بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > زبان های برنامه نویسی Programming

زبان های برنامه نویسی Programming بحث در مورد زبانهای مختلف برنامه نویسی

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-02-2011
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض خاطره دکتر بهزاد منتظری

راستی ها یادم رفت رزیتا خانم رو بنویسم که هم همکلاس خانم اقای دکتر مردوخی بوده هم شاگرد دکتر بوده هم خودش کامپیوتریه
کره به علی شیت شدم
رزیتا کاک فرهاد فره عزیزه این ترم درس مباحث ویژه کامپیوتر رو گرفته بچه ها تازه خواهند فهمید مردوخی یعنی چه
پیشنهاد میکنم بشینی برنامه نویسی وب یاد بگیری به درد خودمانم مخوره ....
.

برای اینکه پستم اسپم حساب نشه و ناظرا نیان بهم تذکر بدن یه خط برای خالی نبودن عریضه مینویسم

برای ساختمان داده معمولا مرجع رسمی برای کنکور ارشد هم کتاب هروویتز هست که به نظر من افتضاح ترین کتاب ممکن هست ! به این دلیل که شما نمیتونی وسط کتاب رو باز کنی و یه بحث رو به طور مستقل بخونی باید از اولش بشینی بخونی و مثالش هر دفعه تکمیل میشه
این اشتباهه
دکتر منتظری هم اتفاقا در همین راستا گفت که وقتی توی اتریش تحصیل میکرده در مقطع دکترا فکر کنم برای الگوریتم استادشون یه کتاب خودش رو به عنوان منبع معرفی کرده که دقیقا اینشکلی بوده یعنی اصلا نمیشده مثلا یه فصلش رو به طور مستقل مطالعه کرد و سر جلسه بعد از اینکه امتحانشو میده لیست تمام اشکالات کتاب رو میده به استاده !
حالا اینو میخواستم بگم استاد منتظری چند جلسه پیش سر کلاس ما گفتند که یه کتاب ساختمان داده ی جدید توی نمایشگاه تهران دیده که واقعا عالی بوده و بسیار متفاوت از کتاب های موجود
اسمش رو مینویسم اگر هر کس دوست داره برای خودش تهیه کنه

مارک آلن وایز mark allen weiss

این سایتشه
https://users.cs.fiu.edu/~weiss/

اینم اسم کتابه

Data Structures and Algorithm Analysis in C++

به هر حال دکتر منتظری گفت احترام زیادی برای ایشون قائلم(هر چند که یه شبه ایراد از یه قسمت از کتاب گرفت )

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-02-2011
مهرگان آواتار ها
مهرگان مهرگان آنلاین نیست.
مدیر تالار انگلیسی

سپاسها: : 3,750

4,670 سپاس در 1,282 نوشته ایشان در یکماه اخیر
مهرگان به Yahoo ارسال پیام

به به سلام به همگی
استاد اون موقع که سوالو ازتون پرسیدم نمیشه گفت اوایل سال م بود ولی ما مثل بچه های کوچولو تازه داشتیم یاد میگرفتیم که چهاردست و پا راه بریم! طوریکه من حتی نمیدونستم به + میگن پلاس!!!
البته میدونستم، میخوام بگم خیلی خیلی نابلد بودم و خیلی دیر دستم اومد که برنامه نویسی و اینا چه جوریه! اینه که متوجه شما نشدم اما الان دیگه دارم یواش یواش میفهمم برنامه نویسیو همینطور جواب شما رو.

خوب یادتون مونده ها!
ادمین شما که خوب توضیح میدید. بابت لینک هم ممنون میخونمش حتما،بازم سوالای زیادی دارم که اینجا خواهم پرسید، ولی آسونند خودم میدونم! اما احتیاج به توضیح بیتشر دارم مخصوصا مبحث * و &، شباهت ها و تفاوت ها! حالا فعلا باید بگردم ببینم دقیقا مشکلاتم چین. هر چی که اینجا میپرسم خیالم راحته که متخصصین و با تجربه ها هستن ک کامل و واضح جوا ب آدمو میدن. خیلی مرسی.

رزیتا خانوم خیلی بیشتر خوشوقتم! آخه هم رشته ایم. چند روز پیش جلسه معارفه ای برا ورودی های جدید گذاشتن که خیلی بهمون خوش گذشت! باید اوایل مهر میذاشتن، اونوقت حالا گذاشتن!

من به اسی گلدن پیشنهاد میکنم کتاب مرجع کامل پروژه های سی ++ رو دانلود کنه و تمریناشو بخونه. آقای فتاحی این کتابو به من دادن، خیلی موثر بود برام. ببین این آدرسیه که میتونی دانلودش کنی:
http://www.aghazeh.com/programing-la...urce-code.html

ویرایش توسط مهرگان : 03-02-2011 در ساعت 08:14 PM
قدیمی 03-05-2011
kolbeye_shab آواتار ها
kolbeye_shab kolbeye_shab آنلاین نیست.
کاربر عادی

سپاسها: : 394

73 سپاس در 22 نوشته ایشان در یکماه اخیر
kolbeye_shab به Yahoo ارسال پیام

[QUOTE=دانه کولانه;208971]
ایوب ران همیشه اخرین exe سالم و تولید شده رو اجرا میکنه بنابراین اگر تو کد رو عوض کردی چه خطا داشته باشه چه نداشته باشه بهتر نیست یه بار دیگه به طور کامل تمام عملیات لینک و کامپیال و دیباگ و همه ی خرگ و خوله های دیگه انجام بگیره ؟
بعضی وقتا ادم یادش نیست همون ران رو میزنه برنامه قشنگ اجرا میشه غافل از اینکه کدت یه کد تغییر یافته و غلطه و یه EXE فیک و غیر واقعی رو اجرا کردی

اینطوره یا من اشتباه میکنم ؟

بازم سلام
کوروش جان نه، یعنی فک نکنم، وقتی که کد رو تغییر می دی مث اینه که برای اولین بار بخوای برنامتو اجرا کنی، یعنی وقتی کد عوض می شه Run و Debug هیچ فرقی با هم ندارند
مهرگان خانم من حافظم برای حفظ کردنی فقط افتضاحه! در بقیه موارد معمولا Error نمی ده!!!!
من & و * رو خودم درست نفهمیدم، اون روزی که دکتر این حث رو درس داد، شبش (مث خیلی از شبای دیگه تو خوابگاه) نخوابیده بودم و درست نفهمیدم، هر کی هم واسم توضیح می ده یاد یادگیریم کوتاه مدته! هر چند واسه خودم بلدم کجا استفتده کنم!
ولی فک کنم زکریا این مبحث رو خیلی خوب بلده
قدیمی 03-26-2011
مهرگان آواتار ها
مدیر تالار انگلیسی

پیش فرض آرایه و پشته و STL

سلام
چند تا سوال بسیار فنی واسم پیش اومده، راستش اونموقع که دکتر درسش رو دادن من دیر رسیدم سر کلاس
1-
STL یا همون Standard Template Library چیه و چه کاربردی داره؟
یکی از تمرینامون اینه:با استفاده از کلاس Stack معرفی شده در STL مسله برجهای هانوی را حل کنید من دقیقا نمیدونم باید چکار کنم. (برج های هانوی رو بلدم خوشبختانه)

2-
معنی این خطای لاکردار چیه: Thread stopped
Fault: access violation at ....
همینطور این: Stack Fault
اینا در حالی میاد که برنامه من هیچ اروری نداره تازه اجرا هم میشه، مقادیر اولیه هم میگیره ولی وقتی اینتر رو میزنم که نتایج رو ببینم، اینجوری میره رو اعصاب!

3-
یه چیز دیگه کلا میخوام تفاوت آرایه رو با پشته بدونم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

(((دیدن این لینک و کتاباشو معرفی میکنم به همه اونایی که مث خودم مبتدین - همینطور عضویت در این سایت)))

ویرایش توسط مهرگان : 03-28-2011 در ساعت 01:21 PM
قدیمی 03-28-2011
زکریا فتاحی آواتار ها
زکریا فتاحی زکریا فتاحی آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 20

120 سپاس در 80 نوشته ایشان در یکماه اخیر
زکریا فتاحی به Yahoo ارسال پیام

سلام.

١- Standard Template Library کلاس های استاندارد توشه. مثل کلاس stack , صف ، vetcor , string , math , و کلاس های خیلی زیاد دیگە. ما هر وقت میخواستیم از stack استفادە کنیم اونو پیادەسازی میکردیم. الان دکتر گفته بجای پیاده سازی از همون چیزی که تو STL هست استفاده کنین. کافیه اول برنامەتون بنویسین include <stack.h> دیگە میتونین از توابعش استفاده کنینhelp ویژوال کل توابع کلاس رو کاملا توضیح داده.

٢- برنامه زمانی درسته که بهت جواب بده اونم جواب درست. وقتی جواب نمیده پس درست نیست. این پیغام زمانی پیش میاد کە بینهایت داری از stack استفاده میکنی. احتمالا (١٠٠ % نه احتمالا ) یه جا از برنامه یه حلقەی بینهایت خورده ، و احتمالا داره یه تابع رو بصورت بازگشتی هی فراخوانی میکنه.

٣- آرایه کە میدونین چیه: یه سری از حافظه های پشت سر هم که ما میتونیم به دلخواه به خونه ی اول یا وسط یا آخر عدد بدیم یا عدد حذف کنیم. خلاصه ترتیب ورود و خروج توش مهم نیست.
اما پشته: پشته یه سری قانونه: ترتیب توش مهمه - فقط از اول توش میتونی عدد وارد کنی - اولین عددی که وارد میشه آخرین عددیه که خارج میشه و .....
ما میتونیم برای پیاده کردن این قوانین از ارایه یا لیست پیوندی استفاده کنیم.

پس آرایه یه وسیله برای استفاده از حافظه و پشته قوانینی برای چگونگی استفاده از حافظه 

درمان غم عشق بگویم که چه باشد
وصل است و بهار است و می بربط و چنگ است
....
زنهار مرو هیچ سوی بیشه ی عشاق
چنگال غمش تیزتر از چنگال پلنگ است

----
ئه و روژه ی "مه جنون" له زوخاو نوشی ...مه ینه ت فه وتانی، کفنیان پوشی
من بومه واریس له قه وم و خویشی . . . سپاردی به من ئازاری و ئیشی

قدیمی 05-29-2011
مهرگان آواتار ها
مدیر تالار انگلیسی

ایتراتور چیست؟ و به چه کار می آید؟

راستی یه چیزیو فهمیدم و اون اینکه کتاب جان هبارد بهترین کتاب برنامه نویسیه سی بعلاوه بعلاوه (به یاد استا عـــــــــــــزیز دکتر منتظری) هستش و صد شرف بر کتاب حجیم و .... دیتل و دیتل رو داره.

ویرایش توسط مهرگان : 05-30-2011 در ساعت 01:23 PM
قدیمی 05-30-2011
مهرگان آواتار ها
مدیر تالار انگلیسی

ای شیزه هیشکی نمیاد بشمان جواب بده؟

یه سوال دیگه هم دارم: راستش خودمم دقیقا نمیدونم سوالم چیه! تو مبانی داشتیمش، شما ها بهتر میدونید ما برا مبانی چی کشیدیم!
فک کنم سوالم این باشه: تفکیک واسط از پیاده سازی ؟
یا ببینید منظورم اینه که چه طوری میتونیم خودمون هدر فایل تعریف کنیم. و مثلا بنویسیم: include "mymath.h" # اینو بگید بهم، دعاتون میکنم

قدیمی 06-04-2011
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

برای ساخت یه هدر فایل کافیه اون توابعی که نوشتی رو تو یه فایل با هر پسوندی که میخوای ذخیره کنی و بعدش اون فایل رو تو محلی که پروژه‌ت رو ذخیره کردی قرار بدی، حالا هروقت خواستی از یکی از توابعی که تو اون فایل هست تو برنامه‌ت استفاده کنی، کفیه که اون فایل رو فراخوانی کنی.

مثلا من ١٠٠ تا تابع نوشتم که یکیشون مثلا تابع isprime(x) است. این ١٠٠ تا تابع رو تو یه فایل متنی کپی میکنم و اسم اون فایل رو میزارم مثلا zakaria پسوندش مهم نیست، شما میخوای .txt بزن یا .h هردوش قابل قبوله(من فقط این دوتا رو امتحان کردم) بعد این فایل رو جایی که پروژم رو ذخیره کردم کپی میکنم. الان اگه بخوام از تابع isprime استفاده کنم، بالای برنامم مینویسم: #include "zakaria"
توجه کنید که نمیتونیم از <> برای صدا زدن هدر استفاده کنیم چون وقتی از <> استفاده کنم، نرم افزار تو قسمت کتابخونه های خودش دنبال zakaria میگرده ولی اگه از " " استفاده کنیم، برناه فقط تو جایی که پروژه ذخیره شده دنبال فایل zakaria میگرده.

....

----

قدیمی 06-04-2011
زکریا فتاحی آواتار ها
کاربر فعال

راستی گفتی دکتر منتظری.
این تنها مقاله های دکتره کا مال سال ١٩٩٥ و ١٩٩٦ که به هرکدومشون (بجز آخری) بالای ٢٠٠ بار رفرنس شده:

M. Hitz and B. Montazeri, “Chidamber and Kemerer’s Metrics Suite: A Measurement Theory Perspective,” IEEE Trans. Software Engineering, vol. 22, no. 4, pp. 267-271, April 1996.

B. Montazeri and M. Hitz, “Measuring Coupling in Object-Oriented Systems,” Object Currents ON-LINE MAGAZINE, April 1996 Vol.1, Issue 4

B. Montazeri and M. Hitz, "Measuring coupling and cohesion in Object-oriented System," Proceedings of the International Symposium on Applied Corporate Computing, (ISACC 95), Monterrey, Mexico, pp. 75-84, Oct. 1995.

B. Montazeri and M. Hitz, “Measuring Product Attributes of Object-Oriented Systems”, Proceedings of 5th European Software Engineering Conference Sitges, Spain,, Springer-Verlag, pp. 124-136, September 1995.

....

----

قدیمی 06-04-2011
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر

سلام ..منو یاد دوران دانشگاه انداختین...اقا زکریا این فراخوانی تابع من بلد بودما

واسه درس شبیه سازی مون با یکی از بهترین استاد ها به اسم دکتر لطیف داشتیم..اونجا پروژه مون سی گرافیکی بود و اینکه صفحه منچ طراحی کنیم..
برنامه نویسی زود فراموش میشه ... خیلی چیزا یادم رفته

ولی بقدری دکتر لطیف خوب تدریس میکرد که الان جزوه شو نگاه کنم زود همه چیز یادم میاد... باز هم یادش بخیر . یه تشکر ویژه واسه این استاد خوبمان

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)