بازگشت   پی سی سیتی > ادب فرهنگ و تاریخ > فرهنگ و تاریخ > ایران ما

ایران ما در این تالار هرآنچه به استانها و شهرهای ایران عزیز ما مرتبط میشه قرار داده میشه به طور ویژه تر کاربران مختلف از نقاط مختلف ایران در این تالار به معرفی شهر و استان خودشون میپردازند.

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
Prev پست قبلی   پست بعدی Next
قدیمی 04-24-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض سفر نامه نوروز

نمیخوام زیاد صحبت های فرعی بکنم یه پست با طول و عرض کم میزنم که نگن چرا پست نزدی !

بریم سر اصل مطلب !

نوروز امسال یه مقداری هوا سرد بود ما قصد داشتیم تا برای سال تحویل تهران یا قم باشیم قسمت شد که سال را در حرم حضرت معصومه خواهر امام رضا ((ع)) تحویل کنیم

آن شب هوا در قم خیلی سرد بود و من و مادرم بودیم پدرم چون رانندگی کرده بود خسته و خوابیده بود که البته او هم تا اخر نتوانست بخوابد و بلاخره برای تحویل سال بیدار شد

فکر کنم یه چیزایی حدود ساعت 3 بود که سال تحویل شد

بعد از اون ما رفتیم به خونه برگشتیم (یه مهمانپذیر روبروی حرم ) که فردا یه زیارتی کنیم و آماده عزیمت به شهر زیبای اصفهان شویم

از قم تا اصفهان را پدرم رانندگی کرد گاهی اوقات من هم به ماشین یک حالی میدادم

در هر صورت به اصفهان که رسیدیم اونجا یک فامیل داشتیم که رفتیم خانه آنها (شب رسیدیم ) اولین چیزی که در دومین سفرم به اصفهان متوجه شدم این بود که این شهر چقدر دور برگردون داره !!

ظاهر شهر خیلی تغییر کرده و بهسازی شده بود پروژه ساخت مترو هم در شهر در دست احداث بود که البته از فامیلمون اون چیزهایی که شنیدیم دال بر این بود که مثل اینکه در حفاری انحرافی وجود داشته کلی خسارت به پروژه وارد شده یه حرف خیلی جالبی زد و اون هم این بود که گفت اگر میبینی که تهران الان مترو داره به خاطر این هست که حفاری های مترو تهران از قبل از انقلاب شروع شده بود.

از معماری مدرن اصفهان که بگذریم میرسیم به ساختار سنتی شهر که واقعاً زیباست هر چند ما به محض اینکه رسیدیم خسته بودیم و نتوانستیم زیاد از فضای شهر استفاده کنیم ولی هر چی رو بتونی بیخیال شی بازار میدان امام اصفهان رو نمیتوانی بیخیال شی پر از اجناس جور واجور گران ولی واقعاً زیبا اصفهان فکر کنم از لحاظ صنایع دستی در کشور حرف اصلی را بزند

من به همراه پسر فامیلمون و پدر و مادرم رفتیم بازار و حسابی گشتیم چقدر قشنگ بود

بستنی و فالوده هم خوردیم البته اگر اصفهان رفتی و بریونی نخوردی واقعاً کم سعادتی لقمه هایی به اندازه کلوچه فوق العاده خوشمزه !

پر چونگی نکنم چند تا عکس گرفتم که اینجا میزارم البته توضیحاتی هم زیرش مینویسم

این عکس از یه سماور هست البته چون خودم گرفتم و شب بود زیاد خوب نیوفتاد دیگه ببخشید (عرضی زدم که طول صفحه رو زیاد اشغال نکنه !!

این سماور یه چیزی حدود 10 میلیون تومن قیمت داره و از جنس برنز هست یه عکس دیگه هم از یک سماور داخل مغازه هست ظاهراً مشتری اینجور اقلام فقط ارمنی های اصفهان هستند (خیلی مایه دارن ××!!))

و در اینجا میرسیم به ظرفهای فیروزه ای فوق العاده زیبا (هنر دست) 200 تومن به پایین نبود !

حیف شد خیلی کم سعادت بودیم که نتونستیم بیشتر تو اصفهان بمونیم به هر حال مطمئنم ایندفعه رفتم اصفهان یک هفته سر فامیلمون خراب میشیم
و همه جاش رو میگردیم
یه سری عکس ها هست که رضا توشون هست شاید راضی نباشه من هم اون عکس ها رو نمیزارم
یکی یه قوری بزرگ بود و یک قیلون بزرگ فکر کنم قیمت هر کدوم از اونها هم حدود 1 تا 2 میلیونی بود

ادامه دارد.............

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 04-25-2011 در ساعت 12:45 AM

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)