بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT > اخبار گوگل

اخبار گوگل در این تالار تمامی اخبار مربوط به غول بزرگ دنیای جستجوگرها ,گوگل, قرار خواهد گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-26-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض جمعه نوستالژیک گوگل و 120 میلیون دلاری که از دست رفت

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت سی‌امین سالگرد بازی پک‌من توانست مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند، اما آیا می‌دانید این یادآوری خاطرات قدیمی 120 میلیون دلار از سرمایه مردم زمین را به هدر داده است؟

لطفا نگویید که جمعه گذشته لوگوی گوگل رادیده‌اید اما با آن بازی نکرده‌اید؟ هفته گذشته گوگل به مناسبت جشن تولد سی سالگی بازی پک‌من، لوگوی خود را طوری طراحی کرده بود که هر کاربری می‌توانست مدت‌ها با آن بازی کند و لذت ببرد. گرچه این لوگو یک کار نوستالژیک بود و خیلی‌ها را به خاطرات سال‌های دور و نزدیک برد، اما گفته می‌شود نزدیک به پنج میلیون ساعت (دقیقا 4,819,352 ساعت) از وقت کاربران گوگل را به همراه پولی گزاف به هدر داده است.

به گزارش گیزمودو، رسکیوتایم یکی از معتبرترین جاهایی است که می‌تواند اطلاعات خوبی راجع به این زمان و پول هدر رفته به ما بدهد. رسکیوتایم یک ابزار نرم‌افزاری است که به شرکت‌ها و اشخاص امکان می‌دهد که بفهمند زمان و توجه خود را چگونه صرف کرده‌اند و درضمن به آن‌ها کمک می‌کند تا آن را بهبود بخشند. این نرم‌افزار دارای مخزن اطلاعاتی از صدها میلیون توجهی است که ثانیه به ثانیه از هر ساعت کار فرد را به خود اختصاص می‌دهد. پس چه کسی معتبرتر از رسکیوتایم برای ارائه اطلاعاتی راجع به زمان و پولی است که توسط لوگوی گوگل به هدر رفته است؟

رسکیوتایم با بررسی و مقایسه وضعیت گوگل در جمعه پک‌منی با جمعه قبل از آن توانست به تفاوت‌های بسیار جالب توجهی دست یابد. آنها یک مجموعه تصادفی یازده‌هزارنفری از کاربرانی را که آن روز 3 میلیون ثانیه از وقتشان را در گوگل گذرانده بودند، انتخاب کردند و به این نتیجه رسیدند که جمعه پک‌منی گوگل باعث شده هر کاربر به طور متوسط 36 ثانیه بیشتر از وقت خود را در گوگل بگذراند.

با توجه به این‌که این سایت بزرگ جستجو در روز 23 می (جمعه گذشته) 504,703,000 کاربر داشته و فرض کنیم این پایگاه داده در آن روز نماینده خوبی از نمونه‌های کاربری بوده، می‌توان به این نتایج جالب رسید:

1- پکمن گوگل توانسته است 4,819,352 ساعت از وقت ما را بگیرد.

2- اگر ارزش کار هر کاربر گوگل به طور متوسط معادل 25 دلار در هر ساعت باشد (25هزار تومان برای هر ساعت کار که در خارج از کشور مقدار معمولی است)، جمعا 120,483,800 دلار در آن روز به هدر رفته است.

3- با این مبلغ شما می‌توانید به مدت 6 هفته مزد تمام 19835 کارمند گوگل را از لاری پیج و سرگئی برین (موسسان شرکت) گرفته تا دربان این شرکت بدهید.

4- حال اگر تصور کنیم تمام کسانی که با پک‌من بازی کرده‌اند ارزشی معادل یک کارمند متوسط شرکت گوگل داشته باشند، باید بگوییم که مبلغی معادل 299میلیون دلار به هدر رفته است.

البته باید در نظر داشت که تمای این اعداد و ارقام درصورتی درست هستند که اگر افراد با پکمن بازی نمی‌کردند، حتما یک کار سازنده انجام می‌دادند!
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 05-28-2010
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر

من خیلی بازی کردم
چقدر خسارت زدم؟

ولی ای حال داد
ای کیف داد
خیلی یادش بخیر
آتاری رو عرض می کنم!! نه پک من
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)