجه با درد براي طلاي المپيك
رضازاده: شب‌ها خوابم نمي‌برد
از خدا مي‌خواهم دوباره به من نظر كند
فقط طلا مي‌خواهم؛ كسي به ركوردهايم نزديك نمي‌شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: قهرماني - همگاني

«از همه چيز گذشته‌ام. زن، بچه، زندگي و تفريح. شب‌ها از درد عضله خوابم نمي‌برد. برخي اوقات نيمه شب به خاطر درد كتف از خواب مي‌پرم. همه‌ي اين سختي‌ها را تحمل مي‌كنم تا اينكه بتوانم پاسخگوي توقع به حق مردم در المپيك باشم.» اين‌ها گوشه‌اي از صحبت‌هاي "حسين رضازاده" در فاصله‌ي كمتر از يك ماه تا آغاز بيست و نهمين دوره بازي‌هاي المپيك در شهر پكن است. سخناني كه دل هر شنونده‌اي را براي قوي‌ترين مرد جهان به درد مي‌آورد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حسين رضازاده كه از سال 1998 در بازي‌هاي آسيايي بانكوك قدم به صحنه‌ي ورزش قهرماني گذاشت، تاكنون يك تنه به اندازه‌ي تاريخ ورزش ايران افتخار كسب كرده است.
او دو بار به مدال طلاي دسته‌ي فوق سنگين المپيك دست يافته و خيز بلندي براي سومين آن برداشته است. پنج بار عنوان قهرماني جهان را كسب كرده است.
او دو بار به مدال طلاي دسته‌ي فوق سنگين المپيك دست يافته و خيز بلندي براي سومين آن برداشته است. پنج بار عنوان قهرماني جهان را كسب كرده است. دو بار در بازي‌هاي آسيايي قهرمان شده و در اين اثنا اين قدر ركوردهاي جهان را افزايش داده كه حتي خودش هم هم اكنون فكرش را هم نمي‌كند كه دوباره بتواند به آن ركوردها برسد.
افتخارات رضازاده و حضور او در اوج ورزش قهرماني به صورت مداوم به گونه‌اي است كه بايد كتابي مفصل در وصف قهرماني‌هاي او نوشت. همين پس زمينه و سابقه از حسين رضازاده باعث شده نه تنها مرد ايران، بلكه همه‌ي علاقه‌مندان به او در سراسر جهان توقع كسب مدال طلا براي سومين بار در المپيك را دارند. افتخار كه اگر او بتواند به آن برسد، نخستين ساكن كره‌ي خاكي است كه توانسته 12 سال پياپي عنوان قوي‌ترين مرد جهان را براي خود نگاه دارد.
اين توقع كه برخواسته از علاقه‌ي عموم مردم به قهرمان‌شان است، فشار زيادي را بر قوي‌ترين مرد جهان مي‌آورد. فشاري كه حتي وزنه‌ي 263 كيلوگرم به رضازاده نياورده است.
حسين رضازاده كه دوري از همسر و فرزندش (اباالفضل) و تفريح كنار خانواده به همراه دردهاي پياپي و بدون وقفه‌ي عضلات او را حسابي كلافه كرده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: خيلي خوب تمرين كرده‌ام. تمرين‌هايم خوب است. در آخرين مرحله‌ي اردو در اردبيل كه 40 روز تمرين كردم، هم من و هم ساير وزنه‌برداران ركوردهاي خوبي پيدا كردند. خوب تمرين كرديم و همه چيز مهيا بود.
وي با اشاره به وضعيت بدني‌اش‌ در روزهاي اخير خاطرنشان كرد: الحمدالله وضعيتم خوب است. اما توقع‌هاي زياد مردم كمي اذيتم مي‌كند. اين هم موضوعي است كه اهالي خانواده وزنه‌برداري با تبليغات پياپي به وجود مي‌آورند. اين مساله سخت است.
قهرمان بازي‌هاي المپيك سيدني و آتن ادامه د اد: اين همه زحمت مي‌كشم. از خانواده و تفريح دورم. بايد با درد بخوابم. از خستگي برخي شب‌ها خوابم نمي‌برد. خيلي سخت است. يازده سال است كه در هر مسابقه‌اي كه شركت كردم با افتخار بازگشته‌ام. ركورد دنيا را زده‌ام. مدال طلا گرفته‌ام. دوست دارم اكنون يك كارشناس خودش را جاي من بگذارد. آيا كسي در اين شرايط دو بار فشار را براي قهرماني در المپيك تحمل مي‌كرد. مگر من خودم دوست ندارم طلاي المپيك را بگيرم. مردم بدانند كه هر ورزشكاري خودش بيشتر دوست دارد به مدال طلاي المپيك برسد. اكنون با درد زندگي مي‌كنيم كه طلا بگيريم. من شب‌ها در استاديوم آزادي مي‌خوابم. نه به خانه مي‌روم و نه به هتل. همين جا در استاديوم مي‌خوابم. همه‌ي اين سختي‌ها را تحمل مي‌كنم تا سومين مدال طلاي المپيك را بياورم. اگر نمي‌خواستم به المپيك بروم يا طلا بگيرم، اين همه سختي نمي‌كشيدم.
رضازاده تصريح كرد: من كم كم به آخر خط قهرماني‌ام مي‌رسم. اين رسم دنيا است. ديگر من آن ورزشكار جوان نيستم. من تلاش‌هايم را كرده‌ام و مدال‌هايم را گرفته‌ام و ركوردهاي دنيا را زده‌ام. اكنون فقط به سومين طلاي المپيك نگاه مي‌كنم. پس از آن بايد جوان‌ترها جاي من را بگيرند. اما، خواهش مي‌كنم با من طوري برخورد نكنند كه ورزشكاران جوان انگيزه‌ي آمدن به ورزش را از دست بدهند. توقع بيش از حد خيلي سخت است.
ركورددار دسته‌ي فوق سنگين وزنه‌برداري جهان يادآور شد: قرار نيست يك ورزشكار هميشه در اوج باشد. من تاكنون هشت مدال جهان و المپيك را گرفته‌ام. كدام ورزشكار را در ايران سراغ داريد اين همه مدت قهرمان باقي بماند. اما بايد به من حق بدهيد كه همان جوان سابق نيستم. اين را بايد باور كنيد.
رضازاده به ايسنا گفت: ورزش برد و باخت دارد. من هم براي پكن هيچ چيزي را كم نگذاشته‌ام. هر كاري كه كرده‌ام كه براي پكن به اوج برسم. مي‌دانم كه علاقه‌مندان دوست دارند طلا بگيرم. حتي مدال نقره و برنز را هم براي من باخت محسوب مي‌كنند. اما، مي‌خواهم به مردم بگويم كه در ماه‌هاي اخير با تمام وجود براي المپيك تلاش كرده‌ام. با درد مي‌جنگم كه تمرين‌هايم را ادامه بدهم.
قوي‌ترين مرد جهان در ارتباط با ركوردهايش تصريح كرد: هدف من سومين مدال طلاي المپيك است. از شرايط بدني‌ام هم آگاه هستم. اكنون در شرايطي نيستم كه ركوردهاي خودم را بهبود ببخشم. مطمئن هستم تا سال‌ها كسي به اين ركوردها نزديك نمي‌شود.
وي در پايان گفت: من افتخارهاي زيادي در اين سال‌ها كسب كرده‌ام. اكنون از همه مي‌خواهم كمك كنند تا به سومين مدال طلا برسم. از كسي چيزي توقع ندارم. از هيچ كس. از خدا مي‌خواهم دوباره به من نظر كند تا بتوانم بار ديگر افتخار بيافرينم.

ایسنا

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)