بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای ایران

سینمای ایران در این بخش به سینما تلویزیون و تئاتر ایران و اخبار مربوط به آن میپردازیم

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-29-2008
marykhosh آواتار ها
marykhosh marykhosh آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

سپاسها: : 48

40 سپاس در 17 نوشته ایشان در یکماه اخیر
جدید مهناز افشار : اي كاش آنتوني كوئين بودم

مهناز افشار : اي كاش آنتوني كوئين بودم
مهناز افشار گفت و گویی با نشریه رویش کرده و در بخشهایی از این گفت و گو اظهارات قابل توجهی را درباره بازیگری خود عنوان کرده است. مهناز افشار دربخشهایی از این مصاحبه گفته است: من از بازی کردن در هیچکدام از نقشهایی که تا به حال بازی کرده ام ناراحت نیستم چرا که معتقدم همه آن نقشها پلی شد تا به جایی برسم که همین الان هستم. انتخاب من در هردوره متناسب با تجربه و سوادم بوده است. وی درادامه گفته اصلا اگر قرار باشد فقط از من تعریف شود که من تمام می شوم بگذارید یک اعترافی بکنم همان نوشته ها ونقدهای منفی تلنگری شد برای من که ایرادهای خودم را پیدا کنم و درصدد جبران آنها برآیم. افشار درعین حال توضیح داده است : البته چاپ برخی حاشیه ها و شایعات درنشریات زرد نگاه عده ای از همکاران را نسبت به من تغییر داد و باعث شد تا موقعیتهای بهتری که می توانستم تجربه کنم رااز دست بدهم شما بگویید من باید چه کار می کردم .اگر با مصاحبه های دروغین واخبار کذب برخورد می کردم حداقل همکارانم به حقیقت پی می بردند و نگاهشان نسبت به من عوض می شد.

مهمترین بخشهای این مصاحبه به شرح زیر است :

- نقشی که در فیلم سالاد فصل بازی کردم نقش بسیار سختی بود و واقعا باید از آقای جیرانی تشکر کنم که به من اعتماد کردند. پس از دیدن این فیلم بود که خانم میلانی تازه من را دید و خیالش راحت شد که من از عهده نقش آتش بس بر می آیم.

- درزمان جشنواره فجر وقتی می گفتند مهناز افشار برای فیلم سالاد فصل کاندیدا می شود بعد که این اتفاق نیفتاد از نظر روحی صدمه دیدم ولی کمی که گذشت متوجه شدم که بازیگر نباید خیلی وابسته به جایزه باشد. زیرا آنچه که اهمیت دارد در درجه اول رضایت تماشاچیان است و بعد هم نگاه منتقدان بی غرض.

- درباره جایزه گرفتن اعتقاد دارم که حق را به زور نمی توان گرفت وآن چیزی که حق باشد خودش اتفاق می افتد.

- به آقای حاتمی کیا گفتم فکر می کنید چرا کاندید نشدم؟ او گفت: "من از همه بازیگرانم و از توهم راضی ام و فکر می کنم همه شما درفیلم دعوت خیلی خوب بوده اید."به نظرم رضایت کارگردان مهمتر از خود جایزه است.

- بازیگری را به چشم یک شغل نگاه نمی کنم و کسب محبوبیت برایم با ارزشتر از شهرت است. من مسائل کاری و زندگی ام را به خدا واگذار کرده ام و می دانم هر پیشامدی از حکمت او است.

- اینکه زوج من و گلزار درآتش بس جواب داد به علت تجربه ای بود که پشت کار خوابیده بود این تجربه یعنی انتخاب دقیق بازیگران و هدایت درست کارگردان فیلم یعنی خانم میلانی بود

- در فیلم تله الوند یکسری سوء تفاهمات پیش آمد که تاثیر خود را روی کار گذاشت.

- دعوت و انعکاس را از سخت ترین نقشهایی بوده که بازی کرده ام.

- بعد از برنامه ای که با جیرانی در برنامه دوقدم مانده به صبح داشتم خانمی پیامکی داد که یک کم سوادت را بیشتر کن.

- آرزو دارم که قصه ای نوشته شود که در آن مجبور باشم تن به گریمی بدهم که صورتم را زشت کند. بارها آرزو کرده ام ای کاش جای آنتونی کوئین بودم و می توانستم در فیلم گوژپشت نتردام بازی کنم.

- مهناز افشار در پاسخ به سوالی که آیا بازی کردن در کنار بازیگر بی تجربه و نوپایی چون دانیال عبادی (در فیلم امشب شبه مهتابه ) به شهرت شما طمه نمی زند می گوید: من قضیه را اینطوری نگاه نمی کنم چون وقتی خودم تازه کار بودم رفتارهای بدی از سوی بازیگران با تجربه با من صورت گرفت. رفتارهایی که دوست ندارم با بازیگران تازه کار تکرار کنم.

- عده ای از همکارانتان نوشته اند که من از آقای جیرانی شکایت کرده ام در حالی که تنها دلخوری ام این بود که کارها چرا به سرانجام نرسید.

- چون برادرم محمد افشار جواهر ساز است و من نیز به کار روی سنگ ها علاقه دارم لذا در این زمینه به او کمک می کنم. البته دراین مدت دو بار شو گذاشتیم که هدف کسب سود نبود
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش