بازگشت   پی سی سیتی > هنر > فیلم سينما تئاتر و تلویزیون Cinema and The Movie > سینمای جهان > اخبار سینمای جهان

اخبار سینمای جهان در این تالار اخبار مختلف فیلم و سینمای جهان مورد بررسی قرار میگیرد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 05-24-2010
nae آواتار ها
nae nae آنلاین نیست.
کاربر فعال بخش سینما

سپاسها: : 1

31 سپاس در 27 نوشته ایشان در یکماه اخیر
nae به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض بينوش: خواستم با كيارستمي كار كنم حتي اگر فيلم‌هاي او به زبان فارسي باشند

برندگان جوايز شصت‌وسومين دوره‌ي جشنواره بين‌المللي فيلم كن پس از دريافت جوايز خود در يك مراسم رسمي در كنفرانسي خبري حاضر و هر يك در جملاتي كوتاه به بيان احساساتشان پرداختند.

ژوليت بينوش بازيگر «كپي برابر اصل» ساخته‌ي كيارستمي برنده جايزه‌ي بهترين بازيگر زن در جملاتي كوتاه گفت: وقتي سينما زندگي مرا در دست خود گرفت، آرزوهاي من بروز كرد. ديدار با كارگردانان، دعوت شدن به فيلم‌ها، جزو عوامل فيلم‌بودن و اينها خيلي سريع رخ داد.
اين بازيگر فرانسوي ادامه داد: من مي‌خواهم انگليسي ياد بگيرم تا با كارگردان‌هايي از سراسر دنيا بتوانم كار كنم. بازيگري يك تجربه مرتبط با عالم هستي است. وقتي من با كيارستمي در جشنواره‌ي فيلم كن ملاقات كردم با خودم گفتم كه حتما بايد با او كار كنم، حتي اگر فيلم‌هاي او به زبان‌فارسي ساخته مي‌شوند.
بينوش با اشاره‌ به فيلم‌هاي عباس كيارستمي گفت: فيلم‌هاي او به سان يك چشم‌انداز هستند و بازيگران در آثار او خيلي با اهميت به‌شمار نمي‌آيند.
اپيچاتپونگ استاكول، كارگردان تايلندي كه با فيلم «عمو بونمي مي‌تونه زندگي گذشته‌اش را به خاطر بياره» موفق به دريافت نخل طلاي بهترين فيلم در ميان 19 فيلم نامزد دريافت اين جايزه شد قبل از همه مقابل تريبون رفت.
بنابر اعلام پايگاه اطلاع‌رساني جشنواره‌ي فيلم كن، او در ابتداي سخنانش گفت: در اين كار من سعي كردم نوع متفاوتي از سينما را ارائه دهم، هر فيلمي كه به سنت‌هاي گذشته فيلمسازي تكيه كند با محدوديت‌هايي مواجه مي‌شود و تلاش‌هاي گسترده‌اي در جهت ساخت يك سينماي پيشرو همه‌ جا به چشم مي‌خورد.
استاكول در ادامه گفت: اميدوارم چنين كارهايي براي جوانان الهام بخش باشد؛ در ايامي هستيم كه همه ما در معرض تبديل‌شدن به يك فرهنگ واحد هستيم و همه داريم به روش‌هاي يكسان به بيان داستان‌هايمان مي‌پردازيم كه در اين صورت فرهنگ‌هايي كه در اقليت هستند نمي‌توانند به بيان خودشان بپردازند.
خاوير باردم بازيگر اسكاري نيز پس از دريافت جايزه بهترين بازيگر مرد گفت: اين جايزه يك سورپرايز و يك افتخار فوق‌العاده است. من بسيار خوشحالم و اين جايزه را با «اليور جرمانو» شريك مي‌دانم، چون ما در ايام برپايي فستيوال كن نقاط اشتراك بسياري با هم يافتيم و من اين افتخار را به نمايندگي از فيلم «زيبا» دريافت مي‌كنم.
اين بازيگر اسپانيايي در سال 2007 در دو فيلم اقتباسي ايفاي نقش داشت؛ نخست فيلم «جايي براي پيرمردها نيست» و ديگري فيلم «عشق سال‌هاي وبا» بر اساس رماني از «گابريل گارسيا ماركز». بازي باردم در فيلم «جايي براي پيرمرد‌ها نيست» با آن چهره‌ي‌ به‌ظاهر آرام، اما خوف‌ناك آن‌قدر جذابيت داشت كه جايزه‌ اسكار بهترين بازيگر نقش مكمل مرد را براي او به‌همراه آورد تا وي اولين بازيگر تاريخ سينماي اسپانيا نام بگيرد كه موفق به دريافت اسكار شده باشد.
وي اخيرا در فيلم «ويكي كريستينا بارسلونا» به كارگرداني «وودي آلن» بارديگر دركنار «پنه‌لوپه كروز» و«اسكارلت يوهانسون» نقش‌آفريني داشت. «خاوير باردم» در بيش از 20 نقش‌آفريني سينمايي‌اش جوايز متعددي كسب كرده است.

نخل طلاي «ژوليت بينوش» براي فيلم كيارستمي در عناوين خبرهاي جهان
اعطاي جوايز يكي از معتبرترين جشنواره‌هاي سينمايي جهان در رسانه‌هاي مختلف بين‌المللي بازتاب گسترده‌اي داشت.
خبرگزاري رويتر با انتخاب عنوان خبري «فيلم تايلندي جايزه اصلي جشنواره فيلم كن را گرفت» درباره بهترين بازيگر زن نوشت: «ژوليت بينوش بازيگر فرانسوي براي فيلم «كپي برابر اصل» ساخته عباس كيارستمي موفق به دريافت جايزه بهترين بازيگر زن از جشنواره فيلم كن شد.»
هندوستان تايمز نيز در اين خصوص نوشت:«بينوش پس از دريافت جايزه با تقدير از كيارستمي گفته است:«از اين‌كه با عباس كار كردم بسيار خوشحالم.»
به نوشته اين روزنامه، بينوش وقتي براي صحبت پشت تريبون قرار گرفت يك پلاكارد به دست داشت كه روي آن نوشته شده بود «جعفر پناهي».
«آر.اف.اي» و «آيريش تايمز» نيز در جملاتي مشابه به انعكاس اخبار اين مراسم پرداختند.
خبرگزاري فرانسه نيز به نقل از بينوش نوشت: «شما چه حسي داريد وقتي مقابل دوربيني قرار مي‌گيريد كه به شما حسي عاشقانه و معجزه‌گونه ابراز مي‌كند؟»
«دفرست پرس بريتانيا»، «آر.ت» و يونايتدپرس نيز در گزارش‌هاي متنوعي به انعكاس اخبار مربوط به اعلام برندگان جوايز جشنواره كن و موفقيت ژوليت بينوش در اين فستيوال پرداختند.
اينديه موويز نيز به نقل از ژوليت بينوش نوشت: «واقعيت اين است كه كيارستمي ايراني است و در حين فيلمبرداري بسيار صميمانه و خوب برخورد مي‌كرد.»
«فرانس تودي» و «اينديه مووي آنلاين» نيز به انتشار خبر موفقيت فيلم عباس كيارستمي در كسب جايزه بهترين بازيگر نخل طلاي كن پرداختند.
سال 89 تو دربی 69
شیث رضایی دنبال فرهاد بدو
آی بدو آی بدو
آی بدو آی بدو

ویرایش توسط nae : 05-24-2010 در ساعت 10:54 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)