بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد

مطالب آزاد در این تالار مطالبی که موضوعات آزاد و متفرقه دارند وجود دارد بدیهیست که کنترل بر روی محتوای این تالار بیشتر خواهد بود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-03-2008
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض روزی که همه سرخ‌پوش می‌شوند!

امروز -اول فوریه- در آمریکا ، روز ملی سرخ‌ پوشیدن National Wear Red Dayاست. روزی که در آن بسیاری از مردم لباس‌های معمولی خود را کنار می‌گذارند و پیراهن‌ها و کراوات‌های قرمز به تن می‌کنند. اما برای چه؟
آنها این کار را به صورت نمادین برای نشان دادن آگاهی خود از اهمیت بیماری‌های قلبی که علت شماره یک مرگ زنان است انجام می دهند!

- در حالی که از هر 30 نفر خانم آمریکایی، یکی به علت ابتلا به سرطان سینه می‌میرد، علت مرگ یک سوم خانم‌ها در آمریکا بیماری‌های قلبی است.
- حدود سه میلیون خانم آمریکایی یک حمله قلبی داشته‌اند.
- دو سوم خانم‌هایی که حمله قلبی داشته‌اند به طور کامل بهبود نیافته‌اند.
- دو سوم خانم‌هایی که به خاطر بیماری قلبی دچار مرگ ناگهانی داشته‌اند، علائم قلبی بیماری قلبی نداشته‌اند.
- میزان بیماری‌های قلبی را صرفا با پیروی از یک سبک زندگی سالم می توان 82 درصد کاهش داد.

عوامل خطر بیماری‌های قلبی:
- سیگار
- پرفشاری خون
- کلسترول بالای خون
- چاقی و اضافه وزن
- بی‌تحرکی
- دیابت
- سابقه خانوادگی بیماری‌های قلبی
- سن بالا (برای خنم‌ها سن بالای 55 سال)

قدیمی 02-04-2008
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض گزارش تكان دهنده سازمان ملل از زندگي طاقت فرساي مردم غزه

گزارش تكان دهنده سازمان ملل
از زندگي طاقت فرساي مردم غزه

نماينده سازمان ملل زندگي مردم غزه به دنبال تحريم هاي رژيم صهيونيستي را در سرماي زمستان طاقت فرسا خواند.
سخنگوي دبيركل سازمان ملل گفت: دانش آموزان فلسطيني در غزه در كلاس هاي سرد درس مي خوانند و به خاطر تحريم هاي اسراييل كتاب ندارند.
به گزارش خبرگزاري ها، «ماري اكابه» سخنگوي «بان كي مون» دبيركل سازمان ملل با اشاره به گزارش هماهنگ كننده ويژه دبيركل در روند صلح خاورميانه افزود، غزه همچنان به روي امدادگران سازمان ملل و كاميون هاي حامل كمك هاي امدادي بسته است.
وي تصريح كرد، مردم غزه با زمستان بسيار سرد روبه رو هستند و قسمت عمده روز را بدون برق به سر مي برند و هنوز اسراييل اجازه ورود كاغذ به غزه را نداده به همين دليل دانش آموزان با كمبود كتاب روبه رو هستند.
گفتني است رژيم صهيونيستي انتقال سوخت، آب، دارو و حتي كتاب مدارس فلسطيني به داخل غزه را ممنوع كرده و آمريكا با مقاومت در برابر 14 عضو شوراي امنيت اجازه نمي دهد حتي يك بيانيه غير الزام آور دراعتراض به جنايات اسراييل در غزه صادر شود.
آمريكا اسراييل را متحد استراتژيك خود مي داند و دور تازه جنايات اسراييلي ها عليه مردم غزه پس از سفر جرج بوش به تل آويو آغاز شد.
دسامبر گذشته اداره كار و همياري پناهندگان فلسطيني آذرماه امسال تصويب كرد كه 237 ميليون دلار كمك هاي انساني به مردم فلسطين داده شود اما به خاطر اقدامات نژادپرستانه اسراييل تاكنون تنها يك درصد اين رقم در اختيار فلسطيني ها قرار گرفته است.
در همين رابطه جنبش غيرمتعهدها متشكل از 118 كشور جهان نيز در بيانيه مشتركي از وضعيت غمبار ساكنان غزه به خاطر اقدامات ضدانساني اسراييل ابراز نگراني كرد.
در اين بيانيه تصريح شده كه جنبش غيرمتعهدها نگراني عميق خود را يك بار ديگر از اينكه شوراي امنيت نتوانست به مسئله مناطق اشغالي فلسطين به ويژه بحران نوار غزه ناشي از سياست ها و اقدام هاي غيرقانوني و عمدي اسراييل اين قدرت اشغالگر عليه جمعيت غيرنظامي فلسطين رسيدگي كند، اعلام مي كند.
ازسوي ديگر حدود 30 هزار فلسطيني ساكن مناطق اشغالي روز جمعه در اعتراض به بسته شدن پرونده رسيدگي به كشته شدن 13 فلسطيني در جريان انتفاضه سال 2000 ميلادي و معرفي نكردن نيروهاي امنيتي رژيم صهيونيستي به دادگاه، عليه اين رژيم و دستگاه قضايي آن دست به تظاهرات زدند.
تظاهركنندگان با در دست داشتن پرچم هاي سياه و همچنين پرچم فلسطين و عكس هاي شهدا خواهان محاكمه قاتلان شدند.
روستاها و مناطق ديگري در داخل اراضي اشغالي نيز شاهد اعتصاب عمومي در اعتراض به اين تصميم بود.
اعتصاب عمومي باعث شد روند زندگي فلج شود و مراكزتجاري و موسسات عمومي هم در همراهي با درخواست كميته عالي پيگيري امور اعراب مقيم اسرائيل تعطيل شدند.
در گذرگاه رفح نيز طرفداران حماس دراعتراض به محاصره غزه تظاهرات كردند و خواستار بازماندن گذرگاه رفح در مرز غزه و مصر شدند.
قدیمی 02-05-2008
Knazari آواتار ها
Knazari Knazari آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

2 سپاس در 2 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Exclamation خلق شاهکار نقاشي در جوي آب !!

بي بي سي؛ اين مکان از آن دسته نمايشگاه هايي نيست که دل هر هنرمندي را براي نمايش آثارش در آن به لرزه دربياورد. در جوي هاي زيرگذر شلوغ خيابان سائوپائولو، ززو يکي از مشهورترين نقاشان خياباني برزيل سخت سرگرم خلق آثار جديدش است. اين نقطه از شهر بسيار تاريک و خطرناک است و آب هاي بدبو باعث ايجاد گل و لاي در آن شده است. از طرفي اين آب ها با خود آلودگي و کثيفي را از معابر سطح زمين به اين جوي هاي زيرگذر مي آورند. ززو براي اينکه بتواند به کار خود در اين مکان ادامه دهد خود را عليه بيماري هاي زيادي واکسينه کرده است.

او يک بار مجبور شد براي نجات جانش با تمام سرعت در اين تونل اقدام به دويدن کند زيرا آب باران باعث ايجاد سيل در آن شده بود.

با وجود شرايط سخت کاري او دقت و توجه زيادي را صرف خلق آثار خود مي کند. تمام نقاشي هاي رسم شده در اين زيرگذرها به زيبايي تصوير شده اند و اين حقيقت که تنها افراد کمي از آن بازديد خواهند کرد مانع از خلق شاهکار ززو نشده است. ززو علت روآوردن به اين مکان را جلب توجه مردم به وضعيت فاجعه بار خيابان سائوپائولو ذکر کرده است. او مي گويد؛ «من تمام خطرات نقاشي در جوي زير گذر خيابان سائوپائولو را به جان خريدم تا بتوانم معماري و شرايط تونل هاي سائوپائولو را به مردم نشان دهم و به آنها يادآوري کنم باران چه بلايي بر سر مردم اين منطقه با وجود چنين جوي هاي آلوده يي خواهد آورد.» سفر براي بازديد از اين نقاشي ها برابر تن دادن به خطر است. در حقيقت تنها حشرات و موش ها تماشاگران اصلي اين شاهکارهاي هنري به حساب مي آيند. ززو مي گويد؛ «اين جوي ها مکان هاي آلوده و خطرناکي هستند زيرا گنداب هاي سائوپائولو به آنها سرريز مي شوند. من چندين بار در طول کارم در اينجا با خطرات جدي روبه رو شدم و تنها اهميت کارم من را از توقف کار بازداشت.»تيتيفريک يکي ديگر از نقاشان خياباني است که در طرف ديگر شهر سخت سرگرم کار است. آثار او در تمام جهان نمايش داده شده اند. او تاکنون براي کمپاني هاي مهم زيادي مانند نايک طراحي کرده است و با اجازه صاحب يک آپارتمان مخروبه مشغول تزئين آن است و قصد دارد اين تصور که نقاشان خياباني همان آسيب زننده ها به اموال عمومي هستند را عوض کند. او مي گويد؛ «اين کار من باعث شده مردم فکر کنند نقاشان خياباني سرشار از حس زيبايي شناسي اند. تزئين آپارتمان هاي مخروبه از ما يک هنرمند واقعي مي سازد و مردم را از متهم کردن ما باز مي دارد.»مردم اغلب از ديدن مردي با يک اسپري در دستش شوکه مي شوند. همه اهالي سائوپائولو به نقاشي هاي خياباني علاقه مند نيستند براي همين دولت هر روز نقاشاني را به سطح شهر مي فرستد تا طراحي ها و نقاشي هاي آنها را پاک کنند
قدیمی 02-05-2008
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض ايران؛ يازدهمين عضو کلوب فضائي

1- شوروی
چهار اکتبر 1957
ماهواره: اسپاتنیک 1
موشک: شماره هفت قدیمی
محل پرتاب:مرکز فضایی بایکنور

2- آمریکا
31 ژانویه 1958
ماهواره: کاوشگر 1
موشک: ژوپیتر-سی
محل پرتاب: کیپ کاناورال
3- فرانسه
26 نوامبر 1965
ماهواره: استریکس 1
موشک: دیامانت
محل پرتاب: الجزایر
4- ژاپن
11 فوریه 1970
ماهواره: اوهسومی
موشک: لامبادا 4S-5
محل پرتاب: کاگوشیما
5- چین
24 آوریل 1970
ماهواره: چین 1
موشک: لانگ مارچ 1
محل پرتاب: مغولستان
6- انگلستان
28 اکتبر 1971
ماهواره: X-3
موشک: بلک ارو
محل پرتاب: استرالیا
7- اروپا
24 دسامبر 1979
ماهواره: CAT
موشک: آریانا
محل پرتاب: گویانای فرانسه
8- هند
18 جولای 1980
ماهواره: روهینی 1
موشک: پرتاب کننده ماهواره
محل پرتاب:جزیره سریهاریکوتا
9- اسرائیل
19 سپتامبر 1988
ماهواره: افک 1
موشک: شاویت
محل پرتاب: بیابان نگو
10- عراق
5 دسامبر 1989
ماهواره: موشک مرحله سوم
موشک: موشک مرحله سوم
محل پرتاب: الانبار
11- ایران
4 فوریه 2008
موشك: کاوش
محل پرتاب: سمنان

قدیمی 02-05-2008
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض دیوید کاپرفیلد David Copperfied

مجموعه ا ی شامل تردستی های حرفه های دیوید کاپر فیلد مانند عبور از دیوار چین - غیب کردن قطار - هواپیما - و مجسمه آزادی آمریکا در حضور مردم از دیگر کاهای دیوید در این مجموعه نصف کردن خودش با اره -فرار از ساختمان در حال تخریب - بلند شدن در هوا و ده ها شعبده دیگر که مطمئنا می تواند شما را متحیر کند
این مجموعه با زیر نویس فارسی می باشد و قابلیت پخش در ویدیو سی دی را نیز دارد

ناپدید کردن هواپیما و قطار ، عبور از دیوار چین ! ناپدید کردن 12 نفر در سالن و جلوی دید صد ها نفر ، به دونیمه کردن بدن خود ، ناپدید کردن مجسمه بزرگ آزادی در آمریکا ! پرواز در آسمان ! معلق ساختن افراد در آسمان ! گریز از گاوصندوقی در ساختمانی در حال انفجار و آن هم با دست و پایی بسته و به زنجیر کشیده شده ، گریز از افتادن بر روی خنجر هایی آتشین و دهها مورد هنر نمایی بسیار بسیار دیدنی

ديويد کاپرفيلد در تاريخ 16 سپتامبر 1956 در شهر متاچن واقع در نيوجرسي در آمريکا از پدر و مادر يهودي ‏اهل روسيه متولد گرديد.‏
او در کودکي از پدر بزرگش شعبده بازي با کارت را آموخت و در سن 12 سالگي رسمآ بعنوان جوانترين شعبده ‏باز در تاريخ آمريکا شروع بکار نموده و در 16 سالگي هم آموزش شعبده بازي را در دانشگاه نيويورک تدريس ‏مي نمود.‏

ديويد کاپرفيلد شعبده بازيهاي قديمي را به سبک مدرن و جديد و جالبي عرضه کرد و دنيا به اين نمايشها با ديد ‏بهتر و ‏هيجان انگيزتري برخورد کردند. او انقلابي بزرگي در دنياي شو و نمايش بوجود آورد.‏
از مهمترين و چشمگيرترين برنامه هاي او، غيب کردن مجسمه آزادي و عبور از ميان ديوار چين و پرواز در ‏هوا بوده و همچنين تعدادي از تماشاچيان را در جايشان غيب نموده و در جائي ديگر که آنها تصورش را نميکردند ‏ظاهر نموده است.

ولي وي شخصآ روشي بنام کار درماني را که در بيش از 1100 بيمارستان در بيش از ‏‏30 کشور در مورد معلولين انجام داده است و توانسته اعتماد به نفس آنها بالا ببرد، بيشتر احساس رضايت دارد.
ديويد کاپرفيلد جوائز بيشماري دريافت نموده است و همچنين لقب شواليه از دولت فرانسه و دکتراي افتخاري از ‏دانشگاه فوردهام.‏
همچنين در موزه مادام توسو در لندن که مجسمه مومي اشخاص مشهور را قرار ميدهند، مجسمه مومي وي هم ‏اضافه گرديده است و در 4 کشور هم تصويرش را بعنوان يادبود بر روي تمبر چاپ کرده اند.‏
در آمد او فقط در سال 2003 بالغ بر 57 ميليون دلار بوده و از نظر درآمد در دنيا نفر دهم ميباشد.‏
او در بيش از 40 کشور و با تعداد بيش از 3 بيليون تماشاچي برنامه داشته است.‏
او در سال حدود 550 برنامه دارد، که همه بليطهايش از قبل پيش فروش شده است.‏

قدیمی 02-05-2008
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Talking زبان بدن نامزدهاي رياست جمهوري آمريكا

زبان بدن نامزدهاي رياست جمهوري آمريكا

پت وود كارشناس رفتارشناسي سياسي، حركات بدن و صورت نامزدهاي رياست جمهوري آمريكا را به دقت مطالعه كرده است. او مي گويد سناتور جان مك كين بيش از سايرين چشمك مي زند، بخصوص هنگاميكه با سوالات سختي روبرو مي شود.

به گفته پت وود سناتور اوباما نظير بيل كلينتون رئيس جمهور سابق آمريكا مثل ليزر به چشم افراد خيره مي شود گويي تنها به يك نفر نگاه مي كند.

تاريخ نشان داده كه نامزدهاي بلند قامت نظير ميت رامني شانس بيشتري براي پيروزي در انتخابات دارند. علاوه بر اين، مشت كردن دستها نيز به مخاطبان قدرتمند بودن نامزد را نشان مي دهد.

اما پت وود مي گويد رامني مشكل پينوكيو را دارد كه هر وقت دروغ مي گفت دماغش بزرگ مي شد. به گفته كارشناسان حركات صورت رامني گاهي اين تلقي را ايجاد مي كند كه قلبش با زبانش يكي نيست.

پت وود مي گويد حركات بدن و دستهاي سناتور هيلاري كلينتون بيشتر به مردان شباهت دارد تا زنان.

اما پت وود معتقد است كه خانم كلينتون به تدريج ياد مي گيرد چگونه گرمتر با مخاطب خود ارتباط برقرار كند.

پت وود مي گويد رودي جولياني كه از ادامه مبارزات صرفنظر كرد از همه صادقتر خود را نشان داد. او مي گويد جولياني معمولا احساسات خود را قبل از آنكه بيان كند، در صورت خود ابراز مي كند.
با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

قدیمی 02-05-2008
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض انتشار وصيتنامه‌ بي‌نظير بوتو

انتشار وصيتنامه‌ بي‌نظير بوتو 

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، اين اقدام حزب مخالف پاكستان موسوم به حزب مردم پاكستان (ppp) در واكنش به شايعات مبني بر عدم اشاره به انتصاب آصف علي زرداري به سمت جانشيني بوتو در وصيت نامه‌ي وي صورت مي‌گيرد.

اين شايعات حاكي از اينست كه بي‌نظير بوتو در وصيت نامه‌اش به انتصاب زرداري، شوهرش به سمت جانشيني خود هيچ اشاره‌اي نكرده و در عوض بيلاوال، پسر ‌١٩ ساله‌اش را به سمت رهبري حزب مردم پاكستان برگزيده است.

هم‌اكنون يك نسخه از اين وصيت نامه‌ي دست نوشته مورخ ‌١٦ اكتبر (دو روز قبل از بازگشت به پاكستان از تبعيد و درست دو ماه قبل از ترورش) روي وب سايت مجله‌ي نيوزويك قرار گرفته است.

در اين وصيت نامه آمده است: مايلم آصف علي زرداري، همسرم، رهبري شما را در اين برهه‌ي موقت و تا زمان تصميم‌گيري شما و او درباره‌ي بهترين اقدام بر عهده بگيرد. اين را از اين جهت مي‌گويم كه او مردي شجاع و محترم است.

وي مي‌افزايد: او ‌٥/١١ سال را بدون تسليم شدن در برابر شكنجه‌ها در زندان گذراند. او از حد و اندازه‌هاي سياسي براي متحد كردن حزب‌مان برخوردار است.

زرداري به اتهام فساد و دست داشتن در كشتن مرتضي، برادر بوتو، در سال ‌١٩٩٦ به زندان رفت، اما وي هيچ گاه در خصوص اين اتهامات گناهكار شناخته نشد و در سال ‌٢٠٠٤ از زندان آزاد شد.

سخنگوي حزب Ppp به خبرگزاري فرانسه گفت: اين وصيتنامه‌ي بوتو است و امروز توسط حزب مردم در نادرو (زادگاه خانواده‌ي بوتو) منتشر مي‌شود.
با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

قدیمی 02-10-2008
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض مرد آهنين ايران، ناجي کودک 11 ساله از مرگ

مرد آهنين ايران، ناجي کودک 11 ساله از مرگ
مرد آهنين ايران، پسربچه يي را که هنگام سرسره بازي از پشت بام خانه شان پرت شده بود در حال سقوط از مرگ حتمي نجات داد. به گزارش خبرنگار ما صبح روز دوشنبه هفته گذشته هنگامي که حسين فاطمي قهرمان پاورليفتينگ و مرد آهنين ايران صداي فريادهاي زن جواني را که در پشت بام ساختماني پنج طبقه ايستاده بود شنيد، متوجه شد فرزند اين زن در حال سقوط از پشت بام است. او بلافاصله به طرف ساختمان دويد و در همين هنگام پسر 11 ساله تعادلش را از دست داد و به پايين پرت شد. چند ثانيه بعد مادر اين کودک وحشت زده و شتابان از پله ها پايين دويد و خودش را به خيابان رساند. او که ابتدا جرات نداشت دستانش را از مقابل چشمانش بردارد و از ديدن جسم غرق در خون کودکش هراس داشت، وقتي صداي ناله محمد 11 ساله را شنيد تصور کرد شايد معجزه يي کودکش را از مرگ نجات داده است. زن جوان که همچنان از ديدن پسرش هراس داشت اين بار وقتي صداي قهرمان پاورليفتينگ را شنيد که از وي خواست چشمانش را باز و پسرش را نگاه کند، دريافت که واقعاً معجزه يي اتفاق افتاده و محمد زنده است چرا که در لحظه سقوط محمد، حسين فاطمي مرد آهنين ايران همانند فرشته نجات محمد را در نزديکي زمين در آغوش گرفته و نجات داده بود.هر چند محمد بيهوش به بيمارستان برده شد و پزشکان اعلام کردند او از چند ناحيه دچار شکستگي شده اما اين کودک از مرگ حتمي نجات يافت و دقايقي بعد از انتقال به بيمارستان محمد که دچار پارگي طحال نيز شده بود مورد عمل جراحي موفقيت آميز قرار گرفت.حسين فاطمي روز گذشته در خصوص اين اتفاق به خبرنگار ما گفت؛ من در خيابان آيت الله کاشاني سر ساختمان بودم که ناگهان صداي فريادهاي زني را شنيدم، سرم را که بلند کردم ديدم پسري از پشت بام آويزان است. خطاب به او فرياد کشيدم تحمل کن تا من برسم. شايد 10 ثانيه هم طول نکشيد، به يکباره ديدم که دستان پسرک رها شد و سقوط کرد، به سرعت دويدم و خودم را به ساختمان رساندم و در همين لحظه پسرک که با شدت و سرعت پايين مي آمد به من برخورد کرد و از شدت ضربه هر دو به زمين افتاديم.
قهرمان پاورليفتينگ ايران ادامه داد؛ محمد کاملاً بيهوش بود و مادرش باور نمي کرد پسرش زنده باشد، اما وقتي ديد او هنوز زنده است از خوشحالي شوکه شد و بلافاصله محمد را به بيمارستان رساند.مرد آهنين ايران در پاسخ به اين سوال که چطور توانست در آن لحظات دشوار و دلهره آور تمرکز خود را حفظ کند و چنين کاري را انجام دهد، گفت؛ در آن لحظه نجات محمد برايم مهم ترين مساله بود و تمام قدرتم را جمع کردم و خودم را به ساختمان رساندم، به هر حال خدا به من کمک کرد تا بتوانم چنين کاري بکنم و خوشحالم از اينکه محمد را از مرگ نجات دادم.وي همچنين در خصوص اينکه خود در اين حادثه آسيب ديده يا خير، گفت؛ وقتي محمد سقوط کرد، من فقط توانستم او را طوري بگيرم که بالاتنه و خصوصاً سرش به جايي برخورد نکند، در واقع دستانم را دور بدنش حلقه کردم و به همين دليل قسمت سينه و بازوهايم دچار کوفتگي و کبودي شد اما مساله مهمي نبود و اکنون تنها نگراني ام حال محمد است و اميدوارم هرچه زودتر به خانه برگردد.حسين فاطمي در مورد عيادت از محمد گفت؛ چند روز قبل به ملاقات اين کودک رفتم و با هم صحبت کرديم، حال او خوب بود. هرچند به خاطر عمل طحال هنوز در قسمت مراقبت هاي ويژه بستري است اما پزشکان عمل را رضايت بخش اعلام کرده اند البته دو دست و لگن محمد هم شکسته است. محمد در اين ملاقات به من گفت هنگام حادثه احساس کرده دو بار به زمين کوبيده شده که يکي از آنها ناشي از ضربات برخورد با من بوده و ديگري برخورد هر دو ما با زمين. پدر محمد هم ضمن تشکر از حسين فاطمي به خبرنگار ما گفت؛ محمد هنوز در بخش مراقبت هاي ويژه است و تا زمان رسيدن به شرايط عادي بايد در اين بخش بستري باشد.پدر محمد ادامه داد؛ محمد روز يکشنبه در پشت بام در حال سرسره بازي بود که تعادلش را از دست داد و به سمت پايين پرت شد. او در حال حاضر روحيه خوبي دارد و اميدواريم هرچه زودتر به بخش عمومي منتقل شود. پدر محمد که براي زيارت امام رضا(ع) و دعا براي بهبودي فرزندش به مشهد سفر کرده است، گفت؛ من جان پسرم را به مرد آهنين ايران مديون هستم.
قدیمی 02-10-2008
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض اولین سرباز محجبه سوئد

اولین سرباز محجبه سوئد

این دختر خانم كه میبینین شاتیلا سلامی ۲۳ ساله هست كه اولین زن محجبه و مسلمان سوئد هست كه مشغول به گذراندن دوره خدمت سربازیش هست در ارتش سوئد! شتیلا در مساحبه ای كه باهاش شده میگوید كه: در اوائل خیلی ان موضوع برام سخت بود، چون بعضیها میگفتند اگر من در گروهشان باشم از گروه خارج میشوند. هنگام شروع انجام وظیفه به شتیلا پیشنهاد داده بودند كه اتاقک جدا داشته باشه ولی او قبول نكرد و با كشیدن پرده ای دور تختش او همراه با سایر مردان و زنان دیگر سرباز در یك سالن میخوابد. شتیلا میگوید كه خودش تمام روسریهایش را دوخته كه حتی قابل استفاده در زیر كلاهخود هم میباشند. وی ادامه میدهد كه یك دختر محجبه در ارتش باید اعتماد به نفس زیادی داشته باشد. آرزوی وی این است كه روزی پلیس شود. قدم بعدی كه او را به آرزویش نزدیكتر میكند گذراندن مدتی از انجام وظیفه در كشور كوسوو میباشد.
قدیمی 02-12-2008
SonBol آواتار ها
معاونت

پیش فرض پخش یکی از ترانه‌های «بیتلز» برای ستاره قطبی!

پخش یکی از ترانه‌های «بیتلز» برای ستاره قطبی!

«با بهترین آرزوها پیام عشقم را برای بیگانه‌های فضایی بفرستید، پل»!
ناسا دوشنبه هفته بعد ترانه Across the Universe گروه بیتلز را به سوی پولاریس یا ستاره قطبی خواهد فرستاد. همزمان با چهلمین سال خوانده شدن این ترانه، چهل و پنجمین سال برقراری شبکه ارتباطی فرامنظومه‌ای ناسا که امکان ارتباط با کاوشگرهایی فضایی‌اش در خارج از منظومه شمسی را فراهم می‌ساخت و در پنجاهمین سال تأسیس ناسا، این کار صورت خواهد گرفت.
جان لنون و پل مک‌کارتنی متن ترانه Across the Universe را سروده بودند.
این ترانه از یک آنتن رادیویی بسیار بزرگ واقع در مادرید موسوم به DSS-63 فرستاده خواهد شد. اما ساکنان هوشمند احتمالی حول و حوش ستاره قطبی باید 431 سال برای رسیدن امواج رادیویی و طی شدن مسافت 2.5 کوادریلون (10 به توان 15) مایلی، صبر کنند!
ایده اصلی این کار را یک تاریخدان متخصص امور بیتلز به نام «مارتین لوئیس» ساکن لوس آنجلس پیشنهاد داد. او بود که اجازه پخش فرامنظومه‌ای این ترانه را از پل مک کارتنی ، یوکو اونو و دو شرکت موسیقی که حقوق این ترانه را داشتند، گرفت. یکی از این شرکت‌ها، شرکت اپل بود که بسیار از این کار استقبال کرد.
ناسا پیش از این یک بار به صورت زنده یکی از کنسرت‌های پل مک‌کارتنی را برای ساکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی پخش کرده بود.
لوئیس امیدوار است که همزمان با پخش فرامنظومه‌ای این ترانه، دوست‌داران گروه بیتلز این ترانه را زمزمه کنند. در واقع طرفداران بیتلز برای این روز که آن را روز Across the Universe نامیده‌اند، مراسم ویژه‌ای تدارک دیده‌اند و چنین پخش غیرمعمولی، تنها بخشی از مراسمی است که آنها برای این روز تدارک دیده‌اند.

منبع

برچسب ها
giorgio armani, جورجیو آرمانی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)