بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > مطالب آزاد

مطالب آزاد در این تالار مطالبی که موضوعات آزاد و متفرقه دارند وجود دارد بدیهیست که کنترل بر روی محتوای این تالار بیشتر خواهد بود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-16-2009
amir ahmadi آواتار ها
amir ahmadi amir ahmadi آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 267

508 سپاس در 332 نوشته ایشان در یکماه اخیر
amir ahmadi به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض من ان دانم که شما نمی دانید

به نام خداوند بخشاینده مهربان:و چون پروردگارت به فرشتگان گفت :من در زمین خلیفه ای می افرینم گفتند:ایا کسی را می افرینی که در انجا فساد کند و خونها بریزد و حال انکه ما به ستایش تو تسبیح می گوییم و تو را تقدیس می کنیم ؟گفت:من ان دانم که شما نمی دانید.و نامها را تمامی به ادم بیاموخت .سپس انها را به فرشتگان عرضه کرد. و گفت:اگر راست می گویید مرا به نامهای اینها خبر دهید .گفتند:منزهی تو .ما را جز انچه خود به ما اموخته ای دانشی نیست .تویی دانای حکیم .گفت:ای ادم انها را از نامهایشان اگاه کن .چون از ان نامها اگاهشان کرد خدا گفت:ایا به شما نگفتم که من نهان اسمانها و زمین را می دانم و بر انچه اشکار می کنیدو پنهان می داشتید اگاهم؟و به فرشتگان گفتیم :ادم را سجده کنید .همه سجده کردند جز ابلیس که سر باز زد و برتری جست . و او از کافران بود. و گفتیم :ای ادم خود و زنتدر بهشت جای گیرید . و هر چه خواهید و هر جا که خواهید از ثمرات ان به خوشی بخورید و به این درخت نزدیک مشوید که به زمره ستمکاران در ایید .پس شیطان ان دو را به خطا وا داشت و از بهشتی که در ان بودند بیرون راند گفتیم:پایین روید برخی دشمن برخی دیگر و قرارگاه و جای برخورداری شما تا روز قیامت در زمین باشد .ادم از پروردگارش کلمه ای چند فرا گرفت . پس خدا توبه او را پذیرفت زیرا توبه پذیر و مهربان است
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 11-16-2009
amir ahmadi آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض همه از بهشت فرو شوید

گفتیم:همه از بهشت فرو شوید پس اگر از جانب من راهنمایی برایتان امد بر انها که از راهنمایی من پیروی کنند بیمی نخواهد بود و خود اندوهناک نمی شوند. کسانی که کافر شوند و ایات خدا را تکذیب کنند خود اهل جهنمند و جاودانه در ان خواهند بود. ای بنی اسراییل نعمتی را که برشما ارزانی داشتم یاد کنید و به عهد من وفا کنید تا به عهدتان وفا کنم و از من بترسید .و به انچه نازل کرده ام و کتاب شما را تصدیق می کند ایمان بیاورید و از نخستین کسانی مباشید که انکارش می کنند .و ایات مرا به بهای اندک مفروشید . حق را به باطل میامیزید و با انکه حقیقت را می دانید کتمانش مکنید . و نماز را بر پا دارید و زکات بدهید و با رکوع کنندگان رکوع کنید . ایا در حالی که کتاب را می خوانید مردم را به نیکی فرمان می دهید و خود فراموش می کنید ؟ایا به عقل در نمی یابید. ؟از شکیبایی و نماز یاری جویید . و این دو کاری دشوارند جز برای اهل خشوع . انان که بی گمان می دانند که با پرور دگار خویش دیدار خواهند کرد و نزد او باز می گردند .ای بنی اسراییل نعمتی راکه بر شما ارزانی داشتم و شما را بر جهانیان برتری دادم به یاد بیاورید .و بترسید از روزی که هیچ کس دیگری را به کار نیاید و هیچ شفاعتی از کسی پذیرفته نگردد و از کسی عوضی نستانند و کسی را یاری نکنند
قدیمی 11-16-2009
amir ahmadi آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض بوزینگانی خوار و خاموش

و شناخته اید ان گروه را که در ان روز شنبه از حد خود تجاوز کردند پس به انها خطاب کردیم بوزینگانی خوار و خاموش گردیدو انها را عبرت برای معاصران و ایندگان و اندرزی برای پرهیز گاران گردانیدیم

ویرایش توسط amir ahmadi : 11-16-2009 در ساعت 01:11 PM
قدیمی 11-16-2009
amir ahmadi آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض گاو بنی اسراییل

و به یاد ارید ان هنگام را که موسی به قوم خود گفت:خدا فرمان می دهد که گاوی را بکشید گفتند:ایا ما رابه ریشخند می گیری ؟گفت:به خدا پناه می برم اگر از نادانان باشم.گفتند:برای ما پروردگارت را بخوان تا بگوید که ان چگونه گاوی است ؟گفت:می گوید گاوی است نه سخت پیر و از کار افتاده نه جوان و کار ناکرده میانسال. اکنون بکنید انچه شما را می فرمایند.گفتند:برای ما پروردگارت را بخوان تا بیان کند که رنگ ان چیست؟گفت:میگوید:گاوی است به زرد تند که رنگش بینندگان را شادمان می سازد.گفتند:برای ما پروردگارت رتپا بخوان تا بگوید ان چگونه گاوی است؟که ان گاو بر ما مشتبه شده است . و اگر خدا بخواهد ما بدان راه می یابیم. گفت:میگوید:از ان گاوان نیست که رام باشد و زمین را شخم زند و کشته را اب دهد . بی عیب است و یکرنگ .گفتند:اکنون حقیقت را گفتی . پس ان را کشتند هر چند که نزدیک بود که از ان کار سر باز زنند
قدیمی 11-16-2009
amir ahmadi آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض بنی اسراییل

و به یاد ارید ان هنگام را که کسی را کشتید و بر یکدیگر بهتان زدید و پیکار در گرفتید و خدا انچه را که پنهان می کردید اشکار ساخت .سپس گفتم:پاره ای از ان را برداشته و بر ان کشته بزنید . خدا مردگان را اینچنین زنده می کند و نشانه های قدرت خویش را اینچنین به شما می نمایاند باشد که به عقل دریابید.پس از ان دلهای شما چون سنگ سخت گردید حتی سخت تر از سنگ که از سنگ گاه جویها روان شود و چون شکافته شود اب از ان بیرون جهد و گاه از ترس خدا از فراز به نشیب فرو غلتد .و خدا از انچه می کنید غافل نیست
قدیمی 11-16-2009
amir ahmadi آواتار ها
کاربر عالی

و به یاد ارید ان هنگام را که از بنی اسراییل پیمان گرفتیم که جز خدا را نپرستید و به پدر و مادر و خویشاوندان و یتیمان و درویشان نیکی کنید و به مردمان سخن نیک گویید و نماز بخوانید و زکات بدهید . ولی جز اندکی از شما پشت کردید و شمایید روی گردانندگان
قدیمی 11-16-2009
amir ahmadi آواتار ها
کاربر عالی

اینان همان کسانند که اخرت را دادند و زندگی دنیا را خریدند . از عذابشان کاسته نگردد و کس یاریشان نکند
قدیمی 11-17-2009
amir ahmadi آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض یهودان گفتند

با انکه کتاب خدا را می خوانند یهودان گفتند که ترسایان بر حق نیند و ترسایان گفتند یهودان بر حق نیند .همچنین انها که نااگاهند سخنی چون سخن ایشان گویند .خدا در روز قیامت در باره انچه در ان اختلاف می کنند میانشان حکم خواهد کرد . کیست ستم کارتر از انکه نگذاشت که نام خدا در مسجدها ی خدا برده شود و در ویران ساختن انها کوشید؟روا نیست در ان مسجدها جز بیمناک و ترسان داخل شوند و نصیبشان در دنیا خواری و در اخرت عذابی بزرگ است.مشرق و مغرب از ان خداست . پس به هر جای که رو کنید همان جارو به خداست خدا فراخ رحمت و داناست.گفتند که خدا فرزندی گرفت . منزه است او . بلکه هر چه در اسمانها و زمین است از ان خداست و همه فرمانبردار اویند.افریننده اسمانها و زمین است .چون اراده چیزی کند می گوید موجود شو .و ان چیز موجود می شود .نادانان گفتند :چرا خدا با ما سخن نمی گوید ؟یا معجزه ای بر ما نمی اید ؟پیشینیانشان نیز سخنانی می گفتند .دلهاشون همانند یکدیگر است .ما برای انان که به یقین رسیده اند ایات را بیان کرده ایم .ما تو را که سزاوار هستی به رسالت فرستادیم تا مژده دهی و بیم دهی . تو مسئول دوزخیان نیستی
قدیمی 11-17-2009
amir ahmadi آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض بنی اسراییل

ای بنی اسراییل از ان نعمتی که بر شما ارزانی داشتم و شما را بر جهانیان برتری دادم یاد کنید. و بترسید از روزی که هیچ کس دیگری را به کار نیاید و فدیه پذیرفته نشود و شفاعت سودشان نکند و کسی به یاریشان بر نخیزد
قدیمی 11-17-2009
amir ahmadi آواتار ها
کاربر عالی

پیش فرض ابراهیم

و پروردگار ابراهیم او را به کاری چند بیازمود و ابراهیم ان کارها را به تمامی به انجام رسانید . خدا گفت:من تو را پیشوای مردم گردانیدم .گفت:فرزندانم را هم ؟گفت:پیمان من به ستمکاران نمی رسد.و کعبه را جایگاه اجتماع و مکان امن مردم ساختیم . مقام ابراهیم را نمازگاه خویش گیرید . ما ابراهیم و اسماعیل را فرمان دادیم :خانه مرا برای طواف کنندگان و مقیمان و راکعان و ساجدان پاکیزه دارید. و ابراهیم گفت:ای پروردگار من این شهر را جای امنی گردان و از مردمش انان را که به خدا و روز قیامت ایمان دارنداز هر ثمر روزی ساز گفت:هر کس که کافر شد اندک برخورداری دهم سپس به عذاب اتش دچار کنم که بد سرانجامی است
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)