بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای ایران > اخبار سینمای ایران

اخبار سینمای ایران اخبار فیلم و سینمای ایران در این تالار قرار خواهد گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-17-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

سپاسها: : 1

31 سپاس در 27 نوشته ایشان در یکماه اخیر
nae به Yahoo ارسال پیام

ميركريمي: متشكرم كه علي‌رغم محاصره اقتصادي جشن پابرجاست

رضا مير‌كريمي كارگردان سينما هم كه براي اهداي جايزه‌ي بهترين فيلمبرداري حاضر شد، گفت: تشكر مي‌كنم از فرهاد توحيدي و محمدمهدي عسگر‌پور و
هيات مديره خانه سينما كه چراغ اين جشن را روشن نگه داشتند كه علي رغم محاصره اقتصادي پابرجاست.

وي كه تنديس بهترين فيلمبرداري را به خضوعي‌ابيانه اهدا كرد، ادامه داد:خيلي خوشحالم كه جايزه كسي را مي‌دهم كه سالها قبل با هم فيلمسازي را
شروع كرديم. رفيق خيلي خوبي است اما هيچ وقتي را براي رفاقت نمي‌گذارد.

محمدرضا سكوت فيلمبردار سينماي ايران كه ميركريمي را همراهي مي‌كرد،گفت: من عضو خانه سينما هستم مثل فرهاد توحيدي راست‌قامت، كه توانسته
اين جشن را به خوبي برگزار كند.

سيد‌غلامرضا موسوي تهيه‌كننده كه براي تنديس نقش مكمل مرد به صابر ابر حاضر شده بود به سخنان هوشنگ گلمكاني اشاره كرد و ادامه داد: ما به دوهزار
سالن نياز داريم كه بتوانيم به اكران مناسب برسيم نه خانه سينما و نه هيچ كارشناسي نمي‌تواند در زمينه‌ي اكران كاري بكند تا اين شرايط فراهم نشود.

اميرشهاب رضويان هم به اجراي گروه موسيقي «رستاك» در اين برنامه اشاره كرد و افزود: اين گروه با اقوام و مليت‌هاي مختلف ايراني موسيقي‌هاي محلي را
اجرا كردند، سينما هم شكل همين قوميت‌ها را دارد و يك دشمن بزرگ داريم همان چيزي كه آقاي گلمكاني اشاره داشتند.

صابر ابر هم كه تنديس‌اش را دريافت كرد از اصغر فرهادي كارگردان «درباره الي» و از تك‌تك كساني كه در آن فيلم در كنارش بودند تشكر كرد و گفت:خواهش
مي‌كنم از هر مادر ايراني كه براي تمام جوانان ايران از ته دلش دعا بكند.

مليكا زارعي (خاله شادونه ) كه به نمايندگي از خواهرش مريلا زارعي تنديس بهترين بازيگر مكمل زن را دريافت كرد، از طرف مريلا زارعي كه به دليل اجراي تئاتر
نتوانسته بود خودش را به برنامه برساند، متني را قرائت كرد و به عنوان سفير «مهرآفرين» خواست كه از نيازمندان و كودكان كار حمايت شود.

طائرپور: سينماي ايران ارزان و آسان بدست نيامده است

فرشته طائرپور تهيه‌كننده سينما كه براي اهداي جايزه‌ي مريلا زارعي به روي صحنه آمده بود،در سخناني گفت: سينماي ايران ارزان و آسان به دست نيامده كه
آن را ارزان و آسان از دست بدهيم. همت مديران بسياري، عزت فيلم‌ها و غيرت فيلمسازان بسياري ما را امروز به اين دستاورد رسانده است.

ما وحدت داريم از دل برخواسته و بي‌نياز از فرمايش‌ها و اگر از دل خانه سينما برنخيزد به اتمام نمي‌رسد. به حرمت عدد 14 و چهاردهمين جشن به هم تبريك
مي‌گوييم و براي بقاي سينماي ايران مي‌خوانيم فاللهُ خير حافظاً وهو أرحمُ الراحمين طائرپور در پايان گفت: ما هميشه همه سينماگران و همت بلندشان ـ نه
قد بلندشان ـ را ارج مي‌نهيم.

اسعديان: ما قطعا به روز سينما معنا خواهيم داد

همايون اسعديان كارگردان كه براي اهداي جايزه نگار جواهريان براي بازيگري نقش اول حاضر شد،گفت: داوران خانه سينما انتخاب هيچ مقام دولتي نيستند.
منتخب صنوف هستند من به آنها احترام مي‌گذارم. ممكن است هر قضاوتي مورد پسند نباشد، اما من به شما و خودم با احترام به قضاوت آنها احترام مي‌گذارم.
وي ادامه داد:يكي از دوستان در مصاحبه‌اي گفته بود بي‌معني‌ترين روز در تقويم روز سينماست، اما ما نمي‌دانيم چه بگوييم همه از غير مي‌نالند، ما از دوست.
من و شما قطعا به اين روز معنا خواهيم داد.
اسعديان گفت: به دبير كوچك جشن اما بزرگوار احترام مي‌گذارم و با اين كار به شما و خودم احترام مي‌گذارم. چرا كه من عضو خانه سينما هستم.

نگار جواهريان نيز پس از دريافت جايزه‌ي بهترين بازيگر اول زن جايزه‌اش را به پدر و مادرش تقديم كرد.

باران كوثري هم كه براي اهداي جايزه‌ي نگار جواهريان به روي صحنه آمده بود،گفت: نگار بهترين دوست دنياست.

در ادامه حسين ترابي تنديس بهترين فيلم‌نامه را به جليل سامان اهدا ‌كرد و به بازتاب سخنانش طي چند روز گذشته اشاره كرد و افزود: اين‌بار مي‌خواهم
بدون مشورت با آقاي توحيدي بگويم،هركس به چيزي نازد ما فيلمنامه‌نويسان هم به قلم و دوات‌مان.

صدرعاملي: سينماي ايران به چيزي جزء همدلي نياز ندارد

رسول صدر عاملي هم كه حسين ترابي را همراهي مي‌كرد به هيات مديره، مديرعامل خانه سينما و فرهاد توحيدي خسته نباشيد،گفت و ادامه داد:جشن
چهاردهم نقطه عطفي درجهت بقا و هميشه ماندگاري سينما است. از اين پس با هم بودن و در كنار هم بودن و خوبي‌هاي يكديگر را ديدن، ما را از هر نوع
حمايت كلاني بي‌نياز مي‌كند و ما ياد مي‌گيريم سينماي ايران به چيزي جز همدلي نياز ندارد.

جليل سامان كارگردان «وقت بودن» (زندگي) نيز از موضوع فيلم‌اش كه ماجراي زن طلاق در سيستان‌وبلوچستان است ياد كرد و جايزه‌اش را به همسرش كه
20 سال همراهش بوده است، تقديم كرد.

بني‌اعتماد: مهم اين است كه ما خانواده سينما اينجا هستيم

در ادامه رخشان بني‌اعتماد كه براي اهداي تنديس بهترين كارگرداني به اصغر فرهادي حاضر شد، در سخناني مطرح كرد:بي مقدمه من عضو خانه خود خانه
سينما هستم. ما عضو خانه خود، خانه سينما هستيم.
وي ادامه داد: از هيات مديره خانه سينما كه پس از روزهاي ابري، باران طراوتي با اين جشن بوجود آورند تشكر مي‌كنم و همچنين از تلاش‌هايشان و مقاومت
‌هايشان كه پيرامون بحث امنيت شغلي انجام دادند.تاريخ شاهد و ناظر است كه هيات مديره‌ي خانه سينما در وانفساي شرايط حاضر چقدر در رابطه با امنيت
شغلي تلاش كرد و چقدر سد و مانع وجود دارد اما مهم اين است كه ما خانواده سينما اينجا هستيم.

سيروس الوند هم كه براي اهداي جايزه‌ي اصغر فرهادي به روي صحنه آمده بود،گفت: وقتي «درباره الي» را ديدم به شدت دلم مي‌خواست فيلم بسازم و
هميشه آرزو داشتم اين افتخار را در جايي داشته باشم كه جايزه‌اي به كارگردانش بدهم.

فرهادي: اميدوارم به زودي وضع،وضع بهتري باشد

اصغر فرهادي هم كه براي تنديس بهترين كارگرداني به روي صحنه آمده بود از گروه همكارانش در فيلم «درباره‌ي الي» تشكر كرد و افزود: اميدوارم وضع مملكت
طوري شود كه گلشيفته بتواند برگردد، اميدوارم بهرام بيضايي برگردد. امير نادري بتواند در ايران فيلم بسازد و اميدوارم جعفر پناهي هم بتوان در ايران فيلم بسازد
و اميدوارم سال‌هاي آينده مجبور نباشيم اعلام كنيم كه ما عضوي از خانه سينما هستيم و به زودي وضع، وضع بهتري باشد.

عسگرپور: كم كم داريم ياد مي‌گيريم كه بدون حمايت زندگي كنيم

محمد مهدي عسگر‌پور مدير عامل خانه سينما كه براي اهداي تنديس شايستگي بهترين فيلم «درباره الي» به روي صحنه آمده بود، در ابتدا گفت: دعوت مي‌كنم
از فرد بلند قد و بسيار دوست‌داشتني كه زحمت زيادي براي اين جشن كشيدند آقاي فرهاد توحيدي.
وي ادامه داد:زحماتي كه ايشان كشيدند خيلي روشن است. او از هيچ جا دستور نگرفته بود و نه به قيافه ما مي‌خورد كه برانداز باشيم. آقاي توحيدي در ماه‌هاي
اخير به دليل اينكه من درگير ساخت سريال بودم زحمت‌هاي زيادي كشيدند و تلاش مضاعفي كردند.
عسگرپور تصريح كرد: مديران فرهنگي لطف كردند كه ما را در محاصره‌ي اقتصادي قرار دادند، چون كم‌كم داريم ياد مي‌گيريم كه بدون حمايت دولت زندگي كنيم و
حسن بزرگ ديگرش اين بود كه در تاريخ خانه سينما اتحاد بين صنوف اينقدر نبود و تقريبا همه صنوف فعال، پشتيباني خوبي از مجموعه سينما داشتند.

مدير عامل خانه سينما تاكيد كرد:اگر هيات مديره تنها بود، اتفاقات ناگواري براي سينما مي‌افتاد. تشكر مي‌كنم از تمام صنوف حاضر در خانه سينما. انصافا در
دوره‌اي كه كار صنفي كردن خيلي سخت شده است و برآوردن توقعات سخت‌تر، از اينكه اصناف و مردم در اين روزها ما را تشويق مي‌كنند و با دست خالي كارمان
را پيش برديم، تشكر مي‌كنم.

گزیده حرف‌های اهدا کنندگان تندیس‌ها و برگزیدگان روی صحنه‌ی چهاردهمین جشن بزرگ سینمای ایران را این‌جا بخوانید:

- هوشنگ گلمكاني: من از اين فرصت مي‌خواهم استفاده كنم و يك نكته‌اي را به اهالي سينما بگويم. چند روز قبل يادداشتي را نوشتم كه به استقبال سينماي
ملي ايران مي‌رويم و دليل آن اين است كه سينماي ملي ايران با سينماي اكران خيلي متفاوت است و مي‌خواهم از خانه سينما در حد توان‌شان يك فكري براي
حل اين موضوع بكنند. سينماي اكران دارد آبروي سينماي ايران را از بين مي‌برد و تناسبي با سينماي واقعي ايران ندارد در 10 سال اخير نزديك به 200 فيلم فرصت
اكران را پيدا نكردند كه اين رقم با تعداد فيلم‌هاي مستند، كوتاه و انيميشن بيشتر مي‌شود و تقاضا دارم در كنار فيل هوا كردن جشن بزرگ سينماي ايران، خانه سينما
و اهل سينما به فكر آبرو و اعتبار سينماي ايران هم باشند. من مي‌دانم كه خانه سينما در حال حاضر مشكلات زيادي دارد، اما خطر از بين رفتن آبروي سينماي ايران
هم مشكل كوچكي نيست.

- حامد بهداد: در جشن سينما در كنار همديگر هستيم و براي همديگر دست مي‌زنيم و هورا مي‌كشيم و چه چيزي از اين زيباتر. عرصه اگر تنگ است، هنرمند ايراني
با هوش خود راه خودش را پيدا مي‌كند.

- ترانه عليدوستي: از جشن یک انتقادي دارم. چرا ما وقتي فقط كانديدا هستيم، دعوت‌مان مي‌كنند و بدون مشكل وارد مي‌شويم اما امروز خيلي معطل شديم!
خواهش مي‌كنم ما را در سال‌هاي آينده حتي اگر كانديدا هم نبوديم، باز هم دعوت كنيد.

- عليرضا خمسه: من يك دختر 3 ساله دارم كه اتفاقاً اولين حضورش در همين جشن سينما، 3 سال قبل بود. او نكاتي را در خصوص خانه سينما و مشكلات سينما گفت
كه با واكنش‌هاي مختلفي مواجه شد اما ماجراي سينما و خانه سينما مثل ماجراي گاو مش حسن است چون از مش حسن پرسيدند گاوت چقدر شير مي‌دهد و او گفت
شير نمي‌دهد، ولي ماشاالله به توليداتش!

- عبدالحمید قديريان: با تمام شادي‌اي دارم و آن را با دوستان تقسيم مي‌كنم، اما ته دلم يك غصه‌اي دارم و آن، فاجعه بزرگي است كه رخ داده و دل همه مسلمانان
را به درد آورده است. باورم اين است كه كار ما اهالي فرهنگ و هنر اين است كه جواب اين بي‌حرمتي را با هنر بدهيم و فكر مي‌كنم ما در خانه سينما و همه اهالي
سينما كه همه به دنبال تعالي بيشتر هستند وظيفه داريم دست به دست هم بدهيم و بتوانيم اين فاجعه را كه شايد ثمره كم‌كاري ما است، در قالب كار خود، جبران
كنيم. من به نيابت از همكاران، بابت اين همكاري در عرصه فرهنگ و هنر كه منجر به اين توهين از طريق كار فرهنگي شد از همه شما عذرخواهي مي‌كنم.

- رسول صدرعاملي : من به ناگه اينجا هستم. قرار بود جاي ديگري قرار بگيرم و مثل هميشه دير رسيدم. يك فرصتي دست داد تا كنار حسين ترابي قرار گيرم. هيئت
مديره عسگرپور و فرهاد توحيدي خسته نباشند و همه بايد بدانيم كه جشن چهارده، نقطه عطفي در جشن‌هاي خانه سينما خواهد بود و به ما مي‌آموزد كه در كنار
هم بودن و خوب بودن، ما را بي‌نياز از كمك‌هاي پرطمطراق مي‌كند و ما ياد مي‌گيريم به كمك هيچ‌كس جز خودمان، نياز نداريم.

- جليل سامان : من سال‌ها پيش، دستياري يك فيلم سينمايي را در سيستان و بلوچستان داشتم و همانجا با موضوعي به نام «زن ‌طلاق» مواجه شدم كه مردان
بلوچ بر روي يك موضوعي شرط مي‌بندند و اگر آن موضوع نشد همه زن خود را به خود حرام اعلام مي‌كنند. سال‌ها طول كشيد تا اين عقده‌اي را كه در من وجود داشت
بيرون ريخته شود و تبديل شود به اين فيلم و فيلمنامه. به خودم رجوع مي‌كنم مي‌بينم 20 سال است كه همراهي دارم كه هيچ‌وقت مرا تنها نگذاشته است و من او را
تنها گذاشته‌ام و به همين دليل جايزه‌ام را به همسرم تقديم مي‌كنم.

- رخشان بني‌اعتماد: من عضو خانه خود «خانه سينما» هستم. ما عضو خانه خود خانه سينما هستيم. تشكر مي‌كنم از هيئت مديره براي همه تلاش‌ها و مقاومت‌هاي‌شان.
براي به كرسي نشاندن منطق صحبت‌هايشان درباره عدم امنيت شغلي ما خانواده سينما و اميدوارم تاريخ، شاهد باشد تلاش‌هايي كه اين هيئت مديره كردند و هرآنچه
در مقابل‌شان بود، سد بود و مانع...

- سيروس الوند : يك روز مرحوم علي حاتمي به من گفت اگر فيلمي ديدي و خواستي پس از آن فيلم بسازي، آن فيلم خوب بوده است و من وقتي «درباره الي...» را
ديدم دو چيز در من شكل گرفت؛ اول اين كه فيلم خوبي بود و دوم اينكه اي كاش هرجايي كه سازنده آن جايزه مي‌گيرد من جاي او باشم؛ او در ادامه نام اصغر فرهادي
را به عنوان كارگردان برگزيده خواند.

- اصغر فرهادي‌: جا دارد تشكر كنم از گروه خودم و مي‌خواستم بگوييم جاي گلشيفته خالي است كه قبل از من گفتند و اميدوارم وضع مملكت طوري شود كه گلشيفته
بتواند برگردد، اميدوارم وضع مملكت طوري شود كه بهرام بيضايي برگردد، اميدوارم وضع مملكت طوري شود كه امير نادري برگردد، اميدوارم وضع مملكت طوري شود كه
محسن مخملباف برگردد و اميدوارم وضع مملكت طوري شود كه جعفر پناهي فيلم بسازد. اميدوارم وضع به اين گونه نماند و به‌زودي وضع بهتري را شاهد باشيم.
سال 89 تو دربی 69
شیث رضایی دنبال فرهاد بدو
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو

ویرایش توسط nae : 09-17-2010 در ساعت 07:48 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 09-20-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض حمله روزنامه کیهان به جشن خانه سینما؛حمایت از مخالفان نظام و تقدیر از پیاده نظام شناخته شده آمریکا و اسرائیل!

کیهان در خبری با عنوان«عقده گشایی سیاسی در جشن خانه سینما » از مراسم اختتامیه این جشنواره انتقاد کرد. این روزنامه در این باره نوشت: چهاردهمین جشن خانه سینما در حالی به کار خود پایان داد که این کانون صنفی به جایگاه محفلی برای عقده گشایی سیاسی و حمایت از مخالفان نظام و تقدیر از پیاده نظام شناخته شده آمریکا و اسرائیل سقوط کرد.در این جشن برخی حاضران سخنانی مشابه نظرات شبکه های ماهواره ای بیگانه بر زبان آوردند.
براساس این گزارش، یکی از حاضران از نبودن هنرمندان ضدانقلاب فراری در این جشن انتقاد کرد و آرزو نمود تا وضعیت کشور هرچه سریع تر تغییر کند!
آرزو برای بازگشت فیلمسازی که فیلم هایی غیراخلاقی می سازد و برای خوشایند دولت های غربی علیه جمهوری اسلامی فعالیت می کند، از دیگر رویدادهای این دوره از جشن خانه سینما بود.
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 09-20-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض انتقاد روزنامه کیهان از حضور گلشیفته فراهانی در جمع نامزدهای جشن خانه سینما

روزنامه کیهان نوشت: روز سه شنبه، نتایج داوری چهاردهمین جشن خانه سینما اعلام شد. اینکه این نتایج تا چه میزانی با معیارهای صنفی و حرفه ای همپوشان است، موضوعی دیگر است. مهم اما انتخاب یک زن بازیگر ضدایران و ایرانی به عنوان نامزد بهترین بازیگر زن است. این زن، سینمای ایران را به امید حضور حرفه ای در هالیوود ترک نمود و در نخستین حضور هالیوودی خود، در فیلمی بازی کرد که به گونه ای در راستای سینمای صهیونیستی معنا می شود. وی در گفت وگوهای رسانه ای و نیز محافل به اصطلاح فرهنگی با ظاهری که در شان یک زن ایرانی نیست، آشکار شده و می شود. او در صحبتهای خود با رسانه ها و جمع های غیررسانه ای، گاه موضع گیری های غیرعلمی شبه سیاسی می کند و به روشنی علیه ایران و مقدسات دینی سخن می گوید.
بطور نمونه در حاشیه جشنواره ای اروپایی، وی کاملا حکم «حجاب» را که یک وظیفه الهی و احترام به شخصیت زن است، کتمان کرد و آن را در حق زن، مصداق «ستم» برشمرد.
و حالا همین بازیگر که -آگاهانه و یا ناآگاهانه- به عنوان پیاده نظام ضد فرهنگی در حال ایفای نقش است، در کانون داوران چهاردهمین دوره جشن سینمای ایران قرار می گیرد. به عبارتی در داخل کشور خواسته و ناخواسته نمایندگانی از سینمای ایران، به یاری باندهای مافیایی سینمای غرب می آیند تا ستاره سازی و نتایج پروژه ضدفرهنگی و ضدایرانی تحقق یابد!
البته ممکن است داوران، استدلال کنند دلیل انتخاب بازیگر یاد شده، صرفاً تکیه بر معیارهای هنری بوده است و نه ملاحظات سیاسی! که باید گفت: آیا تکیه بر معیارهای هنری ارجح و عقلانی است یا پرهیز از بازی در میدان دشمن؟!
به هر روی آرزو می کنیم جریان مشکوک خزنده در پیکره خانه سینما، با همت خود اهالی سینما، بساط خود را از خانه ای که باید مبتنی بر منافع صنفی و حرمت به هویت ملی باشد، برچیند.
و دست آخر؛ تردید نکنیم اگر قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم در صحنه دفاع از هویت و شأن ایرانی و پاسداشت حرمت نظام، در قبال عملکرد ضدانقلابی جمع معدودی از اهالی هنر، ساکت نمی نشست و به تماشا اکتفاء نمی کرد، امروز شاهد نبودیم که برخی در مقام هنرمند و داوری آثار سینمایی و به اسم برگزاری جشن سینمای ایران و... به ایران و ایرانی و نظام و ارزشهای این ملک، بی‌پروا اهانت کنند!
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 09-20-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض رویارویی معاونت سینمایی و خانه سينما بر سر کمک مالی به جشن سینمای ایران

در حالي که مدتي است جدال بر سر وضعيت هيئت مديره خانه سينما بالا گرفته است. پنج شنبه شب جشن خانه بدون حضور هيچ يک از مديران سينمايي کشور برگزار شد. در اين بين برگزار کنندگان جشن خانه سينما عنوان کردند که در محاصره اقتصادي قرار دارند و ارشاد هيچ کمکي به آن‌ها نکرده است. اما وزارت ارشاد ادعا کرد 250ميليون تومان به اين جشن کمک کرده است.

عليرضا سجاد پور در غياب جواد شمقدري که همراه احمدي‌نژاد عازم نيويورک شده ، از انتخاب 21شهريور به عنوان روز ملي سينما (که جشن خانه سينما در اين روز برگزار مي‌شود) انتقاد کرد و گفت: «از ديد من 21 شهريور هيچ ارتباطي به سينما ندارد که آن را روز ملي سينما نامگذاري کردند.»

اين مدير سينمايي معتقد است که بايد با هم‌فکري هم؛ روز ديگري را که مرتبط با سينما باشد و معني و مفهوم سينما را داشته باشد، به عنوان روز سينما تعيين کنيم اما تا آن زمان ما اين روز را گرامي مي‌داريم و جشن مي‌گيريم.

سجاد پور در ادامه با رد اظهارات خانه سينما درباره محاصره اقتصادي و عدم همکاري ارشاد در برگزاري جشن روز ملي سينما اظهار کرد صنوف سينمايي در اين روز؛ جشني را بر پا کردند که ارشاد نيز همکاري لازم را با آنها داشت. مجوزهاي لازم داده شد و در بخش اجرايي نيز کمک‌هايي صورت گرفت تا همکاري لازم صورت گرفته باشد.

وي گفت: «حتي برخلاف سخنان يکي از اعضاي خانه سينما که گفته بود ما در يک محاصره اقتصادي هستيم، چند روز قبل از برگزاري جشن؛ مبلغ 240 ميليون تومان به جشن کمک شد و من تصور نمي‌کنم که اين جشن اين مقدار هزينه داشته باشد.»

سجاد پور همچنين با رد عدم حضور مديران ارشاد در اين برنامه تصريح کرد در جشن چهاردهم حداقل سه نفر از مديران مهم مياني حضور پيدا کرده بودند. مهدي مسعودشاهي به عنوان يکي از مديران اصلي و رئيس سازمان جشنواره‌ها در جشن حضور پيدا کرده بود، اما به دليل آنکه دوستان به دنبال جواد شمقدري بودند؛ تصور شده بود که ارشاد در جشن حضور ندارد.
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 09-20-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام

اظهار نظر سجاد پور درباره کمک مالي ارشاد به خانه سينما براي برگزاري جشن جرقه تنش تازه ميان اين نهاد صنفي و دولت را زد.

فرهاد توحيدي دبير چهاردهمين جشن خانه سينما طي نامه‌اي به سجاد پور با تکذيب کمک 240 ميليوني ارشاد نوشت: «درپي اظهارات عليرضا سجادپور(مديرکل ارزشيابي و نظارت سينماي حرفه‌اي) در خصوص کمک 250 ميليون توماني وزارت فرهنگ و ارشاد به خانه سينما؛ بابت جشن سينماي ايران؛ به آگاهي مي‌رساند اظهارات نامبرده کذب محض است.» وي در ادامه پرداخت هاي وزارت ارشاد به خانه سينما را در شش ماهه سال جاري 100 ميليو.ن تومان اعلام کرد.

توحيدي هم‌چنين در ادامه نوشت: «شايان ذکر است از اسفند ماه سال گذشته تا کنون در پي عدم انجام تعهدات معاونت سينمايي به توافق نامه بودجه منعقده خانه سينما و معاونت سينمايي، بنياد سينمايي فارابي در ازاي دريافت چک ( هم چون بازار) طي شش نوبت جمعاً به مبلغ 175ميليون تومان براي تأمين هزينه هاي جاري( حقوق کارکنان،‌قبوض آب ، برق، گاز و ملزومات اوليه اداري) به خانه سينما پرداخت کرده است.»

پس از انتشار اين نامه عليرضا سجاد پور در واکنشي سريع باز هم اظهارات دبير جشن خانه سينما را تکذيب کرد و مصرانه اعلام کرد که چنين مبلغي ازسوي معاونت مالي ارشاد به خانه‌سينما داده شده است.

سجادپور گفت: «وقتي دوستان مي‌گويند محاصره اقتصادي؛ يعني اينکه بودجه‌ي خانه‌سينما صفر بايد باشد؛ درحالي‌که ارشاد درست چند روز قبل از برگزاري جشن و درحالي‌که هنوز اعتبارات خودش به صورت کامل تخصيص نيافته است، 240 ميليون به خانه‌سينما پرداخت کرده است.»

مديرکل نظارت و ارزشيابي وزارت ارشاد اعتقاد دارد که؛‌ اظهارنظرهاي بعضي دوستان‌ نشان مي‌دهد که عده‌اي دنبال بحراني نشان دادن وضعيت يا ايجاد بحران‌هاي جديد هستند.
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 09-20-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض میترا حجار به جمع بازیگران فیلم "خاک و آتش" پیوست

میترا حجار به گروه بازیگران فیلم سینمایی"خاک و اتش" به کارگردانی مهدی صباغزاده پیوست. مجید قهرمانی تهیه کننده این فیلم سینمایی گفت: میترا حجار به تازگی به عنوان بازیگر زن نقش اول این فیلم سینمایی انتخاب شده است. طبق برنامه ریزی پنجشنبه اول مهر فیلمبرداری "خاک و آتش" در شهرک دفاع مقدس آغاز می شود. قرار است لوکیشن های خارجی شهر تهران در شهرک دفاع مقدس و شهرک سینمایی غزالی فیلمبرداری شود.
وی ادامه داد: اواخر مهر گروه تولید به سیستان وبلوچستان سفر می کنند تا ادامه فیلم در این استان فیلمبرداری شود. حسن پویا مدیر فیلمبرداری این فیلم سینمایی است. تلاش شده در انتخاب عوامل پشت وجلو دوربین از افراد متخصص و حرفه ای استفاده شود.

فریبرز عرب‌نیا، احمد نجفی، آرش تاج، مصطفی طاری و رامتین خداپناهی دیگر بازیگران "خاک و آتش" هستند. این فیلم درباره مبارزات مردم سیستان و بلوچستان در سال 1316 است.
آرش سجادی‌حسینی مدیر برنامه‌ریزی فیلم است. طراح صحنه رامین عاشوری و طراح لباس عادله چراغی است. محمدرضا شرف‌الدین و سعید سعدی نیز مشاور و ناظر تهیه‌کننده هستند.
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 09-20-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض فیلم‌برداری فیلم جدید اصغر فرهادی ادامه دارد؛نخستین عکس‌های «جدایی نادر از سیمین» منتشر شد

همزمان با سپری شدن 20 درصد از فیلمبرداری «جدایی نادر از سیمین» ساخته‌ اصغر فرهادی نخستین عکس‌های این فیلم منتشر شد. اغلب بازیگران این فیلم جلوی دوربین رفتند و در چند روز آینده شهاب حسینی و بابک کریمی نیز مقابل دوربین خواهند رفت. «جدایی نادر از سیمین» با بازی لیلا حاتمی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی​اصغر شهبازی، شیرین یزدان​بخش، کیمیا حسینی و با حضور مریلا زارعی روایت می​شود.
این فیلم با فیلمنامه فرهادی و به تهیه​کنندگی و کارگردانی‌ او مقابل دوربین رفته است. فیلمبرداری جدیدترین ساخته اصغر فرهادی پنجم شهریور در خانه‌ای در تهران ‌آغاز شده است و تا دو ماه آینده ادامه دارد.
از جمله عواملی که در پشت صحنه «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی را برای ثبت روایت پنجمین ساخته سینمایی‌اش بعد از «درباره الی...» همراهی می​کنند می​توان به محمود کلاری به عنوان مدیر فیلمبرداری، مهرداد میرکیانی طراح چهره​پردازی، کیوان مقدم طراح صحنه و لباس، محمود سماک​باشی صدابردار، هایده صفی‌‌یاری تدوین‌گر، حمیدرضا قربانی دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز، فاطمه ابوالقاسمی مدیر تولید، مریم نراقی منشی صحنه، حبیب مجیدی عکاس، شیما غفاری مشاور رسانه​ای، کاظم نامنی مدیر تدارکات و نگار اسکندرفر مجری طرح اشاره کرد.

سرمایه​گذاران «جدایی نادر از سیمین» بانک پاسارگارد، نگار اسکندرفر و اصغر فرهادی هستند.
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 09-20-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام

سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 09-22-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض پروانه ساخت فيلم «جدايي نادر و سيمين» لغو شد!!!!!!!!

پروانه ساخت فيلم «جدايي نادر و سيمين» به تهيه‌كنندگي و كارگرداني اصغر فرهادي با دستور مستقيم سيدعليرضا سجاد‌پور مدير كل اداره كل نظارت و ارزشيابي سينماي حرفه‌اي لغو شده ‌است.

به نقل از پايگاه خبري هيئت اسلامي هنرمندان (هنرنيوز)، شنيده‌ شده‌ است كه پروانه ساخت فيلم «جدايي نادر و سيمين» به تهيه‌كنندگي و كارگرداني اصغر فرهادي با دستور مستقيم سيدعليرضا سجاد‌پور مدير كل اداره كل نظارت و ارزشيابي سينماي حرفه‌اي لغو شده ‌است.
مدتي است فيلمبرداري اين فيلم آغاز شده، تاكنون حدود 20 درصد از صحنه‌هاي فيلم جلوي دوربين رفته‌ است و گروه در لوكيشن داخلي مشغول به‌كارند.
هنرنيوز نوشت: در پي انتشار اين خبر تلاش خبرنگار اين پايگاه اطلاع‌رساني براي پي‌گيري بيشتر و دريافت جزئيات اين دستور و تبعات آن بي‌نتيجه مانده ‌است.
سال 89 تو دربی 69
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو
قدیمی 09-23-2010
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض پخش مختارنامه از 9 مهر

پخش مختارنامه از 9 مهر

مدير شبكه يك سيما از آغاز پخش مجموعه تلويزيوني «مختارنامه» به كارگرداني داوود ميرباقري از 9 مهرماه خبر داد.
مهدي فرجي درباره زمان دقيق آغاز پخش مجموعه تلويزيوني «مختارنامه» به فارس گفت: در حال حاضر اين سريال براي پخش از تلويزيون آماده است و ما اولين قسمت اين سريال را روز جمعه 9 مهرماه پخش خواهيم كرد.
وي افزود: قرار است سريال روزهاي جمعه ساعت 22 روي آنتن برود و تكرار آن نيز روزهاي دوشنبه ساعت 19:30 تا 20:30 پخش خواهد شد.
وي افزود: مجموعه تلويزيوني «مختارنامه» جزو سريال‌هاي فاخر و جذاب تلويزيون است كه مضموني ديني و تاريخي دارد و براي ساخت آن تلاش بسياري صورت گرفته است. اين مجموعه با توجه به محتواي غني‌اش به طور حتم مخاطبان بسياري را جذب خواهد كرد.

برچسب ها
سنتوري

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)