بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان

پزشکی بهداشتی و درمان در این تالار مطالب پزشکی و آموزشی در مورد بهداشت و سلامتی قرار خواهند گرفت

پاسخ
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
  #1  
قدیمی 11-01-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,687 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض همه چیز در مورد ایدز Hiv

همه چیز در مورد ایدز HIVمقدمه

هنگامی كه دنيا برنامه بهداشت براي همه تا سال 2000 را پيگيري مي كرد و زماني كه جهانيان ريشه كني آبله را جشن مي گرفتند و غلبه بر بسياري از بيماريها عفوني مانند فلج اطفال ، كزاز نوزادان ، ديفتري ، سرخك و كنترل بيماريهاي واگير را نويد مي دادند ، ناگهان در سال 1981 نوعي بيماري عفوني ناشناخته در آمريكا ، اروپا ، استراليا و آفريقا به نام ايدز گسترش يافت . با گذشت حدود 20 سال و صرف ميلياردها دلار هزينه علي رغم بسياري پيشرفتها هنوز دانشمندان موفق به كشف واكسني براي پيشگيري و دارويي براي درمان قطعي آن نشده اند . با گسترش ايدز در آمريكاي جنوبي و آسيا ، اين بيماري هم اكنون بصورت جهانگير در آمده است . تخمين زده شده كه در حال حاضر در حدود 6/33 ميليون نفر آلوده به ويروس ايدز در جهان زندگي مي كنند و حدود 3/16 ميليون نفر نيز توسط اين بيماري جان خود را از دست داده اند . تنها در سال 1999، 6/5 ميليون نفر مورد جديد به موارد آلودگي اضافه شده كه حدود نيمي از آنها بين 15 و 24 سالگي هستند .
بيماري ايدز چيست؟

عامل بيماري ويروسي است به نام :Human Immuno Deficiency Virus يا (HIV)
ويروس نقض ايمني انسان كه به سيستم دفاعي بدن حمله مي كند و باعث اختلال در فعاليت آن مي گردد . بيشترين سلولهايي كه درگير مي شوند ، لنفوسيتها هستند كه جزو گلبولهاي سفيد مي باشند .
نام بيماري ايدز (AIDS)از حروف ( Acquired Immuno Deficiency Syndrome ) گرفته شده است و به معني سندرم نقص ايمني اكتسابي است .
علائم باليني بيماري ايدز چيست ؟

از زمان ورود ويروس به بدن تا زمان ظهور علائم باليني به طور متوسط 10 سال طول مي كشد ، در اين مدت فرد آلوده به ويروس ايدز ظاهراً سالم بوده ولي مي تواند عامل انتقال ويروس به ديگران باشد . اين مسئله يكي از بزرگترين مشكلات برنامه مبارزه با ايدز است . اين دوره را دوره بدون علامت مي نامند .
با كاهش تدريجي نيروي دفاعي بدن ، شخص وارد مرحله ظهور علائم بيماري مي شود . يكي از اين علائم ، بزرگ شدن غدد لنفاوي به ابعاد نيم تا دو سانتيمتر است . تورم اين غدد ، قرينه بدون درد و طولاني ( حداقل سه ماه ) است و بعد از چند ماه خود بخود بتدريج كوچكتر مي شوند . ساير علائم شامل : اسهال و تب بيشتر از يك ماه ، كاهش وزن بدن به ميزان ده درصد ، تعريق شبانه روزي و خستگي و بي حالي مي باشد .
هيچيك از اين علائم اختصاصي بيماري ايدز نيستند و ممكن است در جريان بيماري ديگر نيزعلائم مشابهي در فرد مشاهده گردد . سرانجام در مرحله نهايي به دليل نقص كامل نيروي دفاعي بدن ، عفونتها و سرطانهاي فرصت طلب ظاهر شده و شخص از پا در مي آيد . در برخي از بيماران ، يكي دو هفته بعد از ورود ويروس به بدن علائم مرحله حاد مانند : تب گلو درد ، بزرگي غدد لنفاوي ، درد مفاصل ، سردرد ، ضعف و بي حالي ، بي اشتهايي ، اسهال و استفراغ ظاهر شده و بعد از يك الي دو هفته خود بخود از بين مي روند . اين علائم شباهت كاملي با بسياري از بيماريهاي ويروسي ديگر دارد و معمولاً بيماري در اين دوره تشخيص داده نمي شود . ليكن در صورت وجود رفتارهاي پر خطر ( راههاي سرايت ) در فرد ، به احتمال آلودگي به ايدز نيز بايد توجه شود .
چگونه مي توان بيمار مبتلا به ايدز را شناسايي كرد ؟

تشخيص آلودگي به ويروس ايدز، فقط با آزمايش خون ميسر است كه آن هم از زمان ورود ويروس به بدن انسان تا زماني كه شواهد آزمايشگاهي ظاهر شود ، بين 2 تا 16 ماه فاصله وجود دارد كه به آن دوره پنجره گفته مي شود . در اين دوران فرد آلوده كننده است ولي هيچيك از علائم باليني و آزمايشگاهي را ندارد .
ايدز چگونه سرايت مي كند ؟

ايدز از سه راه قابل انتقال است :
1- تماس جنسي .
2- از راه انتقال خون و فرآورده هاي خوني .
3- از مادر به كودك .

1- آميزش جنسي : 80 درصد آلوده شدگان به بيماري ايدز در دنيا به دليل برقراري روابط جنسي با افراد آلوده به اين بيماري مبتلا شده اند .
2- انتقال خون و فرآورده هاي خوني : بيماري ايدز از طريق انتقال خون و فرآورده هاي آلوده به ويروس قابل انتقال است . در اكثر كشورهاي جهان خون و فرآورده هاي خوني را از نظر آلودگي به ويروس ايدز مورد بررسي قرار مي دهند . پنج درصد از آلوده شدگان به ويروس ايدز از اين راه آلوده شده اند .
هر وسيله تيز و برنده كه بتواند در پوست يا مخاط خراش ايجاد كند يا وارد بدن شود مانند ابزار پزشكي و دندان پزشكي ، لوازم حجامت ، سوراخ كردن گوش ، ختنه ، خالكوبي ، طب سوزني ، تيغ سلماني و مسواك مي تواند باعث انتقال ويروس گردد . اين گونه وسايل بايد يكبار مصرف باشند و يا حداقل به صورت مشترك استفاده نشوند .
در مورد وسايلي مانند وسايل دندانپزشكي و پزشكي كه امكان چنين كاري نيست بايد وسائل به خوبي استريل شده باشند .
مهمترين راه انتقال ويروس در ايران و برخي كشورهاي ديگر جهان استفاده افراد معتاد از سرنگ يكديگر براي تزريق مواد مخدر بوده است .
3- از مادر به كودك : سومين راه انتقال از طريق مادر به كودك در طول حاملگي و زايمان است . ثابت شده است كه شير مادر آلوده مي تواند سبب انتقال ويروس از مادر به فرزند باشد .

راههاي عدم سرايت :علي رغم جداسازي ويروس ايدز از بسياري از ترشحات بدن مانند خون ، ترشحات جنسي مردانه و زنانه ، بزاق ، ادرار ، اشك ، عرق ، شير مادر ، مايعات جنب ، صفاق مغزي نخايي ، سرايت در اثر تماس با همه آنها صورت نمي گيرد و فقط خون و ترشحات جنسي و شير مادر عامل انتقال هستند . لذا ويروس ايدز از طريق عطسه ، سرفه ، بغل كردن ، دست دادن ، روبوسي ، استفاده از ظروف غذا خوري ، لباسهاي دست دوم ديگران ، لمس ميله اتوبوس ، گوشي تلفن و شنا در استخرهاي عمومي قابل انتقال نيست .

ايدز در ايران :
اولين مورد ايدز در ايران در سال 1366 گزارش شد . اين مورد يك كودك شش ساله مبتلا به بيماري هموفيلي بود كه از فرآورده هاي خوني وارداتي استفاده مي كرد . از آن پس تمام خونها و فرآورده هاي خوني اعم از داخلي يا وارداتي ملزم به آزمايش از نظر عفونت قبل از مصرف شدند .
اين آزمايشات توسط سازمان انتقال خون ايران انجام مي پذيرد . بنابر آخرين آمار موجود ، تا تاريخ اول فروردين ماه 1380 تعداد مبتلايان به ويروس HIV در كشور به 2382 مورد رسيده است . كه حدود 65% آنان را معتادين تشكيل مي دهند كه از طريق استفاده از سرنگ و سوزن مشترك براي تزيرق مواد مخدر آلوده شده اند .
چه راههايي براي پيشگيري از ايدز وجود دارد ؟

1- با توجه به اينكه شايعترين راه سرايت در جهان از طريق آميزش جنسي است بهترين راه پيشگيري از ايدز ، پايبندي به اصول خانوادگي و اجتناب از بي بند و باري جنسي است .
2- عدم استفاده مشترك از لوازمي كه ممكن است در قسمتي از بدن بوسيله آنها خراش يا بريدگي ايجاد شود مانند : تيغ صورت تراشي ، خلال دندان يا مسواك .
3- استفاده از سوزن يا سرنگ يكبار مصرف براي تزريقات و استريل كردن كامل لوازم پزشكي و دندان پزشكي .
پرهيز از مواد مخدر ، اعتياد تزريقي و استفاده از سرنگ وسوزن مشترك كه راه مهمي براي انتقال ويروس است . از طرف ديگر مصرف هر نوع ماده مخدر چه تزريقي و چه خوراكي ، حتي الكل ، چون باعث كاهش هوشياري و خويشتن داري مي گردد ، مي تواند انسان را در برابر رفتارهاي پر خطر قرار دهد .
آموزش :
يكي از مهمترين گروه هاي پر خطر ، جوانان مي باشند و كسب آگاهي در زمينه كنترل و پيگشيري از ايدز جزو ضروريات آموزشي تمام كشورهاست .
آنچه بايد جوانان و نوجوانان درباره ايدز بدانند :
- ايدز تاكنون درمان قطعي نداشته است .
- ايدز قابل پيشگيري است .
- ويروس ايدز مي تواند توسط افرادي كه در ظاهر سالم هستند نيز منتشر شود .
- ويروس ايدز از طريق برخوردهاي اجتماعي مثل دست دادن ، غذا خوردن ، صحبت كردن ، حمام و توالت عمومي ، استخر شنا و ... منتقل نمي شود و نبايد ازافراد آلوده يا مبتلا به ويروس ايدز وحشت داشت ، زيرا اين بيماري تنها از راه رفتارهاي پر خطر به انسان سرايت مي كند و تماسهاي معمول جامعه باعث انتقال بيماري نمي شود . پس ، از همدردي و حمايت خود نسبت به اين بيماران و افراد آلوده به اين ويروس دريغ نكنيد .

__________________

ویرایش توسط shokofe : 04-02-2012 در ساعت 08:48 PM
پاسخ با نقل قول
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید
  #2  
قدیمی 11-01-2007
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت
        
کوروش نعلینی
 
تاریخ عضویت: Jun 2007
محل سکونت: کرمانشاه
نوشته ها: 12,678
سپاسها: : 1,370

7,397 سپاس در 1,879 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض

حتما ادامه ش بده تا یه تاپیک کامل در این مورد داشته باشیم
و حتما از متون و مقالات انگلیسی هم در این تاپیک استفاده کن که هر کسی میاد بخونه در مورد ایدز چیزی براش باشه که تا حالا ندیده باشش
__________________
مرا سر نهان گر شود زير سنگ -- از آن به كه نامم بر آيد به ننگ
به نام نكو گر بميــرم رواست -- مرا نام بايد كه تن مرگ راستپاسخ با نقل قول
  #3  
قدیمی 11-05-2007
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

 
تاریخ عضویت: Sep 2007
محل سکونت: تهرانپارس
نوشته ها: 8,211
سپاسها: : 8,720

6,326 سپاس در 1,361 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Question چرا پشه ها نمی توانند ایدز را منتقل کنند؟؟!!

چرا پشه ها نمی توانند ایدز را منتقل کنند؟

یک پشه برای انتشار بیماری باید اول عامل بیماری میکروارگانیسم عامل بیماری را با خونی که می خورد بگیرد.
عامل بیماری باید توانائی زنده ماندن در بدن پشه را داشته باشد(وبهتر است که تعداد آن افزایش نیز یابد)

سپس عامل بیماری باید به غدد بزاقی پشه برسد .محلی که هنگام خونخواری مجدد پشه بزاق از آن عبور می کند تا به میزبان جدید تزریق شود.
پشه ها بزاق تزریق می کنند نه خون خورده شده را.
کانال غذایی و کانال تزریقی از هم جدا هستند افراد الوده به ویروس HIV (که عامل ایدز است)مقادیر بسیار کمی از این ویروس را در خون خود دارند .در حقیقت 70-80 درصد افراد الوده در خونشان سطح قابل تشخیص ذرات ویروس را ندارند.

به علاوه ویروس HIV برخلاف عوامل بیماری های متقله توسط پشه روشی برای زنده ماندن در دستگاه گوارش پشه ندارد .
ذرات ویروس HIV در معده پشه مانند غذاهضم می شوند.
بنا براین هرگز به غدد بزاقی پشه نمی رسند.
روش دیگر برای انتقال HIVاین است که پشه فرد الوده را نیش بزند سپس "فورا"شخص دیگری را نیش بزند وبه قدر کافی ویروس بر روی قطعات دهانی پشه باقی بماند تا آن شخص را آلوده کند.
با این وجود چون میزان ویروس در خون خیلی کم است مقدار خونی که ممکن است وجود داشته باشد روی قطعات دهانی پشه خیلی کم است.
به این دلایل دانشمندان تخمین زده اند که برای انتقال تنها یک واحد HIV ده ملیون پشه باید انسان را درآن واحد نیش بزنند.( بریم خداوند رو شکر کنیم بابت این حکمتش )
__________________
This city is afraid of me
I have seen its true face
پاسخ با نقل قول
  #4  
قدیمی 11-10-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,687 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض


ویروس «اچ آی وی» از هائیتی آمده است

!

تیمی از دانشمندان بین المللی، توانسته‌اند سابقه نوعی از ویروس اچ آی وی که به بیماری ایدز منجر می‌شود را تا هائیتی دنبال کنند.
رگه این نوع از ویروس اچ آی وی، درآمریکا، اروپا، بخش بزرگی از آمریکای جنوبی، استرالیا و ژاپن دیده شده است.
به گفته این دانشمندان، ویروس مورد بحث قبل از این که در جاهای دیگر دیده شود در سال ۱۹۶۹ در آمریکا دیده شده بود.
دانشمندان امیدوارند که ردیابی ریشه ویروس اچ ای وی که منجر به بیماری ایدز می شود، به پیدا کردن درمان بیماری ایدز کمک کند.
تیمی از متخصصانی که در این مورد تحقیق می کردند، نمونه‌های خون پنج نفر از اولین کسانی را که مبتلا به بیماری ایدز شده بودند را بررسی کردند. همه آنها مهاجرانی بودند که از هائیتی آمده بودند.

این متخصصان، همچنین تسلسل ژنتیک ۱۱۷ بیمار دیگر مبتلا به ایدز در سایر نقاط جهان را تجزیه و تحلیل کردند.
با داشتن این اطلاعات، آنها شجره نامه‌ای برای ویروس اچ آی وی درست کردند که نشان می‌داد: این ویروس در حوالی سال ۱۹۶۹ از هائیتی به آمریکا انتقال یافته است.

به گزارش بی‌بی سی، مایکل وروبی از دانشگاه آریزونا در توسکان که یکی از کسانی است که در این تحقیقات شرکت داشته می‌گوید: بررسی های جدید نشان می‌دهد که ویروس اچ آی وی در دهه ۱۹۶۰ برای اولین بار و احتمالا از آفریقا به هائیتی رسیده و بعدا به آمریکا انتقال یافته است.
وروبی و همکارانش اکنون می خواهند در باره مبدا این ویروس تحقیق بیشتری کنند.

وی احتمال می دهد که این ویروس توسط کسانی که در آن سال‌ها در آفریقا کار می کردند، از کنگو به هائیتی رسیده است.
ریشه‌یابی این رگه و سایر رگه‌های ویروس اچ آی وی، به دانشمندان کمک خواهد کرد که بتوانند پیش بینی کنند در آینده این ویروس چگونه ممکن است جهش یابد.
خبرگزارى ايسنا
__________________
__________________

ویرایش توسط shokofe : 04-02-2012 در ساعت 08:29 PM
پاسخ با نقل قول
  #5  
قدیمی 11-10-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,687 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض

آزمایش واکسن پیشگیری از بیماری ایدز


ز

شرکت داروسازی مرک (Merck) در پی ناکامی های پزشکی در آزمایش واکسن پیشگیری از بیماری ایدز به آزمایش های این واكسن خاتمه داد.
به گزارش شبكه BBC ، شرکت داروسازی مرک اعلام کرد که واکسن پیشگیری از بیماری ایدز از ابتلای افراد به ایدز جلوگیری نمی کند و آزمایش آن را روی داوطلبان متوقف کرده است.

شرکت مرک که یکی از بزرگ ترین شركت های دارو سازی در جهان است، حدود ده سال پیش روند تولید واکسن پیشگیری از ایدز را آغاز کرد.
عامل بروز ایدز ویروس HIV و یا ویروس انسانی سندرم اکتسابی فقدان ایمنی بدن است که در مراحل پیشرفته تر به بیماری مهلک ایدز تبدیل می شود.
بسیاری امیدوار بودند که شرکت مرک بتواند با این واکسن مبارزه با ایدز در جهان را وارد مرحله جدیدی کند.
شرکت مرک از سال ۲۰۰۴ میلادی کار آزمایش واکسن ایدز را بر روی حدود ۳ هزار داوطلب آغاز کرد.

بیشتر این افراد متعلق به گروه های پرخطر که احتمال بیشتری برای ابتلا به ایدز دارند، بودند.
در یک گروه ۷۴۱ نفری از داوطلبان، ۲۴ نفر با وجود این که واکسن ساخت مرک به آنها تزریق شده بود، به ویروس عامل ایدز آلوده شدند.
در گروهی ۷۶۲ نفری دیگری هم ویروس عامل ایدز وارد بدن ۲۱ نفر از داوطلبان شد.
بسیاری از ناظران از ناکامی شرکت مرک در تولید واکسن پیشگیری از ایدز ابراز تاسف کرده اند.
برخی از دانشمندان آمریکایی اخیر هشدار داده اند که جهان در مبارزه با ایدز در حال شکست خوردن است.
روزنامه جام‌جم
__________________

ویرایش توسط shokofe : 04-02-2012 در ساعت 08:30 PM
پاسخ با نقل قول
  #6  
قدیمی 11-10-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,687 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض

همیشه جوان بمانید

!

اگرچه اعلام خبری مبنی بر دستیابی به واکسنی علیه بیماری ایدز، بسیار خوشحال کننده به نظر می رسد، اما در هفته ای که گذشت ؛ نتایج ناامیدکننده مراحل آزمایشی این طرح ، سبب نگرانی محققان از شیوع این بیماری در سراسر جهان شد.
به گفته محققان امریکایی ، به دلیل مشکلات به وجود آمده در روند تحقیقات ، آزمایشات بالینی این واکسن که به V۲۵۰ موسوم است ، متوقف شده است.
آزمایشات بالینی در جلوگیری از گسترش آلودگی در بدن و کاهش جمعیت ویروس های بیماری زا در خون فرد بیمار ناموفق بوده است اما محققان دانشکده داروسازی هاروارد از دستیابی به روش جدیدی برای فعال کردن سیستم دفاعی ضد پیری در انسان ها خبر داده اند که می تواند با مصرف یک نوع قرص مخصوص همزمان با جلوگیری و مبارزه با بسیاری از بیماری های دوران سالمندی ، سیستم دفاعی بدن را تحت کنترل خود قرار دهد. کلید اصلی برای دستیابی به این هدف ، آنزیمی است که از سوی گروهی از عوامل ژنتیکی کنترل می شود. این آنزیم به حفظ میتوکندری هایی که تامین کننده انرژی مورد نیاز سلول ها هستند، کمک می کند. میتوکندری ها بسته های کوچک حاوی انرژی هستند که در حفظ سلامت و جوانی نقش بسیار مهمی را ایفائ می کنند.
بنابراین به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور ، رویای قدیمی انسان به تحقق بپیوندد و درمان پیری نیز امکان پذیر خواهد شد. تحقیقات انجام شده نشان می دهد عامل ایجاد نوعی بیماری که تحت عنوان سندرم خستگی شناخته شده است ، نوعی عفونت روده ای است که از طریق انجام آزمایش های میکروسکوپی بافت زنده (بیوپسی) معده قابل شناسایی است.
در صورتی که فردی بیش از ۶ ماه دچار خستگی شدید باشد ، می توان آن را از علائم اصلی عفونت روده به شمار آورد این در حالی است که این خستگی با علائم دیگری مانند گلو درد ، عدم تمرکز ، اختلال در حافظه کوتاه مدت ، درد عضلانی و سردرد همراه است.
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که انتخاب برنامه غذایی مناسب را برای حفظ سلامت خود ، ضروری می دانید می بایست توجه داشته باشید که براساس مطالعات انجام شده در بیمارستان کودکان بوستون ، برنامه غذایی حاوی کربوهیدرات هایی که بسرعت تجزیه می شوند ، به کبد آسیب رسانده و به ناتوانی و از بین رفتن این عضو حیاتی منجر می شود بنابراین با ایجاد تغییر در برنامه غذایی روزانه می توان از شیوع بسیاری از بیماری های کبدی جلوگیری کرد.
نان سفید و برنج و غلات که قند خون را بسرعت افزایش می دهند ، از کربوهیدرات هایی هستند که بسرعت تجزیه می شوند. سبزیجات ، میوه و حبوبات که به صورت تدریجی قند خون را افزایش می دهند ، نسبت به دیگر کربوهیدرات ها از سرعت تجزیه پایین تری برخوردار هستند. توجه به رژیم غذایی کودکان نیز بسیار مهم است چرا که بسیاری از عادت های غذایی در سنین کودکی می تواند زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها در نوجوانی و بزرگسالی باشد. چاقی بیش از حد کودکان ، نشان دهنده مجموعه ای از خطرات احتمالی و زمینه ساز بروز بیماری قلبی در نوجوانی است.
براساس مطالعات جدید محققان امریکایی ، بچه های ۸ ساله چاق ۷ برابر بیشتر از دیگر همسالان خود در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند. افزایش فشار خون ، سطح کلسترول خون و همچنین میزان قند و انسولین که هورمون تنظیم کننده قندخون در بدن است ، از عوامل تاثیرگذار ابتلا به این بیماری است.
این علایم نشان دهنده نقص در عملکرد سیستم متابولیسم یا سوخت و ساز بدن است که در درازمدت به دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی منجر خواهد شد بنابراین چاقی در دوران کودکی می تواند پیامدهای نامطلوبی را در سنین بزرگسالی به دنبال داشته باشد. برای حفظ سلامت کودکان خود ، توجه به این نکته ضروری است که براساس اعلام مرکز ملی پزشکی کودکان ، تماس کودکان با اشیایی که از سرب ساخته شده اند ، به بروز اختلالات رفتاری و کاهش توانایی ذهنی آنها منجر می شود.
بنابراین هر گونه تماس با اسباب بازی ها و دیگر اشیای سربی می تواند وضعیت سلامت کودکان را با مشکل روبه رو کند.متاسفانه خوددرمانی و تجویز دارو ، پدیده ای است که در کشور ما بشدت رواج پیدا کرده است و این در حالی است که به گفته محققان هاروارد ، داروی مسکن و ضد درد مانند ایبوپروفن و ناپروکسن مانند تیغ دولبه ای عمل می کنند که می تواند عوارض جبران ناپذیری را در بدن به همراه داشته باشد. این داروها می توانند اختلالاتی را در عملکرد غده پروستات در مردان ایجاد کنند.
چنین داروهایی ، داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی هستند و به رغم کاهش خطرات احتمالی منجر به بزرگ شدن پروستات در مردان و مشکلاتی در مجاری ادراری ایجاد می کنند که سبب بیماری های مجاری ادرار در این گروه از افراد می شود بنابراین توصیه می شود از مصرف هر گونه دارو بویژه داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی بدون تجویز پزشک معالج خود اجتناب کنید.
روزنامه جام‌جم
__________________

ویرایش توسط shokofe : 04-02-2012 در ساعت 08:31 PM
پاسخ با نقل قول
  #7  
قدیمی 11-10-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,687 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آزمایشات تولید داروی ایدز در فضا

آزمایشات تولید داروی ایدز در فضا!


به منظور انجام اقدامات نهایی آماده سازی برای پرتاب سه خدمه جدید به ایستگاه فضایی بین‌المللی ، یك راكت روسی سایوز به سكوی پرتاب در پایگاه بایكونور منتقل شد.
این راكت چهارشنبه شب از این پایگاه فضایی در آسیای میانه پرتاب خواهد شد و سه خدمه از جمله نخستین زنی را كه قرار است فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی باشد، به ایستگاه خواهد برد.
پگی ویتسون، فضانورد زن آمریكایی قرار است در این ماموریت فرماندهی ایستگاه فضایی را بر عهده بگیرد.
همچنین شیخ شكور، نخستین فضانورد مالزیایی در نظر دارد طی ماموریت ۱۲ روزه‌اش به مطالعه بر روی تاثیرات ریزجاذبه و پرتوهای فضایی روی سلول‌ها و میكروب‌ها و نیز انجام آزمایشاتی با پروتئین‌ها برای تولید واكسن ایدز بپردازد.
خبرگزارى ايسنا
__________________

ویرایش توسط shokofe : 04-02-2012 در ساعت 08:32 PM
پاسخ با نقل قول
  #8  
قدیمی 11-10-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,687 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض موارد جدید ابتلا به ویروس HIV در چین

موارد جدید ابتلا به ویروس HIV در چینچین خبر از ۵۴۳/۱۸ مورد از ابتلا به ویروس HIV در نیمه اول سال جاری داد. به نقل از پایگاه خبری هلث دی نیوز، سازمان بهداشت چین هشدار جدی در مورد گسترش ویروس HIV در میان چینی ها داد، با توجه به موارد جدید از ابتلا به ویروس HIV و آگاه نبودن این افراد نسبت به بیماریشان چین می تواند در معرض خطر یك اپیدمی قرار بگیرد.
شایان ذكر است، دولت چین عملیاتی را در پكن برای آموزش شهروندان پكنی برای آگاهی دادن از خطرات ویروس HIV ترتیب داده است.
به گفته سازمان ملل، حدود ۰۰۰/۶۵۰ مرگ ناشی از AIDS در چین تخمین زده شده است./اص
باشگاه خبرنگاران جوان
__________________

ویرایش توسط shokofe : 04-02-2012 در ساعت 08:33 PM
پاسخ با نقل قول
  #9  
قدیمی 11-10-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,687 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض

احتمال بروز سل در افراد مبتلا به ویروس ایدز ۱۶ برابر افراد عادی استرئیس مركز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت گفت: سل شایعترین و مهمترین بیماری است كه به علت ضعف ایمنی بدن بیماران مبتلا به ویروس ایدز را تهدید می‌كند به طوری كه احتمال بروز سل در این بیماران در مراحل پیشرفته بیماری تا ۱۶ برابر افراد عادی بیشتر می‌شود.
محمد مهدی گویا در گفت و گو افزود: افراد مبتلا به ویروس ایدز به علت ضعف سیستم دفاعی بدن به شدت در معرض خطر ابتلا به بیماریهای عفونی دیگر هستند این بیماران در حالت عادی بیماری كه هنوز علایم بیماری ایدز آشكار نشده است بیشتر از افراد عادی در معرض خطر بیماری سل و مرگ ناشی از آن هستند و در شرایط پیشرفت این بیماری این خطر تا ۱۶ یا ۱۷ برابر بیشتر می‌‌شود.
وی اضافه كرد: افراد مبتلا به ویروس ایدز در معرض خطر انواع عفونتها هستند اما خطر بیماری سل بیش دیگر بیماریهاست چون عفونت سل در این بیماران شایعترین عفونت است.
گویا در مورد شیوع بیماری سل در كشور نیز توضیح داد: آمار بیماری سل طی سالهای گذشته در كشور رو به كاهش بوده است به طوری كه از حدود ۱۲ هزار نفر در سال ۸۴ به حدود ۱۰ هزار نفر در سال ۸۵ كاهش یافته است.
بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت تاكنون ۱۵هزار و ۵۸۷ نفر در ایران كه مبتلا به ویروس ایدز هستند شناسایی شده‌اند و پیش بینی می شود حدود ۷۰ هزار فرد آلوده به ویروس این بیماری و ناقل ایدز در كشور باشند.
خبرگزارى فارس
__________________

ویرایش توسط shokofe : 04-02-2012 در ساعت 08:34 PM
پاسخ با نقل قول
  #10  
قدیمی 11-10-2007
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

 
تاریخ عضویت: Aug 2007
محل سکونت: یه غربت پر خاطره
نوشته ها: 11,775
سپاسها: : 521

1,687 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض موج دوم ابتلا به ایدز معتادان در راه است

موج دوم ابتلا به ایدز معتادان در راه استایسنا: مدیرکل امور درمان و بازپروری ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان این که آمار دقیقی از شمار معتادان تزریقی مبتلا به ایدز از سوی وزارت بهداشت اعلام نمی شود، تاکید کرد: رفتارهای پرخطر جنسی پس از ترک اعتیاد در معتادان افزایش می یابد که از این طریق خطر موج دوم ایدز کشور را تهدید می کند.

سعید صفاتیان در گفتگو با ایسنا گفت : متاسفانه آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به ایدز و سایر بیماری های عفونی در معتادان تزریقی پرخطر اعلام نمی شود.
این آمار به دلیل هماهنگ نبودن اطلاعات دریافتی از پایگاه های مختلف اطلاع رسانی در کشور بین ۶۰ تا ۶۵ درصد متفاوت است که این مساله مشکلات زیادی را برای ارزیابی وضعیت این افراد و انجام اقدامات مناسب برای کاهش آسیب آنها ایجاد می کند. وی تاکید کرد: خوشبختانه موج اول ایدز یعنی انتقال از طریق سرنگ مشترک با اجرای برنامه های کاهش آسیب ، مانند ارائه سرنگ رایگان و متادون در بیش از ۵۰۰مرکز درمانی در معتادان کنترل شده است اما متاسفانه موج دوم اپیدمی ایدز یعنی انتقال از راه جنسی در راه است ، چرا که گرایش معتادان پس از مصرف دارو و ترک ، به تزریق کاهش و به رفتارهای پرخطر جنسی افزایش می یابد.
روزنامه جام‌جم
__________________

ویرایش توسط shokofe : 04-02-2012 در ساعت 08:34 PM
پاسخ با نقل قول
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
اچ تی ام ال غیر فعال می باشداکنون ساعت 04:56 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright , Jelsoft Enterprices مدیریت توسط کورش نعلینی
استفاده از مطالب پی سی سیتی بدون ذکر منبع هم پیگرد قانونی ندارد!! (این دیگه به انصاف خودتونه !!)
(اگر مطلبی از شما در سایت ما بدون ذکر نامتان استفاده شده مارا خبر کنید تا آنرا اصلاح کنیم)


سایت دبیرستان وابسته به دانشگاه رازی کرمانشاه: کلیک کنید
  پیدا کردن مطالب قبلی سایت توسط گوگل برای جلوگیری از ارسال تکراری آنها