بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

حاشیه هایی از دیدار کره جنوبی - ایران

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در جريان ديدار با كره‌جنوبي با كاپيتان كره‌جنوبي كه عضو تيم منچستريونايتد است به احوال‌پرسي پرداخت.

در جريان ديدار و در حالي كه بازي متوقف بود، در صحنه‌اي پارك‌جي سونگ، كاپيتان كره‌جنوبي پشت نيمكت تيم ملي ايران قصد داشت اوت دستي پرتاب كند كه در اين لحظه احوال پرسي افشين قطبي با وي براي لحظاتي توجه همگان را به خود جلب كرد.

*بارش باران باعث شده بود زمين بازي لغزنده شود كه اين مورد كار را براي بازيكنان 2 تيم بسيار سخت كرد.

*قبل از آغاز بازي، تيم ملي ايران با اسكورت ويژه از هتل به ورزشگاه آمد.

*پرچم‌هاي بزرگ كره‌جنوبي پشت دروازه‌ها كه هنگام حمله اين تيم در ورزشگاه به اهتزاز در مي‌آمد، نيز از نكات جالب توجه اين ديدار بود.

*مسئولان فدراسيون كره‌جنوبي و دكتر چانگ، عضو كره‌اي فيفا، اين ديدار را از جايگاه ويژه تماشا كردند.

*محمد غلامي كه در ديدار اول ملي خود مقابل چين گل اولش را به ثمر رساند، در اين ديدار نيز در تركيب ثابت به ميدان آمد، اما به دليل مصدوميت در همان نيمه نخست جاي خود را به كريم انصاري‌فرد داد.

*تماشاگران ايران در ميان جمعيت انبوه كره‌‌اي‌ها در اين مسابقه از طبقه دوم ورزشگاه بازي را تماشا كردند.
بانوان ايراني نيز با حجاب اسلامي و با در دست داشتن پرچم‌هاي ايران، تيم ملي كشورمان را تشويق كردند.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 09-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

360 دقیقه یک گل؛ کارنامه قابل قبول رحمتی و دفاع تیم ملی

تیم ملی فوتبال کشورمان در چهار مسابقه اخیر خود با دریافت تنها یک گل کارنامه قابل قبولی را در خط دفاعی و درون دروازه از خود بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز سه شنبه دومین دیدار دوستانه خود در شرق آسیا را بدون گل خورده پشت سرگذاشت تا رکورد بسته نگه داشتن دروازه تیم ملی از سوی مهدی رحمتی به 232 دقیقه برسد.

تیم ملی آخرین بار در دقیقه 38 دیدار دوستانه مقابل ارمنستان دروازه‌اش باز شده بود و در دو بازی اخیر مقابل چین و کره جنوبی گلی دریافت نکرده است. البته در این میان نباید از نقش پررنگ رحمتی دروازه بان اول تیم ملی گذشت که به خصوص مقابل کره جنوبی درخشش فوق العاده‌ای داشت.

در چهار بازی اخیر مقابل تایلند، ارمنستان، چین و کره جنوبی تیم ملی تنها یک گل دریافت کرده است که جای امیدواری زیادی وجود دارد تا این خط دفاعی در جام ملت‌های آسیا استحکام و اطمینان لازم را برای حراست از دروازه تیم ملی داشته باشند.

منبع
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 09-10-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

همه چی آرومه!

این خاصیت ما آدم هایی است که در ایران زندگی می کنیم، ما یا صفر هستیم یا 100، یا سفید هستیم یا سیاه و چیزی به نام تعادل انگاری در زندگی ما جای ندارد.

عصر ایران ورزشی- این خاصیت ما آدم هایی است که در ایران زندگی می کنیم، ما یا صفر هستیم یا 100، یا سفید هستیم یا سیاه و چیزی به نام تعادل انگاری در زندگی ما جای ندارد.

درست قبل از بازی های تدارکاتی ایران مقابل چین و کره جنوبی، خیلی ها با خشم و غضب درباره افشین قطبی و تیمش سخن به میان می آوردند و حسابی از تیم ملی ناامید بودند.

ولی حالا پس از این دو پیروزی، قصه به کلی عوض شده است و همه با اطمینان از قهرمانی ایران در جام ملت های آسیا سخن می گوییم، همه تیمی را که تا همین چند وقت پیش درجه 2 آسیا بود و به جام جهانی نرفته بود را یکی از قدرت های آسیا می نامند.

کافیست به ادبیات این روزهای سایت ها و مطبوعات ورزشی کشور نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید که چقدر تغییر در نوع آن حاصل شده است.

دیگر خبری از انتقادهای شخصی و کینه جویانه نیست و به اصطلاح " همه چی آرومه!"

این تحلیل یکی از سایت های پرطرفدار و پربیننده است که پس از دو پیروزی ایران، به شدت از تیم قطبی حمایت می کند و سنگ این تیم را به سینه می زند.

«ناشكري نكنيد، خودتان را به فراموش كردن هم نزنيد. بازي رفت ايران – عربستان دوران علي دايي را يادتان مي آيد؟ اصلا تيم ملي علي دايي را در ذهن داريد؟ حتما به خاطر داريد كه هيچكس از آن تيم لذت نمي برد و بعد از بازي با عربستان، قبل از دولتي ها، مردم بركنارش كردند.

تيم ملي امروز روح دارد، تيم ملي امروز بهتر شدن را به خوبي نشان مي دهد و اينها مرهون حمايت هاي فدراسيون فوتبال از افشين قطبي و البته تفكر و ايده هاي سرمربي است. به تيم ملي بعد از به ثمر رساندن گل توجه كرديد؟ تيمي كه همچنان مي خواست گل بزند و البته به هدفش نرسيد.»

این ها هم از سایت های مختلف جمع آوری شده است:

«تيم ملي فوتبال ايران پس از ناكامي در راهيابي به جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي، دستخوش تغييرات فراواني شد و‌ بازيكنان جديدي به تيم ملي راه يافتند.اين تغييرات باعث شده امروز از تيم ملي ،فوتبال متفاوتي را شاهد باشيم.»

«بی شک اگر تیم قطبی همین روند را در بازی های آینده خود نیز به کار ببندد، می تواند در جام ملت های آسیا حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. قطبی در مدت زمانی که در تیم ملی بوده است، شناخت خوبی نسبت به بازیکنان پیدا کرده است و همین امر موجب شده است که بازی هماهنگ تری را از ایران ببینیم.»

«تیم ملی ایران در مقابل کره جنوبی هم به پیروزی رسید تا نشان دهد که در جاده پیشرفت گام برمی دارد، ایران در کره جنوبی با بازی نسبتاً خوب خود بسیاری از مخالفان را امیدوار کرد.»

این هم نظر مدرس فیفا که حسابی سنگ تمام گذاشته است و علاوه بر گفته های زیر، ایران را با تیم اینترمیلان و تیم ملی اسپانیا هم نیز مقایسه کرده است:

«مرتضی محصص نیز درباره پیروزی تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی گفت: افشين قطبي كره جنوبي را خوب آناليز كرده بود و فضاي كمي به حريف داد. بازيكنان ما تلاش مي‌كردند زمين را تا حد ممكن كوچك كنند يعني اينكه خط دفاع بيشتر به جلو بيايد. اين ديدار يكي از بازي‌هاي خوبي بود كه تيم ملي با افشين قطبي پشت سر گذاشت و با نظم و انضباط بازي كرد.»

حالا با این تفسیرها و تحلیل های خوشبینانه اگر تیم ملی در جام ملت های آسیا نتیجه مطلوب را به دست نیاورد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بدون تردید همان دوستان مهربان امروز، دشمنان خونی قطبی شده و باعث فرار وی از کشور می شوند!

منبع:عصرايران
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 09-11-2010
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط omid7 نمایش پست ها
همه چی آرومه!

این خاصیت ما آدم هایی است که در ایران زندگی می کنیم، ما یا صفر هستیم یا 100، یا سفید هستیم یا سیاه و چیزی به نام تعادل انگاری در زندگی ما جای ندارد.

عصر ایران ورزشی- این خاصیت ما آدم هایی است که در ایران زندگی می کنیم، ما یا صفر هستیم یا 100، یا سفید هستیم یا سیاه و چیزی به نام تعادل انگاری در زندگی ما جای ندارد.
منبع:عصرايران
خدا از کیبردت بشنوه امیدجان
قدیمی 09-12-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

شاغلام، بگذار جوانان بروند!

با وجود فدراسيوني نتيجه گرا اين اقدامات بسيار طبيعي و عادي است، غلام پيرواني دلش نمي خواهد كه به سبب كسب نتايج ضعيف بركنار شود و براي بقاي خود مطمئناً مي خواهد اين كار را انجام دهد.

عصر ايران ورزشي- غلام پيرواني سرمربي تيم ملي اميد ايران قصد دارد سه بازيكن كليدي تيم‌ملي بزرگسالان را همراه با تيمش به گوانگجو ببرد تا شايد به اين وسيله بتواند كمي تعادل را ميان تيم‌ خودش و تيم بزرگسالان برقرار كند. سيد مهدي رحمتي، يكي از كليدي‌ترين بازيكن تيم‌ملي، اولين انتخاب پيرواني است:« مهدي رحمتي در بازي‌هاي آسيايي دروازه‌بان شماره يك اميدها خواهد بود.» اين اظهارنظر با واكنش اعضاي كادرفني تيم‌ملي مواجه شد تا ثابت شود پيرواني از قبل روي تمام اين مسائل فكر كرده است. منصور رشيدي، مربي دروازه‌بانان تيم‌ملي به نمايندگي از كادرفني اعتراضش به اين موضوع را اينگونه بيان مي‌كند:

« شنيده‌ام كادر فني تيم اميد قصد دارد براي بازي‌هاي آسيايي از مهدي رحمتي به عنوان يكي از 3 سهميه بزرگسال خود استفاده كند. اميدوارم شنيده من اشتباه باشد، چون ما همين الان دروازه‌بان‌هاي خوبي در رده جوانان و اميد داريم كه هم مي‌توانند در گوانگجو براي تيم اميد بازي كنند و هم براي آينده فوتبال ايران مفيد و موثر باشند. مثلا همين عليرضا حقيقي كه در اردوي تيم‌ بزرگسالان هم حضور دارد، يكي از دروازه‌بانان شايسته و آينده‌دار فوتبال ماست. تيم اميد واقعا نيازي به استفاده از دروازه‌بان بزرگسال ندارد و مي‌تواند از اين سهميه خود در پست‌هاي ديگر استفاده كند.» اما غلام پيرواني هم پاسخ جالبي براي رشيدي دارد:

« چرا تيم ملي بزرگسالان به دروازه‌بان‌هاي جوانش ميدان نمي‌دهد؟ مگر عليرضا حقيقي نمي‌تواند براي بزرگسالان بازي كند؟ من براي منصور رشيدي احترام زيادي قائلم. ايشان پيشكسوت ما هستند اما بايد بگويم نتايج بازي‌هاي آسيايي براي فدراسيون فوتبال مهم است.

من چرا بايد خودم را فدا كنم؟ ضمنا فراموش نكنيد رحمتي از 15 سالگي با من كار كرده و من اولين مربي‌اش بوده‌ام. در فجر سپاسي آن قدر با مهدي گل خورده‌ايم كه حالا او رحمتي شده؛ انتخاب اول من براي بازي‌هاي آسيايي قطعا رحمتي است و او را فقط در صورتي انتخاب نمي‌كنم كه خودش براي همراهي ما اكراه داشته باشد. من مي‌توانم از 3 بازيكن بزرگسال استفاده كنم و علاوه بر رحمتي يك مدافع و مهاجم بزرگسال هم مدنظرم هستند.»

در اين شرايط به نظر مي‌رسد كه در روزهاي آتي بايد منتظر رونمايي از بخشي ديگر از لج و لج‌بازي‌هاي كادرفني تيم‌ اميد و بزرگسالان بود و در اين ميان شايد فدراسيون فوتبالي مقصر باشد كه هيچ گاه موفق نشد تعادل كدخدا منشانه‌اي كه پيرواني هميشه به آن اشاره داشته است را ميان اين دو تيم برقرار كند:« قبول دارم كه در اعزام تيم‌ملي اميد ايران به لهستان از سوي فدراسيون كم‌كاري شد، اما باور كنيد همه چيز دست به دست هم داد تا تيم اميد با غايبان زيادي به اوكراين اعزام شود.»

اين اقدام شاغلام درست نيست، چرا كه با مسابقات آسيايي مجالي است براي محك زدن جواناني كه هنوز فرصت خودنمايي پيدا نكرده اند.

شايان ذكر است كه با وجود فدراسيوني نتيجه گرا اين اقدامات بسيار طبيعي و عادي است، غلام پيرواني دلش نمي خواهد كه به سبب كسب نتايج ضعيف بركنار شود و براي بقاي خود مطمئناً مي خواهد اين كار را انجام دهد.

ولي كاش لااقل كسي پيدا مي شد كه دلش براي فوتبال اين مملكت مي سوخت و اجازه رفتن مهدي رحمتي و امثالهم را به تيم اميد نمي داد.

منبع:عصر ايران
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 09-16-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb 23 بازیکن به اردوی تیم ملی فوتبال دعوت شدند/ میداودی و مجیدی دعوت شدند

از سوی افشین قطبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران 23 بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت شدند که از میان آنان 20 نفر جهت شرکت در مسابقات قهرمانی غرب آسیا به اردن اعزام خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، خسرو والی‌زاده مدیر رسانه ای تیم ملی فوتبال اسامی دعوت شدگان به اردوی تیم ملی را به شرح ذیل اعلام کرد: سید مهدی رحمتی، ابراهیم میرزاپور، علیرضا حقیقی ، خسرو حیدری، هاشم بیک زاده ، هادی عقیلی ، محمد نصرتی، سید جلال حسینی، حنیف عمران زاده، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، فرزاد آشوبی، پژمان نوری، محمد نوری، ایمان مبعلی، غلامرضا رضایی، میلاد میداودی، میلاد زنیدپور، هادی نوروزی، کریم انصاری فرد، محمدغلامی، مهرداداولادی و فرهاد مجیدی بازیکنانی هستند که به اردوی تیم ملی دعوت شده اند.

والی زاده خاطرنشان کرد: از تیم فوتبال ذوب آهن به دلیل در پیش بودن دیدار برگشت این تیم با پوهانگ استیلرز کره جنوبی بازیکنی به این اردو دعوت نشده است.

وی درباره دعوت شدگان به اردو گفت: از سوی کادر فنی تیم ملی پیش از این اسامی 30 بازیکن به کنفدراسیون فوتبال غرب آسیا اعلام شده و بر اساس مقررات این کنفدراسیون هر تیم باید با 20 نفر(3 دروازه بان و 17 بازیکن) به اردن سفر کند. بر همین اساس 23 بازیکن از جمع آن 30 نفر به اردو دعوت شدند. البته از آنجا که امکان ادامه آسیب دیدگی محمد غلامی وجود دارد و چند بازیکن سرباز نیز با مشکل خروج از کشور مواجه هستند واز سوی دیگر هفته نهم رقابتهای لیگ برتر هم روزهای جمعه و شنبه برگزار می شود، در صورت ضرورت امکان جابجایی بازیکنان در فهرست نهایی 20 نفره اعزامی به اردن وجود دارد.

والی‌زاده همچنین افزود: بازیکنان دعوت شده باید حداکثر تا ساعت 12 روز دوشنبه 29 شهریورماه خود را در محل هتل آکادمی فوتبال به کادر فنی معرفی کنند.

تیم ملی روز دوشنبه تا چهارشنبه 4 جلسه تمرین در محل کمپ تیمهای ملی خواهد داشت و عصر روز چهارشنبه عازم اردن خواهد شد. روز پنج شنبه نیز یک جلسه تمرین در امان برگزار می شود تا تیم کشورمان خود را برای انجام نخستین بازی برابر بحرین در روز جمعه دوم مهرماه آماده کند.

منبع: مهر
25/6/89

دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 09-16-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Cool فوتبال ایران هشت پله در جهان صعود کرد

همشهری آنلاین:فوتبال ایران در تازه ترین رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، با هشت پله صعود در رده 57 قرار گرفت.

به گزارش مهر، فوتبال ایران با هشت پله صعود و 546 امتیاز در رده 57 جهان قرار گرفت. استرالیا، ژاپن و کره جنوبی بالاتر از ایران به ترتیب تیم های اول تا سوم آسیا در این رده بندی هستند. پیروزی ایران در دیدارهای دوستانه مقابل ارمنستان، چین و کره جنوبی در این صعود هشت پله ای تاثیر مستقیم داشته است.

اسپانیا با 1824 امتیاز همچون گذشته در صدر این رده بندی قرار دارد. هلند ، آلمان و برزیل در رده های بعدی قرار دارند.
رده بندی 10 تیم برتر جهان:
1- اسپانیا 1824 امتیاز
2- هلند 1663 امتیاز
3- آلمان 1490 امتیاز
4- برزیل 1480 امتیاز
5- آرژانتین 1351 امتیاز
6- انگلستان 1191 امتیاز
7- اروگوئه 1182 امتیاز
8- پرتغال 1049 امتیاز
9- مصر 1034 امتیاز
10- شیلی 1004 امتیاز
رده بندی پنج تیم آسیا:
1- استرالیا 874 امتیاز
2- ژاپن 773 امتیاز
3- کره جنوبی 640 امتیاز
4- ایران 546 امتیاز
5- عربستان سعودی 460 امتیاز

منبع: همشهری آنلاین

قدیمی 09-17-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.

Cool خداحافظي فرهاد مجيدي از تيم ملي فوتبال ايران

فرهاد مجيدي از بازي‌هاي ملي خداحافظي كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كاپيتان استقلال تهران از بازي هاي ملي كناره گيري كرد.

نام فرهاد مجيدي در آخرين فهرست افشين قطبي، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران حضور داشت، اما او از حضور در بازي‌هاي ملي كناره گيري كرد.

منبع: ایسنا
26/6/89

قدیمی 09-26-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

برد پياپي، 14 گل زده و 2 گل خورده كارنامه تيم ملي در 2010؛
افشين قطبي:
به بازيكنانم افتخار مي‌كنم
در جام ملت‌هاي آسيا هم موفق خواهيم بود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران جمعه شب پس از پيروزي قاطع برابر تيم ملي بحرين در نخستين ديدار از ششمين دوره رقابت‌هاي غرب آسيا گفت که به بازيکنانم افتخار مي کنم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افشين قطبي که در کنفرانس مطبوعاتي و راديو تلويزيوني پس از مسابقه شرکت کرده بود، در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره‌ي اين ديدار گفت: ابتدا بسيار خوشحالم که اين مسابقات را با قدرت و با کسب يک نتيجه خوب آغاز کرديم و به بازيکنانم افتخار مي کنم که اين‌گونه با قدرت و شهامت برابر حريف بازي کردند و به هفتمين برد پياپي خود در ديدارهاي بين المللي دست يافتند.

وي افزود: ما درحال ساختن تيمي هستيم که هدف آن قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا است و اين بازيکنان نشان دادند که تا چه اندازه استعداد و قدرت يادگيري دارند.

قطبي درپاسخ به سوال ديگري درباره آينده تيم ايران در جام ملت‌هاي آسيا و تاثير اين مسابقات بر تيم ملي اظهار كرد: از آنجا که جام ملت‌هاي آسيا در يک کشور عربي برگزار مي شود، حضور تيم ما در مسابقات غرب آسيا در اردن و اينکه تمام حريفان ما در اين مسابقات از کشورهاي عربي هستند، مي تواند کمک زيادي به ما کند.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در پاسخ سوال خبرنگار ديگري که درباره‌ي غيبت تني چند از بازيکنان تيم بحرين از وي سوال کرد، گفت: اين يک مسابقات بين‌المللي است و همه ما مسووليت داريم که با تمام قوا در آن شرکت کنيم و اين اصلا مهم نيست که چند بازيکن آنها نبودند. اگر اين‌گونه باشد تيم ما هم درغياب چند بازيکن خود از تيم هاي پرسپوليس و ذوب‌آهن و همچنين چند بازيکن آسيب ديده گام به اين مسابقات گذاشته اما ما هيچگاه اين مساله را بهانه نمي کنيم زيرا مسووليت داريم. از سوي ديگر تيم ايران نشان داد که درغياب چند بازيکن خود نيز خوب و زيبا بازي مي کند و اين مساله نشان دهنده ساختار تيم و حضور بازيکناني است که همه در يک سطح هستند.

افشين قطبي افزود: كاملا مشخص بود كه ما تيم برتر ميدان بوديم و در تمام 90 دقيقه مسابقه كيفيت بازي‌مان را به حريف ديكته كرديم و با وجود اينكه چند بازيكن كليدي‌مان را در اختيار نداشتيم كاملا مسلط بوديم.

سرمربي تيم ملي ايران در ادامه با اشاره به اهميت حضور در رقابت‌هاي غرب آسيا گفت: اين تورنمنت براي ما اهميت زيادي دارد. در جام ملت‌هاي آسيا با دو تيم آسياي ميانه هم‌گروه هستيم و بازي در اين رقابت‌ها تمرين بسيار خوبي است كه خودمان را براي حضور در جام ملت‌هاي آسيا آماده كنيم و با شرايط بازي خارج از خانه آماده شويم.

قطبي با ابراز رضايت از ادامه روند پيروزي‌هاي پياپي تيمش گفت: با پيروزي مقابل بحرين به روند بردهاي خود ادامه داديم و اكنون هفت بازي پشت سرهم را با پيروزي به پايان برده‌ايم و اين آمار قابل توجه است.

افشين قطبي همچنين با تمجيد از روحيه بالاي بازيكنان گفت: خوشبختانه تيم هم درون زمين و هم خارج از شرايط مسابقه ذهنيت بسيار خوبي پيدا كرده و من مطمئنم مي‌تواند خوب كار كند و علاوه بر قهرماني در رقابت‌هاي غرب آسيا در جام ملت‌ها هم موفق ظاهر شود.

قطبي در پايان در خصوص عملكرد بازيكنانش گفت: كاملا بازي را كنترل كرديم و چهره يك تيم قهرمان را داشتيم با اين سبك بازي استاندارد فوتبال ايران را در زمين نشان داديم. اميدوارم هر بازي نسبت به گذشته قويتر ظاهر شويم.
تيم ملي فوتبال ايران در سال 2010 تمامي هفت بازي رسمي خود را برده كه 14 گل زده و 2 گل خورده كارنامه تيم ايران در 9 ماه ابتدايي سال 2010 بوده است.

قدیمی 09-26-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر

ذوالفقارنسب:
اين پيروزي‌ها خودباوري را به تيم ملي برمي‌گرداند
بايد با حريفان قدرتمندتري بازي كنيم
ذوب آهن تيم كاملي است

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

مربي سابق تيم ملي فوتبال ايران گفت: پيروزي‌هاي تيم ملي خودباوري را به اين تيم بر مي‌گرداند اما بدانيم سطح جام ملت‌ها آسيا بسيار بالاتر است و بايد با حريفان آماده‌تري بازي كنيم.

بيژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره پيروزي تيم ملي فوتبال ايران مقابل بحرين، اظهار كرد: تيم ملي روند آماده‌سازي خوبي را نسبت به چهار پنج سال گذشته پيدا كرده و يكسري بازي‌هايي انجام مي‌دهد كه خوشبختانه پيروزي‌هايي را هم به همراه دارد. اين برد‌ها روحيه اعتماد به نفس و خودباوري لازم را به تيم ملي برمي‌گرداند. البته تيم‌هاي حاشيه خليج‌فارس تقريبا براي ما شناخته‌ شده هستند. بحرين هم نسبت به تيمي كه در چند سال گذشته از آنها مي‌شناختيم، ضعيف‌تر بود و فكر مي‌كنم بازيكنانش چندان آماده نبودند؛ ضمن اينكه لژيونرهاي آنها هم در تركيب‌شان حضور نداشتند.

وي افزود: به رغم روحيه‌اي كه از چنين بردهايي مي‌گيريم اما بايد توجه داشت كه سطح مسابقات جام ملت‌ها و بازي‌هاي انتخابي جام جهاني آينده بسيار بالاتر خواهد بود. ما بايد حريفان مناسب‌تري را با توجه به نياز‌هايمان در تيم ملي انتخاب كرده و تجربه بازي‌هاي سخت هم داشته باشيم. حريفاني كه در بازي‌هاي غرب آسيا هستند نمي‌توانند تيم ملي و به خصوص خط دفاعي ما را تحت فشار قرار دهند. شايد نتايج قابل قبولي برابر آنها بگيريم اما نبايد فريب اين نتايج را خورده و نسبت به كيفيت بازي‌هاي رسمي در جام ملت‌ها آگاه باشيم. مهمتر از آن رقابت‌ها هم بازي‌هاي مقدماتي جام جهاني است كه اين روزها چشم‌انداز اصلي خيلي از كشورها حضور در جام جهاني است.

ذوالفقارنسب با بيان اينكه بهتر بود تيم اميد را براي كسب تجربه به مسابقات غرب آسيا مي‌فرستاديم، ادامه داد: ما در مقطع كنوني بازيكنان آماده و توانمند زيادي در ليگ مي‌بينيم؛ اكنون نيمكت تيم ملي هم بسيار قدرتمند است ضمن اينكه معتقدم بازيكنان با كيفيت ديگري هم هستند كه به تيم ملي دعوت نمي‌شوند. بهتر است از تمام پتانسيل ليگ براي آماده‌سازي تيم ملي استفاده كرده و فرصت ظهور به نفرات ديگر هم بدهيم. بعضا بازيكناني كه در برخي تورنمنت‌ها به اجبار جايگزين لژيونرها يا برخي نفرات اصلي ديگر مي‌شوند، كيفيت فوق‌العاده‌اي داشته و مي‌توانند نظر سرمربي را به خودشان جلب كنند. بازيكنان زيادي آرزوي بازي در تيم ايران دارند و تيم ملي نيز مي‌تواند نقش سكوي پرتاب را براي پيشرفت‌هاي بعدي‌شان داشته باشد.

اين كارشناس فوتبال درباره حريفاني كه بهتر است تيم ملي با آنها هم بازي كند، گفت: در حال حاضر تيم‌هاي قدرتمند آفريقايي، تيم‌هايي از آمريكاي جنوبي و تيم‌هاي درجه دوم اروپايي مي‌توانند حريفان جدي و مناسبي براي تيم ملي باشند تا تيم ما را در آستانه جام ملت‌ها تحت فشار قرار دهند. بهتر است هدف‌گذاري خوبي براي آماده‌سازي تيم ملي داشته باشيم و هدف اصلي‌مان نتيجه‌گيري نباشد. نباختن مي‌تواند هدفي براي يك تيم باشد اما نباختن در بازي‌هاي غيررسمي، امتيازي قابل قبولي براي هيچ تيمي نيست. ما نبايد به فكر دستيابي به ركوردهاي بهتر باشيم و ساختن تيم منسجم در برابر حريفان قدرتمند را، هدف اصلي تيم قرار دهيم.

سرمربي اسبق تيم ذوب‌آهن همچنين درباره پيروزي اين تيم مقابل پوهانگ و راهيابي به مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا، اظهار كرد: ذوب‌آهن در بازي مقابل پوهاهنگ با برنامه كار كرد، از نقاط ضعف حريف استفاده كرد و البته شانس هم آورد.

وي درباره مصاف با الهلال در نيمه نهايي، گفت: ذوب‌آهن براي موفقيت در آسيا هيچ چيزي كم ندارد. اين تيم هم بازيكنان خوبي دارد؛ هم از كادر فني توانمندي بهره مي‌برد، هم امكانات لازم برايش فراهم است و هم شانس دارد. آنها تيم كاملي هستند تا در آينده هم موفق باشند. الهلال هم تيمي بود كه از دست الغرافه قطر قصر در رفت. آنها البته مقابل ذوب‌آهن شرايطي مشابه مرحله قبلي را نخواهند داشت و انگيزه بالايي براي پيروزي دارند.

برچسب ها
تيم ملي

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)